Quantcast

Zašto saobraćajnice zaobilaze Vojvodinu?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.881
Eto vidiš, a ja opet lično poznajem bar deset Slovaka, odličnih ljudi potpuno lojalnih Srbiji. Poznajem i nešto Mađara, nikad od njih nisam čuo bilo šta u vezi nezavisnosti Vojvodine. A sve te manjine čine tridesetak posto tamošnjeg stanovništva, ako i toliko. Među Srbima, autonomaša je šaka jada, a pristalica nezavisnosti još manje. Što dobro pokazuje procenat glasova koje su dobijali Čankovi ligaši...
Ti NE POZNAJES nacionalne manjine u Vojvodini!

Tebi se CINI da ih poznajes....

A stare Vojvodjane - jos manje....:D

Ja sam rodjen medju njima, rastao medju niima, skole zavrsio medju njima, radio medju njima...Pa znam sta misle i kad spavaju! :per:

- - - - - - - - - -

Vojvodina ima svoj budžet na papiru.U realnosti je da se budžet Vojvodine određuje administrativno tj.koliko da Beograd.Zakon o budžetu od kada je izgalasan ni jednom nije ispoštovan.
Budzwet Vojvodine se kroji u Beogradu. :besan2:

To je i vrapcima poznato.

veliki krang

Legenda
Poruka
55.225
Ti NE POZNAJES nacionalne manjine u Vojvodini!

Tebi se CINI da ih poznajes....

A stare Vojvodjane - jos manje....:D

Ja sam rodjen medju njima, rastao medju niima, skole zavrsio medju njima, radio medju njima...Pa znam sta misle i kad spavaju! :per:
Naravno da ih poznajem, a ti si prvi tamo dođoš. Drugo, stari Vojvođani su takođe Srbi i upravo su ti stari Vojvođani i pripojili Vojvodinu Srbiji. Zato ti kažem, potpuno si nerealan, po principu "što je babi milo"...

markojunk

Elita
Banovan
Poruka
21.583
Nije tačno.Vojvodina je pre 1990 godine imala standard kao Slovenija.Veći standard od Beograda a kud i kamo veći od uže Srbije.
Тачно је, него кажи, колико плаћају у тој 021 сепаратистичкој лудари за отварање теме овде и ажурирање? Јел плаћају сендвичима ил има и штрудла с'маком?

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
34.593
:hahaha::rotf:

Od 1000 nesrba u Vojvodini nema ni 2 (dva) koji bi glasali za zajednicku drzavu.....

Samo cute i prave se ludi zbog pritiska koji se danas na njih vrsi...

Ali, na glasanju, iza paravana, bi rekli sta zaista misle....:rtfm:
A ja ti kažem da od 100 Slovaka jedno 98 i ne pomišlja na nekakvu nezavisnu Vojvodinu. Šta bi Rusini dobilo nezavisnošću. Tako da blajbi samo se džaba blamiraš. A što se tiče teme ovo bi bilo dobro pitanje za Čanka npr. Tolike godine je njegova realno minorna stranka bila na vlasti. I šta je urađeno? Veliko ništa. Po NS prave bulevare, razmišljaju o novim mostovima. A zaobilaznicu oko Iriga ne pominju. To što Zrenjanin nema normalnu vodu opet nikoga u NS ne interesuje.

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
13.699
Šta je to izgradjeno od 2000 do 2012.Poluautoput Beograd-Subotica?Kroz ravnu Vojvodinu kilometar autoputa košta tri puta manje nego u nekim brdovitim krajevima.Zašto se ne iskoristi ta pogodonost terena i da bar jedan deo Srbije ima infrastrukturu kao sav normalan svet?Autoput Novi Sad-Zrenjanin-Kikinda bi koštao kao 50 km autoputa kroz neke planinske predela a mnogo bi značio za razvoj tog kraja koji se veoma obezljudjuje.Razlog toga je i nemanje dobre infrastrukture.
Ali zato voziti magistralnim putem Sajkas - Zrenjanin - Kikinda je milina. Nema guzve, sve prav, pregledan, ravan put. Istina da nije svuda u nekom vrhunskom stanju ali nije ni preterano los. Predji Ibarskom magistralom istu kilometrazu i ima da se ukenjas u gace. Uzi put, kratki pravci, nepregledne krivine, od kamijona svih velicina, starosti i namena ziv ne mozes da ostanes, kolone spore i dugacke... katastrofa. A to je u neku ruku glavni put koji povezuje jedan veliki deo Srbije sa Beogradom i severom.

GeorgeV

Elita
Poruka
24.775
Koliko znam, nije se nešto posebno gradilo ni za vreme slavne Autonomije od 1974-1989, osim Tatarskog brda.

Činjenica je da kroz ceo Srem prolazi auto-put punog profila, da je, konačno, 2008-2011 završen auto put punog profila od Beograda do Horgoša, uključujući i novi most kod Beške, i činjenica je da ti delovi auto-puta koji prolaze kroz Vojvodinu svoju punu, pravu valorizaciju mogu da očekuju TEK kada se konačno kompletira auto-put u Srbiji na pravcu sever - jug, a to podrazumeva konačan završetak kraka prema Makedoniji i Bugarskoj...bez obzira na težinu terena.

Takođe, izgleda da pojedinci ne vide dalje od svog doopeta, što je tipično autonomaški, pa ne osećaju značaj Pupinovog mosta i pravca Zemun - Pančevo za te građane Vojvodine o čijoj se dobrobiti brinu.

Taj pravac, recimo, čini da je tuda brže i bolje doći od Novog Sada do Vršca, nego ići od Novog Sada do Vršca preko Zrenjanina. O konačnom zavšetku zaobilaznice oko NS da se ne govori, a ona je završena pre dve godine.

Fakat je da su u "Vojvodini" neophodna dva putna pravca, ali koji neće biti autoputevi: Ruma-Novi Sad sa tunelom ispod Fruške Gore, pa na novi Žeželjev most (koji , posle par godina pauze, vidljivo napreduje) pa na novi, prošireni pravac na Zrenjanin i na Temišvar, i novi magistralni put Vrbas - Sombor - Bački breg, koji bi išao van naseljenih mesta.

Ova dva pravca bi potpuno zaokružila putnu mrežu u "Vojvodini".

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.881
A ja ti kažem da od 100 Slovaka jedno 98 i ne pomišlja na nekakvu nezavisnu Vojvodinu. Šta bi Rusini dobilo nezavisnošću. Tako da blajbi samo se džaba blamiraš. A što se tiče teme ovo bi bilo dobro pitanje za Čanka npr. Tolike godine je njegova realno minorna stranka bila na vlasti. I šta je urađeno? Veliko ništa. Po NS prave bulevare, razmišljaju o novim mostovima. A zaobilaznicu oko Iriga ne pominju. To što Zrenjanin nema normalnu vodu opet nikoga u NS ne interesuje.
Mozda je zato 70% Rusina i 50% Slovaka u zadnjiih desetak godina otisla iz Srbije?

Koliko Rusina jos ima u Ruskom Keresturu?

markojunk

Elita
Banovan
Poruka
21.583
Plaćaju me mnogo.Ustvari ja sam i strani plaćenik a i domaći izdajnik.
Јел су ти данас дали убуђалу штрудлу с'маком, или ћеш добит жгањце ако оствариш норму?

- - - - - - - - - -

Mozda je zato 70% Rusina i 50% Slovaka u zadnjiih desetak godina otisla iz Srbije?

Koliko Rusina jos ima u Ruskom Keresturu?
Теби ни маџар, словак или русин полупао блентару када би кренуо да га убеђујеш како је он твој истомишљеник..

zarkus

Iskusan
Poruka
5.008
Па кад је закон блесав, што би онај из Врања одвајао 7% за Војводину?
Pa čak i neko ko je u Vojvodini poput Pančeva nema aposutno nikakve koristi od te Vojvodine...
Birokratskim procedurama su ljudima iskomplikovali sve,ne možeš se nekad lečiti u Beogradu već moraš ići u Novi Sad i slične gluposti..
Autonomije treba da pravimo po susednim državama gde Srbi čine većinu a ne u Srbiji.

Poslednja izmena:

GeorgeV

Elita
Poruka
24.775
Pa čak i neko ko je u Vojvodini poput Pančeva nema aposutno nikakve koristi od te Vojvodine...
Birokratskim procedurama su ljudima iskomplikovali sve,ne možeš se nekad lečiti u Beogradu već moraš ići u Novi Sad i slične gluposti..
Od ovakve "Vojvodine" koristi ima samo pokrajinska administracija, i njima bliski lopovi.

Pre su to bili žuti, ligaši i Mađari, a danas su naprednjaci, ligaši i Mađari.

Mi, kao građani iste, nemamo nikakve koristi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.