ZAŠTO SE SRBIJA STIDI SVOJE ANTIFAŠISTIČKE PROŠLOSTI?

Fraza "služenje okupatoru" sama po sebi znači ništa.Mi i sad imamo okupatora na jugu države pa se s njim "sarađuje".Po logici naših komunista,mi bi trebalo da streljamo sve one koji "sarađuju" sa Euleksom,Kforom ili kako li se već zovu te agencije okupatora.

Pa ne znači ako si otporan na metke i ako možeš snagom volej da levitiraš nad zemljom dok ti je omča oko vrata - kad taj okupator izgubi pa se vrate oslobodioci.

KFOR kakav god da je neprijatelj niej organizovao konc logore i masovna streljanja Srba. Nemci jesu.
P.S. Pa eno ih nemci na Kosovu....

Opet pišeš gluposti.Pa naravno da nisu preduzeli ništa jer su našli Nedića.Da ga nisu našli oni bi ustanak u Srbiji rešili genocidom,što bi i bio jedini mogući način da se ustanak uguši.Doveli bi trupe iz Francuske i njihove saveznike ustaše,bugare,albance,mađare i oni bi raskomadali Srbiju a Srba bi nestalo.Malo bi se pisalo po svetskoj štampi o tome i nikom ništa.
Čak je i pored "služenja" Nedića,bugarska okupaciona uprava proširena a i Sandžak i sever Kosova koji su formalno bili u sastavu okupirane Srbije izuzeti su od njene uprave.
Naravno da su takve pretnje Nemci saopštavali usmeno ali je i sam Nedić govorio o njima.Tako je na jednom mestu govorio o opasnosti da Mačva bude predata Hrvatima - ustašama.

Nedić nikad nije služio okupatoru,to je gnusna laž.Inače bi mobilisao građane Srbije za istočni front.Nedić jeste služio ali služio otadžbini.

Da li imaš i jedan validni istorijski dokaz za to tvrdnju?

Осмог маја 1945. године у 13:23 сати емисија музике на Радио Загребу је прекинута и непознати глас је најавио:

- "Грађани Загреба, за неколико часака ћете чути важну вест." - Нису прошле ни две минуте, а исти глас је опет јавио:
- "После четверогодишњег тешког ропства под терором усташких зликоваца и немачких фашиста главни град Хрватске поново је слободан. Храбри борци 45. дивизије Југословенске армије ушли су у град у 11 сати.
Живело братство и јединство свих југословенских народа! Живио наш вољени маршал и врховни командант Тито! "

Био је то проглас команданта Двадесете српске ударне бригаде (нишко-тимочка) 45. српске дивизије мајора Војина Видовића грађанству Загреба.

Да се не заборави!

Poslednja izmena:
Pa ne znači ako si otporan na metke i ako možeš snagom volej da levitiraš nad zemljom dok ti je omča oko vrata - kad taj okupator izgubi pa se vrate oslobodioci.

KFOR kakav god da je neprijatelj niej organizovao konc logore i masovna streljanja Srba. Nemci jesu.
P.S. Pa eno ih nemci na Kosovu....

Oslobodioce ne bi imao ko da dočeka da nije bilo Nedića.Završili bi u plinskim komorama ili u Jasenovcima.
Ima ta žuta kuća u kojoj su Srbima Euleksovi prijatelji Albanci vadili bubrege pa ništa,ima i 17 mart kad su Nato prijatelji Albanci takođe radili mnogo toga što nam se ne dopada pa i dalje "sarađujemo" s njima.Sve što rade Albanci rade pod zaštitom okupatora a mi i dalje "sarađujemo".

Осмог маја 1945. године у 13:23 сати емисија музике на Радио Загребу је прекинута и непознати глас је најавио:

- "Грађани Загреба, за неколико часака ћете чути важну вест." - Нису прошле ни две минуте, а исти глас је опет јавио:
- "После четверогодишњег тешког ропства под терором усташких зликоваца и немачких фашиста главни град Хрватске поново је слободан. Храбри борци 45. дивизије Југолсавенске армије ушли су у град у 11 сати.
Живело братство и јединство свих југословенских народа! Живио наш вољени маршал и врховни командант Тито! "

Био је то проглас команданта Двадесете српске ударне бригаде (нишко-тимочка) 45. српске дивизије мајора Војина Видовића грађанству Загреба.

Да се не заборави!

Isto kao "Wiener Zaitnung"

Kada su Rusi išli ka Beču.

1. "Ruske divljačke horde su na 100 km od naše svete prestonice!"
2. Trupe Crvene Armiej su na 50 km od Beča
3. Slavodobitne oslobodilačke jedinice hrabre crvene Armije osobodile su Beč od nacističkih hordi!"

Oslobodioce ne bi imao ko da dočeka da nije bilo Nedića.Završili bi u plinskim komorama ili u Jasenovcima.
Ima ta žuta kuća u kojoj su Srbima Euleksovi prijatelji Albanci vadili bubrege pa ništa,ima i 17 mart kad su Nato prijatelji Albanci takođe radili mnogo toga što nam se ne dopada pa i dalje "sarađujemo" s njima.Sve što rade Albanci rade pod zaštitom okupatora a mi i dalje "sarađujemo".

Ponovo, da li imaš ikakav istorijski dokaz za to tvrdnju ili samo tvoju reč?

Za sve što napišem imam i validne dokaze.Na koju tvrdnju tačno misliš ?

Na bilo koju.
Posebno na to da je Nedić "morao" da prihvati da bude saradnik okupatora da ne bi izvršili genocid nad Srbima.
Dakle to.

P.S. Priznajem u ovom slučaju validne tvrdnje stranih istoričara iz najmanje tri različita istorijska izvora od kojih makar jedan mora da bude van područja Zapadne evrope.

Na bilo koju.
Posebno na to da je Nedić "morao" da prihvati da bude saradnik okupatora da ne bi izvršili genocid nad Srbima.
Dakle to.

P.S. Priznajem u ovom slučaju validne tvrdnje stranih istoričara iz najmanje tri različita istorijska izvora od kojih makar jedan mora da bude van područja Zapadne evrope.

Šta bi ti hteo da to potvrde "objektivni" sovjetski istoričariz:).

Nedića niko u svetu (onom krštenom,demokratskom) i ne smatra za fašistu ili iskrenog saradnika okupatora.Tako o njemu govore samo srpski komunisti i hrvatski,makedonski,bošnjački,crnogorski i drugi nacionalisti.

- "После четверогодишњег тешког ропства под терором усташких зликоваца и немачких фашиста главни град Хрватске поново је слободан. Храбри борци 45. дивизије Југолсавенске армије ушли су у град у 11 сати.

Да се не заборави!

Da se ne zaboravi:

Divizije NOVJ koje su bile srpske:

21. 22. 23. 24. 25. 45. 46. 47. i 5. divizija KNOJ-a

SVE su formirane tek 1944. godine, dok je 5. divizija KNOJ-a formirana 1945.

Pokušaj povezati konačni poraz četnika i od koga su formirane srpske divizije.

Kod dela omladine se antifasizam, pogresno jednaci sa komunizmom- tu je problem.
Npr. u Francuskoj su kao pobednici izasli i levicarski antifasisticki komunisti i desnicarski antifasisticki De Golov pokret. Zato Francuzi se ne stide antifasizma.
Levi antifasizam u Srbiji je dobro razvijen, mi koji smo desno od centra, treba da gradimo desnicarski, konzervativni antifasizam.

Ako su nam "historijske čitanke" iste (a,sumnjam) mislim
da je tu "čast" imao "vojskovođa" Kvaternik.

Jer,kada je proglašavao NDH-zijsku državu učinio je to pred razdraganim
pučanstvom dostojanstveno,kako i priliči, kada se najzad ostvaruje
"tisućljetni" san.....

Nakon 4.travnja "historijske" 1941.,pa po isteku te
cirkuske igročinke,Kvaterniku je ponovo ukazana čast
da spusti zavesu.....
Preostali režiseri i glumci na brzinu su spakovali svoje
"pinklece" i uputili se na severo-zapad.

Mislili su da u drugom kraju ponove predstavu.....
Predstava je propala,
jer su skoro svi statisti pobijeni.....

I,šta će razočarani "vojskovođa" Slavko,ode u Radio
Zagreb i objavi tužnu vest: "Partizanske jedinice ulaze u
naš ljubljeni Zagreb. Ne izlazite na doček,neka trg Bana Jelačića
i sve ulice budu puste".....
I bi tako.......

Čak se toga dana u Tuškancu,na Cmroku,na Orlovcu
i u Maksimiru nisu igrala deca.
Grad je bio sablasno pust....

.
Eto,mlataralo,to piše u knjizi iz koje sam ja
učio povijest......

Poslednja izmena:
Ako su nam "historijske čitanke" iste (a,sumnjam) mislim
da je tu "čast" imao "vojskovođa" Kvaternik.
Jer,kada je proglašavao NDH-zijsku državu učinio je to pred razdraganim
pučanstvom dostojanstveno,kako i priliči, kada se najzad ostvaruje
"tisućljetni" san.....
Nakon 4.travnja "historijske" 1941.,pa po isteku te
cirkuske igročinke,Kvaterniku je ponovo ukazana čast
da spusti zavesu.....
Preostali režiseri i glumci na brzinu su spakovali svoje
"pinklece" i uputili se na severo-zapad.
Mislili su da u drugom kraju ponove predstavu.....
Predstava je propala,
jer su skoro svi statisti pobijeni.....

I,šta će razočarani "vojskovođa" Slavko,ode u Radio
Zagreb i objavi tužnu vest: "Partizanske jedinice ulaze u
naš ljubljeni Zagreb. Ne izlazite na doček,neka trg Bana Jelačića
i sve ulice budu puste".....
I bi tako.......
Čak se toga dana u Tuškancu,na Cmroku,na Orlovcu
i u Maksimiru nisu igrala deca.
Grad je bio sablasno pust.....
Eto,mlataralo,to piše u knjizi iz koje sam ja
učio povijest......

Pa ako si iz takve knjige učio, nije čudo da mlataraš. :hahaha:

Kod dela omladine se antifasizam, pogresno jednaci sa komunizmom- tu je problem.
Npr. u Francuskoj su kao pobednici izasli i levicarski antifasisticki komunisti i desnicarski antifasisticki De Golov pokret. Zato Francuzi se ne stide antifasizma.
Levi antifasizam u Srbiji je dobro razvijen, mi koji smo desno od centra, treba da gradimo desnicarski, konzervativni antifasizam.

De Gol nije bio desničar.

Vichy je bio desničar i suradnik okupatora i fašista, kao i svi desničari onog vremena.

Back