Zasto se ne ponasate hriscanski ?!

B

Brat

Gost
Pomaze BOG braco i sestre...

Citajuci ove razne poruke se upitam sta je za vas vjera.Razna ponizavanja, razne psovke , razne ruzne zelje itd. Pa zar je to vrlina jednog hriscanina? Malo prije sam procitao jedan tekst jednog naseg uznemirenog i nepristojnog i neljubaznog i bolesnog brata koji pljuje po rusima, po jednoj nasoj sestri (Alonja)koja je ponudila svoju pomoc nasem jednom bratu.To nije hriscanski! Takav mi brat ne treba !Porucio bih mu da salusa ili procita "Nebesku liturgiju" Sv.Vladike Nikolaja!Napada na "Sestru" koja nista nema sa komunizmom.Pa to je strasno.Kakvu sliku da imaju rusi ili cijeli svijet o nama kada se medjusobno mrzimo.Dal se je za to nas Sv.Sava zalagao?!?Sam HRISTOS nas BOG je rekao : ljubite bliznjeg svoga. Sama Gospodnja molitva OCE NAS nam daje odgovor za sve.Mi krivimo ruse za (ne)pomoc a sami sebi ne mozemo (necemo) pomoci! Ti isti SRBI ( mi )smo se kleli u komunizam i skidali IKONU sa zida i stavljali Tita pa sada krivimo ruse.Pa nas GOSPOD trazi i prima pokajnike!
Sa ovim vam zelim samo reci da krenemo prvo od sebe.Neka nas duh sa nama vlada a ne tjelo koje nas vodi ka stranputici. Dusa je od Boga a tijelo od zemlje.Ne dozvolimo da se medjusobno svadjamo, postivajmo se.
Ko smo mi da mrzimo ako to sam BOG ne cini?
Ko je to nama dao pravo da sudimo?
Otreznimo nase glave iskrenom molitvom!
Slava BOGU i mir na zemlji!!!
Zbogom braco i sestre...
 
Ono sto ovaj forum cini zanimljivim je raznolikost u misljenjima i verovanjima.Na zalost, ponekad se izgubi mera i svest o tome da sve svoje sagovornike treba postovati bez obzira na ocigledne razlicitosti u stavovima.Bilo bi zaista lepo da ne bude ruznih reci, i da bude vise medjusobnog uvazavanja, premda, ako izuzmemo par ekstrema, na neki nacin sve funkcionise OK.Oformilo se ovde jedno lepo drustvance i svima saljem srdacan pozdrav. :D
 
Witch:
Meni uopste nije jasno zasto se u naslovu teme potencira "hriscansko" ponasanje. Sta je "hriscansko" ponasanje? Mislim da ne mozete pojam "dobrota" mesati sa pojmom "religija" jer te dve stvari ne zavise jedna od druge.

Mogu ti reci da i meni to malo bode oci,izgleda da ako nisi DOBAR HRISCANIN nisi dobar uopste,sta cemo sa nama koji smo dobri a ne verujemo u Hrista???
 
Brate i sestro ja cu vam odgovoriti posto niko od za primer uzornih hriscana ne odgovara. Nama crkvenjacima je Bog dao monopol nad religijom i svim vrlinama, kao npr. milosrdju, razumevanju, toleranciji,opstoj dobroti itd itd. Pitas se kako sad to. Doduse nigde tako nesto nije direktno zapisano ali mi tako verujemo jer nam se to svidja. Imamo naucno objasnjenje "genetske predodredjenosti" koje je samo po sebi dovoljno. Da ne pitamo samo nase pastire, pa kad bi mogli jos i pretke da pitamo i vladare iz srednjeg veka, svi bi ti rekli da smo u pravu. Zar ti trebaju bolji dokazi!!! Kazes ne verujes bas u Hrista, to znaci neverujes u crkvu, a to znaci da si otpadnik, ateista, sektas, paganin, paganche-poganche, unstavalac tradicije, izbeglica iz nasega stada, crna ovca, petokolonas, zapadni ulizica, spijun..., i kao takav nisi dobar jer je to nemoguce izvan nas. Tvoje je mesto u masi, u stadu koje mi srecno vodimo i nije tvoje da postavljas pitanja nego da verujes i sledis. Pa cak i ako patis. Bas ako oces mozes da blejis ali ako budes imao dlake na jeziku ima da te zigosemo sa svim gore navedenim atributima. Jos ako se nas dragi Bog smiluje pa odemo malo u rikverc, ma samo do srednjeg veka, i usvojimo potrebne zakone da vas pola isteramo iz Srbije a pola popalimo, bicemo najbolji hriscani na svetu, veci i od samog Isusa. Ah smiluj se Gospode.
Seti se kako su ti tata i mama govorili da uvek budes ......dobar........jer u ...... protivnom.....
 
SZlatko.
Ti si pravi bas pravi uzor medju hriscanima... ha, ha, ha
... pa i malo dete vidi da si pao ovde Bog zna iz koje price..
I nemoj da se predstavljas crkvenjakom, kako kazes - taj izraz nema veze sa njihovim izrazavanjem -odmah ce svi da te provale... a i pomalo se nepismen, nema veze...
Ne znam koji ti imas problem ali - ljudi, sta vam je?
Svi se samo svadjaju i diskvalifikuju na razne nacine.
Kastore, stari druze, voli tebe Milica, ti si super, verovao ovako ili onako.. ako Bog postoji, svi kazu - on je ljubav... a razne ljudske bljuvotine spadaju u ljudski jad i neznanje
 
SZlatko
Samo jos ovo ... ako budes i dalje imao ambiciju da budes crkvenjak, kako kazes, zamolicu nekog od nasih igumana da ti objasni.... ovde na forumu... a i moraces da se predstavis, na zalost, ako si bas istinoljubiv i pravdoljubiv, pa ce ti pasti u vodu cela filozofija ....
Ha, ha,ha, narode dragi nas sa foruma... vidite li vi ovo?
 
MilicaN:
SZlatko.
Ti si pravi bas pravi uzor medju hriscanima... ha, ha, ha
... pa i malo dete vidi da si pao ovde Bog zna iz koje price..
I nemoj da se predstavljas crkvenjakom, kako kazes - taj izraz nema veze sa njihovim izrazavanjem -odmah ce svi da te provale... a i pomalo se nepismen, nema veze...
Ne znam koji ti imas problem ali - ljudi, sta vam je?
Svi se samo svadjaju i diskvalifikuju na razne nacine.
Kastore, stari druze, voli tebe Milica, ti si super, verovao ovako ili onako.. ako Bog postoji, svi kazu - on je ljubav... a razne ljudske bljuvotine spadaju u ljudski jad i neznanje

Bojim se da te nisam bas najbolje ukapirao,ovo poslednje se odnosi na....?
 
Stvarno se izvinjavam, priznajem, na brzinu sam citala i uhvatio me trenutak revolta...
U jednom momentu mi se ucinilo imam utisak da sam SZlatka negde zapamtila ali u drugacijem svetlu, medjutim, nisam bila pazljiva, priznajem, da se potrudim i iscitam ponovo ranije nejgove tekstove.
Izvinjevam se SZlatku ... nije dobro biti brzoplet kao ja u tom trenutku.
 
MilicaN:
Stvarno se izvinjavam, priznajem, na brzinu sam citala i uhvatio me trenutak revolta...
U jednom momentu mi se ucinilo imam utisak da sam SZlatka negde zapamtila ali u drugacijem svetlu, medjutim, nisam bila pazljiva, priznajem, da se potrudim i iscitam ponovo ranije nejgove tekstove.
Izvinjevam se SZlatku ... nije dobro biti brzoplet kao ja u tom trenutku.
BRZOPLETOST nije odlika hriscana. Ako tebi sada uvaze izvinjenje, razmisli koliko ti je nekad trebalo minuta da anatemises nekog, a koliko dana da mu oprostis. Ja sam samo pasivni citac, ali detaljan, studiozan Pozdrav Milici i forumu!
 
Sad sam videla da se i Kastor cudi sta sam pisala pa - bas mi je neprijatno, napravila sam zbrku jer sam bila nepazljiva i reagovala na brzinu.
Sorry svima, malo cu se odmoriti od foruma, sto ne znaci da necu citati. Veliki poljubac svima i pozdrav.
 
MilicaN:
Sad sam videla da se i Kastor cudi sta sam pisala pa - bas mi je neprijatno, napravila sam zbrku jer sam bila nepazljiva i reagovala na brzinu.
Sorry svima, malo cu se odmoriti od foruma, sto ne znaci da necu citati. Veliki poljubac svima i pozdrav.

Milice, svi mi ponekad odreagujemo brzo,pa nam posle bude zao.S tim sto to neko prizna, a neko ne.Ti si se lepo izvinula i to je sasvim OK.
Pozdrav.
 
MilicaN:
Sad sam videla da se i Kastor cudi sta sam pisala pa - bas mi je neprijatno, napravila sam zbrku jer sam bila nepazljiva i reagovala na brzinu.
Sorry svima, malo cu se odmoriti od foruma, sto ne znaci da necu citati. Veliki poljubac svima i pozdrav.
I ja te pozdravljam i iz licnog primera znam da znas da ukocis kad treba, doduse malo si me namazala u pocetku... Iskreno te pozdravljam. :wink:
 
Goust:
MilicaN:
Sad sam videla da se i Kastor cudi sta sam pisala pa - bas mi je neprijatno, napravila sam zbrku jer sam bila nepazljiva i reagovala na brzinu.
Sorry svima, malo cu se odmoriti od foruma, sto ne znaci da necu citati. Veliki poljubac svima i pozdrav.
I ja te pozdravljam i iz licnog primera znam da znas da ukocis kad treba, doduse malo si me namazala u pocetku... Iskreno te pozdravljam. :wink:

Онда :arrow: МИР :D
 
Brat:
Pomaze BOG braco i sestre...

Citajuci ove razne poruke se upitam sta je za vas vjera.Razna ponizavanja, razne psovke , razne ruzne zelje itd. Pa zar je to vrlina jednog hriscanina? Malo prije sam procitao jedan tekst jednog naseg uznemirenog i nepristojnog i neljubaznog i bolesnog brata koji pljuje po rusima, po jednoj nasoj sestri (Alonja)koja je ponudila svoju pomoc nasem jednom bratu.To nije hriscanski! Takav mi brat ne treba !Porucio bih mu da salusa ili procita "Nebesku liturgiju" Sv.Vladike Nikolaja!Napada na "Sestru" koja nista nema sa komunizmom.Pa to je strasno.Kakvu sliku da imaju rusi ili cijeli svijet o nama kada se medjusobno mrzimo.Dal se je za to nas Sv.Sava zalagao?!?Sam HRISTOS nas BOG je rekao : ljubite bliznjeg svoga. Sama Gospodnja molitva OCE NAS nam daje odgovor za sve.Mi krivimo ruse za (ne)pomoc a sami sebi ne mozemo (necemo) pomoci! Ti isti SRBI ( mi )smo se kleli u komunizam i skidali IKONU sa zida i stavljali Tita pa sada krivimo ruse.Pa nas GOSPOD trazi i prima pokajnike!
Sa ovim vam zelim samo reci da krenemo prvo od sebe.Neka nas duh sa nama vlada a ne tjelo koje nas vodi ka stranputici. Dusa je od Boga a tijelo od zemlje.Ne dozvolimo da se medjusobno svadjamo, postivajmo se.
Ko smo mi da mrzimo ako to sam BOG ne cini?
Ko je to nama dao pravo da sudimo?
Otreznimo nase glave iskrenom molitvom!
Slava BOGU i mir na zemlji!!!
Zbogom braco i sestre...
Lepo si završio ali
kako se slaže sa tim
"bolesnog brata" i "Takav mi ne treba"
I sam si upao u istu zamku
Zamku ljudske prirode :cry:
Ko je uopšte pravi hrišćanin ? :shock:
 

Back
Top