Zašto smo ratovali s Hrvatima 1991?

Za okvirnu ilustraciju:
Neretva9st.png


 
Niko nije tvrdoglav kao hrvatstvujušći Srbin. Pogledajte samo gospodina Mamića, školski primer.

Inače, za one koji ne znaju, evo po nemačkoj wiki.

Dalmatian_principalities%2C_9th_century.png

Kaže meni ovaj cirkusant da sam sam "pomešao zapadnu i istočnu Hercegovinu": A ne zna da je u DAI istočna Hercegovina Zahumlje, a da i to Zahumlje zahvata deo oblasti na zapadnoj obali Neretve. Niti zna da je Paganija velikim delom zapadno od Neretve, uz obalu i na ostrvima.

Kakva sirovina j*b*t*.
 
Niko nije tvrdoglav kao hrvatstvujušći Srbin. Pogledajte samo gospodina Mamića, školski primer.

Inače, za one koji ne znaju, evo po nemačkoj wiki.

Dalmatian_principalities%2C_9th_century.png

Kaže meni ovaj cirkusant da sam sam "pomešao zapadnu i istočnu Hercegovinu": A ne zna da je u DAI istočna Hercegovina Zahumlje, a da i to Zahumlje zahvata deo oblasti na zapadnoj obali Neretve. Niti zna da je Paganija velikim delom zapadno od Neretve, uz obalu i na ostrvima.

Kakva sirovina j*b*t*.
Teško je snaći se na takvoj karti gde nisu označeni gradovi.
 
Hahaha. Nerovatno. Imaš reke, po sred srpskih oblasti, oblasti naseljenih Srbima po DAI gde teku Neretva i Bosna. Eno gore "Ostrog", današnji Zaostrog daleko na istoku srpske kneževine Paganije (Neretljanske kneževine) koja se proteže do Cetine koja jeste tada bila etnička granica uz sva provizorna odstupanja. Nakon prodora Osmalija i krvoprolića na Krbavskom polju, Srbi duboko penetriraju preko tih granica i postaju meta raznih vidova intervencionizma od pokrštavanja, preko implementacije tuđe narodne svesti do genocida i etničkog progona.

Pa da se vratim na temu... Nisu Srbi ratovali sa Hrvatima, Srbi su meta od davnina.
 
Kakav idiotizam.


Ti si u prvoj liniji budaletina koja nema pojma ni o čemu, a pogotovo ne o istoriji.


Ne, rvati su naši potomci koji su se izmetnuli u katolicizam, kao što su i bošnjaci naši potomci koji su se izmetnuli u islam.

Gospodine, ova karta zorno pokazuje da su Hrvati dugoročno izvukli Srbe iz bugarskog ropstva...
To je period pedesetogodišnjeg rata Bugara protiv Hrvata i Bizanta 968 - 1018. koji je završio nestankom bugarske imperije i kreacijom nove srpske principalije koja se razvijala pod hrvatskim overlordom i tutorstvom...
Nema nikakvih srpskih državica u povijesti kada je cijela Srbija bila državica bez samostalnosti, od samih početaka vazda pod hrvatskom čizmom, kao i sve te državice koje se spominju. Tada su kraljevstva jedino Hrvatska, Bugarska i Bizant, četvrtog nema. Sve druge državice su subjekti vlasti ova tri kraljevstva...
crop.png
 
Zapadna Hercegovina je integralna oblast Paganije, Neretljanske kneževine naseljene Srbima. Ja ne mogu da verujem kakve gluposti ti pišeš, a ne mogu da verujem i samom sebi da se prepirem sa poluobrazovanim hrvatstvujušćim Srbinom.

Ajde u zdravlje i knjige u ruke.
Evo engleske karte iz vremena kralja Zvonimira u 11. veku. Hrvatska je po njima bila itekako i južno i istočno od Cetine i Livna https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Eastern_Adriatic_1089.svg
 
Naravno, nastali su od Srba, koji su još stariji.


Imali su onu stvar, a ne državu.
Ti brkaš teritorije i narode koje su živeli na tim teritorijama. Nije npr. Dalmacija nazvana po dalmatincima, već obrnuto.
A sve te priče o rvatima kao nekom starom narodu koji nema veze sa Srbima su najobičniji falsifikat Vatikana.
Zašto je vama nacionalistima toliko važno da dokažete da su Hrvati pokatoličeni Srbi, da nisu imali državu, da nisu imali ništa ? Što vi od toga imate ? Ionako vam niko ne veruje ni u Hrvatskoj ni u ostatku sveta.
 
Zašto je vama nacionalistima toliko važno da dokažete da su Hrvati pokatoličeni Srbi, da nisu imali državu, da nisu imali ništa ?
Zato što rvati tvrde da su došli negde iz Irana i slične gluposti.
Narod koji govori na silu iskvareni srpski jezik, a došao iz Irana?
Kao što i Bugari svojataju Makedonce, a govore iskvareni makedonski jezik?
Narod koji ne zna svoje poreklo, izgubio sopstveni jezik, pa tvrde da je tuđe ustvari njihovo?
Kao što i šipci imaju spomenike, crkve i manastire na KiM, tvrde da su oni neki potomci Ilira?

Što vi od toga imate ?
Što imamo? U Srbiji se kaže "šta" a ne "što".

Ionako vam niko ne veruje ni u Hrvatskoj ni u ostatku sveta.
Znaš koliko me zabole da li mi neki rvat veruje...

Ajd ti, blago čiči, odhebi polako, niti si ti Srbin, niti si rvat, ne lupetaj dalje po forumu, ne izigravaj nekog internacionalnog proletera,
ne blamiraj se bez potrebe, ionako nemaš pojma ni o čemu, samo (bezuspešno) pokušavaš da se uvučeš rvatima u bulju.
Btw, više volim da se raspravljam sa ovim rvatima na forumu, bar imaju nekog pojma i brane svoje - a šta ti pokušavaš, bedo nijedna?
 
Zato što rvati tvrde da su došli negde iz Irana i slične gluposti.
Narod koji govori na silu iskvareni srpski jezik, a došao iz Irana?
Kao što i Bugari svojataju Makedonce, a govore iskvareni makedonski jezik?
Narod koji ne zna svoje poreklo, izgubio sopstveni jezik, pa tvrde da je tuđe ustvari njihovo?
Kao što i šipci imaju spomenike, crkve i manastire na KiM, tvrde da su oni neki potomci Ilira?


Što imamo? U Srbiji se kaže "šta" a ne "što".


Znaš koliko me zabole da li mi neki rvat veruje...

Ajd ti, blago čiči, odhebi polako, niti si ti Srbin, niti si rvat, ne lupetaj dalje po forumu, ne izigravaj nekog internacionalnog proletera,
ne blamiraj se bez potrebe, ionako nemaš pojma ni o čemu, samo (bezuspešno) pokušavaš da se uvučeš rvatima u bulju.
Btw, više volim da se raspravljam sa ovim rvatima na forumu, bar imaju nekog pojma i brane svoje - a šta ti pokušavaš, bedo nijedna?
Niko ozbiljan u Hrvatskoj ne govori da su Hrvati došli iz Irana. Kako misliš ne znaju svoje poreklo i izgubili svoj jezik ? Što oni tvrde da je njihovo a ustvari je tuđe ? O čemu ti pričaš ? Objasni to malo bolje. Ako vam Hrvati ne veruju zašto onda uopšte pričate to ? Koji je vaš cilj ? Pričati nešto u što niko ne veruje je velika glupost. Šta i što je isto. Inače meni je otac Srbin a majka Hrvatica pa ponekad mešam srpski i hrvatski jezik.
 

Zato što rvati tvrde da su došli negde iz Irana i slične gluposti.
Narod koji govori na silu iskvareni srpski jezik, a došao iz Irana?
Kao što i Bugari svojataju Makedonce, a govore iskvareni makedonski jezik?
Narod koji ne zna svoje poreklo, izgubio sopstveni jezik, pa tvrde da je tuđe ustvari njihovo?
Kao što i šipci imaju spomenike, crkve i manastire na KiM, tvrde da su oni neki potomci Ilira?


Što imamo? U Srbiji se kaže "šta" a ne "što".


Znaš koliko me zabole da li mi neki rvat veruje...

Ajd ti, blago čiči, odhebi polako, niti si ti Srbin, niti si rvat, ne lupetaj dalje po forumu, ne izigravaj nekog internacionalnog proletera,
ne blamiraj se bez potrebe, ionako nemaš pojma ni o čemu, samo (bezuspešno) pokušavaš da se uvučeš rvatima u bulju.
Btw, više volim da se raspravljam sa ovim rvatima na forumu, bar imaju nekog pojma i brane svoje - a šta ti pokušavaš, bedo nijedna?
Ne treba se čuditi što pojedinci u Hrvatskoj kažu da su Hrvati došli iz Irana. Ima i kod nas u Srbiji svakakvih ludih teorija o poreklu Srba, te da smo u Indiji bili, te da smo sa Kinezima ratovali pre 2000 godina, te da smo sa neke druge planete itd. Seti se samo Jovana Deretića.
 
Neobrazovani, strani latinski izvori nazivaju Hrvate Croatima, a Hrvatsku Croatia još od 9. stoljeća. U mletačkoj kronici s početka 11. stoljeću piše Croatorum Sclavorum. Hrvatska se oduvijek prevodi kao Croatia.
PUSADZIJO
ZASTO UVEK poturate neke latinske, rimske, nemacke hronike i nazive, nije valjda da nemate NISTA SVOJE rvatsko?
pusadzijo, tad niste imali ni svoj jezik, a kamoli drzavu i naciju
jezik vam je podario vuk karadzic preko beca, a naciju vam je napravio vatikan, drzavu vam napravise srbi- prvi kralj vam je bio SRBIN ALEKSANDAR KARADJORDJEVIC
da ste tada POSTOJALI, valjda bi imali i neke SVOJE istorijske podatke na nekom rvatskom jeziku
imaste li IKAD neke svoje bitke, neke poraze, pobede?
 
Zapadna Hercegovina je integralna oblast Paganije, Neretljanske kneževine naseljene Srbima. Ja ne mogu da verujem kakve gluposti ti pišeš, a ne mogu da verujem i samom sebi da se prepirem sa poluobrazovanim hrvatstvujušćim Srbinom.

Ajde u zdravlje i knjige u ruke.
Nije. Samo je malen dio Zapadne Hercegovine bio u okviru Neretvanske kneževine. Ona nije bila naseljena Srbima, već "onima koji potječu od nekrštenih Srba". To nije isto! To je u to vrijeme bio narod Neretljana.
 
Niko nije tvrdoglav kao hrvatstvujušći Srbin. Pogledajte samo gospodina Mamića, školski primer.

Inače, za one koji ne znaju, evo po nemačkoj wiki.

Dalmatian_principalities%2C_9th_century.png

Kaže meni ovaj cirkusant da sam sam "pomešao zapadnu i istočnu Hercegovinu": A ne zna da je u DAI istočna Hercegovina Zahumlje, a da i to Zahumlje zahvata deo oblasti na zapadnoj obali Neretve. Niti zna da je Paganija velikim delom zapadno od Neretve, uz obalu i na ostrvima.

Kakva sirovina j*b*t*.
Na toj karti je uočljivo da Zapadna Hercegovina nije u okvoru Paganije. Međutim, problem su granice Zahumlja, koje nisu bile takve kakve se prikazuju na toj karti.

Ovo je ispravna karta.

Pagania_Zahumlje_Travunia_Duklja.png
 
PUSADZIJO
ZASTO UVEK poturate neke latinske, rimske, nemacke hronike i nazive, nije valjda da nemate NISTA SVOJE rvatsko?
pusadzijo, tad niste imali ni svoj jezik, a kamoli drzavu i naciju
jezik vam je podario vuk karadzic preko beca, a naciju vam je napravio vatikan, drzavu vam napravise srbi- prvi kralj vam je bio SRBIN ALEKSANDAR KARADJORDJEVIC
da ste tada POSTOJALI, valjda bi imali i neke SVOJE istorijske podatke na nekom rvatskom jeziku
imaste li IKAD neke svoje bitke, neke poraze, pobede?
Ti si lagano glup ili što?

Kakve veze ima čije su kronike i tko ih je pisao? Bitno je da ih ima.

Čemu tvoje frustracije, zašto si bijesan?

Vuk Karadžić je ukrao jezik Hrvatima. Ti danas govoriš iskrivljenim hrvatskim jezikom, jer je V. Karadžić ukinuo srpski jezik i zamijenio ga reformom hrvatskim. O tome je on sam pisao u djelu "Narodna srpska pesmarica" (1815.) gdje je pisao kako ga je strah hoće li Srbi prihvatiti novi jezik ili će ga odbaciti uz tvrdnju da im on nameče hrvatski jezik. ("... a šta sad ovaj nama nameče Horvatskij jezik?")

Aleksandar Karađorđević nije uopće bio prvi hrvatski kralj, niti je uopće bio hrvatski kralj. Bio je jugoslavenski kralj. Prvi hrvatski kralj je Tomislav. Zadnji od domaće dinastije je Stjepan II., a zadnji narodni je Petar Snačić. Zadnji legitimni hrvatski kralj je blaženi Karlo III. Habsburg-Lothringen, a po nekima Tomislav II. Savoja-Aosta.

Stvarno si glup. Pa Srbi su u 10. stoljeću bježali pred Bugarima i tražili utočište kod Hrvata. Da nije bilo naše pomoći, Srbi danas ne bi postojali. Kada su zbog vas Bugari provalili vojskom u Hrvatsku, hrvatska vojska ih je masakrirala do zadnjega. Nije ostao nijedan živi Bugar na bojnom polju. Je li shvaćaš sad koliko ste bili jadni??! Vi ste pobjegli od njih i sakrili se kod nas u Hrvatsku, a mi smo ih sve pobili.
 
Ne kažem ti to ja već Porfireogenit. To što se ti sada osećaš Hrvatom je stvar društvene alhemije a ne etničke stvarnosti.
Evo što piše Porfirogenet u poglavlju o Srbima.

O upravljanju carstvom - Konstantin VII. Porfirogenet

Gl. XXXII. O Srbima i zemlji u kojoj sada stanuju


"...Za ovu uslugu Mihael ili Boris dao im je obilne darove, a oni su dali njemu u zamjenu, kao poklone za prijateljstvo, dva roba, dva sokola, dva psa i osamdeset komada krzna što Bugari opisuju kao danak. Kratko vrijeme poslije toga ta ista tri brata, kneževi Srbije, posvađali su se i jedan od njih – Mountemeros - postigao je veću vlast, te u želji da bude samovladar, zarobi ona dva brata i predade ih Bugarima, zadržavajući uz sebe i brinući se samo za sina brata Goinikosa, imenom Petros (Petar), koji je pobjegao i došao u Hrvatsku, o čemu ćemo ubrzo govoriti..."

"...Zatim, poslije jedne godine, prije spomenuti Petar, sin Goinikosa, došao je iz Hrvatske te je potjerao s vlasti svog rođaka Pribesthlabosa (Pribislava) i njegova dva brata, a oni su pobjegli i došli u Hrvatsku..."

"...Tada se Zaharije uplaši te pobjegne u Hrvatsku, a Bugari su poslali poruku »županima« da oni trebaju doći k njima I primiti Časlava (Tzeesthlabos) za svoga kneza pa prisegom su ih prevarili i odveli čak do prvog sela, odmah svezali te ušli u Srbiju, i uzeli sa sobom sveukupan narod i stare i mlade, i odveli su ih u Bugarsku, a samo neki su pobjegli i otišli u Hrvatsku i zemlja ostade pusta. Zatim, u to vrijeme ti isti Bugari pod Algobotourom uđoše u Hrvatsku ratovati i tamo su oni svi bili pobijeni od Hrvata..."

Svoje postojanje možete zahvaliti Hrvatima. Da vas nismo čuvali od Bugara, ne biste danas uopće postojali. Niti hvala od vas. Sramota!
 
Ti si lagano glup ili što?

Kakve veze ima čije su kronike i tko ih je pisao? Bitno je da ih ima.

Čemu tvoje frustracije, zašto si bijesan?

Vuk Karadžić je ukrao jezik Hrvatima. Ti danas govoriš iskrivljenim hrvatskim jezikom, jer je V. Karadžić ukinuo srpski jezik i zamijenio ga reformom hrvatskim. O tome je on sam pisao u djelu "Narodna srpska pesmarica" (1815.) gdje je pisao kako ga je strah hoće li Srbi prihvatiti novi jezik ili će ga odbaciti uz tvrdnju da im on nameče hrvatski jezik. ("... a šta sad ovaj nama nameče Horvatskij jezik?")

Aleksandar Karađorđević nije uopće bio prvi hrvatski kralj, niti je uopće bio hrvatski kralj. Bio je jugoslavenski kralj. Prvi hrvatski kralj je Tomislav. Zadnji od domaće dinastije je Stjepan II., a zadnji narodni je Petar Snačić. Zadnji legitimni hrvatski kralj je blaženi Karlo III. Habsburg-Lothringen, a po nekima Tomislav II. Savoja-Aosta.

Stvarno si glup. Pa Srbi su u 10. stoljeću bježali pred Bugarima i tražili utočište kod Hrvata. Da nije bilo naše pomoći, Srbi danas ne bi postojali. Kada su zbog vas Bugari provalili vojskom u Hrvatsku, hrvatska vojska ih je masakrirala do zadnjega. Nije ostao nijedan živi Bugar na bojnom polju. Je li shvaćaš sad koliko ste bili jadni??! Vi ste pobjegli od njih i sakrili se kod nas u Hrvatsku, a mi smo ih sve pobili.
PUSADZIJO
ti i dzegi , izgleda, svu vasu pamet isisavate na KACKOJ PETLJI
od sada, kad kleknes da sisas, gledaj da nadjes nekog normalnog, a ne nekog drogiranog
pocinjes da haluciniras
 

Back
Top