Zašto saobraćajnice zaobilaze Vojvodinu?

Radi se o mentalitetu, pre svega. Kao klinci smo imali običaj da sednemo u auto i vozikamo se do Beške, f.gore, palića, itd najčešće starim auto putem. U jednom selu nam se pokvari auto ( Lada :lol: ) u sred neke nedođije, samo ravan put sa obe strane kukuruz. Naišli neki seljani ( ništa pogrdno) odšlepali nas do svoje kuće, tamo popravili ( nije bilo strašno, razvodna kapa neki kablovi, slab sam sa mehanikom) i kad smo pitali koliko smo dužni, ni da čuju.
Dok su nas na primer u Leskovcu gledali krajnje podozrivo uz okupljanje da smo morali da odemo do gepeka i simuliramo da imamo oružje.

Ко вам је крив што личите на Шиптаре.
 
Vas dvojica ste,verovatno i Srbi,ali južno od Save i Dunava su Turci koji su mrzili Austrougarsku i jela ih zavist i zloba,a
i u pljačkaške pohode kao janjićari išli ka Budimu i Beču...Ostala ta navika,ostali zavist i zloba...
Što su sve republike bivše SFRJ pobegli od njih!
Jer bi da budu spahije i begovi!
Eno Vučića kako reži da neće niko da im radi i samo bi da marišu i pljačkaju...
Nije ni svestan da nije mnogo bolji...
Ko će Turke uterati u red?
Teraće inat do kraja sveta! Kome to treba?

Ајд не трабуњај.
Породица моје матере је учествовала у устанку пртив турака у Банату, 1594 године. Дакле 100 година пре сеоба. Из те моје фамилије, 26 мушких глава је пребеглоу српску војску у првом светском рату. Вратило се само 7 израњављених и искасапљених али окићених рдењем... само да би мој Банат у Србији био. Они, из Баната, дакле, нсу волели Аустриј, ни касније Аустроугарску, ни малчице. А ја сам у Банату одрастао. Пре ће бити да ти ниси Србин, па те све то не дотиче. Што се мене тиче, сви Срби , свуда су Срби и ништа друго. Шумадинци су нај-државотворнији део нашег народа од увек, а модерни српски национализам, изграђен је баш у данашњој Војводини. Јова Дунђерски, би ти, да је жив дао прави одговор. Исто као и Пупин, или Светозар Милетић. Инат код Лала и Милитара није ништа мањи него код топличана. Новосађани нису ништа умнији од своје браће Ваљеваца. И тако даље. Но, ти преиспитај своје порекло, другар. Твоји, или су партизани, или су ко зна шта. Можда си од них ретких, заиста ретких јевреја, који мрзе Србе. Ко на примерр, Филип Давид, Далино Киш, Можа Пијаде. Но, и међу јеврејима је далеко више оних који Србе воле, Богу хвала, ко што ми њих волимо.
 
Ајд не трабуњај.
Породица моје матере је учествовала у устанку пртив турака у Банату, 1594 године. Дакле 100 година пре сеоба. Из те моје фамилије, 26 мушких глава је пребеглоу српску војску у првом светском рату. Вратило се само 7 израњављених и искасапљених али окићених рдењем... само да би мој Банат у Србији био. Они, из Баната, дакле, нсу волели Аустриј, ни касније Аустроугарску, ни малчице. А ја сам у Банату одрастао. Пре ће бити да ти ниси Србин, па те све то не дотиче. Што се мене тиче, сви Срби , свуда су Срби и ништа друго. Шумадинци су нај-државотворнији део нашег народа од увек, а модерни српски национализам, изграђен је баш у данашњој Војводини. Јова Дунђерски, би ти, да је жив дао прави одговор. Исто као и Пупин, или Светозар Милетић. Инат код Лала и Милитара није ништа мањи него код топличана. Новосађани нису ништа умнији од своје браће Ваљеваца. И тако даље. Но, ти преиспитај своје порекло, другар. Твоји, или су партизани, или су ко зна шта. Можда си од них ретких, заиста ретких јевреја, који мрзе Србе. Ко на примерр, Филип Давид, Далино Киш, Можа Пијаде. Но, и међу јеврејима је далеко више оних који Србе воле, Богу хвала, ко што ми њих волимо.
Da je Kiš mrzeo Srbe ne bi ceo život proveo medju njima i na kraju istog zatražio da ga sahrane po pravoslavnom obredu sveštenici SPC .
 
Pa za Kiša nema nekih dokaza da je mrzeo baš Srbe , čak šta više bio je oženjen sa Srpkinjom ,bio je kršten u SPC i sahranjen je po njenim obredima ,a i sebe je smatrao za srpskog pisca i vodi se kao takav .

И Великић се сматра за српског писца. а и Ристић за српског надрелисту. Но, све једн, Ако мислиш да није, одузми га, Поента је ипак јасна.
 
Профит који Холандија узима од продаје пољопривредних производа је нешто о чему српска индустрија може само да сања. Наравно, највећи новац се не зарађује од земљорадње, али је добра основа за стицање капитала који се касније може уложити у још уносније послове.

to sto se u Holandiji naziva poljoprivreda,povrtlarstvo, za nas je SF,kao da proizvode i na Marsu.Biljke se uzgajaju ja sundjerima,cesto terasasto da bi ustedeli na prostoru ,sa posebnim nacinom prehrane.Prostorije imaju svoju mikro klimu,..ni traga od nama poznate poljoprivrede
Nemojte kao Holandiju uzimati kao primer,takvom metodom bi i Crna gora u onom svom krsu mogla da bude veliki izvoznik polj. proizvoda.Nacin na koji oni proizvode nema veze sa obradivim zemljistem
 
Poslednja izmena:

Back
Top