Зашто се људи ложе на паганизам?

a nisi primetio kako ga otac šalje na zemlju i daje mu sva znanja i spašava ljude. dakle počinje nešto poput nz :D
...zapravo produzava NZ jer se SZ ispunio,zavrsio se,to je to...
Medjutim cini mi se da mnogi prisutni na forumu nemaju bas realnu sliku sta uopstre znaci pojam ZAVET soga je mozda ovo dobra prilikja da se malo potsetimo.
Koliko je meni poznato,zavet u Svetom Pismu jeste odredjena vrsta ugovora izmedju coveka i Boga sto znaci da imamo dve "ugovrne stranke"i postoje strogo definisne obaveze koje ugovoraci prihvacaju ispuniti..
...cak i kada se desi jednostrani zavet sto ce reci da se neki covek obaveze da nesto konkretno ispuni/ucini, Bog je i tada involvirana Stranka jer postoji izriciti Biblijski nalozi da ljudi ispunjavaju kad nesto obecaju/zevetuju Gospodu.

E sad posto je jasno da zivimo u vreme NZ-ta,daj mi reci jel ti jasno ko su ugovorne stranke u tom zavetu i koje su ugovorne obaveze preduzete ?

Daj da prvo ovo rascistimo pa onda mozemo dalje.

Poslednja izmena:
Ko je i kad dokazao? Po čemu je Biblija dokazanija i svetija od Bhagavad-Gite?
Koja je mnogo starija knjiga kao i sam Hinduizam.
Из којег периода потиче Бхагавад Гита и шта нам ти можеш рећи о њој, какве су твоје импресије, можеш ли нам је мало приближити?

Cudi me da to ne znas.
Ako i nije pre u 20 veku postoje dokazi Da je Biblija Bozja rec.
Takodje zna se sta su paganska ucenja koje poseduju istocnjacke religije
na primer trijade Bogova. ucenje o besmrtnosti duse
Што се наравно лако да израчунати и закључити уз помоћ метра и добрих старих пирамида, јел' тако?!

Из којег периода потиче Бхагавад Гита и шта нам ти можеш рећи о њој, какве су твоје импресије, можеш ли нам је мало приближити?
Zamisli Bibliju sa devet sve novijih zaveta. E to ti je hinduizam u poređenju
sa hrišćanstvom. Hrišćanstvo je vrlo mlada religija. Što ga ne čini pogrešnim
ili manje vrednim.

Pa o kakvim ugovorima onda pričaš? Sa Bogom se nema šta ugovarati,
..kao sto rekoh,dozvolila si da te uce pogresni ucitelji i eto dokle si stigla.
tu se od početka sve podrazumeva.
...nazalost vidi se da ti zapravo nista nisi skontala kako treba i ako postoji srecna okolnost onda je to sto si ti ocito najmanje kriva...
...losi ucitelji,losa nauka a ti sve to pokupila najbolje sto si mogla i eto ti beljaja...

..kao sto rekoh,dozvolila si da te uce pogresni ucitelji i eto dokle si stigla.

...nazalost vidi se da ti zapravo nista nisi skontala kako treba i ako postoji srecna okolnost onda je to sto si ti ocito najmanje kriva...
...losi ucitelji,losa nauka a ti sve to pokupila najbolje sto si mogla i eto ti beljaja...
Ovo su ti baš jaki argumenti. Sve si bolji i bolji..

Ovo su ti baš jaki argumenti. Sve si bolji i bolji..
Dala si komentar a nisi me nista konkretno pitala iz Biblije pa da ti dajem konkretne dokaze...
...mada je u Pismu veoma cesta tema sklapanje "ugovora sa Bogom " s tim sto se tamo koristi termin zavjet i svakako obuhvaceni su razliciti aspekti tih zaveta.
Pozvao sam tvog eks kolegu da mi odgovori na neka pitanja ili da prizna da mu nije poznata materija pa ako ima opsteg rasolozenja mozemo zajednicki istrazivati ovo pitranje za koje smatram da je izuzetno bitno.

Zamisli Bibliju sa devet sve novijih zaveta. E to ti je hinduizam u poređenju
sa hrišćanstvom. Hrišćanstvo je vrlo mlada religija. Što ga ne čini pogrešnim
ili manje vrednim.
Хришћанство јесте релативно млада религија, али је истовремено наставак јудаизма, који је доста старији, са друге стране историчари сматрају да је Бхагавад Гита настала негдје у II или III вијеку прије наше ере, дакле много је новијег датума од великог броја веда, а сматра се за главни спис хиндуизма, па ако тако гледамо хиндуизам који се заснива на тој књизи и није тако много старији од хришћанства.
Већ сам говорио да су то све "српска посла" јер смо установили да таква битка није могла проћи без српског зачина, наиме уочи саме знамените битке, Неђо син Панте среског управитеља Инђије и његов кочијаш Крста, добро загријани шљивовицом, почињу да разматрају разне аспекте предстојеће битке, па све тако од Кулина Бана, мало се довате поезије мало вилозофије, те тако наста та епска поема.

Back