Zašto sami nismo sudili Miloševiću umesto što smo ga isporučili strancima?

Gruban

Buduća legenda
Poruka
41.575
Mišljenja sam da je Miloševiću morao da sudi srpski sud za sve loše što je nama učinio (hiperinflacija i sl.) umesto što je isporučen strancima da mu sude za nekakve izmaštane gluposti s kojima ni on ni Srbija nisu bili ni u kakvoj vezi.
Isporučivanje građanina Miloševića jedan je od najvećih grehova demokratski izabrane vlasti posle 5-oktobarskih demokratskhi promena.Umesto toga gledali smo na malim ekranima tv prijemnika cirkus iz Haga gde nepočinstva S.Miloševića protiv građana Srbije nisu ni spomenuta.Sudilo mu se za nešto što su svi znali da nije kriv pa je ispao heroj u očima građana.
Nalazim da sve to nije dobro.

Mišljenja sam da je Miloševiću morao da sudi srpski sud za sve loše što je nama učinio (hiperinflacija i sl.) umesto što je isporučen strancima da mu sude za nekakve izmaštane gluposti s kojima ni on ni Srbija nisu bili ni u kakvoj vezi.
Isporučivanje građanina Miloševića jedan je od najvećih grehova demokratski izabrane vlasti posle 5-oktobarskih demokratskhi promena.Umesto toga gledali smo na malim ekranima tv prijemnika cirkus iz Haga gde nepočinstva S.Miloševića protiv građana Srbije nisu ni spomenuta.Sudilo mu se za nešto što su svi znali da nije kriv pa je ispao heroj u očima građana.

Zato što je bio kriv "strancima" a ne državi Srbiji

nismo ih smenili kako treba a kamoli da smo mogli da ga osudimo

naravno da je srbiji najvise zla naneo ali sudstvo nam je nesposobno

pa ne mogu dete od 13 god da procesuiraju a tek milosevica.
Dete od 13 godina i ne ide na sud, dok je Miloševiću trebalo suditi. Glavni problem je što nisu znali za šta da ga optuže.

Jednostavno nije bilo moguće da mu se sudi u Srbiji.

To pitanje je bilo postavljano mnogo puta i još u ona vremena i Đinđić je o tome javno govorio pa možeš saslušati šta je rečeno

Tih 10ak minuta govora suštinski govore o tome šta je bila "revolucija" u Srbiji. Smenjen je samo on i još nekolicina ljudi, režim je ostao suštinski nepromenjen. Nekolicina ljudi je smenjena, a nekolicina ljudi je upala u višu kastu u Srbiji poput Vulina i Čedomira Jovanovića na primer, ali ona bulumenta iz Slobinog režima je ostala... SPS crvena mafija, Dačić 30 godina samo vrti fotelje u vladi. Željko Mitrović, počeo karijeru u Julu, Mira Marković ga izgradila, danas drma medijima i propagandom u Srbiji. Predrag Ranković Peconi, udbaški kriminalac isto ga izgradla porodica Milošević, angažovan za transfer džakova novca na Kipar, takođe danas jedan od najbogatijih ljudi koji isto drma. Miroslav Mišković isto iz Slobinog vremena, privredni kriminalac. Aca Srbin, ministar informisanja u Slobinoj vladi, komunjarska bulumenta...

Veliki pritisak zapada je bio na tu vlast,da ga isporuce,posto poto,kao i sa Mladicem.I taj sud je i osnovan,samo da bi sudio Srbima.

Verovatno su pritisci zapada bili veliki oko njegovog isporučivanja a nova vlast je htela da se izadje iz izolacije. Inače naše pravosudje verovatno ne bi bilo u stanju da njega procesuira jer često i manje slučajeve nisu u stanju.

Sve je bila zabluda. Propala revolucija.

Sve te komunjarske familije, udbaške familije koje su na silu 1945. godine otele vlast u Srbiji i u tom procesu pobili i proterali na stotine hiljada Srba, i dan danas drma i vlada Srbijom. Nije bilo dovoljno da se smene Sloba i Mira sa cvetićom u kosi, nego onako kako su oni oteli vlast tako je trebalo sad njih sve rasterati i pozatvarati.

Rumunski scenarijo.

Nema tu ti njemu šta da sudiš. Takav nema šta da gleda sud.

Sve te zemlje Istočnog Bloka, naše komšije, poput Bugarske i Rumunije su bili beda naspram Jugoslavije. A gledaj gde smo sad. Cena mora da se plati i plaćena je mnogo više. Sad smo mi beda.

A imali smo prednost u tom takmičenju sa nama bliskim i sličnima iz okruženja, da trčiš na 100 metara, on počinju od starta, a ti počinješ sa 50 metara... i opet oni pre tebe stignu... Ostaviše nas sad u prašini.

Mi smo u Jugoslaviji na Rumune gledali kao na najeftiniju radnu snagu. Sirotinju. Bugarska isto. Zbijali se vicevi kako Jugosloven priča sa Bugarima ili Rumunima, na granici, kaže Jugosloven Bugarinu: Ja imam kiflu a ti nemaš. A Bugarin odgovara: Ja imam Hruščova a ti nemaš!

Ovi naši su mislili revoluciju bez revolucije.

Bolje to no prva zelja NATO-alijanse, japansko-njemacki stil okupacije Srbije, zar ne?

Тад је Бајден био, ко сад Медведев... превише дрогиран

Тек сад кад је почео да поново уринира у плене, дође му ''власт'' у руке... симпатичан падавичар, кога нико не ферма нити се плаши 2 посто

Ma bre Milosevic je njihov od pocetka.

Kad je shvatio sta mu se sprema bilo je kasno. Okretao se kao konvertit, onda su mu doveli isti poslodavci Djindjica, lepseg, elokventnijeg i mladjeg.

Sve je to biznis nego vi jos uvek ne kapirate da zivimo u drzavi koja se rentira okupatorima. Rentiran je ceo narod sa teritorijom.

Serbia-for-rent :hahaha:

Vala a upravu si za jedno, dobro idu ovi moji stanovi u Beograd rent se skupljao vala dosta :p

NIJE MU SE SUDILO U SRBIJI ZATO STO SU SRBI PODANICKE DUSE svidelo se to nekome ili ne.

zato sto smo okupirani od strane NATO pakta

A oni su hteli da ga oni osude

Mi smo porobljeni od strane nacista sa zapada

Back