Zašto smo mi Srbi toliko nesposobni?

Демократија није савршена, избори нису савршени, посебно када се запати неко као Вучић, али опет је српско друштво и српска држава озбиљнија од белоруског друштва и државе Белорусије.

Чак и да љубитељи диктатуре то називају ''привидном демократијом'', опет је боље живети чак и у оваквој ћаци Србији (замисли колико ће тек бити боље када СЛ победи) него живети у Белорусији, Куби, С.Кореји.

Увек ће бити балканских лудака који ће обожавати и подржавати кубански комунистички окупациони режим и све то правдати ''па тако се мора због С.А.Д.'', али љубитеље диктатора не занима народ, као што их не занима свој народ, још мање их занима што гладује кубански народ.


Дакле закључак је да ми јесмо неспособан народ, али да има много неспособнијих. Ми смо имали 4 промена, једна је морала силом да се заврши и сада ћемо имати још једну, дакле укупно 5 политичких промена, што ипак доказује да нисмо најгори народ, нисмо неодговорни, то је доказ демократског процеса и сазревања друштва.

Љубитељи диктатуре као да су пали са Марса, видели смо њихову диктатуру Броза и комуниста како се завршила, а завршила се крвавим ратом.
 
Па што не иду природно тамо где цвета корупција, а не на запад ? Како народ који воли корупција масовно иде тамо где корупције има најмање ?
Vecina Srba starijih od 30 goidna voli korupciju. Na Zapad se ide jer tamo ima posla. Mnogi se i tamo bave korupcijom ili se barem trude.
Ipak, najveci deo Srba u emigraciji se ponasa normalno, cak su daleko lojalniji, kuturniji i posteniji od mnogih drugih migranata. To nam pokazuje da Srbi nisu genetski zli, nenormalni kako nam govore domaci evrotalibani. To se vidi po tome sto su mladi ljudi u Srbiji, normalni, a tek kasnije postanu podli, pokvareni i zli.

Srbi imaju nesrecu da zive u jednom bolesnom sistemu koji stalno reprodukuje bolest. Taj sistem stvaraju tzv drzavne institucije Srbije. Zato je Srbima bolje pod strancima i zato su najvise napredovali kad im je vladao Tito.
Moguce je da postoji genetski deficit, a on se odnosi na problem upravljanja, na management. Srbi u proseku ne znaju da upravljaju. Nicim. Od stambenih zajednica do drzave.
 
Vecina Srba starijih od 30 goidna voli korupciju. Na Zapad se ide jer tamo ima posla. Mnogi se i tamo bave korupcijom ili se barem trude.
Ipak, najveci deo Srba u emigraciji se ponasa normalno, cak su daleko lojalniji, kuturniji i posteniji od mnogih drugih migranata. To nam pokazuje da Srbi nisu genetski zli, nenormalni kako nam govore domaci evrotalibani. To se vidi po tome sto su mladi ljudi u Srbiji, normalni, a tek kasnije postanu podli, pokvareni i zli.

Srbi imaju nesrecu da zive u jednom bolesnom sistemu koji stalno reprodukuje bolest. Taj sistem stvaraju tzv drzavne institucije Srbije. Zato je Srbima bolje pod strancima i zato su najvise napredovali kad im je vladao Tito.
Moguce je da postoji genetski deficit, a on se odnosi na problem upravljanja, na management. Srbi u proseku ne znaju da upravljaju. Nicim. Od stambenih zajednica do drzave.
Tи сам себи ускачеш у стомак и увек си веома ирационалан. У другој реченици кажеш ''многи се и тамо баве корупцијом'', а у трећој ''ипак, највећи део Срба се понаша нормално, лојалнији, поштенији''.

Какви евроталибани, па ја сам мислио да си ти највећи евроталибан, јер на сваком кораку генерализујеш српски народ.
Ево у другом делу коментара цео српски народ сматраш дегенерисаним, неспособним попут неког затуцаног афричког племена.

Час водиш рат против евроталибана, час имаш њихов наратив.
 
Tи сам себи ускачеш у стомак и увек си веома ирационалан. У другој реченици кажеш ''многи се и тамо баве корупцијом'', а у трећој ''ипак, највећи део Срба се понаша нормално, лојалнији, поштенији''.

Какви евроталибани, па ја сам мислио да си ти највећи евроталибан, јер на сваком кораку генерализујеш српски народ.
Ево у другом делу коментара цео српски народ сматраш дегенерисаним, неспособним попут неког затуцаног афричког племена.

Час водиш рат против евроталибана, час имаш њихов наратив.
Srbi nisu genetski podmukli, podli itd. Oni takvi postaju zivotom u Srbiji. Kad kazem Srbi, to je generalizacija, ali mislim na vecinu, ne na sve.
Situacija popravljiva. Ljudi se jednostavno odsele u neku normalnu drzavu. Drugi nacin bi bila potpuna demontaza drzavnog sistema i pravljenje novih insitucija od mladjih kadrova i ljudi iz dijaspore.

Dobro, trebalo je da kazem "neki se i tamo bave korupcijom".
Moje izvinjenje.
 
Ne lupam vise glavu oko toga vec prihvatam kao cinjenicu kao sto je nebo plavo a sunce przi... Neshvatljivo je kako mnogi srbi kada odu preko naprave cudo i rade kao konji i postuju zakone drzave a u svojoj zemlji se izivljavaju cesto ti isti koji su otisli cim predju granicu transformisu se u bahate idiote...
 
  • Podržavam
Reactions: MC_
Ne lupam vise glavu oko toga vec prihvatam kao cinjenicu kao sto je nebo plavo a sunce przi... Neshvatljivo je kako mnogi srbi kada odu preko naprave cudo i rade kao konji i postuju zakone drzave a u svojoj zemlji se izivljavaju cesto ti isti koji su otisli cim predju granicu transformisu se u bahate idiote...
Види, ја се сећам да 90их у БГ нико није везивао појас у току вожње, постојао је јасан закон који то кажњава, али полиција је то толерисала. Па се и то преко ноћи променило. Данас и сувозач који нема дозволу, када га неко повезе, одмах везује појас. Зашто ? Па примењује се закон.

Сви људи на овој планети су исти, али нису системи.

Јачањем еколошке свести, дакле без примене закона, људи су почели и да мање бацају смећа, што не значи да нема великих загађивача и што не значи да и даље нема малих индивидуалних загађивача, али 90их рецимо скоро нико није скупљао иза својих љубимаца, а много више се бацало смеће, само зато што нема канти за отпатке баш ту где ти хоћеш.
 
Ne lupam vise glavu oko toga vec prihvatam kao cinjenicu kao sto je nebo plavo a sunce przi... Neshvatljivo je kako mnogi srbi kada odu preko naprave cudo i rade kao konji i postuju zakone drzave a u svojoj zemlji se izivljavaju cesto ti isti koji su otisli cim predju granicu transformisu se u bahate idiote...

То је до лоше, искварене и неспособне елите.

То је до сваке елите, није до масе и мноштва
 
Zato sto smo udbasi.

Udbasi ne znaju nista, o bilo cemu.

А ко сте то ви удбаши ?

Сваки 30ти грађанин је увучен под претњом да ради за ДБ, сваки 8 Румун је радио за Секуратитеу.

То се ради принудом, компроматима и уценама.

Народ није терориста, већ службе у тиранији.

Ваљда си толико научио досада ... :kafa:
 
Демократија није савршена, избори нису савршени, посебно када се запати неко као Вучић, али опет је српско друштво и српска држава озбиљнија од белоруског друштва и државе Белорусије.

Чак и да љубитељи диктатуре то називају ''привидном демократијом'', опет је боље живети чак и у оваквој ћаци Србији (замисли колико ће тек бити боље када СЛ победи) него живети у Белорусији, Куби, С.Кореји.

Увек ће бити балканских лудака који ће обожавати и подржавати кубански комунистички окупациони режим и све то правдати ''па тако се мора због С.А.Д.'', али љубитеље диктатора не занима народ, као што их не занима свој народ, још мање их занима што гладује кубански народ.


Дакле закључак је да ми јесмо неспособан народ, али да има много неспособнијих. Ми смо имали 4 промена, једна је морала силом да се заврши и сада ћемо имати још једну, дакле укупно 5 политичких промена, што ипак доказује да нисмо најгори народ, нисмо неодговорни, то је доказ демократског процеса и сазревања друштва.

Љубитељи диктатуре као да су пали са Марса, видели смо њихову диктатуру Броза и комуниста како се завршила, а завршила се крвавим ратом.
je l stvarno misliš da u Belorusiji ili Severnoj Koreji ima idiota poput Vučića, Brnabe, Vulina, Macuta i ostalih degenerika? Je l stvarno misliš da u Severnoj Koreji ili Belorusiji postoji ministar koji ne zna da čita? Daj brt uozbilji se
 
Zamislite Lukašenka u tv prenosu :

"Nisam lud, nisam poremećen... Ribnikar, Albanci, ptice, psi, mačke, Srbija, Unija, blokaderi, ustaše, moj otac... sve u istoj rečenici..

Lukašenko je diktator ali lik nije psihički bolesnik koji meša alkohol sa tabletama za razliku od ovog našeg..
Tako je. Kod nas vlada poremeceni psihopata. Lukasenko to nije. Tragedija je sto vecina nasih gradjana nema reci osude za tog psihopatu nego ga obozavaju.
 
Da za nas kažu "Belorusija i Srbija imaju dva Aleksandra,diktatora".
Šta ćemo mi u takvom društvancetu:think:
Нема Његоша да спроведе истрагу породица у Србији...

Некад су потурице биле кукавичје јаје, а данас махом руске и помало америчке слугетање
 
Човек преко тридесет година на власти.
Pa šta, unutrašnja stvar Belorusije koga se to tiče?
Opet zluradi propagandni narativ sa zapada sa nžu stvari sasvim drugom pozadinom i ciljem, pa i Nemačku 30 godina terorišu dve iste partije, al to je demokratija. 🙃 Kako je lepo kad prooaganda lepo odradi posao, i usmeri ovčice na pravi put.
Autoritativni sistemi i demokratija, nisu jedno valja drugo ne valja, vec dva različita sistema uredjenja drzava. A ovi kad šire demokrstiju prvenstveno šire uticaj onih preko okeana.
, što je rekao američki general kad du ga pitali zašto Amerikanci ne modernizuju tenkove, a on odgovri, ono što valja to ne treba dirati.
Ists stažvar Jugoslavija, koga briga ko je predednik, imas reseno stambeno pitanje, besplatno školstvo i zdravsto siguran posao do penzije, ako nista što i kapitalizmu je upitno.
Treba malo znati o onome o čemu se priča, šiketwda sa terminima komunizam, socijalizam , demokratija, a pola ne zna ništa o tome. Ako nista bar istoriju.
Свакоме је јасно да је украо државу.
Svakom ko nije bio tamo naravno, i edukovao se medijima koji naravno nikad ne lazu.
S drđavu svakako treba obići. Divni ljudi.
Лопов и диктатор.
Po čemu je lopov, za početak, čovek živi skromno, ne živi u nikakvom luksuzu...
Da da, ta predivna zloupotrebeljena reč dikatator :)
Pri tom u jednoj Belorusiji tvoja deca imaju apsolutno besplatno školstvo, ako treniraju sport, što se potencira, zdrav zivot, a na piljenje u telefon i kompijuter, drzava placa.
I sponozorše.

U penziju se ide sa 55 muškarci, 50 zene, pa ti lepo ostsne i malo mladosti da poziviš.

Država je ektremno bezbedna, posebno recimo za žene noću, zakoni su strogi tako da kriminala ima vrlo malo, vrlo je čistu u uredjeno, grafita i smeća nema nigde, priroda je prelepa i zivi se u skladu sa prirodom,
dakle zdrave životne vrednosti.

Lako je samo loše kopiti iz narstivi i upijati kao sunjer šta se servira, kad se malo zagrebe ispod povšine, vidi se svašta.

Pri tom Beloruja nema problem sa zapadom, već obrnuto. Belorusija bi saradjivala sa svima.

I da završim Lukašenko je 1999. u sred bombardovanja došao u posetu, Lukašenko je Srbiji poklonio 6 modernizovanih Migova 29 , zapad je uništio 10 1999. cisto balansa radi.
Sad imamo 14 , od toga 6 beloriskih, 4 ruska, i 4 što su preostala nakon agresije demokrata.

Lukašenko je čovek iz naroda, ide radi po njivi, cepa drva sa ljudi, vrlo inteligentan iako deluje malo ko rmpalija, ali oma obraz, čast, čojstvo, a onom napem je lepo i rekao, znam da moraš da šuruješ sa zapadom, ali stars prijateljstva se ne prodaju.

Drugim rečima, mogoa bih još mnogo GOSPODIN Lukašenko.
 
Pa šta, unutrašnja stvar Belorusije koga se to tiče?
Првенствено се тиче грађана Белорусије, а ми кад пишемо о некој теми на форуму, бесмислено је рећи "зашто би се то нас тицало". Циљ теме је, управо, разговор.

то што осваја преко 80 % гласова и влада преко 30 година је показатељ да је диктатор. Бесмислица је рећи да ми о томе не треба да пишемо на форуму.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa šta, unutrašnja stvar Belorusije koga se to tiče?
Opet zluradi propagandni narativ sa zapada sa nžu stvari sasvim drugom pozadinom i ciljem, pa i Nemačku 30 godina terorišu dve iste partije, al to je demokratija. 🙃 Kako je lepo kad prooaganda lepo odradi posao, i usmeri ovčice na pravi put.
Autoritativni sistemi i demokratija, nisu jedno valja drugo ne valja, vec dva različita sistema uredjenja drzava. A ovi kad šire demokrstiju prvenstveno šire uticaj onih preko okeana.
, što je rekao američki general kad du ga pitali zašto Amerikanci ne modernizuju tenkove, a on odgovri, ono što valja to ne treba dirati.
Ists stažvar Jugoslavija, koga briga ko je predednik, imas reseno stambeno pitanje, besplatno školstvo i zdravsto siguran posao do penzije, ako nista što i kapitalizmu je upitno.
Treba malo znati o onome o čemu se priča, šiketwda sa terminima komunizam, socijalizam , demokratija, a pola ne zna ništa o tome. Ako nista bar istoriju.

Svakom ko nije bio tamo naravno, i edukovao se medijima koji naravno nikad ne lazu.
S drđavu svakako treba obići. Divni ljudi.

Po čemu je lopov, za početak, čovek živi skromno, ne živi u nikakvom luksuzu...
Da da, ta predivna zloupotrebeljena reč dikatator :)
Pri tom u jednoj Belorusiji tvoja deca imaju apsolutno besplatno školstvo, ako treniraju sport, što se potencira, zdrav zivot, a na piljenje u telefon i kompijuter, drzava placa.
I sponozorše.

U penziju se ide sa 55 muškarci, 50 zene, pa ti lepo ostsne i malo mladosti da poziviš.

Država je ektremno bezbedna, posebno recimo za žene noću, zakoni su strogi tako da kriminala ima vrlo malo, vrlo je čistu u uredjeno, grafita i smeća nema nigde, priroda je prelepa i zivi se u skladu sa prirodom,
dakle zdrave životne vrednosti.

Lako je samo loše kopiti iz narstivi i upijati kao sunjer šta se servira, kad se malo zagrebe ispod povšine, vidi se svašta.

Pri tom Beloruja nema problem sa zapadom, već obrnuto. Belorusija bi saradjivala sa svima.

I da završim Lukašenko je 1999. u sred bombardovanja došao u posetu, Lukašenko je Srbiji poklonio 6 modernizovanih Migova 29 , zapad je uništio 10 1999. cisto balansa radi.
Sad imamo 14 , od toga 6 beloriskih, 4 ruska, i 4 što su preostala nakon agresije demokrata.

Lukašenko je čovek iz naroda, ide radi po njivi, cepa drva sa ljudi, vrlo inteligentan iako deluje malo ko rmpalija, ali oma obraz, čast, čojstvo, a onom napem je lepo i rekao, znam da moraš da šuruješ sa zapadom, ali stars prijateljstva se ne prodaju.

Drugim rečima, mogoa bih još mnogo GOSPODIN Lukašenko.
u pravu si brt

Belorusija i Severna Koreja..tamo je život.. kakav zapad, kakva Amerika bre.. nemaju dušu
 
Svakom ko nije bio tamo
Најбесмисленији аргумент на свету.

Можемо да пишемо само тамо где смо били и што смо видели својим очима?

Јеси ли чуо за читање о нечему, за анализу. За мисаони процес којим долазимо до закључака.

Ако је неко био у главном граду и видео неку зграду, споменик, шетаче, тај не може да зна ништа о политичком уређењу земље.
 

Back
Top