Zašto se žene odriču majčinstva

proka

Legenda
Poruka
57.100
Zašto se žene odriču majčinstva
T. L. | 05. decembar 2016. 18:15 |
Zbog čega se žene odriču potomstva? Psiholog i psihoterapeut dr Marina Tumovska, koja pomaže damama da prevaziđu strah od majčinstva, kaže da je spisak razloga dugačak i navodi neke od glavnih briga.

majka-beba8_620x0.jpg


Zbog čega se žene odriču potomstva? Psiholog i psihoterapeut dr Marina Tumovska, koja pomaže damama da prevaziđu strah od majčinstva, kaže da je spisak razloga dugačak i navodi neke od glavnih briga.

- - - - - - - - - -

* Materinstvo je odgovornost
Dete zahteva mnogo vremena, pažnje, ulaganja, žrtvovanja. Ono nije hobi kojem možeš da se posvetiš kada ti padne na pamet, a mnoge dame nisu spremne na takvu promenu.
* Dete ili karijera
One koje imaju decu moraju da odustanu od blistave karijere, osim ako nisu spremne - psihološki i materijalno da bebu odmah ostave dadilji.
* Strah od porođaja
Mnoge žene su imale težak porođaj i prošle su Tantalove muke. O tome svaka potencijalna trudnica razmišlja.
* Dete sa hendikepom
Uvek postoji rizik da se rodi bolesno dete, pa je mnogima lakše da se unapred odreknu materinstva.
* Loši materijalni uslovi
Ekonomska neizvesnost je kočnica za mnoge žene koje nemaju siguran posao i dovoljno velika primanja, pa se brinu da li će moći da obezbede deci normalan život.
* Muškarci nisu oslonac
Neke žene su imale loše iskustvo sa muškarcima ili na osnovu priča bliskih osoba donose zaključak da na partnera ne bi mogle da se oslone kada bi dobile dete.





- - - - - - - - - -

http://www.novosti.rs/vesti/lifestyle.303.html:637973-Zasto-se-zene-odricu-majcinstva

- - - - - - - - - -

koji od razloga je po vama presudan?
 
Базична женска природа, плус слабљење инсистирања друштва, породице, и социјалних норми које су у одмаклој фази распада. Замењеним неолибераним даровима и посластицама...
 
da bi se neceg odrekao treba prvo da ga zelis
te koje se odricu dece, a zele ih logicno, su idiotkinje
ne znam koji im je razlog, ali koji god da je dobar nije sigurno jer ce posle da kukaju

ja licno se ne odricem, ja ne zelim

Бар си искрена. Дошао сам до закључка да већина младих жене заправо не жели децу. Треба их уверити да треба да роде, јер баш и неби да рађају... Исто важи и за брак, треба је уверити да треба да се уда баш за одређеног човека. Без мушкарца који доноси одлуке за обоје, нема напретка.
 
Zašto se žene odriču majčinstva
T. L. | 05. decembar 2016. 18:15 |
Zbog čega se žene odriču potomstva? Psiholog i psihoterapeut dr Marina Tumovska, koja pomaže damama da prevaziđu strah od majčinstva, kaže da je spisak razloga dugačak i navodi neke od glavnih briga.

majka-beba8_620x0.jpg


Zbog čega se žene odriču potomstva? Psiholog i psihoterapeut dr Marina Tumovska, koja pomaže damama da prevaziđu strah od majčinstva, kaže da je spisak razloga dugačak i navodi neke od glavnih briga.

- - - - - - - - - -

* Materinstvo je odgovornost
Dete zahteva mnogo vremena, pažnje, ulaganja, žrtvovanja. Ono nije hobi kojem možeš da se posvetiš kada ti padne na pamet, a mnoge dame nisu spremne na takvu promenu.
* Dete ili karijera
One koje imaju decu moraju da odustanu od blistave karijere, osim ako nisu spremne - psihološki i materijalno da bebu odmah ostave dadilji.
* Strah od porođaja
Mnoge žene su imale težak porođaj i prošle su Tantalove muke. O tome svaka potencijalna trudnica razmišlja.
* Dete sa hendikepom
Uvek postoji rizik da se rodi bolesno dete, pa je mnogima lakše da se unapred odreknu materinstva.
* Loši materijalni uslovi
Ekonomska neizvesnost je kočnica za mnoge žene koje nemaju siguran posao i dovoljno velika primanja, pa se brinu da li će moći da obezbede deci normalan život.
* Muškarci nisu oslonac
Neke žene su imale loše iskustvo sa muškarcima ili na osnovu priča bliskih osoba donose zaključak da na partnera ne bi mogle da se oslone kada bi dobile dete.





- - - - - - - - - -

http://www.novosti.rs/vesti/lifestyle.303.html:637973-Zasto-se-zene-odricu-majcinstva

- - - - - - - - - -

koji od razloga je po vama presudan?

Nijedan od navedenih. A, neki su naročito glupi, npr ovaj naveden pod br 3. ,,Mnoge žene su imale težak porođaj i prošle su Tantalove muke. O tome svaka potencijalna trudnica razmišlja."
msm ok da trudnica razmišlja ili ima strah od porođaja, nema svaka žena strah od porođaja, a s druge strane sumnjam čak i da ima strah-sigurno to nije razlog zašto žena ne bi rodila dete.
 
Nijedan od navedenih. A, neki su naročito glupi, npr ovaj naveden pod br 3. ,,Mnoge žene su imale težak porođaj i prošle su Tantalove muke. O tome svaka potencijalna trudnica razmišlja."
msm ok da trudnica razmišlja ili ima strah od porođaja, nema svaka žena strah od porođaja, a s druge strane sumnjam čak i da ima strah-sigurno to nije razlog zašto žena ne bi rodila dete.


Samo da izjavim da znam bar tri zene u svom okruženju koje su zbog teškog porodjaja odustale od drugog deteta.
Ne verujem da svaka trudnica o tome razmišlja,ali da,ima ih.
 
U današnje vreme ovo je čista glupost. Jer,dobar plastični hirurg sve može da dotera :lol:

to ja i tedoh da napisem da posle jedino pod noz moze da se dotera stari look
i to priblizno
nego reko edzona ce me nalupetati jos gore:lol:

- - - - - - - - - -

mada ja ne bi baco pare jedino ako ona insistira od svoje kinte da se doteruje
jesam li ti ja pricao da je jedna se tako okoristila o muzevljevu profesiju i on je otero al joj izgled sto joj podario ostade
 

Back
Top