Zasto se Tarabici sakrivaju, a Nostradamus izdize u Srbiji, ko stoji iza svega?

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.187
Nas poznati naucnik tj sportolog Dejan Andjus kome je namestena afera da je reketirao neke ljude ( a to mu je bilo politicki namesteno ) jer je otkrio istinu o Tarabicima i njihovom polozaju u Srbiji i javno pricao o tome. Dejan Andjus je imao predavanje na Pinku ili na Hepiju, ili je mozda bilo na Informeru kada je konacno objasnio sta se sve desavalo. U Srbiji se stalno forsira Nostaradumus kao neki autoritet sto se tice predvidjanja buducnosti, ali kao sto rece nas poznati sportolog Dejan Andjus njegova ''predvidjanja'' su lupetanja, pisane u stihovima potpuno nerazumljiim, tako da moze svako da ih tumaci kako ko hoce. Da njegova predvidjanja nemaju nikakvu naucnu vrednost.
Tarabici (ili kremanska prorocanstva ) su dva rodjaka, Milos i Mitar iz Kremena kod Uzica. Oni su imali vizije koje su bile zapisivane. Oni su sve zivo pogodili.
Ono sto Andjus istice da je Nostaradums lupetao, i da je sve nejasno kod njega, dok su Tarabice tj kremanska prorocanstva odlikuje:
- opstost
- objektivnost
- preciznost
- pouzdanost
- sistematicnost

Svi to znaju, ali se i dalje u Srbiji izdize Nostaradamus kao pojam predvidjanja buducnosti, a Tarabici se sakrivaju i sutiraju kao potpuno nebitni, i ako je svima jasno da se radi o najboljim prorocima u Evropi, a i sire.
Zasto i kome odgovora da se Nostradamus izdize u Srbiji, a Tarabici koji su Srbi, da ih niko ni ne spominje ?
430902_tarabici_f.jpg

images.jpg

56481_naslovna473_f.jpg

55222_andjus12_f.jpg

Poslednja izmena od moderatora:
Za ceo svet su tarabici cudo,a u Srbiji su lopovi i lazovi.Opet Nostradamusu svaka cast.Citao sam knjigu o Tarabicima i verujem u sve sto su prorekli.Veruje u to mnogo naroda,ali ne sme da kazu.
Нисам познавалац пророчанстава Тарабића а ни Нострадамуса нешто детаљније.

Па с тим у вези - која су познатија пророчанства Тарабића, зна ли неко овде?
ma, to je dopisivano, posle tita kao covek na belom konju

veliko je pitanje sta je od tarabica, a sta je naknadna pamet, znaci prevara.

imao sam ja neki knjigu, nema sta da se ne sme, ima u biblioteci garant, samo je pitanje koja je godina, koje izdanje, i kako to da ranije nismo znali da su ta prorocanstba od tarabica - sta je original, a sta je kasnije dopisivano

Citao sam staro prorocanstvo Tarabica,ova nova izdanja nisam ni pogledao.

Kremansko proročanstvo​

https://sh.wikipedia.org/wiki/Kremansko_proročanstvo

Prijeđi na navigacijuPrijeđi na pretragu
Kremansko proročanstvo je zbornik proročanstava takozvane vidovite zlatiborske porodice Tarabića. Dobilo je ime po Kremnima, selu na sjeveru Zlatibora u kome živi porodica Tarabić.
O kremanskom proročanstvu je, između ostalih, pisao i Voja Antonić, u knjizi „Kremansko proročanstvo: studija jedne obmane“. Utvrdio je da postoji 12 izdanja knjige „Kremansko proročanstvo“, koje su sve različite i menjane tokom vremena. Tokom svog istraživanja posetio je Kremna, gde su mu ponuđeni „originalni rukopisi“ Mitra Tarabića, koji je bio nepismen.
U XIX vijeku pojavljuju se Tarabići za koje neki veruju da su bili proroci, a poslije njih još nekoliko „vidovitih“ Kremanaca: Stanoje Mulić, Jovo Krpa, Stevan Mulić, Bude Bogosavljević, Miloje Đurđić, Milun Nešović (negdje i Nešević) i dr.
Takozvana proročanstva porodice Tarabića je zabeležio prota Zaharije Zaharić i prenio ih dr Radovanu Kazimiroviću, a on ih je objavio u knjizi „Tajanstvene pojave u srpskom narodu i Kremansko proročanstvo“.
Predanja kažu da Kazimirovićevo Kremansko proročanstvo ipak nije sasvim originalno, već da je prota Zaharije originalni rukopis dao svom prijatelju, proti Gavrilu Popoviću, koji ga je, zatvorenog u jednu flašu, zazidao u temelje svoje kuće iz turskog doba u Užicu
Tarabići su navodno predvidjeli pronalazak televizije, dolazak telefona i telegrafa u Srbiju, smjene na srpskom prijestolju, propast Obrenovića, a zatim njihov povratak u zemlju, kao i dolazak na čelo zemlje crvenog cara sa zvijezdom na čelu - aluzija na Josipa Broza.
Tarabići su uživali veliki ugled među nekim ljudima, a neki su ih se čak i plašili. Sam prota Zaharije je bio narodni poslanik od 1865-te do 1867-me godine, za vrijeme vladavine knjaza Mihaila Obrenovića. Tad mu jednom Mitar reče: „Nemoj, kume, više biti poslanik!“ Prota ga je poslušao i na njegovo mjesto je došao prota Mihailo Smiljanić, koji je bio poslanik dugo godina poslije njega.

Kremansko proročanstvo​

https://sh.wikipedia.org/wiki/Kremansko_proročanstvo

Prijeđi na navigacijuPrijeđi na pretragu
Kremansko proročanstvo je zbornik proročanstava takozvane vidovite zlatiborske porodice Tarabića. Dobilo je ime po Kremnima, selu na sjeveru Zlatibora u kome živi porodica Tarabić.
O kremanskom proročanstvu je, između ostalih, pisao i Voja Antonić, u knjizi „Kremansko proročanstvo: studija jedne obmane“. Utvrdio je da postoji 12 izdanja knjige „Kremansko proročanstvo“, koje su sve različite i menjane tokom vremena. Tokom svog istraživanja posetio je Kremna, gde su mu ponuđeni „originalni rukopisi“ Mitra Tarabića, koji je bio nepismen.
U XIX vijeku pojavljuju se Tarabići za koje neki veruju da su bili proroci, a poslije njih još nekoliko „vidovitih“ Kremanaca: Stanoje Mulić, Jovo Krpa, Stevan Mulić, Bude Bogosavljević, Miloje Đurđić, Milun Nešović (negdje i Nešević) i dr.
Takozvana proročanstva porodice Tarabića je zabeležio prota Zaharije Zaharić i prenio ih dr Radovanu Kazimiroviću, a on ih je objavio u knjizi „Tajanstvene pojave u srpskom narodu i Kremansko proročanstvo“.
Predanja kažu da Kazimirovićevo Kremansko proročanstvo ipak nije sasvim originalno, već da je prota Zaharije originalni rukopis dao svom prijatelju, proti Gavrilu Popoviću, koji ga je, zatvorenog u jednu flašu, zazidao u temelje svoje kuće iz turskog doba u Užicu
Tarabići su navodno predvidjeli pronalazak televizije, dolazak telefona i telegrafa u Srbiju, smjene na srpskom prijestolju, propast Obrenovića, a zatim njihov povratak u zemlju, kao i dolazak na čelo zemlje crvenog cara sa zvijezdom na čelu - aluzija na Josipa Broza.
Tarabići su uživali veliki ugled među nekim ljudima, a neki su ih se čak i plašili. Sam prota Zaharije je bio narodni poslanik od 1865-te do 1867-me godine, za vrijeme vladavine knjaza Mihaila Obrenovića. Tad mu jednom Mitar reče: „Nemoj, kume, više biti poslanik!“ Prota ga je poslušao i na njegovo mjesto je došao prota Mihailo Smiljanić, koji je bio poslanik dugo godina poslije njega.
Citao sam prorocanstvo stampano '30 i neke godine.Moj deda sacuvao.

Back