Quantcast

Zašto Srbi prema migrantskoj krizi ne mogu da se ponašaju kao Poljaci i Mađari?

Code Illusionist

Iskusan
Moderator
Poruka
6.488
Prvo da prestanemo jedni druge da nazivamo fašistima.Pa posle isterati sa vlasti sve koji podržavaju migrante,I treće sve migrante napolje.
Sve je to lepo u teoriji, ali da li mi to možemo u praksi? Ne diskreditujem tvoju ideju. Ona je u redu. Kako možemo ti to izvesti? Posebno što je teško okupiti Srbe da preduzmu bilo šta. Nismo složni. Nismo hrabri da se suprotstavimo. Možemo pisati na forumu kako to treba ovako ili onako. A kada dođe to primene, nikoga nema da se obračuna sa vlašću. Svi se plaše.

zlatko01

Elita
Poruka
21.086
"Jesmo li mi Srbi svesni koliko samo migranata dolazi na našu teritoriju? Koliko nas spava dok nam preti opasnost da naša kultura, naš identitet za koji su naši preci dali živote, bude oteta i uništena? Hoćemo li večito kriviti vlast ili smo zapravo mi krivi što ništa nismo učinili povodom toga? Šta bi ste vi učinili da spasimo domovinu?"
šta da radimo, kada narod glasa za takvu vlast...da dižemo revoluciju i streljamo po Srbiji...kakvo drugo rešenje ima

Code Illusionist

Iskusan
Moderator
Poruka
6.488
Moj stav je možda degutantan, ali teritoriju Srbije mogu naseliti isključivo Srbi. U punom smislu te reči. Što više različitih kultura, kao što postoji u sjedinjenim američkim državama, dovodi do potencijalne opasnosti. Takođe, gubi se identitet.

Narod je obmanut vrlo vešto. Apsolutnom cenzurom u medijima. Ljudi gledaju šta im se servira. Da bi izgubili moć uviđajnosti, godinama se radilo na rialiti programima koji otupljuju svest čoveka. Čovek sa posla dolazi, umoran. Želi prebaciti misli na nešto drugo kad ono farma, zadruga.. I građanin gleda to. Opet ne misli o životu. Vreme je da spava. Opet iznova.

Posebno penzioneri. Sad ovako zatvoreni morali su gledati fabrikovane vesti na RTS-u i PINK-u. I upijali laži.

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
48.600
Autorska
Ako ne znate odgovor na ovo pitanje onda i ne zaslužujete ni milost bilo koje buduće vlasti u Srbiji.
Ovo je pitanje upućeno direktno Srbima ne vlasti pa da se pravdate kako smo potpisali sporazum sa Nemcima oko ovoga.
Hoćemo li da naselimo migrante pa da naša deca jednog dana od njih prođu kao danas mnogi u Americi?
Mnogi Srbi ovde kukaju i brinu kako nas mrze hrvati,muslimani,crnogorci i šiptari a ne vide da moraju prvo zaštiti svoju teritoriju od njihove invazije i mogućeg podrivanja.
Зато што су на власти глобалисти (СНС) а не суверенисти.

zemunski kej

Elita
Poruka
16.772
Razlog je u 2750 evra koliko zaradi Srbija od svakog migranta. Realno ni jedan od njih nece ovde da ostane. Koliko znam toliko koliko je kod nas plata i u tim je zemljama slicna. Nije drasticna razlika. Ti imigranti su pre svega ekonomski i kad su odlucili da krenu u svet imali su svoju zemlju krajnu odrednicu. Nije to Srbija ,nije ni Madjarska,Hrvatska vec zemlje starog kapitalizma.

zlatko01

Elita
Poruka
21.086
Poljaci i Madjari nisu na putu koji se ne može zaobići ka Njemačkoj.

Srbija očigledno jeste. Ako bi Srbija uvela blokadu migranata oni bi se gomilali u Grčkoj a to je ipak EU i NATO zemlja.

Brisel bi onda mnogo pritiskao Srbiju, više nego Poljsku i Madjarsku.
da lito znači, da Srbija nije samostalna ili polusamostalna država...već jedna Srbistan država

KninGrad

Domaćin
Poruka
3.720
Autorska
Ako ne znate odgovor na ovo pitanje onda i ne zaslužujete ni milost bilo koje buduće vlasti u Srbiji.
Ovo je pitanje upućeno direktno Srbima ne vlasti pa da se pravdate kako smo potpisali sporazum sa Nemcima oko ovoga.
Hoćemo li da naselimo migrante pa da naša deca jednog dana od njih prođu kao danas mnogi u Americi?
Mnogi Srbi ovde kukaju i brinu kako nas mrze hrvati,muslimani,crnogorci i šiptari a ne vide da moraju prvo zaštiti svoju teritoriju od njihove invazije i mogućeg podrivanja.
Nesko koliko imas godina i dece? Pa onda to pitaj ostale Srbe i to ce ti dati odgovor na sve sto te zanima. Sve ovo sto mi zovemo srpska zemlja je u osvojeno i cuvano silom, to jeste narod se borio za to. Kada ti nestane narod, zemlja prestaje da bude tvoja. Granice se koliko toliko postuju sada ali kada se okolnosti promene sve ce se opet pomerati, a narod ce diktirati kada i gde. Skadar je bio Dusanov kraljevski grad, a gledaj ga danas.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.