- Poruka
- 25.300
Ова појава је све присутнија међу европским народима. У Грчкој имамо додекатисте, међу Словенима родноверје, а можда је најприсутније међу Германима гдје имамо разноразне одинисте и друге неопагане. Глорификује се прехришћанска култура ових народа, хришћанство се оптужује да је уништило културе, снима се про-паганска музика. Јутјуб је пун видеа гдје се слави паганизам са милионским прегледима. Врши се пропаганда како је паганска религија била прилагођена тим народима и како су они под паганизмом били развијенији и бољи него под хришћанством. Моје питање је зашто? Паганизам је био потпуно бесмислена религија гдје су богови били некакви небески силоватељи и силеџије који су малтретирали и радили шта су хтјели са смртницима. Како се један Зевс који је силовао, варао своју жену, убијао недужне може ставити у исту реченицу са драгим Господом Исусом Христом који је положио Свој живот за све људе очистивши нас од гријеха? Која је сврха поштовати такве "богове"'? Јасно свједочење Св. Писма је да су ти "богови" или измишљотина или демонска замка. Не морате вјеровати Писму о томе погледајте вјеровања о тим боговима. Нека сам већ навео. Морамо схватити да спасења нема ван Исуса Христа и Његове Цркве.
Сачувај нас Господе од заблуде служења лажним боговима и учврсти нас у Својој православној вјери. Слава нека је Оцу, Сину и Духу Светом у вјекове вјекова.
Сачувај нас Господе од заблуде служења лажним боговима и учврсти нас у Својој православној вјери. Слава нека је Оцу, Сину и Духу Светом у вјекове вјекова.