Zašto se države odriču nacionalnih valuta?

Nije to neophodan uvjet. Već sam ti napisao da, primjerice, hrvatska kuna nije bila neovisna o euru.

Što se tiče "naroda konobara", veliki broj konobara i općenito radnika u ugostiteljstvu na Jadranu su gastarbajteri iz Srbije. Začudio bi se koliko ih je. Hrvati su većinom iznajmljivači ili vlasnici manjih turističkih obrta i firmi. Veće su većinom u stranom vlasništvu, iako se to ponekad ne zna, jer su menadžeri Hrvati.

I Češka, i Mađarska i Poljska će prijeći na euro, jer su se obvezali potpisom na to. Pitanje je samo trenutka.

Svi hrvati mali preduzetnici. Ja ni negiram da nemate dovoljno radne snage jer su svi pobegli od toga da budu konobari. Ja sam to napisao, obrati paznju.
Ceska, Madjarska i Polsjka ne moraju da predju na evro, kao sto nisu nisu Danska i Svedska. Niti ce preci brzo jer bi ih to unistilo privredno.

Ili da bi onaj ko štampa novac i odlučuje o njegovoj distribuciji mogao da uslovljava onog ko taj novac očekuje?

Tacno, odricu se valute jer je ne mogu stampati, sto je osnovni razlog za valutu.
U EU postoji i drugi problem, odanosti Karlu Velikom. Oni su pod Karlom Velikim, u rimskom carstvu, nisu suvereni. Odricanje od valute je takodje znak odanosti carstvu.

Svi hrvati mali preduzetnici. Ja ni negiram da nemate dovoljno radne snage jer su svi pobegli od toga da budu konobari. Ja sam to napisao, obrati paznju.
Ceska, Madjarska i Polsjka ne moraju da predju na evro, kao sto nisu nisu Danska i Svedska. Niti ce preci brzo jer bi ih to unistilo privredno.
U krivu si. Češka, Mađarska i Poljska moraju prijeći na euro. Danska je jedini izuzetak. Ona može jako dugo prolongirati uvođenje eura, čak i desetljećima, ali na kraju ga i ona mora prihvatiti.

Azerbajdžan nije suverena država, jer ovisi o Rusiji.
To nije tačno, Azerbejdžan ima naftu i gas i u potpunosti zavisi od samog sebe.
Novi Zeland je u sastavu Commonwealtha
Komonvelt je nije nikakav savez država već grupa zemalja gde se britanski monarh smatra njihovim kraljem i ništa više od toga. Niti je to vojni niti ekonomski savez.

To nije tačno, Azerbejdžan ima naftu i gas i u potpunosti zavisi od samog sebe.
:lol: Nemoj se ljutiti. Nisam ja kriv što se činjenice ne povinjuju tvojim željama.
Komonvelt je nije nikakav savez država već grupa zemalja gde se britanski monarh smatra njihovim kraljem i ništa više od toga. Niti je to vojni niti ekonomski savez.
Aha... samo ti to sebi ponavljaj. Možda uspiješ uvjeriti barem samog sebe. :ok:

Pa ja bih rekao da je Jugoslavija stvorena uz dozvolu stranih sila a ne da je bila direktni projekat, a rasturena je kada stranim silama za Zapada više nije odgovaralo da postoji jedna velika i jaka država u ovom delu Evrope. Ko potcenjuje Jugoslaviju neka se samo seti podatka da je ona bila jedna od 8 zemalja u svetu koja je proizvodila podmornice. Plus sve ostalo.
Kad je bila u interesu SAD. Kad nije...

Kad je bila u interesu SAD. Kad nije...
Pa mislim da je prva Jugoslavija stvorena uz amin Velike Britanije, kako bi zaustavila sprečila prodor Nemačke na istok, a to se navodi kao jedan od mogućih razloga za izbijanje Prvog svetskog rata. Druga je stvoren uz blagoslov SAD-a i trajala je dok je Amerikancima to odgovaralo, odnosno dok je postojao SSSR.

Pa mislim da je prva Jugoslavija stvorena uz amin Velike Britanije, kako bi zaustavila sprečila prodor Nemačke na istok, a to se navodi kao jedan od mogućih razloga za izbijanje Prvog svetskog rata. Druga je stvoren uz blagoslov SAD-a i trajala je dok je Amerikancima to odgovaralo, odnosno dok je postojao SSSR.
To je pomalo simplifikacija. Jugoslovenski pokret je bio izuzetno jak među balkanskim narodima. Britanci obično koriste neke zatečene vektore, retko ih stvaraju.

Evo mi imamo valutu i to stabilnu i mi smo suverena država

1694526841933.png

Zašto se države odriču svojih nacionalnih valuta kada je posedovanje sopstvene valute preduslov da jedna država može voditi sopstvenu monetarnu i fiskalnu politiku? Kroz istoriju su samo potpuno nezavisni vladari mogli da kuju sopstveni novac ili neki feudalni gospodari koji su se otrgli od centralne vlasti a danas se čelni ljudi mnogih država odriče tog simbola suvereniteta. Evro je uspostavljen početkom 21. veka, evo sada se najavljuje formiranje zajedničke valute zemalja BRICS-A. Zašto se sve to dešava, koje je vaše mišljenje?
Pogledajte prilog 1408645
Zato što to i nisu države, već za nečiju interes stvorene državolike tvorevine

Trajala je dok nemačke agenture nisu ovladele Rusima a kasnije i Amerima

Mađarska ima inflaciju preko 17%, a Češka i Poljska preko 10% u kolovozu.
Sve zemlje koje imaju euro imaju manju inflaciju. Hrvatska ima u kolovozu inflaciju ispod 8%.
Isto tako kreditni rejting Hrvatske je skočio kad je uvela euro.

Mađarska ima inflaciju preko 17%, a Češka i Poljska preko 10% u kolovozu.
Sve zemlje koje imaju euro imaju manju inflaciju. Hrvatska ima u kolovozu inflaciju ispod 8%.
Isto tako kreditni rejting Hrvatske je skočio kad je uvela euro.
Pa to im e kazna jer neće da uvedu evro pa ih ovi iz Brisela špekulantskim aktivnostima kažnjavaju.

Pa ja bih rekao da je Jugoslavija stvorena uz dozvolu stranih sila a ne da je bila direktni projekat, a rasturena je kada stranim silama za Zapada više nije odgovaralo da postoji jedna velika i jaka država u ovom delu Evrope. Ko potcenjuje Jugoslaviju neka se samo seti podatka da je ona bila jedna od 8 zemalja u svetu koja je proizvodila podmornice. Plus sve ostalo.
Југославија је створена на инсистирање руководства Србије, а великим силама је више одговорало да се та држава не ствара, јер би онда лакше намирили Италију.

A hoće te iste eure iz tog istog Bruxelles-a?
eur je prevara
fiat novac je prevara ali nema svako kapacitet i dovoljan iq da to razumije
ali mislim da vecina razumije kad ode u trgovinu da za 100 eura danas moze kupiti puno manje nego je tih istih 100 eura moglo kupiti prije godinu dana
ali vecini opet nije jasno kako je doslo do toga ,vecina nije ni svjesna da je pokradena
Isisana im je zivotna energija i vrijeme koje ljudi potrose u cilju proizvodnje roba i usluga
to je satanizam

eur je prevara
fiat novac je prevara ali nema svako kapacitet i dovoljan iq da to razumije
ali mislim da vecina razumije kad ode u trgovinu da za 100 eura danas moze kupiti puno manje nego je tih istih 100 eura moglo kupiti prije godinu dana
ali vecini opet nije jasno kako je doslo do toga ,vecina nije ni svjesna da je pokradena
Isisana im je zivotna energija i vrijeme koje ljudi potrose u cilju proizvodnje roba i usluga
to je satanizam
A ti idi u trgovinu i reci da je nemaš novaca, da je to prevara I probaj iznesti robu bez plaćanja.
Jasno je svakom normalnom, tko hoće razmišljati, kako je i zašto došlo do ove sadašnje situacije.
Kad radiš egzorcizam?

A ti idi u trgovinu i reci da je nemaš novaca, da je to prevara I probaj iznesti robu bez plaćanja.
Jasno je svakom normalnom, tko hoće razmišljati, kako je i zašto došlo do ove sadašnje situacije.
Kad radiš egzorcizam?
eu je satanisticka tvorevina
bankari koji vladaju iz sjene zapadom su satanisti
poslusaj vaseg admirala davora domezeta losu koji je bio za vrijeme Tudjmana na celu hrvatske obavjestajne sluzbe on cesto govori o bankarima i finacijskoj satanistickoj oligarhiji koja vlada zapadom

eu je satanisticka tvorevina
bankari koji vladaju iz sjene zapadom su satanisti
poslusaj vaseg admirala davora domezeta losu koji je bio za vrijeme Tudjmana na celu hrvatske obavjestajne sluzbe on cesto govori o bankarima i finacijskoj satanistickoj oligarhiji koja vlada zapadom

Toj istoj budaletini nisu smetali bankari i satanisti da za rad kvazi samostalnosti bečke tvorevine gurne ceo balkanski prostor u kolonijalni posed Germana

Lik je kompletan idiot koji je zajedno sa pobrojani a odgovoran za uspeh satanista i bankara

Zašto se države odriču svojih nacionalnih valuta kada je posedovanje sopstvene valute preduslov da jedna država može voditi sopstvenu monetarnu i fiskalnu politiku? Kroz istoriju su samo potpuno nezavisni vladari mogli da kuju sopstveni novac ili neki feudalni gospodari koji su se otrgli od centralne vlasti a danas se čelni ljudi mnogih država odriče tog simbola suvereniteta. Evro je uspostavljen početkom 21. veka, evo sada se najavljuje formiranje zajedničke valute zemalja BRICS-A. Zašto se sve to dešava, koje je vaše mišljenje?
Pogledajte prilog 1408645
Zato sto tvoju valutu moze neko veoma lako da obori ,trazi se ujedinjenje i zajednicka valuta koja bi bila jaka.

Back