Zašto se teretane toliko forsiraju?

Ništa ne pomaže i to će da me boli do kraja života. Ništa ne pomaže sve sam probao i elektroterapije i razne masti i pravio pauzu... Radim vežbe za jačanje rotatora ramena a trebalo je mnogo pre da se to radi. I da ne radim bench preširoko pre svega.
Plasim se da nema adekvatnog leka za tako nesto. Ja sam skoro unistio desno rame, upala kapsulnog ramena zgloba ili kapsulitis.
Godinu dana terapija i jos nisam uspeo da povratim potpunu funkcionalnost ramena.
Cim preteram sa tezinom bol se vraca i sve pada u vodu.
Ponekad neozbiljnost i sitne greske se skupo placaju, godine isto cine svoje.

Odgovor na uvodno pitanje je da se teretane ne forsiraju, nego je to izrazito prirodna posledica traznje nastale na potpuno slobodnom trzistu.

I to kazem kao neko ko ne bi usao u teretanu ni da mu platis.

Izrazito, ali izrazito prirodno nastala traznja na potpuno slobodnom trzistu, koja se ne 'forsira' od strane nekog centra, ili nesto slicno.

Odgovor na uvodno pitanje je da se teretane ne forsiraju, nego je to izrazito prirodna posledica traznje nastale na potpuno slobodnom trzistu.

I to kazem kao neko ko ne bi usao u teretanu ni da mu platis.

Izrazito, ali izrazito prirodno nastala traznja na potpuno slobodnom trzistu, koja se ne 'forsira' od strane nekog centra, ili nesto slicno.
:ok:

tačno , sasvim u pravo, ali što to neko , namerno , servira , neko to kupuje oberučke , misleći da je to ko zna šta, a kući ne bi ni šerpu podigli, sve u stilu onog vica , _čudim se ovima u teretani , dođu kolima kako bi vozili bicikl u zatvorenom prostoru

:ok:

tačno , sasvim u pravo, ali što to neko , namerno , servira , neko to kupuje oberučke , misleći da je to ko zna šta, a kući ne bi ni šerpu podigli, sve u stilu onog vica , _čudim se ovima u teretani , dođu kolima kako bi vozili bicikl u zatvorenom prostoru
Punoletni ljudi imaju svoju licnu slobodnu volju, pa neka bira ko sta hoce.

Mozemo da se prozivamo o ukusima, to je i dobro cak; ali sada neko da brine i deli zivotne savete nekom drugom punoletnom coveku, ipak ne.

Ma i bez ikakvih tegova, samo svojom težinom i jedna šipka za zgibove koja može da se okači na štok od vrata. Postoje vežbe svojom težinom koje su jako teške i izazivaju hipertrofiju i kod naprednih vežbača. Pistol squat (čučanj na jednoj nozi), sklek na jednoj ruci, razne vrste zgibova posebno ruski zgib, itd itd
Ima sipku i tegove za deadlift i vrecu za boks kod kuce jos radim i sklekove za mene sasvim dovoljno. Ostalo ne koristim.

Trenutno ne idem ali sam jedno vreme išla i baš mi je prijalo.
Ja nisam ništa spec radila, samo brza šetnja, šetnja pod nagibom, steperi, kardio, male težine za leđa i ostale delove.
Za nekih sat i po se preporodiš.

Ja to ne mogu da zamenim šetnjom u prirodi. Kada se šetam uvek blenem u nešto, sretneš nekoga, nešto ti odvuče pažnju, oduži se, uopšte nisam produktivna. Smeta mi i kiša i 40+ i -20 za šetnju. A za leđa te male vežbe su bi bile :heart:

Pogledajte prilog 1563975

I to baš za muškarce a u zadnje vreme i žene.Forsiraju se intenzivne, dizanje tegova , bicepsi,tricepsi i šta sve ne.
Zar za zdrav život nije dovoljno lake i srednje teške vežbe, pešacenje ili voznja bajsom vec mora da se diže teg od "100 kg."?
I to je sve postalo putem društvenih mreža kao neki prestiž da se ide u teretane i ima svoj trener i slicno.
https://forum.krstarica.com/threads/teretana-kao-vrhunsko-civilizacijsko-dostignuce.999836

fitnes industrija pravi milijarde , komercijalizovana na svakom koraku, iskacu ti dobra zategnuta dupeta zena i steroidni likovi na svakom klick-u , ne mozes izbeci taj talas

industrija fitnes suplemenata je ogromna......
Kakve to ima veze sa tobom? Na koga još može da utiče fitnes marketing nego na klince i debele koji bi da se u maju zategnu i skinu 40 kila za more u julu.
Radiš svoj trening, zdravo se hraniš, kontinuiran si takvim životom i od toga sigurno neće da ti bude loše.

Kakve to ima veze sa tobom? Na koga još može da utiče fitnes marketing nego na klince i debele koji bi da se u maju zategnu i skinu 40 kila za more u julu.
Radiš svoj trening, zdravo se hraniš, kontinuiran si takvim životom i od toga sigurno neće da ti bude loše.
to nem veze samnom...... to ima veze sa realnoscu oko TEBE .. koji ce tebi k 220 kg na deadliftu ?
sta si ti cirkus snagator ?

Pogledajte prilog 1563975

I to baš za muškarce a u zadnje vreme i žene.Forsiraju se intenzivne, dizanje tegova , bicepsi,tricepsi i šta sve ne.
Zar za zdrav život nije dovoljno lake i srednje teške vežbe, pešacenje ili voznja bajsom vec mora da se diže teg od "100 kg."?
I to je sve postalo putem društvenih mreža kao neki prestiž da se ide u teretane i ima svoj trener i slicno.
Neko ko je umislio da pristojni ljudi ne rade ništa, ne mogu ni da budu sposobni da smisle posao koji rade normalni ljudi.
Zato se takvi takmiče u intelegenciji s tegom, a ne sa sobom.

Moj projekat koji ću sam da odradim, samo kad nadjem vremena. Power rack najbolja stvar kad treniraš sam, tu su bezbedonosne šipke i pinovi.

XX10923-WEB1_wj2z0c_v5ihzk.jpeg

Par godina sam se bio opustio i kupim najveću spravu za vežbanje i jednog trenutka shvatim da sam gluplji od te sprave i odem da kosim travu, vozim bicikl gde god idem, odigram par basketa i pošto sam izašao iz teretane počnem da jedem normalno i prirodno....za dva meseca sam skinuo sav višak, ali i formu podigao da mogu bez napora da odigram tri jača basketa...

Back