Zašto se pominje bezgrešno začeće?

Da li je Marija Bogorodica uopšte rodila dete na klasičan način?
Не... није га ни зачела на класичан начин, то је тајна, и ретко ко то сазна од чудотвораца, мора духовне очи да ти се отовре да видиш визију

То су висока знања и не контемплирају се умом, већ духом и духовним чулима, јер је духовни предмет, ко кодирање у АјТи ју
 
Ne bre. Bezgrešno začela, bezgrešno rodila.

Mada, takva priča se i za Budino rođenje vezuje, ali se smatra samo legendom.
Majka Maja začela na levi bok i rodila na levi bok. Šta god to značilo.
Moras da razlikujes ono sto su neki izmislili i sta biblija kaze.
Tako nesto biblija ne kaze.

Tada kada to dvoje odvojis, tada je problem manji...
Dobijes istinu.
Ali cesto ljude ne zanima istina.

A i treba znati odvojiti...
 
Poslednja izmena:
Nisi ništa drugačija od svih žena na svetu, samo možeš svojim životom ipak biti bolja od mnogih, to je i tebi, i meni dato, iako si ti majka, a ja (još) nisam.
Bogorodici hajde da ostavimo prostora bez da pomislimo na ljubomoru i pitanje-a zašto to nije bila neka druga?
Pazi kad je po Božjoj promisli Ona trebalo da bude majka Bogorodica, i niko drugi.
Mora da je raspolagala nečim posebnim i drugačijim u odnosu na sve žene tog doba, pa i ovog, i zato joj dugujemo veliko hvala!
Mislim da nemamo aparat kojim možemo da razumemo stvari, ali je, makar sa mog stanovišta, sigurno da u Boga i Njegove odluke nema poente sumnjati.
vidi to je problem što je Bogorodica bila posebno dobra i izabrana zbog toga...to znači da je Isus imao daleko bolju majku nego ostali ljudi na Zemlji što implicira da je imao olakšan put ka prosvetljenju...znači Bog je odabrao lakši a ne teži put u svom otelovljenju na Zemlji...da se rodio kao dete razbojnika i secikesa punih mržnje prema svima onda bi mogli da pričamo o prosvetljenju i o tome da je izabrao teži put...da je iskusio najgore, krenuo iz najgorih početnih uslova i bez svesti o svojoj božanskoj prirodi a ispao na kraju čist i pun ljubavi..

bitno je u životu samo gde ti je početna a gde krajnja tačka..to jest koliko si napredovao u životu...a Isus je iz idealne početne pozicije stigao u idealnu krajnju poziciju...znači nije napredovao...osim toga bila mu je data svest o svojoj božanskoj priorodi i non stop kontakt sa Bogom Ocem...zašto obični ljudi nemaju tako nešto? možda bi onda svet bio pun Isusa... .ispada da je Bog izabrao najlakši razvojni put u svom otelovljenju umesto najteži kao što bi trebalo da je hteo da pokaže kako se uprkos svemu može biti čovek u najvišem smislu te reči..
 
Više od svih deskriptiva me zabrinjava to da se neko pita šta je ta Bogorodica posebno bila ili uradila u odnosu na druge žene.
Prema nama sad, udaljenima dve hiljade i kusur godina... to može da deluje kao nešto lukavo smišljeno. Kako je delovalo njima, pre dve hiljade i kusur godina?
Da li je samo filmska priča da su zaređali da pobiju svu decu rođenu u nekom opsegu jer su se bojali tog deteta?
Iskreno, mislim da priča nije sasvim izmišljena.
 
@Sensei Ako te je legenda o Budi začudila evo ti nešto još bolje

Krišnina fizička majka, u neku ruku duhovna „surogat majka““ bila je
Jašodi, ali njegova prava tantrička majka bila je Devaki koja je dete
prebacila u stomak Ješodi i tako ostala devica. Da bi se na zemlji u
telu pojavio Avatar (spuštanje božanstva u materijalno telo), potreban
je ovakav tantrički ritual bezgrešnog začeća. Posrednici koji prenose
dete, tj svest jer nije reč o fizičkom detetu, iz tela žene tantrika u telo
žene koja će ga roditi, bar u slučaju rodjenja Krišne, bila su božanstva
koja se zovu Vasui i kojih ima osam.
 
vidi to je problem što je Bogorodica bila posebno dobra i izabrana zbog toga...to znači da je Isus imao daleko bolju majku nego ostali ljudi na Zemlji što implicira da je imao olakšan put ka prosvetljenju...znači Bog je odabrao lakši a ne teži put u svom otelovljenju na Zemlji...da se rodio kao dete razbojnika i secikesa punih mržnje prema svima onda bi mogli da pričamo o prosvetljenju i o tome da je izabrao teži put...da je iskusio najgore, krenuo iz najgorih početnih uslova i bez svesti o svojoj božanskoj prirodi a ispao na kraju čist i pun ljubavi..

bitno je u životu samo gde ti je početna a gde krajnja tačka..to jest koliko si napredovao u životu...a Isus je iz idealne početne pozicije stigao u idealnu krajnju poziciju...znači nije napredovao...osim toga bila mu je data svest o svojoj božanskoj priorodi i non stop kontakt sa Bogom Ocem...zašto obični ljudi nemaju tako nešto? možda bi onda svet bio pun Isusa... .ispada da je Bog izabrao najlakši razvojni put u svom otelovljenju umesto najteži kao što bi trebalo da je hteo da pokaže kako se uprkos svemu može biti čovek u najvišem smislu te reči..
Ne, mislim da Isus nije bio ni po kojim merilima dat porodici koja je po ičemu (dobrom) drugačija od drugih tog vremena. Da je Bogorodica, Marija odabrana od strane Boga, jeste, ali da je bila išta osim obično ljudsko biće, u to ne sumnjam.
Bila, je pak, čisto ljudsko biće iz dobre porodice.
Izgleda da je i do dana današnjeg teško ubosti takvu kombinaciju...
Mi to ne vidimo i ne živimo.
 
Ne, mislim da Isus nije bio ni po kojim merilima dat porodici koja je po ičemu (dobrom) drugačija od drugih tog vremena. Da je Bogorodica, Marija odabrana od strane Boga, jeste, ali da je bila išta osim obično ljudsko biće, u to ne sumnjam.
Bila, je pak, čisto ljudsko biće iz dobre porodice.
ali i naša crkva i katolička je slave više nego svece i mole joj se da umoli Boga nešto umesto njih? ako nije bila znatno bolja od drugih ljudi tog vremena zašto bi imala takav položaj?
 
Pa jel treba svi tako da se rađamo ko sveća od sveće?
Да духовно и безгрешно тј. безматеријално (јер смо материјално већ обавили), преко крштења, покајања и правоживља постајеш ''светлији'' од јуче... такви смо били првостворени, светлосна бића...

Нешто слично као Христос на Гори преображења, прави мали Бог и Богица Адам и Јева у рају су били од који се одсијавала Изворна Светлост, ко олгедалце...
 
ali i naša crkva i katolička je slave više nego svece i mole joj se da umoli Boga nešto umesto njih? ako nije bila znatno bolja od drugih ljudi tog vremena zašto bi imala takav položaj?
A, ne... izvinite, vera proizilazi iz samog Boga. Nemam bar sama kult, a koji bi mi kult bio najdraži da ga imam? Kult Arhanđela Mihaila! To mi je neispričana priča, to volim, toliko želim da istražim na sve strane, ali ipak... ne gradite kultove, nije to ni moj zadatak.
Jedan je Bog, On je prva i poslednja adresa na kojoj se moje molitve nalaze.
Lepo je veličati velike, pamtiti kako su bili ljudi od značaja, ali između nas i Boga ne mora da stoji posrednik.
"Moja velika sveta Petko, moli se za mene!''
"Bože, molim ti se... ... ...; "
Razgovarajte sa Bogom direktno. Jesmo mali, jesmo grešni, ali... Bog nas sve vidi i čuje odjednom, mi smo Njegova bića.
Bog odgovara sa;
"Da!"
"Ne! "
ili
"Čekaj!"
Koji je odgovor naš? E, pa... to je veće pitanje za nas od pitanja zašto je Marija bezgrešno začela i rodila Isusa Hrista!
 
Više od svih deskriptiva me zabrinjava to da se neko pita šta je ta Bogorodica posebno bila ili uradila u odnosu na druge žene.

Дете молитве и поста, жена молитве и поста, баба молитве и поста...

Prema nama sad, udaljenima dve hiljade i kusur godina... to može da deluje kao nešto lukavo smišljeno.

Људи пре нису били лукави и самоумни ко данас, одговри им тако... нису писале сваке будале, већ само иоле озбиљни људи

Kako je delovalo njima, pre dve hiljade i kusur godina?

Имаш описано у Библији... прво ју је Обручник Јосиф видео да сама повија дете у пелене после порођаја, никакав шок није доживела... После њени рођаци и првосвештеник на осмом дану обрезања ... после Старац Симеон од 356 година који је био чудо природе, присутнима је пророковао да је она Мајка Месије... затим исто пророчица Ана, првосвештеник Јосиф... после кроз чуда и визије апостоли, светитељи и остали

Da li je samo filmska priča da su zaređali da pobiju svu decu rođenu u nekom opsegu jer su se bojali tog deteta?
Iskreno, mislim da priča nije sasvim izmišljena.
Јевреји се не шале са вером и писанијем, то је сигурно
 
Људи пре нису били лукави и самоумни ко данас, одговри им тако... нису писале сваке будале, већ само иоле озбиљни људи
Da, ali ne potpusujem to. Od običnih stočara i zemljoradnika sam čula mudrosti koje se inače nigde ne nalaze.
Šta njih odvaja od budala-pa njihov proizvod i ovaj prostor sličan vakumu kad shvatiš da od njih ima i te kako umnog proizvoda...
Ne, to je plemenit deo našeg naroda od kog ćemo tek imati prilike da učimo, ali samo neki, većina neće ni trepnuti, a mnogi neće imati prava.
 
Poslednja izmena:
Da, ali ne potpusujem to. Od običnih stočara i zemljoradnika sam čula mudrosti koje se inače nigde ne nalaze.
Šta njih odvaja od budala-pa njihov proizvod i ovaj prostor sličan vakumu kad shvatiš da od njih ima i te kako umnog proizvoda...
Ne, to je plemenit deo našeg naroda od kog ćemo tek imati prilike da učimo, ali samo neki, većina neće ni trepnuti, ali mnogi neće ni imati prava.
Писмени су кориснији, јер остају њихови списи и за будућа поколења, док од простих има корист само онај ко их је чуо директно
 
Ponedeljkom su ugavnom najgluplje teme ikad, ali ovog ponedejka... fenomen je sam sebe prevazišao.
:whistling:
Na temu... molim vas da ljubomorom ne atakujete na lik i delo Marije Bogorodice. Jedna je, unikatna, prema Božijoj promisli idealna i... dala nam je Isusa Hrista.
Koja bi majka to gledala i preživela, kojoj majci bi bilo srce na mestu...a da nije Bogom nadahnuta?
Koliko da se sad iskidamo, Sin nam je razapet i zakovali su mu ekser po ekser na svaki deo živog mesa, ekser po ekser gde mnogo boli?
Ali, to nije to; Neka ostane jedna jedina majka Bogorodica!
 
Poslednja izmena:
Да духовно и безгрешно тј. безматеријално (јер смо материјално већ обавили), преко крштења, покајања и правоживља постајеш ''светлији'' од јуче... такви смо били првостворени, светлосна бића...

Нешто слично као Христос на Гори преображења, прави мали Бог и Богица Адам и Јева у рају су били од који се одсијавала Изворна Светлост, ко олгедалце...
Dobro, jesu li Bog i Bogica imali reproduktivne organe ili su im
stvoreni kada su izbačeni iz raja?
 
Dobro, jesu li Bog i Bogica imali reproduktivne organe ili su im
stvoreni kada su izbačeni iz raja?
Имали... али ниси били у кожном омотачу наша тела него у светлосном, тако су се пројавили као стидни кад су изгубили безгрешну светлост... Та тема ја баш висока, молим за спуштање, пошто ако ниси на духовном нивоу, знатижеља за то може да ти се олупа о главу...
 
Имали... али ниси били у кожном омотачу наша тела него у светлосном, тако су се пројавили као стидни кад су изгубили безгрешну светлост... Та тема ја баш висока, молим за спуштање, пошто ако ниси на духовном нивоу, знатижеља за то може да ти се олупа о главу...
ok, ali da li je bilo seksa pre pada Adama i Eve? i ako je bilo da li je to bio greh ili nije? A ako nije bilo zašto im je Bog stvorio reproduktivne organe?
 
Имали... али ниси били у кожном омотачу наша тела него у светлосном, тако су се пројавили као стидни кад су изгубили безгрешну светлост... Та тема ја баш висока, молим за спуштање, пошто ако ниси на духовном нивоу, знатижеља за то може да ти се олупа о главу...
Pa ko zna ko sve ovo može da pročita i da mu se olupa o glavu.. :think:
Ne čitam samo ja.
 
ok, ali da li je bilo seksa pre pada Adama i Eve? i ako je bilo da li je to bio greh ili nije? A ako nije bilo zašto im je Bog stvorio reproduktivne organe?
Није било, јер су били у чистој, анђелској љубави, без животињских стремљења и осећаја ко сада... нису се ни видели, јер су били покривени светлошћу

Створени су по Предвечном знању Божијем, јер је Бог знао и зна унапред све што ће се десити са људима, и да ће им требати ти телесни органи, да би се духовни пад и смрт преградили телесним животом и рађањем, које после опет може да се поврати у вечни живот кроз тајну Оваплоћења Божијег ради спасења целе творевине...
 
Није било, јер су били у чистој, анђелској љубави, без животињских стремљења и осећаја ко сада... нису се ни видели, јер су били покривени светлошћу

Створени су по Предвечном знању Божијем, јер је Бог знао и зна унапред све што ће се десити са људима, и да ће им требати ти телесни органи, да би се духовни пад и смрт преградили телесним животом и рађањем, које после опет може да се поврати у вечни живот кроз тајну Оваплоћења Божијег ради спасења целе творевине...
ok ali to otvara novo pitanje...zašto je Bog surovo kaznio Adama i Evu ako je unapred znao šta će biti? jel odglumio da se naljutio? jel možda imao sadističku crtu u sebi pa poželeo da stvori stvorenja koje će osuditi i surovo kazniti da bi odigrao neki svoj zamišljeni scenario?...
 
ok ali to otvara novo pitanje...zašto je Bog surovo kaznio Adama i Evu ako je unapred znao šta će biti? jel odglumio da se naljutio? jel možda imao sadističku crtu u sebi pa poželeo da stvori stvorenja koje će osuditi i surovo kazniti da bi odigrao neki svoj zamišljeni scenario?...
Da, on je znao da mogu da pogreše, pa napravio bekap varijantu.
 

Back
Top