• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Zasto Srbi vole Crnogorce?

Pilgrim

Domaćin
Poruka
3.791
Jednostavno pitanje.

Priznajte.

Volite nas vise nego Hrvate, Bosnjoke, Makedonce, Bugare, Albance/// itd itd...

Zasto je to tako?
Bez hejt komentara, sirimo ljubav i sm(ij)eh

677z381_Medju-nama-za-14-4-Kralj-Nikola-I-Petrovic-i-Aleksandar-Karadjordjevic---Copy-6076acdc...jpg

Poslednja izmena:

Pilgrim

Domaćin
Poruka
3.791
Zato sto je to zemkja Kraljeva, tamo su Kraljevi sahranjivani hiljadama godina. To je sveta zemlja.
Онамо, ’намо… за брда она,
говоре да је разорен двор
мојега цара; онамо веле,
био је негда јуначки збор.

Онамо, ’намо… да виђу Призрен!
Та то је моје — дома ћу доћ'!
Старина мила тамо ме зове,
ту морам једном оружан поћ'.

Онамо, ’намо… са развалина
дворова царских врагу ћу рећ':
„С огњишта милог бјежи ми, куго,
зајам ти морам враћати већ’!”

Онамо, ’намо… за брда она
казују да је зелени гај
под ким се дижу Дечани свети:
молитва у њих присваја рај.

ђе небо плаво савија свод;
на српска поља, на поља бојна,
онамо, браћо, спремајмо ход!

погажен коњ’ма кликује Југ:
„У помоћ, ђецо, у помоћ, синци,
светит’ ме старца — свет вам је дуг!”

Онамо, ’намо… сабљи за стара
његова ребра да тупим рез
по турским ребрим'; да б’једној раји
њом истом с руку рес’јецам вез!

Милошев, кажу, пребива гроб!
Онамо покој добићу души,
кад Србин више не буде роб.
0322cb4bb6bbd3960ed5c65c30dc6b44-1.jpg

fobos11

Iskusan
Poruka
5.288
Ако се под Црногорцем сматра Србин из Црне Горе или Црногорац који сматра да су му Срби браћа, а има доста таквих, зашто их неко не би волео. Ако под Црногорцем сматраш овај милогорски шљам, онда је то већ друга прича. Јер нико не воли конвертите. Није их волео ни Његош, сматрао их је потурицама. Тако да свако презире и ове модерне црногорске потурице, данас назване милогорци.

Са друге стране, колико год ми волели или не волели Црногорце, већина људи из Србије тамо само жели у најбољем случају да летује. ДОк са друге стране, сан сваког ко је рођен у Црној Гори је да дође и живи у Београду. И то баш они који припадају милогорском корпусу, који говоре како су били под српским оковима, како су се 2006. године ослободили. Такви би први продали маму, тату, бабу, деду, све претке и дедовину за стан на Врачару и један макијато у Његошевој.

Углавном, за браћу Србе из Црне Горе и Црногорце који нас сматрају браћом, нека нам је срећна ова наша православна Нова година. За остале, ко их је-бе.

KraNp

Poznat
Poruka
8.762
Што се тиче генералног става......не можеш мрзети БЕЗ РАЗЛОГА свог рођеног брата. Црногорац ми је исто што и Херцеговац, Босанац, Крајишник, Војвођанин. Е сад.....што се тиче географске одреднице коју карактерише менталитет људи који ту живе....више ми леже Динарски Срби него моравоиди и тамо они према југу и истоку. Дакле, више нагињем на страну црногораца, БиХ и Далмације и Лике. Ваљда зато што сам Ужичанин а овде све подсећа на Црну Гору или Херцеговину. Не само менталитет, него и обичани и храна и песме и ијекавица. Овде има много људи који се жене Црногоркама, мање Босанкама. По мени.....Србија ти почиње кад одмакнеш од Чачка према Мрчајевцима и Крагујевцу, тамо ка Шумадији и кад превалиш преко Рудника за Тополу. Мада су и ту сви пореклом "Ере".

moonja..

Buduća legenda
Poruka
30.061
говоре да је разорен двор
мојега цара; онамо веле,
био је негда јуначки збор.

Онамо, ’намо… да виђу Призрен!
Та то је моје — дома ћу доћ'!
Старина мила тамо ме зове,
ту морам једном оружан поћ'.

Онамо, ’намо… са развалина
дворова царских врагу ћу рећ':
„С огњишта милог бјежи ми, куго,
зајам ти морам враћати већ’!”

казују да је зелени гај
под ким се дижу Дечани свети:
молитва у њих присваја рај.

ђе небо плаво савија свод;
на српска поља, на поља бојна,
онамо, браћо, спремајмо ход!

погажен коњ’ма кликује Југ:
„У помоћ, ђецо, у помоћ, синци,
светит’ ме старца — свет вам је дуг!”

Онамо, ’намо… сабљи за стара
његова ребра да тупим рез
по турским ребрим'; да б’једној раји
њом истом с руку рес’јецам вез!

Милошев, кажу, пребива гроб!
Онамо покој добићу души,
кад Србин више не буде роб.
Pogledajte prilog 1084553
100 cifgareta dnevno je pušio.
Kraljevska fotka.

: )

Врабац

Poznat
Poruka
8.190
Не рече нико да већина данашњих Срба из Србије, па и ја, вуче порекло из Црне Горе. Моји по предању дошли из долине Пиве. Значи, доле нам корени. Народ који доле живи нам онда мора бити род!

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.