Zasto Rusi ne znaju do danas da naprave ni jedan dobar auto?

Jedan njemacki skupi SUV, malo kucne u drugo auto ili u zid, steta odmah 15 000 ojra.

A Niva se spusti niz stepenice bez i jednog kracera na karoseriji
a sada zamisli ove *******ne da i imaju vako nesto i da voze po ..
Rusiji

1579967451909.png
 
Njemacka je br 1 u autoindustriji, Svabe vole svoje "terence" ili tzv SUV, koji su u svemu super samo na teskom terenu apsolutna nula i pored cijena od 60, 70 000 ojra. (Cast izuzecima poput starog Mercedesa G klasse "Puch").
Puch je Austrijanac.
Nego neces mi verovati, ali ovi moji Nemci vole Nivu tj. Taiga, ali postoji nemali broj frikova koji kupuje one ruske UAZ Buhanke... :hahaha:
Ja ono ne bi nikad kupio, ali ta Buhanka je najbolji dokaz da ne postoji losa roba, samo treba naci pravog kupca.
 
Danas se svi automobili prodju sa vazdusnim jastucima, ali ja uvek zahtevam da ih deaktiviraju pre nego ga platim.
Moj automobil ih ima, ali deaktivrane.
Našla se pametnica, vazdušni jastuci su spasili milione života, a od slučajne aktivacije ih je poginulo valjda 100.
Ali ti si zaključio da je broj 100 veći od 5.000.000.
Vrlo mudro, ti si taj koji je pametniji od svih pa deaktivirao vazdušne jastuke. Za početak, treba te rušiti na tehničkom
 
Puch je mercedesov proizvod, valjda si mislio na Pinz Gauera

Ne. Johan Puch je bio osnivac firme "Puch-Werke AG & Co KG" daleke 1899. godine u Gracu. Tek kasnije je nastala firma Austro-Daimler-Puchwerke AG.
Da bi jos kasnije fuzioniranjem nastala firma "Steyr-Daimler-Puch AG" po koj su ti verovatno i poznati kvalitetni Mercedesi G - klase.
Kasnije su prodavali razne firme koje su bile u sastavu koncerna:

1. 1987. su proizvodnju Bicikli i Motora prodali italijanskoj grupi Piaggio.
2. Favriku lagera su prodali svedskom SKF-u.
3. Autobuse su prodali Volvu.
4. Traktori su otisli americkom Case-u
5. Oruzje je izdvojeno iz koncerna i radi dalje kao Steyr Mannlicher GmbH.


Mnogo toga u autoindustriji sto po tvom misljenju proizvodi Nemacka, u stvari radi austrijska fina ruka...
I cika Ferdinand Porsche je bio Austrijanac, Boga mi i Ferdinand Karl Piëch...
Ko zna kako bi danas izgledao Porsche, Audi, VW & Co. da nije bilo te fine ruke iz Austrije.
 
Ima pravo covek za svoje pare da vozi sta god hoce.
Apsutno, što se mene tiče, može voziti Yugo45 sa razjebanim karikama tako da troši više ulja nego benzina. Ali ako usput priča da je to bolji auto od novog Volva, onda to nije nečije mišljenje, nego nepobitni dokaz mentalne podkapacitiranosti.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ebala vas ruska kola, i onako ih necete kupovati...
Zabole vas kalabaster za ruskim kolima.

Napravite malu pauzu, udahnite duboko i poslisajte jednu lepu rusku pesmu:


Хороший друг всегда спешит на помощь,
Хороший друг, который все поймет,
Хороший друг, которые все прощает,
А лучший друг в беде тебя найдет.
Вдали я от тебя мой друг скучаю,
С тобой я как за каменной стеной,
Тебе мой друг здоровья я желаю,
И в радости и в горе я с тобой.
 
Odgovor je jednostavan: sve što je inovativno u današnjem svijetu dolazi iz USA, EU ili Japana. Okej, i Koreja. Ne iz Afrike, Rusije ili Kine. Oni su zaduženi da krasti tuđe ideje i jeftinu radnu snagu.
ne preteruj...dolaze pametne ideje iz celog sveta, samo što se to daleko bolje može unovčiti u zapadnim državama i sačuvati...imaš ruske oligarse, koji masovno žive na zapadu i tamo školuju svoju decu...nešto sličnoje i sa ostalim državama...
 
ne preteruj...dolaze pametne ideje iz celog sveta, samo što se to daleko bolje može unovčiti u zapadnim državama i sačuvati...imaš ruske oligarse, koji masovno žive na zapadu i tamo školuju svoju decu...nešto sličnoje i sa ostalim državama...
Da ali oni su samo pokrali neke aluminijume tamo, a onda prešli u EU
 

Back
Top