Зашто се верници других вероисповести претварају да су атеисти?

pa ne bas
matematika je egzaktna.. vera je - vera
to je nesto sta prihvatas bez uporista i dokaza.
zato se i zove vera.
ako kazes da je samo tvoje tumacenje biblije tacno onda ti i napadas tudja verovanja kao netacna..zar ne?
Aко имплицираш да се о вери не дискутује и да се прихвата без образложења - то не одговара чињеничном стању. Тј. историјски гледано дијалога и расправа је било.
 
Зар то није оно што сваки декларисани атеиста ради овде?
Иде по темама, ма о чему су и говори како је све то лаж при томе исмевајући верујуће?
Монино повремено одговарање како је само њена вера тачна је у већини случајева испровоцирано. Ма колико да се неко не слаже са њеним учењем, мислим да њена деноминација није увек та која почиње прозивку.
Не ради се о томе да ли се неко слаже или не слаже са неким мишљењем њене деноминације. Да не улазим у детаље, за почетак њена деноминација је фалсификовала Божју реч тј. Свето Писмо што је опште позната ствар јер користи превод који је очигледно лажан. Тј. намерно исправљен да одговара њиховим уверењима. И то не на једном месту, већ на више места.
Дакле то што неко сматра да је трансфузија крви неоправдана или оправдана је једно, а фалсификовање Божије речи је друго.
 
Седим ја тако на клупи у парку, гледам своја посла, кад, прилази ми лик и ни пет ни шест, пита да ли сам ја верник.

Кажем ја њему да јесам, кад одједном...крене он да виче, да прети, да псује попове и цркву, унео ми се у лице, сав се зајапурио, као да ће срчка да га стрефи (не дао Бог).

Покушам ја њега да смирим, кажем како можда није све баш тако, да ли је он то проверио...ма какви, запенио, жиле му искочиле на врату од викања, урла "Нема Бога! Нема Бога! Само наука постоји!"
Кажем "Добро је момак, први пут се дешава...Фино је што ти имаш своје мишљење, ценим то и поштујем и обећавам да нећу никад да ти чак ни предложим да постанеш верник..."
Џабе, драги моји, џабе....ни да чује, урла и даље, почео и рукама да маше, изби из њега у једном тренутку и "Алаху акбар!" али се брже боље вратио на псовање цркве и верника, само некако специфично, само Православних. Би ми мало чудно, али добро, свако има право на своје мишљење.
И не заврши се на томе, него како је махао, замахну на мене, натрчи на учи каитен санкио и пуче му зглоб...

Па се питам, зашто се ови муџахедини претварају да су атеисти?
Да ли је то зато да би могли да лече комплексе своје небитности?
Шта ви мислите?
:rotf:
"Dobro je momak, prvi put se dešava"
("Neka bude lakša presuda")
Ja tebe obožavam :lol:
 
Poslednja izmena:
ako kazes da je samo tvoje tumacenje biblije tacno onda ti i napadas tudja verovanja kao netacna..zar ne?
Ја то разумем као "њено тумачење Библије је тачно за њу".
Веома различито од онога кад неко каже "ви сте сви необразовани јер верујете у нешто што не постоји".
Мислим, ако ћемо већ о нападима на туђа веровања као нетачна?
 
Веома различито од онога кад неко каже "ви сте сви необразовани јер верујете у нешто што не постоји".
ne bacajte bisere pred svinje je isto vredjanje, sta se zeniras, naplati im nauku

traze dokaz, ja ih pitam koliko su spremni da ga plate i odjednom vernici ljubomorni

nema logike
 
замахну на мене, натрчи на учи каитен санкио и пуче му зглоб...
Имо среће да налетео на аикидоку па је само зглоб пуко, да га је џудока доватио пукла би слезина. :mrgreen:
 

Back
Top