Zašto se više truditi kad neko gleda ...?

Pronašla sam zanimljiv komentar na Quori.

https://www.quora.com/Do-we-work-harder-when-we-know-someone-is-watching

"
A skill-knowledge(knowledge that you can apply) has 4 “levels”.
1. Unconscious ignorance(you don’t even know that skill exists/that subject exists)
2. Conscious ignorance(you know that skill/knowledge exists but you don’t know anything about it)
3. Conscious knowledge(you know about the subject/you’re starting to develop the skill but since you’re still learning, you have to put conscious effort to apply the knowledge/use the skill)
4. Unconscious knowledge(you studied the subject for so long that you don’t even have to think about the answer/you’ve been using the skill for so long that you no longer have to put effort into doing it. ie: breathing or speaking your native language)

When someone starts “watching you”, you might be directing your focus(your conscience) towards them(what they’re doing/might be thinking, etc.) and you might even be stressing yourself if you start thinking that they’ll react badly if you do things wrong(stress clouds your mind/conscience).
Now, since you need your conscious mind to use a skill/apply knowledge/think about a certain subject, you won’t be able to use a certain skill/knowledge that is not yet at an unconscious level and you’ll freeze/start making mistakes and do things badly.
The solution?
Work on your current beliefs/develop new beliefs that help you mantain focus and remain calm so that you can use your conscious knowledge/skill(ie: “i know i can do this because i’ve done it before and the fact that people are watching me is irrelevant because i know i can do it and the only thing i need to do is to focus completely on what i’m doing”) or develop the skill/knowledge so that it starts working on an unconscious level and this way you can use it even if you’re stressed/someone is watching.
"

Volim pikado, bilijar, basket.
Uzivam kada igram ali mi od toga najbolje ide pikado.
Za mene je to ples.
Nisam u tome profesionalna, ne vježbam. I ne volim nastupanja sa koreografijama. Probala sam.
Ali imam talent, čujem i osjetim muziku. Volim kreativnost, spontanost.
Ali to mogu i kući sama, ali ne činim, jer volim da drugi vide moj "talent".

Blago ti se što ti iako si dobar, nemaš to uživanje da te gledaju

Za mene je to ples.
Nisam u tome profesionalna, ne vježbam. I ne volim nastupanja sa koreografijama. Probala sam.

Na pikado idem sa drustvom uglavnom u neki bar pa nije iskljuceno da tamo ima jos ljudi.
Prestalo je davno da smeta da me neko gleda kako radim nesto.

Igraj sa dragim ili za dragog, moze tada oboje da uzivate ;)

Za mene je to ples.

Blago ti se što ti iako si dobar, nemaš to uživanje da te gledaj

Za mene je to ples.

Koliko je lijepo kad čovjek ima osjećaj za ples. :)

Zašto neke ljude boli briga,
A zašto nekima znači da ih neko gleda kada nešto rade?

Npr. igrate pikado.
Zašto se neko više trudi da bolje igra kada ga gledaju?
Немам тај трип. Не гледам и не обраћам пажњу да ли ме неко гледа. Играм било шта за себе не за публику.

Немам тај трип. Не гледам и не обраћам пажњу да ли ме неко гледа. Играм било шта за себе не за публику.
Ni ja, ali primjetila sam da više plešem kada su tu i drugi, nego što sama. Samu sebe pitam što ne plešem više i sama.
Ima i do socijalizacije, energije, muzike...ples je pozitivan! 😍

Koliko je lijepo kad čovjek ima osjećaj za ples. :)
😍

Ako šta u sebi šta imam i nosim, to je baš osjećaj za konekciju muzika-pokret. To je na nivou talenta i osjećaja, nije brušen dijamant redovnim vježbanjem i tehnikom. Tako kada bih živjela, to bi za mene bio savršena vizija mog života.
Muzika me nosi. To je za mene vjerovatno najdivniji osjećaj, nešto kao zen, ni o čemu ne mislim, samo pratim prostor po kojem se mogu kretati, i zapravo odgovara mi prisustvo ljudi jer tako doživljavam izazov da se prilagođavam, a pritome plešem. (Hej, pa došla sam i do saznanja sada, hvala haha)

Za mene je to ples.

Spontanost kazes. To me asocira na ovo.

Ples je super stvar, samo zavisi kakav. Recimo, ovakve muske plesace ne mogu da smislim. Sta se toliko mazi, pa nije zensko. A i sama koreografija je da se zapitas kud plovi ovaj brod. Jako cudno. Preterano nagli pokreti koji uopste ne prate muziku, kao da je jedina bitna stvar sto vise da se umoris. Ne volim ni electroswing plesace. Neprirodni koraci, nije lepo za gledanje. Melbourne shuffle kad se obuku onako i kad pocnu da mlataraju rukama i nogama, ko poludeli vanzemaljci. Breakdance necu da komentarisem, to uopste nije nikakav dance -- ples nije ples ako ne prati muziku. Najbolji su narodni, i to iskljucivo belacki, s tim sto sam i tu izbirljiv.. Arkan je recimo dobar ples. Mada, uz malo maste, moze mnogo bolja koreografija da se osmisli.

Dao sam ti ideju za novu temu.

Spontanost kazes. To me asocira na ovo.

Ples je super stvar, samo zavisi kakav. Recimo, ovakve muske plesace ne mogu da smislim. Sta se toliko mazi, pa nije zensko. A i sama koreografija je da se zapitas kud plovi ovaj brod. Jako cudno. Preterano nagli pokreti koji uopste ne prate muziku, kao da je jedina bitna stvar sto vise da se umoris. Ne volim ni electroswing plesace. Neprirodni koraci, nije lepo za gledanje. Melbourne shuffle kad se obuku onako i kad pocnu da mlataraju rukama i nogama, ko poludeli vanzemaljci. Breakdance necu da komentarisem, to uopste nije nikakav dance -- ples nije ples ako ne prati muziku. Najbolji su narodni, i to iskljucivo belacki, s tim sto sam i tu izbirljiv.. Arkan je recimo dobar ples. Mada, uz malo maste, moze mnogo bolja koreografija da se osmisli.

Dao sam ti ideju za novu temu.
Ja imam bazu iz nenavedenog plesa i muzike.
Muzika koju volim je alternativna, rok... Dopadaju mi se tipično ženstveni pokreti i ono malo alternativno što vuče na indija fazon ..pa samim time i takvi plesovi sa "uvijanjem". Trbušni, latino, fuzije navedenih, zbog energije volim afričke, flamenko mi je zanimljiv jer želim biti u Andaluziji i plesati sa ciganima,...

Za većinu navedenog imamo sličan ukus osim za tvoj rasizam jer su crnci talentovaniji za ples od bijelaca i za electroswing - tog lika sam gledala nekada i zanimljiv mi je za gledanje. Ne sviđa mi se da ja to i tako plešem, ali on živi moj san. Sebi za dušu pleše i snima to i kači. Da plešem njegov stil, ne bih imala blokade jer je unisex/muški.

Shuffle koji si poslao je neka čudna vrsta - nije takav svaki shuffle. Ali mene shuffle ne privlači vizuelno i estetski.

Tog Arkana ne znam, i vidim da je nešto kao kolo. OKej, ko voli super. Meni je kolo prelagano, trebam izazove.

Мене на ово.

Лик осећа музику као мало ко.

Зато и стоји са стране — не жели да се стопи са руљом.
Saglasna sam sasvim. Ovo je odličan primjer nebrušenog talenta. Baaš ga nosi muzika. Divnooo. I ja sam srećna samo što gledam njega tako uživljenog :zaljubljena:

@Svetozar ot Ružičić
ovo su po meni "muški" plesni pokreti, pošto sam spomenula ženske

😍

Ako šta u sebi šta imam i nosim, to je baš osjećaj za konekciju muzika-pokret. To je na nivou talenta i osjećaja, nije brušen dijamant redovnim vježbanjem i tehnikom. Tako kada bih živjela, to bi za mene bio savršena vizija mog života.
Muzika me nosi. To je za mene vjerovatno najdivniji osjećaj, nešto kao zen, ni o čemu ne mislim, samo pratim prostor po kojem se mogu kretati, i zapravo odgovara mi prisustvo ljudi jer tako doživljavam izazov da se prilagođavam, a pritome plešem. (Hej, pa došla sam i do saznanja sada, hvala haha)
Hahaha, nema dosta ljudi osjecaj za ples. Jesi li izlazila u skoro? Dodjes, ljudi stoje ko botovi. Strašno. Ne kontam, zašto izadjes ako neces makar malo mrdati 😆.

Hahaha, nema dosta ljudi osjecaj za ples. Jesi li izlazila u skoro? Dodjes, ljudi stoje ko botovi. Strašno. Ne kontam, zašto izadjes ako neces makar malo mrdati 😆.
Ahahahaha, i sinoć i preksinoć. Ali sam se mrdala preksinoć.haha
Ja tako krenem i gdje niko ne pleše, i na dane kada ne očekuješ kao ponedeljak - osvježim prostor, ne trebaju Glade :mrgreen:

Imala sam čak neki pokušaj snimanja sebe dok plešem i kačila sam, ni manje ni više, no na Krstu.
Ali nisam slušala muziku i plesala, već sam na suvo - po sjećanju na muziku :mrgreen:

Drugi put ću nositi onu banditsku kapu da sačuvam anonimnost, a da se vide svi pokreti :lol:

Back