Танатолог
Poznat
- Poruka
- 8.594
Наводно је изговор што је прошле године била 80а годишњица а људи се жалили да је била дуга. Сад ће само да марширају.Realno stanje raspale rusije![]()
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Наводно је изговор што је прошле године била 80а годишњица а људи се жалили да је била дуга. Сад ће само да марширају.Realno stanje raspale rusije![]()
Britanija je imala diplomatske odnose i ambasadu u sovjetskom savezu od 1929 a amerika od 1933 tako da je moglo a i bilo je razgovora, posebno kad su britanci i amerikanci upozoravali sovjete o pretsojecem napadu na sssr...Шта значи "заједно напали"?
Нису кренули одједном да обе стране.
Совјети су свакако знали да је план Немачке да их нападне, па су направили себи извесну тампон зону. Што су је уопште правили? Западне државе уопште тада нису имале дипломатске односе са СССР, тако да никаквих разговора о помоћи није било.
Велика је законска компликација била да Америка помогне СССРу у техници. Само захваљујући Рузвелту се у томе успело.
Што се тиче Пољске... Они су се и сами наместили да буду идеална мета. У то време су били потпуно посвађани са Немачком и са Совјетима... А слепо су веровали Енглезима (као што данас верују Американцима).
Игра великих сила је сурова, а морал није обавезан, такав је ово свет.
Све шта велике силе ураде - имају право на то зато што су велике силе.
И у складу са тиме, ми немамо право на тако нешто.
Мораћеш да ми пронађеш тај папир о "савезништву" јер нисам до сада чуо за тако нешто.Britanija je imala diplomatske odnose i ambasadu u sovjetskom savezu od 1929 a amerika od 1933 tako da je moglo a i bilo je razgovora, posebno kad su britanci i amerikanci upozoravali sovjete o pretsojecem napadu na sssr...
laz je o nekakvoj "tampon zoni" tako danas rusi zele da opravdaju svoje saveznistvo sa nacistima, to je bio zajednicki napad jer se morale usoglasiti vojne akcije, lete bombarderi krecu se divizije, bombarduje se granatira se.... moraju obe strane znati ko gde i kada se krece, uostalom na kraju su kao simbol svog saveznistva nacisti i sovjeti napravili i svoju zajednicku vojnu paradu i cestitali jedni drugima na uspehu
amerika nije zelele da udje u rat, a za pomoc - nije bio problema to je kongres izglasao. Cak je ruzvelt svoju predsednicku kampanju zasnovao na poruci "necu slati mlade amerikance u rat" Amerika jeste bila izrazito izolacionisticka i nije zelela rat ali je slala pomoc britaniji a kasnije i sssr
Ovo mi je promaklo,očigledno.Krajnji domet savezništva nacističke Nemačke i njihovih saveznika je bio daleko posle ww2,a nisam potpuno siguran da je uopšte i prestalo, jer se pouzdano zna da ameri i ostali nisu imali problem sa nacistima koji su živeli na njihovim teritorijama,bezbrižno i normalno.Zadnji slučaj se desio kada su u Kanadskom parlamentu svi pozdravili Jaroslava Hunku,nacistu koji je u ww2 bio pripadnik SS divizije Galicija.Inače Kanada je aktivno pomagala i obučavala naciste u Ukrajini posle Majdana,a pomoć i podrška nacistima se intezivirala posle dolaska Džastina Trudoa na mesto premijera Kanade.Nacizam se jedno vreme samo pritajio.Pa eto, recimo Dresden je bio krajnji domet savezništva Nemačke i Saveznika protiv Sovjeta.
Мораћеш да ми пронађеш тај папир о "савезништву" јер нисам до сада чуо за тако нешто.
Уговор о ненападању.
U tom ugovoru je dogovorena podela europeУговор о ненападању.
Где је ту "савез" ?
И Савезници су исто направили уговор о подели Европе, 1945. године.U tom ugovoru je dogovorena podela europe
lepo pise gde ce biti granica razdvajanja njemacke i sssr u poljskoj (to su dogovorili PRE napada na poljsku, kao i da ce ssssr uzeti balticke drzave (koje su bile neovisne)
postoji papirИ Савезници су исто направили уговор о подели Европе, 1945. године.
Не можеш нигде да нађеш папир о савезу Немачке и СССРа, јер истог никада није било.
Уговор о ненападању.postoji papir
to je dogovor ribentrop molotov
tamo je dogovoreno:
sssr uzima balticke drzave
sssr i nemacka ce podeliti poljsku
i sve je to ostvareno, sssr okupira baltik, sssr napada velikim vojnim snagama poljsku, koja je napadnuta isto tako i od nacisticke njemacke i zajedno sa nacistima vrse podelu po dogovorenoj liniji
to je pocetak drugog svetskog rata
na jednoj strani nacisti fasisti i sssr na drugoj strani britanija i francuska
zajedno su napali poljsku ciju podelu su unapred dogovoriliУговор о ненападању.
Не савез.
Престани да лажеш, потпуно је очигледно.
Сарадња из интереса, а не савез.zajedno su napali poljsku ciju podelu su unapred dogovorili
On 5 September 1939 the People's Commissar of Foreign Affairs Vyacheslav Molotov received the German Ambassador Friedrich Werner von der Schulenburg. Upon the ambassador's inquiry with regards to a possible deployment of the Red Army into Poland, Molotov answered that the Soviet government "will definitely have to... start specific actions" at the right time. "But we believe that this moment has not yet come" and "any haste may ruin things and facilitate the rallying of opponents"
taj trenutak koji su rusi obecali nacistima je dosao desetak dana kasnije
A Red Army force of seven field armies with a combined strength between around 450,000 and 1,000,000 troops entered eastern Poland on two fronts Polish sources give a number of over 800,000. Marshal Semyon Timoshenko commanded the invasion on the Ukrainian Front and General Mikhail Kovalyov led the Red Army on the invasion on the Belarusian Front
Soviet units would meet their German counterparts during the advancement from opposite directions. Notable occurrences of co-operation in the field among the two armies were reported, for example, as Wehrmacht troops passed the Brest Fortress, which had been seized after the Battle of Brześć Litewski to the Soviet 29th Tank Brigade on 17 September. German General Heinz Guderian and Soviet Brigadier Semyon Krivoshein on 22 September held a joint parade in the town. Lwów (now Lviv) surrendered on 22 September, several days after German troops had abandoned their siege operation and allowed Soviet forces to take over. Soviet forces took Wilno (now Vilnius) on 19 September after a two-day battle, and Grodno on 24 September after a four-day battle. By 28 September, the Red Army reached the Narew – Western Bug – Vistula – San rivers line – the border that had been agreed upon in advance with Germany.
saradnja na svim nivoima izmedju nacisticke njemacke i sssr
drugi svetski rat je počeo septembra 1939 nakon agresije na poljskuСарадња из интереса, а не савез.
Можеш да лажеш колико год хоћеш, није могуће то спречити, али неће лажи начинити истином.
Ево ти са Радија слободна Европа (америчког гласила, сигурно антикомунистичког), текст о свему томе:
https://www.slobodnaevropa.org/a/senke-pakta-ribentrop-molotov-nakon-80-godina-/30121437.html
Енглези и Французи су се први споразумели са Немачком, па СССР тек касније.
Да те обавестим о споразуму премијера Невила Чемберлена са Немачком, 30. септембра 1938.
https://www.history.com/articles/chamberlain-declares-peace-for-our-time-75-years-ago
Требало би да ти фотографија буде позната.
Умеш ли ти било шта осим да лажеш?drugi svetski rat je počeo septembra 1939 nakon agresije na poljsku
na jednoj strani su bili britanija i francuska, na drugoj nacistička njemačka i sssr
ne govorimo o savezima, vec o pocetku drugog svetskog rataУмеш ли ти било шта осим да лажеш?
Мислиш да си у праву јер си то поновио 100 пута, а да нико није узео да све те лудости побрише?
Немаш ништа.
Не смеш да поменеш да су Енглези и Французи годину дана пре СССРа имали споразум са Немачком (и да их је први успех само охрабрио у агресивности).
Иди бави се нечим другим.
Колико си спреман да се закопаш у блато?ne govorimo o savezima, vec o pocetku drugog svetskog rata
jer ako pocnemo da se vracamo nazad kad je nemacka bila pod sankcijama da ne proizvodi i koristi tenkove, tesku artiljeriju, bombardere... sssr im je otstupio baze na svojoj teritoriji gde su nemci ispitivali svoje tajne prorotipove tenkova, taktiku, avione...
tamo su se spremali za sledeci rat
nisu krivi sovjeti sto su sa hitlerom napali poljsku i podelili, vec je kriva engeska i francuska sto iako su objavili rat, nisu odlucno napali nemackuКолико си спреман да се закопаш у блато?
Верглаш исто, јер боље изгледа не умеш.
Рат је званично почео нападом Немачке на Пољску, 1.9.1939.
Енглези и Французи су објавили рат Немачкој пар дана после... и стали на томе.
Да су Французи грунули свом силом, Немци би се провели веома тешко. Нису били спремни на борбу на два фронта.
СССР јесте приступио спровођењу споразума о подели зона интереса... Једна од црних епизода стаљинизма, којег ја нећу бранити.
Да су Енглези и Французи грунули и да су се споразумели са СССРом да заједно спрече дивљање у почетку, није немогуће да немачког дивљања не би ни било.
Немачка техника 1939. није била врхунског квалитета и није још достигла касније много веће бројеве.
Не можеш ни две реченице да пренесеш исправноnisu krivi sovjeti sto su sa hitlerom napali poljsku i podelili, vec je kriva engeska i francuska sto iako su objavili rat, nisu odlucno napali nemacku
znaci drugi svetski rat je poceo kad engeska i francuska nisu odlucno napale nemce![]()
![]()
drugim svetski rat je poceo u septembru 1939 godine, kad su sile nacisticke njemacke i sssr napale poljskuМоја претпоставка је да Французи и Енглези нису остали потпуно пасивни, него да су са СССРом договорили да нападну Немачку истовремено из два правца... ко зна шта би са ратом било.
Лажеш, потпуно проверљиво. И не стидиш се.drugim svetski rat je poceo u septembru 1939 godine, kad su sile nacisticke njemacke i sssr napale poljsku
to su fakti
ne pretpostavke
Šta je slagao? Da li je 2. svetski rat počeo u septembru 1939.? Jeste. Da li su Nemci tada napali Poljsku sa Zapada, a Rusi sa istoka? Jesu. Znači nije ništa slagao.Лажеш, потпуно проверљиво. И не стидиш се.
За чији интерес радиш?
Имаш сво време овога света да покажеш папир о "савезу" између Немачке и СССРа. То је лаж број један.Šta je slagao? Da li je 2. svetski rat počeo u septembru 1939.? Jeste. Da li su Nemci tada napali Poljsku sa Zapada, a Rusi sa istoka? Jesu. Znači nije ništa slagao.
Uzgred, Putin je pravdao taj nemački napad na Polsku:
https://forum.krstarica.com/threads/putin-hitler-je-bio-prisiljen-da-napadne-poljsku.993927/
širim Reč BožjuЛажеш, потпуно проверљиво. И не стидиш се.
За чији интерес радиш?