Zašto Srbi crnorskog porekla kradu Crnoj Gori Njegoša ?

Ne pricam o tome...nego da ja recimo sada zelim prijeci na pravoslavlje...nije bitno zasto, moze biti iz nekih vjerskih uvjerenja..recimo nisam zadovoljan papom. Ja moram prijeci u srpsku pravoslavnu crkvu. I sada, mada je to samo tehnicki naziv te crkve..zapravo je zgodan za posrbljavanje.

Nije ni cudo sto se srpska pravoslavna crkva toliko bori protiv raznih crnogorskih pravoslavnih ili makedonskih crkava....to je ubiti jedna obicna politicka organizacija koja nema veze sa vjerom i kojoj je jedina svrha postojanja sirenje naroda. Kod katolika to nije tako...jer katolicka crkva nema veze sa ni jednim narodom...tako da tebi nitko ne smeta biti Srbinom katolikom.

Заправо, не. Ти би био само под јурисдикцијом СПЦ, исто и као, нпр., било који Рус, Бугарин, Румун или Грк који би дошао да живи негде у Хрватску.

Ако би вас којим случајем било више, а не само ти један... На пример, да се организујете вас 100-200 хрватских православаца (или више) широм Хрватске, нико вам не би бранио да организујете неко своје засебно национално друштво унутар СПЦ... А ко зна, ако вас једног дана буде било и много више, можда добијете и неку засебну аутономију, чак и аутокефалност.

Пре 1920, СПЦ се (када је била јединствена и аутокефална) називала Пећком патријаршијом. Српском се прозвала при обнови аутокефалности 1920. из простог разлога што се тад налазила у једној држави и што је окупљала Србе у тој држави. Да су, рецимо, тада Хрватска, БиХ, Р. Македонија, Србија, Црна Гора биле засебне независне државе, можда се не би ни уводио назив "Српска православна црква", него би остао стари назив "Пећка патријаршија". Као што имамо и Цариградску патријаршију (а не "Турску православну цркву"), Јерусалимску, Александријску, Антиохијску.

Ja do skora nisam obracao paznju na naziv temez:D

On je decko dijabola,sto bi rekao cora borba z:D

Наслов теме је врх.

А заправо треба да гласи: Зашто несрпски црногорски изроди српског порекла проћерују српство из своје колијевке? Сад неко "краде Његоша Црној Гори" тиме што је Црна Гора била држава црногорских Срба (а не црногорских Монтенегрина), а Његош био црногорски Србин, као и Амфилохије, Бећковић... Заправо баш хибрид Амфилохија и Бећковића: владика-песник и српски ултранационалиста.

Да је Његош жив, овај ПЕС, да не кажем псето, би га звао "Раде Сотона", а лиз'о дупe и највећој хуљи, само да лаје против Срба.

Мржња, болест, изрођење и издајство. Од поноса српске нације постадоше легло куге у српској нацији...

Dobićeš jednokrevetnu sobu, s pogledom na zrcalo, e da bi moga viđet svoje mijene.
Veselitće te, jer za plakat bi mora imat nešto u glavu.

Мора би имат оно што немаш уГаће, па да ми дођеш и то речеш у лице, "јуначИно". :mrgreen:

Е, баш си прави пес... Ав ав, јадан не био, ав ав! :hahaha:

Мора би имат оно што немаш уГаће, па да ми дођеш и то речеш у лице, "јуначИно". :mrgreen:

Е, баш си прави пес... Ав ав, јадан не био, ав ав! :hahaha:
Hm... još jedan internet junak.. samo što ovi "laje".. I laje, sve u devetnaest...
Ko će znat, ima kerova toliko inteligentnijeh.

Ne pricam o tome...nego da ja recimo sada zelim prijeci na pravoslavlje...nije bitno zasto, moze biti iz nekih vjerskih uvjerenja..recimo nisam zadovoljan papom. Ja moram prijeci u srpsku pravoslavnu crkvu. I sada, mada je to samo tehnicki naziv te crkve..zapravo je zgodan za posrbljavanje.

Nije ni cudo sto se srpska pravoslavna crkva toliko bori protiv raznih crnogorskih pravoslavnih ili makedonskih crkava....to je ubiti jedna obicna politicka organizacija koja nema veze sa vjerom i kojoj je jedina svrha postojanja sirenje naroda. Kod katolika to nije tako...jer katolicka crkva nema veze sa ni jednim narodom...tako da tebi nitko ne smeta biti Srbinom katolikom.

A зашто ви унутар Римокатоличке цркве имате Хрватску бискупску конференцију? Јел то једна обична политичка организација?

Што се Македонаца и Црногораца тиче, када се делила аутокефалија, они нису постојали. Кад напуне пар векова као нације и стекну стаж у хришћанству као Македонци и Црногорци нека се јаве...

Pukovnik Radović je manijak, verski tajkun SPC u Crnoj Gori.
Ludak, koji da ima političke moći ikakve, 3 svetski rat bi počeo koliko ujutru.

По свему овоме што наводиш - Његош 21. века.

Само да га је спојити у једну личност са Матијом, имали бисмо комплетног Његоша.

Матија је први велики црногорски песник после Његоша, Амфилохије први велики црногорски владика после Његоша. А обојица му налик по ономе шта јесу.

Back