Quantcast

Zasto se zene zaljubljuju nakon dobrog sexa?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.884
Naučnici sa Univerziteta u Nju Džersiju nedavno su skeniranjem ženskoga mozga otkrili da se tokom seksa i orgazma aktivira 30 različitih područja mozga, uključujući one delove odgovorne za emocije, dodir, sreću, zadovoljstvo i pamćenje. Osim toga, studija je ustanovila da u trenutku orgazma žene ne osećaju bol, već samo uživanje.

Ključni hormon koji se oslobađa za vreme seksa je oksitocin, a upravo je taj hormon odgovoran za to što osobi s kojom smo intimni više verujemo. Oksitocin je isto tako ključan za vezivanje za drugu osobu, jer povećava nivo empatije.

Činjenica je da se u ženskom organizmu proizvodi veća količina tog hormona, iako se ne zna tačan razlog zašto je to tako, ali veći nivo oksitocina u telu povećava šansu zaljubljivanja u partnera nakon seksa.

Problem je to što telo ne zna da li se seks događa s osobom koja je samo prolazna avantura ili potencijalni dugoročni partner pa se oksitocin izlučuje u oba slučaja.

Povećan nivo tog hormona ženama može dosta da pomogne da se povežu i zbliže s partnerom, ali isto tako ih može navesti da se nesrećno zaljube. :sad2:

(COPY)

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.778
nikad, ali nikad se nisam zaljubila posle dobrog seksa
ako mi ce doticni vec nije dopadao... meni je to fantasticno, ponekad se zapitam da li je realno da se neko zbog toga zaljubi
Seksas se i sa onima koji ti se ne dopadaju? Ili sam ja nesto pogresno shvatio. Pojasni ako te ne zimr. :think:

Mozda nikada nisi imala dobar sex.
Hahahaha... :hahaha:

Only Beer

Buduća legenda
Poruka
29.778
jos nije osetila zivot;)
Ima kadE, sto se kaze. Mlada je, bice valjda. :mrgreen:

:lol:
vidi sve sami muskarci skocili da ubede da nema dobrog seksa bez zaljubljivanja..
zasto mislite da u zenskom mozgu ne postoji deo za racio?i zasto mislite da zenu ne moze da privuce osoba na koju je hemijski kliknula, al da isto tako u tu osobu ne mora da se zaljubi?
Opste poznata stvar da vam je to uglavnom slabija strana. :whistling:

a kako si mogla da uopste imas seks ako ti se pre toga nije dopadao?
To sam i ja pitao, ali mislim da necemo dobiti odgovor. Naljutio sam je na "Da vas vidim danas". Povukla se u mirne luke, tipa LJiS. :rotf:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.