Zašto sirotinja pravi toliku decu ?

Augustus

Zainteresovan član
Poruka
237
Zašto siromašni prave decu pa ne mogu da ih prehrane (Afrika, Indija) a u razvijenim zemljama ljudi imaju jedno ili dvoje dece u vrh glave ? Ja znam za porodicu, koji su napravili cetvoro dece za vreme devedesetih i ranih dvehiljaditih ( u vreme najveće bede) i sad ne mogu da ih prehrane. U cemu je fora ?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Odgovor lezi u tome da kada si finansijski dobrostojeci, ti onda imas mogucnosti da uzivas u 1 000 drugih stvari, npr. u hrani, putovanjima, raznim porocima tipa kokain ili viski, i da ne nabrajam dalje... A taj momak iz Afrike u cemu da uziva? U tim bobicama koje koristi da se prehrani.. On zivi kao sto su nekad ziveli nasi stari... Dakle ne zna za bolje i po difoltu on radja, valjda nam je u prirodi da se kotimo ko zivotinje.. Al mi zapadnjaci ogrezli u hedonizam smo anomalija ili korak u napred, kako ko posmatra....
 
Prosto je, ljudi se vole i posvetili su se deci....njihov svet i njihova realnost...izgleda da nisu stigli do materijalizma tipa bolje imati, auto nego dete. Zasto ti ljudi nemaju da prehrane decu?
Iz prostog razloga sto se ne bave materijalnim stvarima. Zive duhovni zivot, a realni zivot je pobegao u ruke materijalista, pa je zabranjeno koristiti prirodu koja hrani decu, jer ta priroda je vlasnistvo nekoga ko i ne zna da ima decu.
 
Prosto je, ljudi se vole i posvetili su se deci....njihov svet i njihova realnost...izgleda da nisu stigli do materijalizma tipa bolje imati, auto nego dete. Zasto ti ljudi nemaju da prehrane decu?
Iz prostog razloga sto se ne bave materijalnim stvarima. Zive duhovni zivot, a realni zivot je pobegao u ruke materijalista, pa je zabranjeno koristiti prirodu koja hrani decu, jer ta priroda je vlasnistvo nekoga ko i ne zna da ima decu.

Ma kakav njihov duhovni zivot, ne fantaziraj... Ljudi ne znaju za bolje i rade stvari po inerciji kako smo i mi do skoro radili
 
Zašto siromašni prave decu pa ne mogu da ih prehrane (Afrika, Indija) a u razvijenim zemljama ljudi imaju jedno ili dvoje dece u vrh glave ? Ja znam za porodicu, koji su napravili cetvoro dece za vreme devedesetih i ranih dvehiljaditih ( u vreme najveće bede) i sad ne mogu da ih prehrane. U cenu je fora ?
A sta mislis, kada bi od svih tih ljudi napravio materijaliste, koliko ljudi bi ostalo na svetu?
Recimo milijardu i po Indijaca da prihvati englesku filozofiju zivota i da se pokrene u trazenju svojih mogucnosti?
Ne bi ostao niko, pojeli bi jedni druge za dolar....
 
Prosto je, ljudi se vole i posvetili su se deci....njihov svet i njihova realnost...izgleda da nisu stigli do materijalizma tipa bolje imati, auto nego dete. Zasto ti ljudi nemaju da prehrane decu?
Iz prostog razloga sto se ne bave materijalnim stvarima. Zive duhovni zivot, a realni zivot je pobegao u ruke materijalista, pa je zabranjeno koristiti prirodu koja hrani decu, jer ta priroda je vlasnistvo nekoga ko i ne zna da ima decu.

Da to nije prisutno među omladinom ili ljudima iz urbanih sredina. Međutim kod ljudi koji su rasli u vreme socijalizma kada su se gajile druge vrednosti to je i dalje prisutno. Ima smisla.
 
Da to nije prisutno među omladinom ili ljudima iz urbanih sredina. Međutim kod ljudi koji su rasli u vreme socijalizma kada su se gajile druge vrednosti to je i dalje prisutno. Ima smisla.
To nema veze sa drustvenim uredjenjem, nego sa zivotnim ubedjenjem...zasto si ubacio socijalizam, ako se deca prave u najcrnjem kapitalizmu Indije?
Ljudi imaju svoja shvatanja zivota i zivotnih puteva. To nema veze ni sa znanjem, ni sa imanjem. Najvise dece prave recimo Indusi u najvisim kastama...obrazovani, ali koji nisu prihvatili englesku dominaciju i engleske poglede na zivot i svet.
 
Prosto je, ljudi se vole i posvetili su se deci....njihov svet i njihova realnost...izgleda da nisu stigli do materijalizma tipa bolje imati, auto nego dete. Zasto ti ljudi nemaju da prehrane decu?
Iz prostog razloga sto se ne bave materijalnim stvarima. Zive duhovni zivot, a realni zivot je pobegao u ruke materijalista, pa je zabranjeno koristiti prirodu koja hrani decu, jer ta priroda je vlasnistvo nekoga ko i ne zna da ima decu.
Одлично речено.
 
Strah

duboki celularni strah da egzistencija nekako mora da se nastavi, naročito kad se teško održava

Potreba da se nekako bude plodan, da se uradi nešto, ostavi nešto

A jedini način koji je dostupan svima, bez obzira na rasu, klasu, iq, itd, jeste reprodukcija

Zato je "deca su najveće bogatstvo" meme
 
U Srbiji i Bosni npr. je ranije poljoprivreda bila gotovo jedina privredna grana, a za poljoprivredu je u to vreme bez mehanizacije trebalo dosta radnika, na taj način su preživljavale porodice. Muslimani se razmnožavaju masovno vrv zbog politike islama. Masovno razmnožavanje Roma mi je misterija...
 
Razlog zbog čega je pre prvog svetskog rata bilo puno dece je "ne znam da li će neko da mi strada od bolesti,bolje imati više". Danas ako imaš jedno,znaš da si u 90% slučajeva siguran da će ostati živ do zrelosti (posle može i sam sebi da oduzme život,ali je to njegova opcija). Danas je dobro imati više dece,jer ne znaš da li će to dete imati porod,kako će proći,priželjkuju se ženska deca jer ona najbolje prodju i tako to.
Bogat čovek u stara vremena pravi decu da ga naslede,pa ako ima dva muška,padne mu krivo je će ga podele,pa ciljaju nabolje žensko i muško.
Siroma,kada pravi decu (u stara vremena),on prvo ne razmišlja jer da razmišlja ne bi bio siroma..drugo,ako razmišlja jer se eto zadesio u neizbežnoj bedi,on se nada da jedno od tih nekoliko uspe u životu van njegovog sistema zarade,pa šalje dete na visoke škole,kako zna i ume,jer vidi da drugi izlaz nema. Tako bilo.
Sad je došlo vreme da si sretan i ako uopšte imaš porod..znam ljude.
 
Може ли и контра питање, зашто би брачни пар уопште имао децу?

Деца компликују живот, представљају још једну бригу више, одузму ти део живота који можеш корисније да употребиши т. д.

Али, постоји природна потреба да се има потомство, и та се потреба задовољи једним дететом, што је недовољно да одржи популацију.

Пре једног века, гро становништва је живело на селу и обрађивало земљу, па је било потребно више руку за све послове у пољу и по кући. Постојала је економска потреба за више деце, а и многобројна фамилија и породица је била на добром гласу.

Данас машине замењују људске руке и у пољопривреди и у фабрикама. Број људи ће се смањивати, број потрошача ће се смањивати, потреба за производњом ће се смањивати до тачке када ће систем пући, распашће се, и онда следи нови почетак, пољопривреда, занатство и потреба за људским радом па тиме и рађање деце. Тако ће наша цивилизација завршити један циклус, а онда ће започети нови.
 
Може ли и контра питање, зашто би брачни пар уопште имао децу?

Деца компликују живот, представљају још једну бригу више, одузму ти део живота који можеш корисније да употребиши т. д.

Али, постоји природна потреба да се има потомство, и та се потреба задовољи једним дететом, што је недовољно да одржи популацију.

Пре једног века, гро становништва је живело на селу и обрађивало земљу, па је било потребно више руку за све послове у пољу и по кући. Постојала је економска потреба за више деце, а и многобројна фамилија и породица је била на добром гласу.

Данас машине замењују људске руке и у пољопривреди и у фабрикама. Број људи ће се смањивати, број потрошача ће се смањивати, потреба за производњом ће се смањивати до тачке када ће систем пући, распашће се, и онда следи нови почетак, пољопривреда, занатство и потреба за људским радом па тиме и рађање деце. Тако ће наша цивилизација завршити један циклус, а онда ће започети нови.
Svi koji su gurali decu van sela u gradove,tj do poslova koji ne zahtevaju stvaranje hrane,to dovodi do manjka proizvodnje hrane,to se još ne oseća jer odredjena domaćinstva stvaraju veliku količinu prehrambenih proizvoda,u odnosu na prošlost. Kada to stane,a staje,desiće se uvoznja iz drugih država (i dešava se),pa kada i tu stane,jer i tu ciljaju za grad za poslom van proizvodnje hrane,desiće se neizbežno. Raspad,novi početak a taj početak je povraćaj korenima. Ne mogu mašine sve.
 
Doživljava se u gradovima da mnogi nemaju dece..ima ženskih koji su zatrudneli,pa otišli na pobačaj zbog škole i više nikad nisu imali dece.. Muške muče drugi problemi,njihova mana je drugačija i obično je,previše obaveze oko odličnih ocena,pa nikad nisu savladali tehniku udvaranja,i to ih nadvladalo u produžavanju vrste.
To su neki obrasci koji se dešavaju. Kada neke pitaš "zašto nemaš?" sve se vrti tu negde..
 

Back
Top