Zašto se vera nameće kao apsolutna istina, i da li jeste?

Da li je vera apsolutna istina?

• Da, jeste

glasova: 2 8,3%
  • Ne, nije

glasova: 22 91,7%

• Ukupno glasova
    24

Ateista5

Ističe se
Poruka
2.102
e, pa onda zasto ga trazis, ako ''znas da nemam''?
Pa ne trazim ga. To sam napisao jos u prvoj poruci.
Samo ako tvrdis da tvoj imaginarni prijatelj postoji onda bi bilo lepo da to i potvrdis dokazima koji su prihvatljivi.

pitanje za Ateistu1 i Ateistu5...
kad bi doživeli susret sa Satanom da li bi verovali da i Bog postoji?
Da.
Cak sam predlozio braci vernicima da zaposednutost demonima mogu iskoristiti kao dokaz postojanja boga.
Znaci dovoljno je da dokazu postojanje demona i opsednutostima njima i eto posrednog dokaza da bog postoji.

hm337

Poznat
Poruka
9.051
Bilo bi logično da postoji i bog u tom slučaju.
e ja sam doživeo susret sa Satanom posle nekoliko meseci mučenja od strane demona...i šta mi je Satana rekao? Da ono što sam se molio Bogu da je to on ispunjavao. Da je samo jednom kad sam zamišljao da hodam po okeanu ljubavi da se samo tad umešala neka njemu nepoznata sila koja me je spasila. Rekao je i da je Isus u početku bio jedan od njih, ali da je pošto je poverovao u ono što je pričao na kraju i postao nešto nalik na ono za šta ga ljudi smatraju. I šta ja iz ovoga mogu da zaključim o Bogu? Da postoji ali da se ne meša u stvari ovog sveta? ili da Satana laže? Ili da sam pomešao san i javu i sanjao budan?

Ateista1

Domaćin
Poruka
4.769
e ja sam doživeo susret sa Satanom posle nekoliko meseci mučenja od strane demona...i šta mi je Satana rekao? Da ono što sam se molio Bogu da je to on ispunjavao. Da je samo jednom kad sam zamišljao da hodam po okeanu ljubavi da se samo tad umešala neka njemu nepoznata sila koja me je spasila. Rekao je i da je Isus u početku bio jedan od njih, ali da je pošto je poverovao u ono što je pričao na kraju i postao nešto nalik na ono za šta ga ljudi smatraju. I šta ja iz ovoga mogu da zaključim o Bogu? Da postoji ali da se ne meša u stvari ovog sveta? ili da Satana laže? Ili da sam pomešao san i javu i sanjao budan?
Bio je to bog koji je poslao demone da te kušaju. To je to, postajem vernik! Moderacijo, menjaj mi ime u Vernik1 !!!

markons82

Elita
Poruka
18.921
zato što svačija logika nije ista. biblija je po meni samo jedan pogled (u vezi boga) na boga.
čovek nije sposoban da vidi celu sliku zato gleda deo iz svog ugla. to što nam nešto nije logično ne mora uopšte da znači da je nelogicno. mnogo stvari u svetim knjigama imaju sličnost kao recimo Tvorac svega (bogova, anđela, ljudi...).
Cek Biblija je copy paste drugih religija. Cak se sqstojinod manje dela spisa koliko ih ukupno ima.
Pa mnogo sf knjigu imaju mogucnosti putovanja brze od svetlosti, vanzemaljce ( oni idu u pa kao jel tako posto nisu imali JH da im soli pamet), letwce gradove I mnkgw druge stvari jel to treba da uzmemo kao dokaz?

Da Bog je stvorio univerzum i sva ziva bica a o njemu sve znamo iz Biblije koja je Bozja rec.
I Juliu ciju si sliku ukrala I nalepila kao tvoj avatar. Sta kazu JS u pitanju kradje rudjih stvari? Jel to greh?

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.327
Cek Biblija je copy paste drugih religija. Cak se sqstojinod manje dela spisa koliko ih ukupno ima.
Pa mnogo sf knjigu imaju mogucnosti putovanja brze od svetlosti, vanzemaljce ( oni idu u pa kao jel tako posto nisu imali JH da im soli pamet), letwce gradove I mnkgw druge stvari jel to treba da uzmemo kao dokaz?
biblija je originalna sveta knjiga jevreja (tačnije tanah).
stvaranje, potop je opšta kultura, ostale knjige tu i tamo nešto je uzeto, nešto su uzeli od njih ali uglavnom bliskoistočni narodi.
inkarnacija boga hindusi i hrišćani kao i troični vrhovni bog.
čak i u slovenskkoj mitologiji ima pojam troičnost boga, ako velesova knjiga nije neki falsifikat tamo piše: "bog je jedan a množenstven"
a nikakve dodirne tačke nemaju.
a sf je modernijeg doba i čista komercijala.

markons82

Elita
Poruka
18.921
biblija je originalna sveta knjiga jevreja (tačnije tanah).
stvaranje, potop je opšta kultura, ostale knjige tu i tamo nešto je uzeto, nešto su uzeli od njih ali uglavnom bliskoistočni narodi.
inkarnacija boga hindusi i hrišćani kao i troični vrhovni bog.
čak i u slovenskkoj mitologiji ima pojam troičnost boga, ako velesova knjiga nije neki falsifikat tamo piše: "bog je jedan a množenstven"
a nikakve dodirne tačke nemaju.
a sf je modernijeg doba i čista komercijala.
Pitanje je bilo od koliko delova ( spisa ) je biblija sacinjena a koliko ih ima koji nisu usli u uzi izbor i finalnu verziju.
Bibija je pokrala sve, Pakao i Raj na osnovu koga privlaci mnostvo vernika, nije prvo monoteisticka relgija, potop je tek SF i svako ko veruje u to ( da je bradonja uz malu pomoc napravi brodic u koji se ugurao milione zivotinja i milione tona hrane ).
Da a Biblija je SF knjiga koja se cita vec 2000god. Gde ces vece komercijale od Biblije, na svakom koraku je ima

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.327
Pitanje je bilo od koliko delova ( spisa ) je biblija sacinjena a koliko ih ima koji nisu usli u uzi izbor i finalnu verziju.
Bibija je pokrala sve, Pakao i Raj na osnovu koga privlaci mnostvo vernika, nije prvo monoteisticka relgija, potop je tek SF i svako ko veruje u to ( da je bradonja uz malu pomoc napravi brodic u koji se ugurao milione zivotinja i milione tona hrane ).
Da a Biblija je SF knjiga koja se cita vec 2000god. Gde ces vece komercijale od Biblije, na svakom koraku je ima
pa onda im moraš odati priznanje za komercijalu.
mi nismo kadri ni ajvar da uvalimo ko brend

markons82

Elita
Poruka
18.921
pa onda im moraš odati priznanje za komercijalu.
mi nismo kadri ni ajvar da uvalimo ko brend
Naravno, to je poslo i Hitleru od ruke. Svako ima prava da veruje u sta zeli, dokle god to svoje verovanje ne siri nasilno ( Hriscanstvo je to radilo recimo ) ili da vredja osobe koje ne dele isto misljenje/verovanje/ubedjenje sto opet svaka religija to radi.

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.327
Naravno, to je poslo i Hitleru od ruke. Svako ima prava da veruje u sta zeli, dokle god to svoje verovanje ne sili nasilno ( Hriscanstvo je to radilo recimo ) ili da vredja osobe koje ne dele isto misljenje/verovanje/ubedjenje sto opet svaka religija to radi.
a zamisli da nemanjići nisu prihvatili hrišćanstvo, prošli bi ko bogumili ili u boljem slučaju kao cigani.
i ovako su nam prekrojili istoriju tek tada ništa ne bi smo znali o sebi.

kao što je svet nametnuo kompjutere pa neke buduće generacije neće umeti ni slovo A da napiše olovkom. sve ide svojim tokom, džabe se kurobecaš.
a uvek će nekog sa a prefiksom da bude.
boga vernici svakako ne doživljavaju svi isto.

markons82

Elita
Poruka
18.921
a zamisli da nemanjići nisu prihvatili hrišćanstvo, prošli bi ko bogumili ili u boljem slučaju kao cigani.
i ovako su nam prekrojili istoriju tek tada ništa ne bi smo znali o sebi.
ne mora da znaci, ko zna kakav bi tok istorije bio. Eto da Obilic navodno nije ubio Murata mozda bi ranije bili osvojeni od streane Turaka. To ti dodje SBBKBB
kao što je svet nametnuo kompjutere pa neke buduće generacije neće umeti ni slovo A da napiše olovkom. sve ide svojim tokom, džabe se kurobecaš.
a uvek će nekog sa a prefiksom da bude.
boga vernici svakako ne doživljavaju svi isto.
Slazem se, tehnologija napreduje al sumnjam da ce ici do te mere da ce zaboraviti da pisu. Pisana rec ce ostati uvek, ljudi ce crtati, praviti skulpture....

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.327
ne mora da znaci, ko zna kakav bi tok istorije bio. Eto da Obilic navodno nije ubio Murata mozda bi ranije bili osvojeni od streane Turaka. To ti dodje SBBKBB
koja evropska država tada nije bila hrišćanska?

Šta treba kažem?

Vo imja otca i sina i svjatoga duha Amin
Slava tebja božeeeeee

:pop::pop2::pop3:

To to?
ne znam kojoj religiji težiš, pa denominaciji sekti kultu...

Ateista1

Domaćin
Poruka
4.769
Kurlandija, Semigalija, Estonija, Mazurija, Prusija, Litvanija, Bela Rusija, Crvena Rusija, Polotsk, Belozero, Samija, Nenetija, Kalmikija, Osmanlijsko carstvo, Samsthe, Abhazija, Čečenija, Kalmikija, Letonija, Riga, Islandija, Adigeja, Dagestan, Čečenija, Karačija, Kavkaska Albanija, Širvan, Granada, Gibraltar, Tiflis, Azerbejdžan, Safavija, Kabardija, Balkarija, Osetija, Alanija, Gazikumuh, Mazova, Krimski Kanat, Nogaj, Bela Horda, Plava Horda, Velika Horda, Zlatna Horda i Avarija.

Ovo pišem po sećanju, verovatno ima još neka nehrišćanska država.

markons82

Elita
Poruka
18.921
Kakve to veze sada ima sa tim?

Da su Srbiju osvojili odmah nakon Kosovske bitke drugacije bio mozda izgledala mapa Evrope. Radi se opet o tome SBBKBB, nista drugo. Da vcekovima katolici nisu ubijali i palili ljude koji su se usudili da kazu nesto protiv Biblije mozda bi sada imali leteca kola, na drugi kraj planete stigli u roku od sat vremena, itd.... Najveci napredak covecanstvo je imalo kada su drzave postale Sekularne, osnosno kada crkva vise nije imala kandze oko slobode misljenja, nauke i ostalo. Pogledaj samo napredak u poslednjih 50god, od pojave mikrocipova, i svega ostalog. Sta bi bilo ( ono SBBKBB ) da smo sve ovo imali pre 3 veka....

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.327
Kurlandija, Semigalija, Estonija, Mazurija, Prusija, Litvanija, Bela Rusija, Crvena Rusija, Polotsk, Belozero, Samija, Nenetija, Kalmikija, Osmanlijsko carstvo, Samsthe, Abhazija, Čečenija, Kalmikija, Letonija, Riga, Islandija, Adigeja, Dagestan, Čečenija, Karačija, Kavkaska Albanija, Širvan, Granada, Gibraltar, Tiflis, Azerbejdžan, Safavija, Kabardija, Balkarija, Osetija, Alanija, Gazikumuh, Mazova, Krimski Kanat, Nogaj, Bela Horda, Plava Horda, Velika Horda, Zlatna Horda i Avarija.

Ovo pišem po sećanju, verovatno ima još neka nehrišćanska država.
u srednjem veku u doba nemanjića?
koja li je to istorija kad je albanija tad postojala :D

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.