Zašto se pominje bezgrešno začeće?

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.081
Preispitivanje nevinosti Presvete Bogorodice nije primereno i
ne nalazim u teorijama zavere vezanim za Isusovo rođenje
ništa smisleno.

Ono što me zanima je sledeće. Odakle uopšte ideja o nekakvom
grešnom i bezgrešnom začeću? Da je Bog hteo da se rađamo
na drugačiji način, ne bi nas ovakvima stvorio.
Meni je to nekako ponižavajuće za sve ostale žene. Šta sam
sad ja grešna što sam dvoje dece rodila prirodnim putem?
Kao da sam mogla drugačije da ih donesem na ovaj svet.
 
Preispitivanje nevinosti Presvete Bogorodice nije primereno i
ne nalazim u teorijama zavere vezanim za Isusovo rođenje
ništa smisleno.

Ono što me zanima je sledeće. Odakle uopšte ideja o nekakvom
grešnom i bezgrešnom začeću? Da je Bog hteo da se rađamo
na drugačiji način, ne bi nas ovakvima stvorio.
Meni je to nekako ponižavajuće za sve ostale žene. Šta sam
sad ja grešna što sam dvoje dece rodila prirodnim putem?
Kao da sam mogla drugačije da ih donesem na ovaj svet.
Зато што се код безгрешног зачећа понавља тајна људског стварања...

Ева је безгрешно зачета од Адама, а сад се кроз жену Марију безгрешно ствара Нови Адам - Исус Христос...

Дакле ради се о реверзибилном духовном процесу стварања и није усмерен на жену, већ на комплетну људску природу, не само рођених већ и нерођених и умрлих душа који од тог новог зачећа имају духовно рођење или смрт у зависности од односа према њему кроз своју егзистенцију...
 
Зато што се код безгрешног зачећа понавља тајна људског стварања...

Ева је безгрешно зачета од Адама, а сад се кроз жену Марију безгрешно ствара Нови Адам - Исус Христос...

Дакле ради се о реверзибилном духовном процесу стварања и није усмерен на жену, већ на комплетну људску природу, не само рођених већ и нерођених и умрлих душа који од тог новог зачећа имају духовно рођење или смрт у зависности од односа према њему кроз своју егзистенцију...
Jel može prevod? Ništa te ne razumem.
 
Preispitivanje nevinosti Presvete Bogorodice nije primereno i
ne nalazim u teorijama zavere vezanim za Isusovo rođenje
ništa smisleno.

Ono što me zanima je sledeće. Odakle uopšte ideja o nekakvom
grešnom i bezgrešnom začeću? Da je Bog hteo da se rađamo
na drugačiji način, ne bi nas ovakvima stvorio.
Meni je to nekako ponižavajuće za sve ostale žene. Šta sam
sad ja grešna što sam dvoje dece rodila prirodnim putem?
Kao da sam mogla drugačije da ih donesem na ovaj svet.
Bezgresno zacece je utemeljio papa Siksto IV. 1476. g. Dogmu je svečano proglasio, papa Pio IX. u poslanici Neizrecivi Bog (Ineffabilis Deus), 8. prosinca 1854. godine.[1

Vantelesnom oplodnjom niko nece postati besmrtan i nepodlozan grehu, bezgresan.

Ne znaju da objasne kako je Isus rodjen bezgresan pa pokusvaju da izmisljanjem toga da se Marija rodila, zacela bezgresna pa tako i sam Isus.

Medjutim niko od nas se ne radja gresan jer nije sagresio.
Mi svi posle sagresimo.
Mi ljudi se radjamo sa smrtnom prirodom koju smo nalsedili od praroditelja ali posle greh sami ucinimo.
Isus nije ucinio nikavog greha niti podlegao nekom iskusenju.

Enoh sedmi covek od Adama je uzet na nebo i nije okusio smrt jer nije sagresio.
 
Jel može prevod? Ništa te ne razumem.
Адам и Ева су створени безгрешно у рају и вечности, жена је ''рођена'' од мушкарца, Адам је ''мама'' био Еви...

то се сад понавља кроз бесемено зачеће Богородице у времену и на земљи, јер сад преко жена, уместо ко у почетку од мушкарца се остварује тајна поновног рођења... То рођење је и духовно и телесно и родило је Христа - духовног прототипа свих нас изнутра, јер је човек ко и ми, а не само Бог ко нико

То поновно безгрешно зачеће, духовно и телесно је родило Богочовека, који је наш Родитељ за духовно, јер треба и духовно да се родимо од Бога тј. мушкарца Христа, а не само телесно од жене...

Јасно ли ти је...?
 
Preispitivanje nevinosti Presvete Bogorodice nije primereno i
ne nalazim u teorijama zavere vezanim za Isusovo rođenje
ništa smisleno.

Ono što me zanima je sledeće. Odakle uopšte ideja o nekakvom
grešnom i bezgrešnom začeću? Da je Bog hteo da se rađamo
na drugačiji način, ne bi nas ovakvima stvorio.
Meni je to nekako ponižavajuće za sve ostale žene. Šta sam
sad ja grešna što sam dvoje dece rodila prirodnim putem?
Kao da sam mogla drugačije da ih donesem na ovaj svet.
preispitivanje istorijske osnove za priču o Isusu nije teorija zavere...niko od istoričara iz tog vremena ga ne pominje...tadašnji najpoznatiji jevrejski istoričar Jozefus koji je beležio u to vreme i najsitnije detalje nekako je izostavio Isusa a pominje Jovana krstitelja...promaklo mu je da je neko 3 godine propovedao i činio čuda u zemlji koja je bila manja od Srbije i imala stanovnika koliko Beograd...da je neko radio to što se pripisuje Isusu nema teorije da bi to promaklo iole ozbiljnom istoričaru...čini mi se da je Isus možda ipak samo književni lik...
 
Зато што се код безгрешног зачећа понавља тајна људског стварања...

Ева је безгрешно зачета од Адама, а сад се кроз жену Марију безгрешно ствара Нови Адам - Исус Христос...

Дакле ради се о реверзибилном духовном процесу стварања и није усмерен на жену, већ на комплетну људску природу, не само рођених већ и нерођених и умрлих душа који од тог новог зачећа имају духовно рођење или смрт у зависности од односа према њему кроз своју егзистенцију...
a što je Bog onda podmetnuo bebu kao kukavičje jaje i zamajavao sve prisutne da se rodilo iz majčine utrobe?
Što ga nije otkinuo od parčeta tela od oca mu, ko što je Evu pravio, kako kažeš?
 
Адам и Ева су створени безгрешно у рају и вечности, жена је ''рођена'' од мушкарца, Адам је ''мама'' био Еви...

то се сад понавља кроз бесемено зачеће Богородице у времену и на земљи, јер сад преко жена, уместо ко у почетку од мушкарца се остварује тајна поновног рођења... То рођење је и духовно и телесно и родило је Христа - духовног прототипа свих нас изнутра, јер је човек ко и ми, а не само Бог ко нико

То поновно безгрешно зачеће, духовно и телесно је родило Богочовека, који је наш Родитељ за духовно, јер треба и духовно да се родимо од Бога тј. мушкарца Христа, а не само телесно од жене...

Јасно ли ти је...?
Jasno mi je ovo drugo rođenje, duhovno.

Ovo prvo rođenje mora tako, pa mora. Evo počeli su da ga zamenjuju
za vantelesnu oplodnju. Sad kad iznesu u prodaju veštačku matericu
u kojoj će beba da se izlegne ko pile iz jajeta, jel će to da bude manje
grešno nego prirodnim putem? Mislim, žena može komotno nevina
da ostane, a da ima dete.
Šta je tačno grešno u normalnom začeću?
 
a što je Bog onda podmetnuo bebu kao kukavičje jaje i zamajavao sve prisutne da se rodilo iz majčine utrobe?
Što ga nije otkinuo od parčeta tela od oca mu, ko što je Evu pravio, kako kažeš?
Па Ева је кажњена са порођајним мукама телесно и губитком равноправности потчињености у браку са Адамом духовно, све док се није Христос у поновној тајни стварања опет родио и вратио Адаму и Еви духовно достојанство и једнакост међу собом, кроз подчињеност искључиво Христу Богу...

Али то достојанство је условно и зависи од крштења тј. прихватање те тајне и заповести које после прихватање следе, да би се та тајна упечатила у души носиоца...

Опростите, питате тешке ствари, зато су нејасне
 
Jasno mi je ovo drugo rođenje, duhovno.

Ovo prvo rođenje mora tako, pa mora. Evo počeli su da ga zamenjuju
za vantelesnu oplodnju. Sad kad iznesu u prodaju veštačku matericu
u kojoj će beba da se izlegne ko pile iz jajeta, jel će to da bude manje
grešno nego prirodnim putem? Mislim, žena može komotno nevina
da ostane, a da ima dete.
Šta je tačno grešno u normalnom začeću?
Odakle ce uzeti celije ili jajasca?
Od smrtnog ili besmrtnog coveka?
 
Па Ева је кажњена са порођајним мукама телесно и губитком равноправности потчињености у браку са Адамом духовно, све док се није Христос у поновној тајни стварања опет родио и вратио Адаму и Еви духовно достојанство и једнакост међу собом, кроз подчињеност искључиво Христу Богу...

Али то достојанство је условно и зависи од крштења тј. прихватање те тајне и заповести које после прихватање следе, да би се та тајна упечатила у души носиоца...

Опростите, питате тешке ствари, зато су нејасне
Zašto Bog kažnjava Isusovu kvazi majku sa porodjajnim bolovima kada nije uopšte voljno učestvovala u toj zaveri?
 
Preispitivanje nevinosti Presvete Bogorodice nije primereno i
ne nalazim u teorijama zavere vezanim za Isusovo rođenje
ništa smisleno.
Šta sam
sad ja grešna što sam dvoje dece rodila prirodnim putem?
Kao da sam mogla drugačije da ih donesem na ovaj svet.
Nisi ništa drugačija od svih žena na svetu, samo možeš svojim životom ipak biti bolja od mnogih, to je i tebi, i meni dato, iako si ti majka, a ja (još) nisam.
Bogorodici hajde da ostavimo prostora bez da pomislimo na ljubomoru i pitanje-a zašto to nije bila neka druga?
Pazi kad je po Božjoj promisli Ona trebalo da bude majka Bogorodica, i niko drugi.
Mora da je raspolagala nečim posebnim i drugačijim u odnosu na sve žene tog doba, pa i ovog, i zato joj dugujemo veliko hvala!
Mislim da nemamo aparat kojim možemo da razumemo stvari, ali je, makar sa mog stanovišta, sigurno da u Boga i Njegove odluke nema poente sumnjati.
 
Jasno mi je ovo drugo rođenje, duhovno.

Ovo prvo rođenje mora tako, pa mora. Evo počeli su da ga zamenjuju
za vantelesnu oplodnju. Sad kad iznesu u prodaju veštačku matericu
u kojoj će beba da se izlegne ko pile iz jajeta, jel će to da bude manje
grešno nego prirodnim putem? Mislim, žena može komotno nevina
da ostane, a da ima dete.
Šta je tačno grešno u normalnom začeću?
У нормалном зачећу је оно грешно по наслеђеном греху (као неко наелектрисање), а не по себи самом... Није по природи или акцији, већ по ''жељи'' да се и ван заједнице мужа и жене понавља... оно тежи ка преступу у нешто ново и то носи у себи као нпр жељу за прељубом или сл...

А то каспаљење материце и стављање на апарате исмева тајну тајанствене заједнице мужа и жене које понавља тајну телесног стварања кроз синергију, оно је грешно по дифолту, јер није у јединственој заједници брака, већ ко нека машина за рађање
 
Zašto Bog kažnjava Isusovu ... Мajku sa porodjajnim bolovima kada nije uopšte voljno učestvovala u toj zaveri?
Ако мислиш на Марију Богородицу, она није имала болове код порођаја, ко ни Адам што није болово кад је створена Ева од њега...

Зато то рођење Христово и јесте безгрешно, безболно, безсемено... исто ко Евино од Адама, ал у другом просторно временском оквиру од овог нашег, зато је забуна често
 
Ако мислиш на Марију Богородицу, она није имала болове код порођаја, ко ни Адам што није болово кад је створена Ева од њега...

Зато то рођење Христово и јесте безгрешно, безболно, безсемено... исто ко Евино од Адама, ал у другом просторно временском оквиру од овог нашег, зато је забуна често
Da li je Marija Bogorodica uopšte rodila dete na klasičan način?
 

Back
Top