Zašto se vera nameće kao apsolutna istina, i da li jeste?

Da li je vera apsolutna istina?

• Da, jeste

glasova: 2 8,3%
  • Ne, nije

glasova: 22 91,7%

• Ukupno glasova
    24

hm337

Poznat
Poruka
9.052
eh sad baš glavni negativac, pored putina, majke kraljice, bajdena i ostale vidljive i nevidljive ekipe.
mogao je da bude i nešto drugo naprimer manji demon koji se lažno predstavlja kao Satana..uglavnom nije došao tek tako...prethodilo je tome više meseci nasrtaja demona...ako nije bilo stvarno onda imam moćnu i nekontrolisanu maštu koja je uspela da me obmane..

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.436
mogao je da bude i nešto drugo naprimer manji demon koji se lažno predstavlja kao Satana..uglavnom nije došao tek tako...prethodilo je tome više meseci nasrtaja demona...ako nije bilo stvarno onda imam moćnu i nekontrolisanu maštu koja je uspela da me obmane..
ne želim da se daleko bilo podsmevam, ali ljudi zaista imaju bujnu maštu, naročito kad gledaš neki film ili pročitaš nešto pa razmišljaš o tome i ko je senzitivniji lako može da isprojektuje.
a možda i postoje neki zli duhovi koji se poigravaju sa ljudskim mozgom.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.597
"When one person suffers from a delusion it is called insanity. When many people suffer from a delusion it is called religion.
-- Robert Pirsig
To je lepo rečeno. Međutim ljudi ne veruju zaista, nego žive materijalni život, i zavaravaju se da su neki vernici.
Dakle, dokle god plaćaš državi danak i živiš onako kako se očekuje od tebe nemaš problem sa psihijatrima.
Tek onda, kada uradiš nešto što ispada iz tih normi, onda te šalju na prevaspitavanje.
Dakle biti lud je relativno onome kako država od tebe očekuje da živiš. Inače sve je to iluzija, radi se
prosto o tome...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.