ZAŠTO SE NAKON RAZVODA VEĆINA MUŠKARACA OPET ŽENI ?

ex-muskakrk

Domaćin
Poruka
4.715
U mojem okruženju već ima jako puno razvedenih ljudi!
Od toga 90% muškaraca je vrlo brzo zasnovalo novu obitelj, dok je većina žene ostala sama, odnosno nisu se ponovno udavale. To ne znači da nisu imale nikoga, već da se nisu opet upuštale u brak.
Možda zato jer je uobičajeno da djeca ostanu s majkama?
Ali to nisu učinile ni one koje nisu imale djece:think:
 
ako oćeš iskren odgovor, zato što im se ne sprema ručak, ne pušta mašina za pranje veša, ne prostire veš, ne pegla...a i razmišljaju na starost...boje se samoće...

...u mom slučaju, ako bi došlo do toga, više se ne bi upuštao u takve vode...

...fakat je da žene u patrijarhatu lakše podnose neprisustvo muškarca pored sebe nego obrnuto...
 
Ti muskarci koji se ulenje pored zene su mi poznati. Ali mislim da tu dobar deo krivice pripada i zenama tih likova.
Meni je takvo ponasanje strano i najezim se svaki put kada npr. cujem tasta kako tasti kaze da mu naspe supu u tanjir. J*bote, jel si invalid ili u cemu je fazon? :roll:

Najpre pripada majkama, pa tek onda ženama..:aha: ...Naprave od sina retardirano stvorenje tako što mu prinose, sklanjaju, idi za njim po kući...pile mamino da se slučajno ne preoptereti...I onda nastane biće retardirano za život..:rtfm:
 
Najpre pripada majkama, pa tek onda ženama..:aha: ...Naprave od sina retardirano stvorenje tako što mu prinose, sklanjaju, idi za njim po kući...pile mamino da se slučajno ne preoptereti...I onda nastane biće retardirano za život..:rtfm:

Vec sam negde pisao...sticajem okolnosti sam veoma rano morao neke stvari da radim po kuci, da budem nezavisan itd. Bice da me zbog toga takve scene uzasno iritiraju.
Moja deca na svu srecu ne zive pod tim okolnostima, i ne bi morali da rade i pomazu po kuci, ali ih mi vaspitavamo tako da ne budu razmazeni nesposobnjakovici. (cerkica ce uskoro da napuni petu, malisa je jos mali, ali tu necemo praviti razliku).

@D: tast mi nije Turcin. Srbin bre. :mrgreen:
 
Vec sam negde pisao...sticajem okolnosti sam veoma rano morao neke stvari da radim po kuci, da budem nezavisan itd. Bice da me zbog toga takve scene uzasno iritiraju.
Moja deca na svu srecu ne zive pod tim okolnostima, i ne bi morali da rade i pomazu po kuci, ali ih mi vaspitavamo tako da ne budu razmazeni nesposobnjakovici. (cerkica ce uskoro da napuni petu, malisa je jos mali, ali tu necemo praviti razliku).

@D: tast mi nije Turcin. Srbin bre. :mrgreen:

Tako i treba..;)
Ali kad pogledam okolo, vidim u 90% slučajeva takav odnos majki prema muškoj deci kao prema invalidima..:roll:


Ja ima od tursku semku..:; Malko sam istraživao pretke..:D Zato sam 'vako crn i lep..:D
 
u mom slučaju greška je bila odabir muškarca, a njegova trauma je što je ostao bez kućne pomoćnice, bebi siterke, ljubavnice i to sve u jednom. Ukratko ostao bez multipraktika.

Nace novog...a verovatno vec i nasao.
Nego, zasto imam utisak da kukas? Kako se postavis od pocetka, tako ce ti biti. Dopustila si sama da budes kucna pomocnica, bebisiterka itd., tako da...
 

Back
Top