Zasto SNS vlast stalno napada Grčku pred turističku sezonu a reklamira Hrvatsku?

Letuju ljudi iz Srbije i u Crnoj Gori nego zbog nabeđenih ljudi ih je stid da o tome govore. Mislim da je Crna Gora druga omiljena destinacija stanovnika Srbije. Treća je Hrvatska pa sve ostale.

Што би неког био стид? Ја волим ЦГ, али не идем свако лето, има толико других дестинација. Факат је Грчка убедљиво најпопуларнија.

Ima posla u Hrvatskoj samo mi Hrvati ne želimo raditi za sitne pare. Te slabo plaćene poslove rade kod nas Srbi, Bosanci, Nepalci, Pakistanci i ostali dođoši iz siromašnih zemalja kao što su Srbija, BiH i ostali izvan EU. Mi Hrvati kao članovi EU se zapošljavamo u EU s istom papirologijom koja nam je potrebna za zaposlenje u Hrvatskoj.
Pa ima posla u nekoj fabrici, na građevini, u marketima, ali to su jako teški poslovi i ljudi ako ih rade rade ih na Zapadu za veće novce. Tašna-mašna je najlepše, sediš u nekoj kancelariji, stižu novci iz EU fondova, ti kao sređuješ neku papirologiju i primaš par hiljada evra. I to samo kada nartče projekti, nema toga konstantno.

Zato sto Srbi su dobri radnici
I zbog toga, ali ja sam bio u Hrvatskoj i konobari su isto lepo uslužni. Ali Hrvat konobar ode u EU gde ima posla 12 meseci a na primorju bi radio maksimalno 4 meseca u najboljoj varijanti. Deca mu tamo krenu u školu na nemačkom jeziku i nema vraćanja više za Hrvatsku. Samo za odmore i tokom novogodišnjih, božićnih i uskršnjih praznika.

I zbog toga, ali ja sam bio u Hrvatskoj i konobari su isto lepo uslužni. Ali Hrvat konobar ode u EU gde ima posla 12 meseci a na primorju bi radio maksimalno 4 meseca u najboljoj varijanti. Deca mu tamo krenu u školu na nemačkom jeziku i nema vraćanja više za Hrvatsku. Samo za odmore i tokom novogodišnjih, božićnih i uskršnjih praznika.

Naravno kada uzivaju sa vecim platama i kapitalom no vecina Srbije

Ima posla u Hrvatskoj samo mi Hrvati ne želimo raditi za sitne pare. Te slabo plaćene poslove rade kod nas Srbi, Bosanci, Nepalci, Pakistanci i ostali dođoši iz siromašnih zemalja kao što su Srbija, BiH i ostali izvan EU. Mi Hrvati kao članovi EU se zapošljavamo u EU s istom papirologijom koja nam je potrebna za zaposlenje u Hrvatskoj.
Јел лепо у Ирској?
Тамо Немци нису купили обалу?
Јел и тамо идете у чопору са моткама?

Гледају вас као дивље балканце,
бламирате нас...

Највише хрватијанаца раде као морнари и на бушотинама...
оно што господа неће...

Ај бок

Što sad opozicija?
Pogrešno reaguješ.
Ako ne valja A to ne znači da valja B. Kakva je to logika
Pa ako je neko u stranci on je tamo i iz ideoloških i interesnih motiva. Misliš da su ljudi toliko zamlaćeni pa da gube vreme anda neko drugi iz svega toga profitira?

Stranačkog zapošljavanja je uvek bilo u Srbiji. Nije svakome čiča ili ujka direktor u EPS-u. Ja znam dečka iz DS-a koga su godinama vucarali na ugovore jer je bio u stranci u doba Borisa Tadića.

Ako idete da Srbujete ostanite kući najlepši su uslovi za to.
Ako idete na pravi odmor, a pod odmor mislite mir,tišinu,more i hobotnicu na grilu,idite tamo gde Srba (i mlađanih Engleza ili Kineza svih sorti) nema u buljucima, znači gde je malo skuplje ili neistraženo.

Svi ostali koji su u kategoriji "između" po volji i afinitetima.

Ali ako idete negde jer vam je bitno ko je šta od političara rekao, glasao ili bilo šta slično...a naročito jer ti stranka ili Vučić kažu...e onda ne idite nigde nego se ubijte lepo jer niste vi za život uopšte...nevezano za letovanje ;)

To je sve super i lepo.
Ali i dalje nije jasno zasto se lose govori o Grackoj pred nekoliko poslednjih turistickih sezona. Mozda postoji neki razlog koji javnost ne zna, pa da li moze neko da barem da neke naznake.

Sa druge stren po medijima se promovise hrvatska, ne samo kao turisticka destinacija, nego uopste. Tu se udari na ustase ali danasnja hrvatska-malvazija.

Autorska tema

Pred svaku turisticku sezonu vec tradiocinalna SNS vlast napada Grcku. Nikome nije jasno zasto je to tako ali se zna da je upraov za vreme SNS vlast pocela promociaj hrvatske. tako je RTS preko emsisije SAT poceo da radi patrole do hrvatske upravo za vreme vlasti SNS kako bi promovisao hrvatsku.
Sada da vidimo:
Grci su bili uzdrzani na poslednjem glasannju
Nisu priznali Kosovo i Metohiju
Mislim da nikada nisu slali okupacione vojnike na Kosovu i Metohiju i nisu hteli da ucestvuje u bo,bardovanju 1999 iako su bili clan nato.
Stavise, po Grckoj su odrzavani veliki antinato protesti

Sa druge strane svi znamo sta su i kos tzv. hrvati.
Ali oni su sada glasali za osusu Srbije
Priznaju nezavisnost Ksoova i Metohije
Imaju okupacionu vojsku na Kosovu i meothije, koju, gle, cuda niko ne pipa.
Na svakom koraku gd emogu saplicu Srbe i Srbiju, ukidaju rpava Srbima po hrvatskoj....
Gresis,Grci su imali svoj kontingent prvo u Kosovskoj Mitrovici,posle su Presli u drugi kamp.Da li su Jos tu nemamo pojma.

Ako idete da Srbujete ostanite kući najlepši su uslovi za to.
Ako idete na pravi odmor, a pod odmor mislite mir,tišinu,more i hobotnicu na grilu,idite tamo gde Srba (i mlađanih Engleza ili Kineza svih sorti) nema u buljucima, znači gde je malo skuplje ili neistraženo.

Svi ostali koji su u kategoriji "između" po volji i afinitetima.

Ali ako idete negde jer vam je bitno ko je šta od političara rekao, glasao ili bilo šta slično...a naročito jer ti stranka ili Vučić kažu...e onda ne idite nigde nego se ubijte lepo jer niste vi za život uopšte...nevezano za letovanje ;)
Sama riječ odmor sve kaže. Idem da se opustim. Ne da srbujem i bavim se politikom. Pretprošle godine sticajem okolnosti sam išao sam. Za 10 dana nisam upalio TV sem da gledam utakmicu. Dok sam na odmoru ne čitam vijesti. Ali isto tako neću da razmišljam da li će potencijalno da me neko napadne zbog toga što sam Srbin ili što sam nešto "pogrešno" rekao.

Njih niko ne subvencioniše.
Onda su idioti. Možeš dobiti subvencije za doslovno sve. Potrebno je samo malo truda. Moraš biti totalno nesposoban, nepismen, lud, bolestan da ne izbiješ neku paru ako ti se hoće. Možeš čak tražiti subvenciju za traženje subvencije.

Ljudi ne bježe iz HR, ne idu trbuhom za kruhom. Prije bih rekao da idu iz obijesti.

Glede Srba turista, oni su doslovno kap u moru i nebitni. Sve više turističkih mjesta diže cijene samo da bi ograničilo broj turista. Problem je previše turista a ne nedovoljna posjećenost. A među prvima koji će odustati zbog cijene su Srbi. Ovo ljeto će mnogim Srbima biti otriježnjenje što se tiče ljetovanja u HR.

Back