Quantcast

Зашто сам се школовала 18 година?

angel eyes

Zainteresovan član
Poruka
218
Чему све то моје школовање кад радим за идиота који за оно што ја урадим узме људима не само новац него и кожу с леђа, а онда мени да кикирики? Мојих 300 страна превода наплати 3000 евра, а онда мени да 250 на банку и још 150 кеша. Ваљда да што мање доприноса уплати. И још господин мене држи као приправника, па и тако зарађује паре на мени. А кад ми буде вријеме за пензију, нећу моћи да купим ни онај споменути кикирики.
Да и не спомињем да моја комшиница која има трогодишњу средњу школу конобарише у најгорој биртији у граду и има плату 800 евра.
Чему онда моје школовање? Боље би ми било да сам се на вријеме прихватила тацне, или научила да превијам ране и вадим крв па отишла за Њемачку.

Добродошли у балкански Апсурдистан!

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.893
Чему све то моје школовање кад радим за идиота који за оно што ја урадим узме људима не само новац него и кожу с леђа, а онда мени да кикирики? Мојих 300 страна превода наплати 3000 евра, а онда мени да 250 на банку и још 150 кеша. Ваљда да што мање доприноса уплати. И још господин мене држи као приправника, па и тако зарађује паре на мени. А кад ми буде вријеме за пензију, нећу моћи да купим ни онај споменути кикирики.
Да и не спомињем да моја комшиница која има трогодишњу средњу школу конобарише у најгорој биртији у граду и има плату 800 евра.
Чему онда моје школовање? Боље би ми било да сам се на вријеме прихватила тацне, или научила да превијам ране и вадим крв па отишла за Њемачку.

Ако си паметна ти ћеш то осамнаестогодишње прикупљање знања и да искористиш. А дипломе које си стекла су улазнице за бољи живот. Буди стрпљива, све ће да легне на своје место.

Lorelajn

Zainteresovan član
Poruka
272
Jezici su prakticno primenljiva znanja,nisi zavrsila neku istoriju recimo,filozofiju,geografiju...
Imas mogucnosti da se zaposlis u svakoj firmi,da otvoris svoju skolu jezika,da se bavis prevodjenjem solo,da odes u inostranstvo,milijon opcija...
Nemoj samu sebe sputavati,imaj strpljenja i shvati da cak i taj posao sada ti je stepenik napred.Sto vise iskustva,stim bolje.

Lorelajn

Zainteresovan član
Poruka
272
Realno uvek se zaposliti nekoga sa vise iskustva nego sa odredjenom skolom.Tu ne podrazumevam preko veze,ili neke retke sretnike.
Mozda su ocekivanja normalna da se posle posla odmah zaradjuje 1k evra,odmah unovcis godine skolovanja ali to nije realnost u Srbiji a ni u nekim drugim drzavama u kojima sam radila.
Posle fakulteta ili uz faklutet krenes iz minusa pa polako...godinama dodjes do priblizno onoga sta si hteo,ako ikada dodjes :)
Da sam konkretno na njenom mestu,a jezici su vrlo prakticna,bavila bih se ono simultanim prevodjenjem,nekim net poslovim,usput registrovala neku malu skolicu za jezike,iznajmila 2 sa 2,reklamirala se na svim socijalnim mrezama,novinama,flajerima,svuda...Pa polako 2 ucenika po 2 sve dok ne bude prvobitno zanimanje.Sve to ukoliko ne planira inostranstvo.
Opet ne znam koji je jezik u pitanju..Ukoliko je nemacki,kineski,itd...pa onda jos lakse sve :)

Mrkalj

Elita
Moderator
Poruka
21.458

Bez škole ne bismo znali kako da patimo u boji.

deda4puta

Početnik
Poruka
18

Sve je stvar ponude i potražnje, vi vredite onoliko za koliko pristajete da radite, a kako ste okarakterisali poslodavca, tacna Vam negine.

Indigo3

Primećen član
Poruka
875
Nemoj da radiš za idiota... ukoliko idiot nije kao knez Miškin. :)
Ja sebe često nazivam idiotom, ali mi je to nekako drago... kao da sam samu sebe pomilovala po kosi.
Ne znam, lično se sa verovatno nekim sličnim profilom po obrazovanju ne osećam uopšte kao vi.
Mojoj radosti nema kraja jer razgovaram živo sa ljudima sa kojima ne bih da ovo nisam studirala, volim svoj posao, uživam u deljenju svog skromnog znanja sa ljudima koji su tek na početku, i moj radni dan i dan uopšte kao uslovljen radnim danom je pesma.
Ne znam gde se to filolozi toliko potcenjeno osećaju...
Poražava činjenica da ste zbog posla koji imate zaboravili zašto ste voleli svoj poziv a ne to kako ste zamišljali da budete bogati od tog poziva, i zato najpre razmislite da li radite na pravom mestu.
Боље би ми било да сам се на вријеме прихватила тацне, или научила да превијам ране и вадим крв па отишла за Њемачку.
Ako smatrate da bi vam bilo bolje, nije kasno, možete to i sad.

Poslednja izmena: