Zasto se ubio Milan Babic?

Plava Bilja

Domaćin
Poruka
3.533
Milan Babic je osudjen na 13 godina zatvora, posle sopstvenog (ili iznudjenog?) priznanja da je ucestvovao u zlocinima nad nesrspskim stanovnistvom u RSK.
Bio je svedok u procesu protiv Slobodana Milosevica, Milana Martica i jos nekih, i trebao se ponovo pojaviti kao svedok Slobodanu Milosevicu, sada kao svedok odbrane.

Da li je zlocin za koji je osudjen, bio iznuda u zamenu za blazu (ili oslobadjajucu) presudu?
Mozda on zapadu vise nije potreban, jer, svi znamo da taj zapad ima svoja pravila?
Kad iskoristi, sutne!

Moguce da je proradila i savest kod Milana Babica. Covek koji je priznao zlocine nad nesrpskim stanovnistvom (kojeg li paradoksa, a najvece etnicko ciscenje posle Drugog svetskog rata upravo je "Oluja", neverovatan zlocin) sto vec rekoh, da je moguca nagodba sa Tribunalom.
Ali je sasvim istinita nagodba da je svedocio protiv drugih optuzenih Srba zarad smanjenja kazne (sto su cak priznali i njegovi advokati). Da li se pokajao zbog toga?

"De mortius nihil male"?

Naravno, sada ce poceti nagadjanja (vec sam ih cula) da su ga "zakacili" da ne bi bio svedok odbrane Slobodana Milosevica?
To vec spada u domen nagadjanja, pa se ogradjujem od toga.
 
Plava Bilja:
Milan Babic je osudjen na 13 godina zatvora, posle sopstvenog (ili iznudjenog?) priznanja da je ucestvovao u zlocinima nad nesrspskim stanovnistvom u RSK.
Bio je svedok u procesu protiv Slobodana Milosevica, Milana Martica i jos nekih, i trebao se ponovo pojaviti kao svedok Slobodanu Milosevicu, sada kao svedok odbrane.

Da li je zlocin za koji je osudjen, bio iznuda u zamenu za blazu (ili oslobadjajucu) presudu?
Mozda on zapadu vise nije potreban, jer, svi znamo da taj zapad ima svoja pravila?
Kad iskoristi, sutne!

Moguce da je proradila i savest kod Milana Babica. Covek koji je priznao zlocine nad nesrpskim stanovnistvom (kojeg li paradoksa, a najvece etnicko ciscenje posle Drugog svetskog rata upravo je "Oluja", neverovatan zlocin) sto vec rekoh, da je moguca nagodba sa Tribunalom.
Ali je sasvim istinita nagodba da je svedocio protiv drugih optuzenih Srba zarad smanjenja kazne (sto su cak priznali i njegovi advokati). Da li se pokajao zbog toga?

"De mortius nihil male"?

Naravno, sada ce poceti nagadjanja (vec sam ih cula) da su ga "zakacili" da ne bi bio svedok odbrane Slobodana Milosevica?
To vec spada u domen nagadjanja, pa se ogradjujem od toga.

Sestro, sta to pricas, nasto sam propustio?
 
Pobogu,Sale:)
Vest je zvanicno saopstena i iz Tribunala, odakle je receno da "sa zaljenjem i TUGOM?) potvrdjuju vest. Babic se obesio u svojoj celiji sinoc oko 18. casova, a pokrenuta je "ineterna istraga"!
Mislim da mu je savest proradila, i da je shvatio ono sto za zivota nije mogao, ili nije zeleo.
On je ipak izdao iz koristoljublja, za veliki deo srspkog naroda (narocito onog prognanog iz RSK) je izdajnik, i vrlo omrazen. Onima kojima je pomogao, nisu mu adekvatno uzvratili, naprotiv,kazna je visoka.
Za svoje zablude platio je najvisu cenu- zivotom!
Nije on jedini zatvorenik koji se obesio, pre dve godine u Shevenigenu se obesio i Z.Dokmanovic bivsi gradonacelnik Vukovara.
Sve se vraca, sve se placa, i ne seirim nad njegovom smrcu, samo konstatujem.
" Tezi je on zemlji nego sto ce ona njemu biti" rece neko negde (ili nesto slicno) pa, ostaje mi samo da mu ipak pozelim: nek mu je laka crna zemlja!
 
Ili ga koknuo neko, kao sto to obicno biva kada neko saradjuje sa njima. Verovatno je bio izigran, zapretio da ce reci da je bio ucenjen i eto ti... ili je stvarno digao ruku na sebe.

A pazi sledecu vest:

Beograd: Miloševićev dodeljeni branilac Stiven Kej zatražio je od Pretresnog veća da izda nalog kojim će Bila Klintona pozvati da svedoči na suđenju Miloševiću, jer do sada nisu dobili Klintonov odgovor.

Tužilaštvu je određen rok do 8. marta da odgovori na zahtev dodeljenog branioca, nakon čega će veće odlučiti da li će bivšem američkom predsedniku uputiti poziv pod pretnjom kazne.

U zahtevu odbrane, navodi se da je od sredine maja 2004. do aprila 2005. godine vođena prepiska između sudskog oficira za vezu, dodeljenog branioca i američke ambasade u Hagu. Budući da ta prepiska nije donela rezultate, Klintonu je najpre pisao dodeljeni branilac, a potom mu se obratio i sam Milošević - "ličnim pismom" koje je kao bivši predsednik SRJ uputio bivšem predsedniku SAD. (ma 'apsi bre, sta ga molite)

Ni Kej ni Milošević nisu dobili odgovor od Klintona, ali im je stigao dopis ambasade SAD u Hagu u kojem se navodi da se američka administracija protivi zahtevu odbrane za Klintonovo svedočenje(pazi boga ti). Zbog ograničenog vremena koje mu je preostalo za izvođenje dokaza, Milošević je, navodi Kej, odustao od pozivanja brojnih svedoka – stranih državnika, zbog čega i traži pomoć Veća da bi se pred sud doveo Klinton.
(doji, dodji mala da ti uzmem meru...)

U zahtevu dodeljenog branioca se navodi da je Klinton imao "kontinuiranu ulogu i jedinstvena saznanja" o događajima relevantnim za sve tri optužnice koje Miloševića terete za genocid u Bosni i Hercegovini i zločine protiv čovečnosti u Hrvatskoj i na Kosovu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Klinton nema muda da se pojavi na sudjenju. Da li ce Kuravla del Ponte da preti Americi, gde se i u kojim pecinama (da se posluzim recnikom DOS-ovaca) krije Klinton, sta li je to toliko skrivio pa nema jajca da se pojavi, ko mu ih je ustrojio, AKO NIJE KRIV, neka slobodno ide u Hag (pa niko nece da ga bije tamo) sto se plasi od Slobe (mislim, verovatno ima Sloba mnogo dokumentacija, snimaka, od kojih se Bil Blenton plasi)..., neka povede sa sobom i svoju baba rogu, koja je pila mleko od srpskih krava za vreme rata, '41-e, dok su njene sunarodnike fasisti odvodili na streljanje a ona se bezbrizno igrala sa srpskom decicom, kojoj je u znaku zahvalnosti poslala poklone iz aviona (decja pesmica: avione, baci mi bombone).

Ima li nekog pametnog da mi odgovori: zasto se ovaj banditski klan krije po kanjonima Kolorada i jede zvecarke (ovo je isto recnik DOS-ovaca)?
 
Plava Bilja:
Pobogu,Sale:)
Vest je zvanicno saopstena i iz Tribunala, odakle je receno da "sa zaljenjem i TUGOM?) potvrdjuju vest. Babic se obesio u svojoj celiji sinoc oko 18. casova, a pokrenuta je "ineterna istraga"!
Mislim da mu je savest proradila, i da je shvatio ono sto za zivota nije mogao, ili nije zeleo.
On je ipak izdao iz koristoljublja, za veliki deo srspkog naroda (narocito onog prognanog iz RSK) je izdajnik, i vrlo omrazen. Onima kojima je pomogao, nisu mu adekvatno uzvratili, naprotiv,kazna je visoka.
Za svoje zablude platio je najvisu cenu- zivotom!
Nije on jedini zatvorenik koji se obesio, pre dve godine u Shevenigenu se obesio i Z.Dokmanovic bivsi gradonacelnik Vukovara.
Sve se vraca, sve se placa, i ne seirim nad njegovom smrcu, samo konstatujem.
" Tezi je on zemlji nego sto ce ona njemu biti" rece neko negde (ili nesto slicno) pa, ostaje mi samo da mu ipak pozelim: nek mu je laka crna zemlja!


Znas li kako se Juda ubio?

- Obesio se.

Isto kao i ovaj
 
Mala ispravka, S.Dokmanovic se ubio pre 7. godina, tako da je cifra samoubica i onih koji su ubijeni pri hapsenju deset ljudi.
Inace, za Babica se ne zna u kojoj zemlji je izdrzavao kaznu (Tribunal je krio) ali je u Shvenenigem stigao da bi svedocio u procesu protiv Milana Martica kojem se sutra nastavlja sudjenje, kojeg je inace tesko optuzio da je ucestvovao u "genocidu" nad nesrpskim stanovnistvom u RSK.
 
Ko se maca lati od maca i,......kako rece Otac Lavrentije
Istina je tiha i dolazi kad tad, vreme stavlja sve na svoje mesto
Zao mi je ljudska zivota, ali ga svako mora nositi dostojnosti sebe i naroda kome pripada.
Biljani P zelim da zivi i da svoju istinu nosi sa sobom, njena istina je njen najtezi sudija.
Dati veru za veceru,................
 
Бл:
Неко је бабићу помогао, мислим да је хтео да промени исказ
Mrtva usta ne govore!
Strazar u Sheveningenu, navodno je obisao celiju sat (ili pola sata pre nego sto je Babic nadjen obesen, neka me neko ispravi)! E, sad ne bih da nagadjam zasto se vratio tako brzo nakon prethodnog obilaska, osim ako to nije praksa u zatvoru, da se na svakih sat vremena obilaze zatvorenici.
Iz Haga je izdato saopstenje da ponasanje zatvorenika '" nije nagovestavalo da bi se nesto slicno moglo dogoditi"
Ali, dogodilo se.
 
Ovo je pravo stanje stvari: Milan Babic je izvrsio samoubistvo u 18.3O casova sinoc u Sheveningenu.
Zatvorski strazar ga je obisao u 18. znaci, pola sata pre samoubistva.
Znaci li to da se zatvorenici obilaze na svakih pola sata?
Moguce, ne znam.
Nesto drugo je ipak cudno, a to je, da Tribunal odbija da kaze na koji nacin se Milan Babic ubio?
Zasto?
Kako je onda procurila vest o vesanju?
I ono najvaznije, ima li pravo njegova porodica da preuzme posmrtne ostatke Babica, i da li moze da zatrazi strucnu obdukciju?
 
Plava Bilja
Ne razumem zašto te toliko interesuje da li se obilaze zatvorenici.Pa normalno je da se obilaze.
Ali čovek je mrtav i sve u vezi sa njim u ovom trenutku je potpuno bespredmetno.
Mislim da ne treba isuviše tragati za razlozima...ne moše svako podneti činjenicu da je zatvoren.
 

Back
Top