Zašto smo mi Srbi toliko nesposobni?

Ko kaze Makron što ga tuče žena, a što nije diktator iako ima podršku samo 11% gradjana a opet radi šta mu volja?
Starmer, Merc zbog kojih Englez ili Nemac menjaju televizor svaki ponedeljak jer ga razlupaju kad ih vide na TV za nedeljni ručak?

Izvoli, vrata su ti otvorena, samo tebe čekaju tamo u tom nekom lepom društvancetu demokratskom u kom sve puca od jednoumlja i isključivosti pojedinih koji vladaju :) Al dobra, fasada je ok.

Lukašenko je gospodin u svakom smislu te reči, a ta zloupotreba reči "diktator" kad autoritativniji sistemi hoce da ozlogrde ili omalovaže, je ipak samo zloupotreba, pozadina sa druge strane je zlurada i propagandna pa se to servira kao nešto loše.
A sa druge strane prividna demokratija jer ja pravu i ne vidim, ima svoje mane takodje, i pri tom sama demolratija je gde vecina bira manjini, dakle onaj prosečan u svemu, ce uvek nadglasati ovog nadprosečnog koji je u manjini, za početak. Dakle u mudraci su uvek u manjini npr. Belorusija je takodje super zamlja, i nije Belorusija zatvorena jer je loša, već jer su ovi toliko dobri pa ne žele normalan odnos saradnju na obostranu korist.
Minsk je ultra čist grad, i ekstremno bezbedan grad... al to nije bitno, jer nije kvazi demokratija, nek se tim pohvali Berlin ili Pariz.. sta je bitnije od liče i bezbednosti dece u svakodnevnom zivotu?

Što se našeg Ace tiče, on se savešeno uklapa u pomenutu prividnu demokratiju....
Al je Beograd opet Bezbednoji nego Berlin ili Pariz, tako da ne znam, uklapa se više u Makrona i Merca, nego u Aleksandra iz Belorusije svakako.

Al narod ga izabrao, šta ćeš, demokratija.
 
Da, to je paradoks demokratije. Ona omogućava da diktator bude izabran i onda je on ukine. Istorija je puna takvih slučajeva.

Народ изабрао шта воли.
Има народ своје кантаре.

Јако је незгодно кад схватиш да ниси народ,
постанеш кваран и покушаш да им наметнеш оно што си ти.
 
Ko kaze Makron što ga tuče žena, a što nije diktator iako ima podršku samo 11% gradjana a opet radi šta mu volja?
Starmer, Merc zbog kojih Englez ili Nemac menjaju televizor svaki ponedeljak jer ga razlupaju kad ih vide na TV za nedeljni ručak?

Izvoli, vrata su ti otvorena, samo tebe čekaju tamo u tom nekom lepom društvancetu demokratskom u kom sve puca od jednoumlja i isključivosti pojedinih koji vladaju :) Al dobra, fasada je ok.

Lukašenko je gospodin u svakom smislu te reči, a ta zloupotreba reči "diktator" kad autoritativniji sistemi hoce da ozlogrde ili omalovaže, je ipak samo zloupotreba, pozadina sa druge strane je zlurada i propagandna pa se to servira kao nešto loše.
A sa druge strane prividna demokratija jer ja pravu i ne vidim, ima svoje mane takodje, i pri tom sama demolratija je gde vecina bira manjini, dakle onaj prosečan u svemu, ce uvek nadglasati ovog nadprosečnog koji je u manjini, za početak. Dakle u mudraci su uvek u manjini npr. Belorusija je takodje super zamlja, i nije Belorusija zatvorena jer je loša, već jer su ovi toliko dobri pa ne žele normalan odnos saradnju na obostranu korist.
Minsk je ultra čist grad, i ekstremno bezbedan grad... al to nije bitno, jer nije kvazi demokratija, nek se tim pohvali Berlin ili Pariz.. sta je bitnije od liče i bezbednosti dece u svakodnevnom zivotu?

Što se našeg Ace tiče, on se savešeno uklapa u pomenutu prividnu demokratiju....
Al je Beograd opet Bezbednoji nego Berlin ili Pariz, tako da ne znam, uklapa se više u Makrona i Merca, nego u Aleksandra iz Belorusije svakako.

Al narod ga izabrao, šta ćeš, demokratija.

Nemoj to "naš Aca".
 
Riječ je o snažnim vođama.

Реч је о структури, која доводи или не доводи такве експоненте.

Нема то везе са народом, али има везе са постављеном елитом из 1944.г. управо од Британаца, а наоружана од Американаца.

Унуци Црвеног сталежа комунизма и даље су под утицајем и зависни од ових што су их поставили.
 
Народ изабрао шта воли.
Има народ своје кантаре.

Јако је незгодно кад схватиш да ниси народ,
постанеш кваран и покушаш да им наметнеш оно што си ти.

Не бира шта народ воли, већ шта му се каже, намеће из кварне елите да треба да воли.
 
Не бира шта народ воли, већ шта му се каже, намеће из кварне елите да треба да воли.

Зато и постоји тајно гласање, нема лажи нема преваре.
Рецимо кад су се бивше републике одвајале од СФРЈ имале су референдуме.

Мош' се лажемо колико хоћемо, ал' народ заокружи "Мрш' Југо !"
 
Ko kaze Makron što ga tuče žena, a što nije diktator iako ima podršku samo 11% gradjana a opet radi šta mu volja?
Starmer, Merc zbog kojih Englez ili Nemac menjaju televizor svaki ponedeljak jer ga razlupaju kad ih vide na TV za nedeljni ručak?

Izvoli, vrata su ti otvorena, samo tebe čekaju tamo u tom nekom lepom društvancetu demokratskom u kom sve puca od jednoumlja i isključivosti pojedinih koji vladaju :) Al dobra, fasada je ok.

Lukašenko je gospodin u svakom smislu te reči, a ta zloupotreba reči "diktator" kad autoritativniji sistemi hoce da ozlogrde ili omalovaže, je ipak samo zloupotreba, pozadina sa druge strane je zlurada i propagandna pa se to servira kao nešto loše.
A sa druge strane prividna demokratija jer ja pravu i ne vidim, ima svoje mane takodje, i pri tom sama demolratija je gde vecina bira manjini, dakle onaj prosečan u svemu, ce uvek nadglasati ovog nadprosečnog koji je u manjini, za početak. Dakle u mudraci su uvek u manjini npr. Belorusija je takodje super zamlja, i nije Belorusija zatvorena jer je loša, već jer su ovi toliko dobri pa ne žele normalan odnos saradnju na obostranu korist.
Minsk je ultra čist grad, i ekstremno bezbedan grad... al to nije bitno, jer nije kvazi demokratija, nek se tim pohvali Berlin ili Pariz.. sta je bitnije od liče i bezbednosti dece u svakodnevnom zivotu?

Što se našeg Ace tiče, on se savešeno uklapa u pomenutu prividnu demokratiju....
Al je Beograd opet Bezbednoji nego Berlin ili Pariz, tako da ne znam, uklapa se više u Makrona i Merca, nego u Aleksandra iz Belorusije svakako.

Al narod ga izabrao, šta ćeš, demokratija.

neuporedivo. Francuska i Nemacka imaju ekonomske poteskoce i biracko telo je nezadovoljno, ali i Starmer i Macron i Merz ce vrlo lako i brzo otici sa vlasti sto u Srbiji Belorusiji nije slucaj.
 
Можда у рватској
1000021512.webp
 

Back
Top