Zasto se zene svete muskarcu?

sinnke

Buduća legenda
Poruka
34.429
Svi znamo da kad zena ostavi muskarca, on se sa tim pomiri i tuzan ode. A kad on ostavi nju, ili ne ostavi nego nije po njenom ona onda ide da se sveti i to samo zato sto je on malo torbao.

Zasto zene jednostavno ne zaborave to sto je bilo?
 
A ok, kapiram sad...ti i Disco mislite da se neko sveti samo iz zavisti i ljubomore.. u redu, vase misljenje..
Izvini...

Ja i mislim, i pouzdano znam da muskarac moze zaista i da povredi zenu na milion drugih nacina, pa da se ona sveti...

Dobro, ima onih koje to rade iz zavisti i ljubomore, narocito ljubomore... ali ja sam otisla mnogo dalje
U osnovi svega je sve najgore u ljudskom rodu.
Osveta je mnogo glupa stvar, cak da zanemarimo sto je necovecna, ko si ti da nekome sudis i kaznjavas? I jos jedna bitna stvar, na ravni tvojih misli je sto nemas nista od osvete.Ti ces i dalje biti povredjena, osveta to nece izbrisati, ta osoba nece doziveti svoju patnju na nacin na koji si ti dozivela i sto je najgore neces osecati satisfakciju kojoj se nadas :)
Tu silnu energiju koju covek trosi na osvetu, koliko bi bilo korisnije da radi na svom zaceljenju i unapredjivanju sebe.E tada ce se bolje osecati.
Sto ce reci, trcis al pored puta
 
Nisam za sprečavanje ljudi da imaju osvetnički impuls, jer je to laganje i obično potiskivanje, i ljudi to znaju.

Nešto važno se gubi svaki put kad potisnemo impulse koje smatramo neprihvatljivim.
Osvetnički impuls je normalan, čak i poželjan, jer nešto ti se loše desilo, želiš da objasniš to sebi, nadomestiš, želiš poravnanje, i ultimativno closure.

Ne treba delati na impuls, ali treba pustiti frustraciju da odradi svoj ciklus, i tad i sama spontano utihne, kad uvidiš svu manjakvost osobe koja te je povredila i samim tim nepotrebnost trošenja energije na osvetu.

A i prelepe stvari mogu da nastanu iz osvetničkog impulsa, tipa genijalna ideja, put oko sveta, i mnogo, mnogo, mnogo bolje partnerske preferencije.
 
Tako je, Eurus uvek sve lepo objasni.
Ni jedan impuls nikako ne treba gušiti. Bol se ne potiskuje i ne davi, jer samo može da te uništi i nepovoljno da se manifestuje čak i kroz fizičku stvarnost. Simbolične autoimune bolesti i ostala čuda.
Ja mislim da je prava umetnost da sve naboje čovek kanališe u rađanje i stvaranje nečeg novog.
Ejmi Vajnhaus je rekla "Uspešan si koliko si besan". Tako da, besnite :D :D :D
 
Ejmi..da, ona je pravi primer.
Ne radi se o gusenju, vec obrazlaganju sebi sta je sta..znaci imam mnogo duzi radni staz u besnjenju od vas dve..i lepo vam kazem da je ****** na biciklu, mozes da krenes dalje tek kada pustis i prihvatis.Poenta je dusevni mir.Bes je uvek na prazno i nikada nije produktivan.
Oprostaj jeste
 
Ali Cvele, svaki čovek za sebe. Neki ljudi su ovakvi, neki onakvi. Kakav god impuls da dobije mora da ga pusti. Onda kad pustiš i uživaš u tome maltene uživaš, uvek izađe na dobro. Brže prođe. Sve je OK. Sve što osećaš, kad ga pustiš dobijaš uvid u to ko si, bez osude samog sebe i onda možeš da upravljaš svojim impulsima. Da ih kanališeš. Tipa da ne zakolje dečka već da uradiš nešto, počistiš celu kuću da se sija, pokreneš nevladinu organizaciju... Napišeš roman. Šta god.

A Ejmi je bila previše mudra. :D
 
Ejmi..da, ona je pravi primer.
Ne radi se o gusenju, vec obrazlaganju sebi sta je sta..znaci imam mnogo duzi radni staz u besnjenju od vas dve..i lepo vam kazem da je ****** na biciklu, mozes da krenes dalje tek kada pustis i prihvatis.Poenta je dusevni mir.Bes je uvek na prazno i nikada nije produktivan.
Oprostaj jeste
Ma hajde probaj osobi koja je u inicijalnim fazama besa/osvetničkog impulsa/tuge da proguraš "oproštaj"
Neće se desiti, i ne treba da se desi, jer je protivprirodno i lažno

Istestirajte u praksi, naterajte osobu da potisne razočarenje/bes/tugu, dobićete hronično isfrustiranu osobu, godinama

Recite joj: ok, hajde da prepoznamo taj impuls, da radimo sa tim impulsom i pustimo mu da se razvije do razrešenja, osoba spontano dolazi do oproštaja i zaborava vrlo brzo

I ništa nije jadna emocija. Jadna su ponašanja i projekcije, nema jadne emocije

I bes je jedna od najjadnijih emocija, posto je u stvari neadekvatno obradjena tuga
Pa nije, kažu i da je bes stepen iznad tuge, jer ti daje neku agensnost, možeš da uradiš nešto, dok si tužan potpuno imobilisan.

Svakako se razlikuje situacija u kojoj osoba ne dopušta sebi da dopusti tugu nego odmah ide na agresiju, i situacija u kojoj bes dolazi nakon procesuirane tuge.
 

Back
Top