Zašto smo mi Srbi prolazili i prolazimo najgore?

ludishinter

Domaćin
Poruka
4.191
Konkretno mislim od raspada bivse SFRJ pa na ovamo,od svih bivsih clanova SFRJ mi smo najgore prosli,izgubili smo dosta teritorija a nismo prstom ni mrdnuli za njih..RSK je prakticno data Hrvatskoj a za to je kriv znamo ko svi,RS je usla u sastav BIH i to je kao velika pobeda ne razumem zasto ako nije usla u sastav Srbije i kada imamo veoma mali uticaj tamo.Crna Gora je otisla kako je otisla nije ni bitno,a sto se tice Kosova ova vlast nije nista ucinila da spreci ono sto se desilo 18 februara prosle godine..MI to naravno da necemo nikada priznati tu nazovi nezavisnost,ova vlast mozda neka druga to i ucini ali mi narod ne..Toliko ljudi je poginulo uzalud u RSK a da Milosevic nije ucinio nista da im pomogne,na Kosovu i u toku bombardovanje 1999 isto je poginulo dosta pripadnika vojske,policije i civila i opet smo mi ispali krivi i eto sada se dole dogadja to sto se dogadja..i na kraju zasto smo prosli ovako i prolazimo i dalje kada cemo mi jednom biti zrtve u ocima svetske javnosti a ne kako nas prozivaju?????????
 
Zato sto Srpski politicari nisu videli dalje od nosa.
U 14. veku krenuli Turci na sever ka Becu a Srbi stadose ispred njih i rekose "samo preko nas mrtvih" tako i bi. Srbija nije postojala 500 godina.
1918. Austrougarska htela malo da se prosiri i opet Srbi rekose "samo preko nas mrtvih" tako i bi.
1941.Hitler potpisa pakt sa Srbijom jer nije hteo da se trosi na nas a trebao mu je prolaz na jug ali Srbi skocise (27. marta) i rekose "samo preko nas mrtvih". Tako i bi.
Devedesetih godina proslog veka Amerika pocela da stvara novi svetski poredak koji cutke odobri ceo svet osim, naravno Srba. Stadose Srbi (Sloba) ispred Amerike i rece "samo preko nas mrtvih". Tako i bi.
Neznam da li ce da u Srbiji doci na vlast neki sposobni politicari koji ce umeti da rade u interesu Srbije i da vide dugorocno sta je interes Srbije.
Da smo u proslosti imali takve politicare ne bi nas bilo sada 6 000 000 nego bar tri puta toliko. Ali Srbi izginuse u raznim ratovima a nisu bas morali.:sad2:
 
Zato sto Srpski politicari nisu videli dalje od nosa.
U 14. veku krenuli Turci na sever ka Becu a Srbi stadose ispred njih i rekose "samo preko nas mrtvih" tako i bi. Srbija nije postojala 500 godina.
1918. Austrougarska htela malo da se prosiri i opet Srbi rekose "samo preko nas mrtvih" tako i bi.
1941.Hitler potpisa pakt sa Srbijom jer nije hteo da se trosi na nas a trebao mu je prolaz na jug ali Srbi skocise (27. marta) i rekose "samo preko nas mrtvih". Tako i bi.
Devedesetih godina proslog veka Amerika pocela da stvara novi svetski poredak koji cutke odobri ceo svet osim, naravno Srba. Stadose Srbi (Sloba) ispred Amerike i rece "samo preko nas mrtvih". Tako i bi.
Neznam da li ce da u Srbiji doci na vlast neki sposobni politicari koji ce umeti da rade u interesu Srbije i da vide dugorocno sta je interes Srbije.
Da smo u proslosti imali takve politicare ne bi nas bilo sada 6 000 000 nego bar tri puta toliko. Ali Srbi izginuse u raznim ratovima a nisu bas morali.:sad2:

Pa bas tako,nijedan politicar nije radio u interesu drzave nego u interesu sopstvenog dzepa,a ljudi ginuli a da ih niko nije ni pogledao od politicara..Da smo bili uvek uz one koje je trebalo ne bi danas bili ovakvi kakvi smo..
 
zbog istine i pravdoljubivosti. nikada nismo voljeli okupatore i nismo se uvlacili u dupe silama kao neki. jeste , skupo nas je kostalo i kosta ali mozemo otvoreno o svemu, cistog obraza. takodje je dosta doprinjelo nase pravoslavno naslijedje i slavensko porijeklo-kroz cjelu istoriju se provlaci netrpeljivost sa vatikanom,turcima,austrougarskom, nacistima itd. jer svi oni vole kad im das gu*ice i kleknes i pu*is. takodje,kako kolega navede, kratkovidi politicari. sa druge strane obogatili smo svijet sa epohalnim otkricima i vrhunskim naucnicima(npr tesla), vrhunskim kulturnim djelima, sa, nazalost uzaludnim, ogromnim zrtvama za zajednicku buducnost svijeta u ww1 i ww2.
 
i to govori puno o srbima koji dozvoljavaju da ih "vode" ..ili bolje receno "prevode zedne preko vode"

Da to je tako ovaj narod ne ume ni da nadje pravog coveka da vodi drzavu..Npr. evo sada sadasnja vlast uzima sve sto se uzeti moze,ljudi se zale kako im nije dobro ali opet trpe i kada dodju izbori oni ce opet da poveruju u lazi i da ih opet izaberu..
 
zbog istine i pravdoljubivosti. nikada nismo voljeli okupatore i nismo se uvlacili u dupe silama kao neki. jeste , skupo nas je kostalo i kosta ali mozemo otvoreno o svemu, cistog obraza. takodje je dosta doprinjelo nase pravoslavno naslijedje i slavensko porijeklo-kroz cjelu istoriju se provlaci netrpeljivost sa vatikanom,turcima,austrougarskom, nacistima itd. jer svi oni vole kad im das gu*ice i kleknes i pu*is. takodje,kako kolega navede, kratkovidi politicari. sa druge strane obogatili smo svijet sa epohalnim otkricima i vrhunskim naucnicima(npr tesla), vrhunskim kulturnim djelima, sa, nazalost uzaludnim, ogromnim zrtvama za zajednicku buducnost svijeta u ww1 i ww2.

Zato smo i dogurali ovde gde jesmo..Propadamo sve gore i gore..Sve smo obrunuto trebali raditi..
 

Back
Top