Zašto slušamo određenu vrstu muzike

Zato sto su takvi ljudi nauceni da izgradjuju svoj sopstveni ukus od malih nogu i da kao takvi budu prihvaceni u danasnjem drustvu.
S obzirom da je lakse upasti u mase i biti necija kopija,nego biti svoj,neki ljudi pribegavaju liniji manjeg otpora.
Licno slusam metal muziku,i smatram da je moj muzicki ukus sasvim ok i prija mi takva vrsta muzike.
to ne znaci da sam ogranicena ja takodje volim i klasicnu,i rok i evergreen.
I ne dozvoljavam da iko pljuje moj ukus.
danasnja generacija je vrlo primitivna(inace da se zna ja sam 85)i nikuda ne vodi.
Zbog toga sto imam jako malo istomisljenika moj socijalni zivot se svodi na 10 ljudi,ali na 10 pravih ljudi,i niko od njih nije kriminalac,narkoman niti bilo sta slicno.
Zato bih volela da se upoznajem sa ljudima koji ni mogli da prosire taj broj i da ucinimo nase vreme na ovoj planeti lepsim
 
goran89:
Zbog cega mi slusamo muziku koja nama odgovara, a ne poput nekih muziku koju slusa jedino masa. Danas sam sa drustvom raspravljao oko toga ali nisam izvukao nikakav zakljucak.

s obzirom da u mom razredu imam jednog druga koji slusa rock, dok ostalih 32-je slusaju turbo folk, ponegde sa premisama stranog popa ili"r'n'b'-ja", dacu sebi tu slobodu da ih nazovem masom. e sad, iz tvog izlaganja zakljucujem da si UBEDJEN da ce ovu stranicu posetiti jedino ta manjina, ali ne treba masu toliiiiko potcenjivati. ma koliko supljoglavi, neslobodni, zatucani, neobavesteni ili bez ukusa oni bili, ipak su u stanju da koriste racunar.
 
Ja slusham ono shto meni odgovara a ne gomili ljudi. Ali kako ne shvatate, svi ce reci da slushaju ono shto im odgovara, bilo to folk, pop, metal, rep... Kako prepoznati one koji govore istinu? To su oni koji se istichu iz gomile. Tako kad vidite 30 metalaca i 1 repera, znacete da je taj reper stvarno reper a u ovih 30 metalaca moze biti polovina foliraze. I obrnuto... Znachi, teshko je znati ko govori istinu a ko to radi da bi bio prihvacen.
 
Tinar:
Ja slusham ono shto meni odgovara a ne gomili ljudi. Ali kako ne shvatate, svi ce reci da slushaju ono shto im odgovara, bilo to folk, pop, metal, rep... Kako prepoznati one koji govore istinu? To su oni koji se istichu iz gomile. Tako kad vidite 30 metalaca i 1 repera, znacete da je taj reper stvarno reper a u ovih 30 metalaca moze biti polovina foliraze. I obrnuto... Znachi, teshko je znati ko govori istinu a ko to radi da bi bio prihvacen.
Aye... :wink:
 
Master_Chief:
Tinar:
Ja slusham ono shto meni odgovara a ne gomili ljudi. Ali kako ne shvatate, svi ce reci da slushaju ono shto im odgovara, bilo to folk, pop, metal, rep... Kako prepoznati one koji govore istinu? To su oni koji se istichu iz gomile. Tako kad vidite 30 metalaca i 1 repera, znacete da je taj reper stvarno reper a u ovih 30 metalaca moze biti polovina foliraze. I obrnuto... Znachi, teshko je znati ko govori istinu a ko to radi da bi bio prihvacen.
Aye... :wink:
:D :wink:
 
Zasto vecina vas prica u fazonu:"ja to slusam da bih bio drugaciji"? Valjda slusas to sto slusas zato sto ti se dopada a ne da bi posle dizao nos kako nisi "masa" i slicno. Ja volim neke rock i neke pop grupe i bas me briga da li ih voli jos milijardu ljudi ili samo ja. Ti ljudi sto stalno isticu sta slusaju se zovu pozeri i nista me ne nervira vise nego kad vidim nekog obucenog u artikle svog omiljenog benda kako paradira okolo valjda da bi pokazao koja je faca. I to mi je onda otvoren um i bla bla bla. Jos gore kada pokusava da "skine" imidz svog naj pevaca/pevacice. A najbezveznije sto i takvih "alternativaca" ima dosta pa kad se odjednom nadje vise njih zajedno, e to onda meni bas lici na cirkus i na MASU.

Muzika je za dusu a ne za razmetanje... Zao mi je ako se neko nasao uvredjen :( ali ako ima kontraargumenata, da ih cujem!
 
Bee:
Zasto vecina vas prica u fazonu:"ja to slusam da bih bio drugaciji"? Valjda slusas to sto slusas zato sto ti se dopada a ne da bi posle dizao nos kako nisi "masa" i slicno. Ja volim neke rock i neke pop grupe i bas me briga da li ih voli jos milijardu ljudi ili samo ja. Ti ljudi sto stalno isticu sta slusaju se zovu pozeri i nista me ne nervira vise nego kad vidim nekog obucenog u artikle svog omiljenog benda kako paradira okolo valjda da bi pokazao koja je faca. I to mi je onda otvoren um i bla bla bla. Jos gore kada pokusava da "skine" imidz svog naj pevaca/pevacice. A najbezveznije sto i takvih "alternativaca" ima dosta pa kad se odjednom nadje vise njih zajedno, e to onda meni bas lici na cirkus i na MASU.

Muzika je za dusu a ne za razmetanje... Zao mi je ako se neko nasao uvredjen :( ali ako ima kontraargumenata, da ih cujem!

Bee, sve si rekla.
 
Nisam sigurna da sam skapirala pitanje...pa masa ljudi slusa i metal pa sta? Meni je to bas ql...ali opet imam tu slobodu da slusam u okviru metala ono sto ja hocu...Nervira me jedino kada neko misli da je faca zato sto je prvi provalio neki bend a ostali su pozeri posto ga odskora slusaju...cemu sve to? Normalan covek nema potrebu da proziva druge...ali neverovatno je kako se promeni stav o nekom bendu cim pocne vise ljudi da ih slusa...k'o da bi bila fora da ste jedini fan nekog benda :lol:
 
Slusam ono sto mi se svidja i sto mi prija i u cemu se pronalazim.Ako sam Metalka,ne mora da znaci da cu da slusam sve sto se vodi kao metal.Slusam black i to mi odgovara.I druzim se sa blackerima koji misle slicno kao i ja.Ne hvalim se kako sam duboko zasla u underground i sto sam prva otkrila neke bendove.Moje drustvo ih je ok prihvatilo,isto kao i ja njihova "otkrica".I ne nosim svoj pentagram da bi ljudi videli kako sam drugacija,niti nosim crno da bi igledala opasno.Radim sve to,zato sto to VOLIM.
I svako treba da slusa ono sto voli makar to bila i Seka,dobro ne bas ona.... :)
 
Majesty Of The Nightsky:
Slusam ono sto mi se svidja i sto mi prija i u cemu se pronalazim.Ako sam Metalka,ne mora da znaci da cu da slusam sve sto se vodi kao metal.Slusam black i to mi odgovara.I druzim se sa blackerima koji misle slicno kao i ja.Ne hvalim se kako sam duboko zasla u underground i sto sam prva otkrila neke bendove.Moje drustvo ih je ok prihvatilo,isto kao i ja njihova "otkrica".I ne nosim svoj pentagram da bi ljudi videli kako sam drugacija,niti nosim crno da bi igledala opasno.Radim sve to,zato sto to VOLIM.
I svako treba da slusa ono sto voli makar to bila i Seka,dobro ne bas ona.... :)

Cekaj, ali ja i dalje ne razumem. :( Sta znaci kada kazes da se pronalazis u toj muzici? Koja je to tako velika zivotna filozofija sadrzana u tome sto slusas? Ja jos uvek nisam uspela da pronadjem neku muziku tako dubokoumnu i toliko promisljenu da bih je ja usvojila kao svoj pogled na zivot. Mislim da takve i NEMA. Otvorena sam za SVE zanrove jer svi oni (izuzev par njih koji zbilja ne pruzaju nista lepo) mogu da "izrode" dobre i lepe pesme, bez razlike u sustini. Da li govore o ljubavi, mozda o problemima u drustvu, o nekim razmisljanjima, nema veze. Jer nece uticati na mene. Ako bih takva nedorecena, nerazradjena i ne bas jako duboka shvatanja preuzela iz njih, mogla bih da se smatram nezrelom i neizgradjenom osobom. Sto je OK, dok malo ne odrastes. Ja na muziku gledam cisto kao na jedno, hm, emocionalno utociste ili pak zabavu. I nista vise. Tacka. Retko kad uspe da izadje iz tih okvira i mislim da je to samo u velikim istorijskim trenucima (1989, Berlinski zid - Wind of change je puno znacila...ili punk svojevremeno, u zaru trenutka, danas vise ne).

Drugo, objasni mi sta predstavlja pentagram za tebe, koliko znas o znacenju tog simbola i zasto ga ti dozivljavas kao nesto sto te izrazava. I to sto kazes da si "zasla u underground". Jesu li metalci stvarno tako jaka potkultura, dobro povezana i izolovana negde daleko od ociju nas ostalih?
Jos: da li muzika koju slusas odredjuje sa kim se druzis? Zasto mislis da to pokazuje kakva je neko osoba? Ja mislim da to nema nikakve veze (ima i mracnih, i veselih, i isfoliranih ljudi gde god da okrenes, slusali oni pop ili neki metal). Ili je slusanje muzike tako bitan deo vasih zajednickih "aktivnosti" da ti je nemoguce da provodis vreme sa nekim ko obozava npr. r'n'b?
Ne zelim nikoga da uvredim, samo me zivo zanima da mi ove stvari objasnis; ako je moj pogled na stvari isuvise uzak, da ga prosirim. Eto toliko. Usput, imas lep nick :)
 
Bee:
Majesty Of The Nightsky:
Slusam ono sto mi se svidja i sto mi prija i u cemu se pronalazim.Ako sam Metalka,ne mora da znaci da cu da slusam sve sto se vodi kao metal.Slusam black i to mi odgovara.I druzim se sa blackerima koji misle slicno kao i ja.Ne hvalim se kako sam duboko zasla u underground i sto sam prva otkrila neke bendove.Moje drustvo ih je ok prihvatilo,isto kao i ja njihova "otkrica".I ne nosim svoj pentagram da bi ljudi videli kako sam drugacija,niti nosim crno da bi igledala opasno.Radim sve to,zato sto to VOLIM.
I svako treba da slusa ono sto voli makar to bila i Seka,dobro ne bas ona.... :)

Cekaj, ali ja i dalje ne razumem. :( Sta znaci kada kazes da se pronalazis u toj muzici? Koja je to tako velika zivotna filozofija sadrzana u tome sto slusas? Ja jos uvek nisam uspela da pronadjem neku muziku tako dubokoumnu i toliko promisljenu da bih je ja usvojila kao svoj pogled na zivot. Mislim da takve i NEMA. Otvorena sam za SVE zanrove jer svi oni (izuzev par njih koji zbilja ne pruzaju nista lepo) mogu da "izrode" dobre i lepe pesme, bez razlike u sustini. Da li govore o ljubavi, mozda o problemima u drustvu, o nekim razmisljanjima, nema veze. Jer nece uticati na mene. Ako bih takva nedorecena, nerazradjena i ne bas jako duboka shvatanja preuzela iz njih, mogla bih da se smatram nezrelom i neizgradjenom osobom. Sto je OK, dok malo ne odrastes. Ja na muziku gledam cisto kao na jedno, hm, emocionalno utociste ili pak zabavu. I nista vise. Tacka. Retko kad uspe da izadje iz tih okvira i mislim da je to samo u velikim istorijskim trenucima (1989, Berlinski zid - Wind of change je puno znacila...ili punk svojevremeno, u zaru trenutka, danas vise ne).

Drugo, objasni mi sta predstavlja pentagram za tebe, koliko znas o znacenju tog simbola i zasto ga ti dozivljavas kao nesto sto te izrazava. I to sto kazes da si "zasla u underground". Jesu li metalci stvarno tako jaka potkultura, dobro povezana i izolovana negde daleko od ociju nas ostalih?
Jos: da li muzika koju slusas odredjuje sa kim se druzis? Zasto mislis da to pokazuje kakva je neko osoba? Ja mislim da to nema nikakve veze (ima i mracnih, i veselih, i isfoliranih ljudi gde god da okrenes, slusali oni pop ili neki metal). Ili je slusanje muzike tako bitan deo vasih zajednickih "aktivnosti" da ti je nemoguce da provodis vreme sa nekim ko obozava npr. r'n'b?
Ne zelim nikoga da uvredim, samo me zivo zanima da mi ove stvari objasnis; ako je moj pogled na stvari isuvise uzak, da ga prosirim. Eto toliko. Usput, imas lep nick :)

Bee, pametna si ki pčela :wink:
Sve vreme trošim reči da kažem nešto, a u stvari mislim sve ovo što si ti gore napisala.
 
Bee:
Majesty Of The Nightsky:
Slusam ono sto mi se svidja i sto mi prija i u cemu se pronalazim.Ako sam Metalka,ne mora da znaci da cu da slusam sve sto se vodi kao metal.Slusam black i to mi odgovara.I druzim se sa blackerima koji misle slicno kao i ja.Ne hvalim se kako sam duboko zasla u underground i sto sam prva otkrila neke bendove.Moje drustvo ih je ok prihvatilo,isto kao i ja njihova "otkrica".I ne nosim svoj pentagram da bi ljudi videli kako sam drugacija,niti nosim crno da bi igledala opasno.Radim sve to,zato sto to VOLIM.
I svako treba da slusa ono sto voli makar to bila i Seka,dobro ne bas ona.... :)

Cekaj, ali ja i dalje ne razumem. :( Sta znaci kada kazes da se pronalazis u toj muzici? Koja je to tako velika zivotna filozofija sadrzana u tome sto slusas? Ja jos uvek nisam uspela da pronadjem neku muziku tako dubokoumnu i toliko promisljenu da bih je ja usvojila kao svoj pogled na zivot. Mislim da takve i NEMA. Otvorena sam za SVE zanrove jer svi oni (izuzev par njih koji zbilja ne pruzaju nista lepo) mogu da "izrode" dobre i lepe pesme, bez razlike u sustini. Da li govore o ljubavi, mozda o problemima u drustvu, o nekim razmisljanjima, nema veze. Jer nece uticati na mene. Ako bih takva nedorecena, nerazradjena i ne bas jako duboka shvatanja preuzela iz njih, mogla bih da se smatram nezrelom i neizgradjenom osobom. Sto je OK, dok malo ne odrastes. Ja na muziku gledam cisto kao na jedno, hm, emocionalno utociste ili pak zabavu. I nista vise. Tacka. Retko kad uspe da izadje iz tih okvira i mislim da je to samo u velikim istorijskim trenucima (1989, Berlinski zid - Wind of change je puno znacila...ili punk svojevremeno, u zaru trenutka, danas vise ne).

Drugo, objasni mi sta predstavlja pentagram za tebe, koliko znas o znacenju tog simbola i zasto ga ti dozivljavas kao nesto sto te izrazava. I to sto kazes da si "zasla u underground". Jesu li metalci stvarno tako jaka potkultura, dobro povezana i izolovana negde daleko od ociju nas ostalih?
Jos: da li muzika koju slusas odredjuje sa kim se druzis? Zasto mislis da to pokazuje kakva je neko osoba? Ja mislim da to nema nikakve veze (ima i mracnih, i veselih, i isfoliranih ljudi gde god da okrenes, slusali oni pop ili neki metal). Ili je slusanje muzike tako bitan deo vasih zajednickih "aktivnosti" da ti je nemoguce da provodis vreme sa nekim ko obozava npr. r'n'b?
Ne zelim nikoga da uvredim, samo me zivo zanima da mi ove stvari objasnis; ako je moj pogled na stvari isuvise uzak, da ga prosirim. Eto toliko. Usput, imas lep nick :)

Ne nikako,ja se ne vredjam.Ok sto pitas.
Pronalazim se u muzici koju slusam zato sto cesto dozivljavam iste emocije kao one koje se opevavaju.Svidjaju mi se tekstovi,razmisljanja (sto ne znaci da nemam svoja) i jednostavno osetim isto sto i taj covek koji je tu muziku napravio.Ne mora da znaci da sam ja satanista i da zelim da smrt,totalnu destrukciju itd,ako to cujem u nekoj pesmi,nego jednostavno razumem sta je covek hteo da kaze.Da,pronalazim se u metal pesmama jer to volim i to odgovara mojoj psihi i lepo se osecam dok je slusam.Uvek ostaje ono sto mi se malo ne svidja u pesmi,ali verovatno be se 100% pronasla tek u svojim pesmama.Ne preuzimam ja stavove od metalaca,imam svoje vec izgradjene,donekle,i eto oni se podudaraju.Ja sebe ne smatram nezrelom i neizgradjenom licnoscu.Uzivam u muzici,koje jeste naravno zabava,ali koja je bitno uticala na moj zivot.Isto kao i knjige koje citam.
Moj pentagram za mene predstavlja moju amajliju,koju nosim jako dugo.Pentagram predstavlja coveka(5 krakova=2 ruke + 2 noge + 1 glava) kao gospodara prirode i njenih elemenata: vatre,zemlje,vode,vazduha i duha.Nije obrnut ako si na to mislila.
Ne metal je na neki nacin postao mainstream .Underground sam pomenula jer je neko pomenuo to da je metalcima bitno da otkriju neki novi bend za koji niko nije cuo.Navela sam sebe kao primer,jer meni to ne predstavlja nista bitno.Prva sam cula za nesto,so what.Reci cu drugima,pa cemo moci da razmenjujemo misljenja.
Daleko od toga da samo blackeri imaju promene raspolozenja.Svi smo ljudi.Ali mislim da muzika odredjuje moje drustvo,jer pazi ne mogu ja da se istinski sprijateljim s nekim ko me ne razume.Imam puno drugova repera,techo manijaka,pa cak i nekih sofisticiranih fensera(ove obozavaoce Seke ne podnosim) i sa njima super mogu da se ispricam.Ali kad dodje vreme za provod,ne mogu ih sigurno odvesti na neku metal svirku.Oni ne razumeju moju euforiju i popravljanje ocena da bi isla na Slayer na ovogodisnjem EXIT-u.Tu su moji istomisljenici da me razumeju.
Nisam izgubljena u svom svetu,niti negiram druge ljude.Tako zivim,tako sam vaspitana(proklet bio tata i njegove ploce Deep Purple
:D )
A da nick,thanks.

P.S.Super sto me nisi napljuvala,uvek se zahvalim onima koji to ne urade.Razmenjivanje misljenja-sustina foruma.
 

Back
Top