zasto pravoslavci idu u raj

Mi moramo to da zasluzimo, ne mozemo nista da ne radimo
ili da radimo protiv volje Bozije i kao djavolove sluge.



Tacno. Ali, opet ne mozes da radis onako kako ne bi trebao da radis
i da cekas samo milost Boziju. Moramo i sami da se potrudimo.

Hoces,molim te,iskreno te pitam,kako se to zasluzuje odlazak u Raj?Kazete,"Dobrim delima,ne,jer njih svakako trebamo ciniti"
Sta znaci raditi protiv volje Bozije?
Vidi ovako:
Postujem svoje roditelje
Brinem o svojoj deci
Muza postujem,sto znaci da ga ne varam sa drugim muskarcem,a ne da nemam prava glasa u kuci
Nisam neki mesozder,ali ga se neodricem totalno kao vegetarijanci
Umem da oprostim,mozda cak i previse na svoju stetu
Nisam nikog ubila
Trudim se da ucim na svojim greskama(cesce na svojim,nego na tudjim)
Zaista ne umem da slazem(sva se spetljam)pa i ne pokusavam


Reci mi sad,da li ti u zivotu radis nesto drugacije,mozda ja gresim u necemu,pa da ispravim(sto da ne,covek se uci dok je ziv)?Sta ja to kao ateista radim protiv Bozije volje?
Izvinjavam se ako je bilo slicnih pitanja,ali nismo svi starosedeoci na forumu!:cvet:
 
Hoces,molim te,iskreno te pitam,kako se to zasluzuje odlazak u Raj?Kazete,"Dobrim delima,ne,jer njih svakako trebamo ciniti"
Sta znaci raditi protiv volje Bozije?
Vidi ovako:
Postujem svoje roditelje
Brinem o svojoj deci
Muza postujem,sto znaci da ga ne varam sa drugim muskarcem,a ne da nemam prava glasa u kuci
Nisam neki mesozder,ali ga se neodricem totalno kao vegetarijanci
Umem da oprostim,mozda cak i previse na svoju stetu
Nisam nikog ubila
Trudim se da ucim na svojim greskama(cesce na svojim,nego na tudjim)
Zaista ne umem da slazem(sva se spetljam)pa i ne pokusavam


Reci mi sad,da li ti u zivotu radis nesto drugacije,mozda ja gresim u necemu,pa da ispravim(sto da ne,covek se uci dok je ziv)?Sta ja to kao ateista radim protiv Bozije volje?
Izvinjavam se ako je bilo slicnih pitanja,ali nismo svi starosedeoci na forumu!:cvet:

пошто си објаснила како видиш вернике сад опиши како доживљаваш атеисте.
 
Hoces,molim te,iskreno te pitam,kako se to zasluzuje odlazak u Raj?Kazete,"Dobrim delima,ne,jer njih svakako trebamo ciniti"
Sta znaci raditi protiv volje Bozije?
Vidi ovako:
Postujem svoje roditelje
Brinem o svojoj deci
Muza postujem,sto znaci da ga ne varam sa drugim muskarcem,a ne da nemam prava glasa u kuci
Nisam neki mesozder,ali ga se neodricem totalno kao vegetarijanci
Umem da oprostim,mozda cak i previse na svoju stetu
Nisam nikog ubila
Trudim se da ucim na svojim greskama(cesce na svojim,nego na tudjim)
Zaista ne umem da slazem(sva se spetljam)pa i ne pokusavam


Reci mi sad,da li ti u zivotu radis nesto drugacije,mozda ja gresim u necemu,pa da ispravim(sto da ne,covek se uci dok je ziv)?Sta ja to kao ateista radim protiv Bozije volje?
Izvinjavam se ako je bilo slicnih pitanja,ali nismo svi starosedeoci na forumu!:cvet:

да не тражиш

8. Јер сте благодаћу спасени кроз веру; и то није од вас, дар је Божји,

9. Не од дела, да се нико не похвали.
 
пошто си објаснила како видиш вернике сад опиши како доживљаваш атеисте.

Ajde ti objasni,kako ti vidis ateiste?
Ja samo pokusavam da objsanim,a verujem da ste shvatili,nego kod vas postoji potreba da dokazete da ste samo VI u pravu,da i neko ko ne veruje u postojanje Boga,generalno mora ziveti nemoralno i okrenut nekakvom djavolu!Niti verujem u djvole niti u Boga!
 
Ajde ti objasni,kako ti vidis ateiste?
Ja samo pokusavam da objsanim,a verujem da ste shvatili,nego kod vas postoji potreba da dokazete da ste samo VI u pravu,da i neko ko ne veruje u postojanje Boga,generalno mora ziveti nemoralno i okrenut nekakvom djavolu!Niti verujem u djvole niti u Boga!

видиш да нема разлике, атеисте-незнабожци су масовно и међ верницима...
морал је страх, ту нема бога.
 
Hoces,molim te,iskreno te pitam,kako se to zasluzuje odlazak u Raj?Kazete,"Dobrim delima,ne,jer njih svakako trebamo ciniti"
Sta znaci raditi protiv volje Bozije?
Vidi ovako:
Postujem svoje roditelje
Brinem o svojoj deci
Muza postujem,sto znaci da ga ne varam sa drugim muskarcem,a ne da nemam prava glasa u kuci
Nisam neki mesozder,ali ga se neodricem totalno kao vegetarijanci
Umem da oprostim,mozda cak i previse na svoju stetu
Nisam nikog ubila
Trudim se da ucim na svojim greskama(cesce na svojim,nego na tudjim)
Zaista ne umem da slazem(sva se spetljam)pa i ne pokusavam


Reci mi sad,da li ti u zivotu radis nesto drugacije,mozda ja gresim u necemu,pa da ispravim(sto da ne,covek se uci dok je ziv)?Sta ja to kao ateista radim protiv Bozije volje?
Izvinjavam se ako je bilo slicnih pitanja,ali nismo svi starosedeoci na forumu!:cvet:

Mozes da cinis i losa dela i
Bog ce ti oprostiti, ako se iskreno pokajes u svom srcu, makar i u zadnjem casu. Medjutim, mi ne znamo kada ce taj cas doci, jer sudbina ne postoji, tako da moze biti i iznenada i bez najave, saobracajka npr.
Ali, kako Bog da oprosti nekome ko ne veruje u njega i u nejgovu milost?

Сале.:
9. Не од дела, да се нико не похвали.

Sale ti je dao dobar odgovor. U Bibliji pise da platu nece primiti oni koji se svojim delima hvale, oni koji poste tako izgledaju kao mucenici pred sveto,
oni koji se trude da svi vide koliko su oni pobozni.
 

Hvala Sale!Ovaj patrijarhov intervju upravo potvrdjuje ono sto sam tvrdila,da vecina vernika iz straha od kazne sebe deklarise kao vernike!I oni su veca opasnost po samu veru nego li more ateista!Jer ateista mozda sebi cini stetu svojim neverovanjem,a bogobojazljivi su vama vece zlo!
Beskonacna,hvala i tebi na odgovoru!Pokusavam da zamislim kako bih reagovala da neko od moje troje dece,npr krene u kriminal,da ubije nekog,i verovatno bih se svim silama trudila da je vratim ka normalnom zivotu,jer to je moje dete,tako da sa te tacke gledista mogu shvatiti i stav Crkve kada su u pitanju oni koji su zgresili!
Ne znam sta ste navalili da se necim hvalim,pa jos ispade da i platu ocekujem!Htela sam vam objasniti da se moze ziveti smerno i bez pripadnosti nekoj religiji!Sto automatski ne znaci da ako i jesi pripadnik bilo koje religije(a svaka sebe smatra onom pravom)da si covek za primer!Zaista ne mogu naci da su pravoslavci cinili neka masovna zlodela,koja su zapisana u istoriji,ali kod katolika ih ima more,kao i kod muslimana,i kod jednih i drugih u ime Boga!
Ali,ako se deklarises kao pravoslavac,nisi automatski i vernik,jer Pavle lepo narodskim jezikom rece,da ako je motiv za veru strah,i ne smatras se vernikom!A u vasim redovima mnogo je takvih!
 
Poslednja izmena:
Hvala Sale!Ovaj patrijarhov intervju upravo potvrdjuje ono sto sam tvrdila,da vecina vernika iz straha od kazne sebe deklarise kao vernike!I oni su veca opasnost po samu veru nego li more ateista!Jer ateista mozda sebi cini stetu svojim neverovanjem,a bogobojazljivi su vama vece zlo!

неки верници (не знам да ли је то већина или мањина) као што П.Павле каже, да упростим, мисли на себе и на своју душу из страха јер не познаје веру, он говори о уздизању духовности, онако како би заиста требало да се верује, а то је из љубави према Богу.
са претпоставком да ти верујеш у Бога, знала би да то тако не функционише да се неко декларише верником само из страха.

"Који љуби душу своју изгубиће је."
а највећа љубав према Богу је:
" Од ове љубави нико веће нема, да ко душу своју положи за пријатеље своје."
 
Kako onda objasnjavas ako se neko deklarise kao pravoslavac,kune i proklinje nekog ko mu je nesto zgrsio,ali ako je Crveno slovo,niposto se ne hvata ikakvog posla?Takodje sam primetila gomilu sujeverja kod istih!

не познавање своје вере као што рекох.
ево пример у парохији којој припадам гради се Црква, свештеник прочита ко је колики допринос дао за изградњу започете Цркве након службе. пошто се лично познајемо питам га зашто то чини, добих одговор да би га парохијани ишутирали из Цркве да то не уради (карикирам његов одговор).
шта сад могу рећи сем да си у праву. зашто је то тако ја не знам, могу само да нагађам.
могуће је да не знамо основу православља због 60 година атеизма, могуће је да је сад у тренду бити верник итд итд.
ако те заиста занима нешто о православљу имаш мали делић овде http://forum.krstarica.com/group.php?do=discuss&group=&discussionid=2491 и наравно биће још
 
Opet potvrdjujes moju konstataciju da su za pravoslavlje vece zlo "naprasni"vernici,jer je to danas moda,jer znam pojedince koji su bili clanovi JUL-a i koristili prednosti svoga clanstva,ali po padu politicke moci te stranke,odjednom slave Slavu!A ateisti,i dalje veruju u teoriju Velikog praska i evoluciju i barem vam se ne uvlace u redove!
 
Opet potvrdjujes moju konstataciju da su za pravoslavlje vece zlo "naprasni"vernici,jer je to danas moda,jer znam pojedince koji su bili clanovi JUL-a i koristili prednosti svoga clanstva,ali po padu politicke moci te stranke,odjednom slave Slavu!A ateisti,i dalje veruju u teoriju Velikog praska i evoluciju i barem vam se ne uvlace u redove!

па ти исти јуловци, комунисти, спс итд су атеисти, не разумем те уопште шта имплицираш.
ја ти говорим да веру треба и учити а не само осећати. Бог када је сишао на Земљу није дошао ради здравих већ ради болесних. Христ није само осећај љубави већ и наука. свако ко жели може, само мало труда да уложи. наша Црква не одабира праве и неправе, свако је добродошао и што чешће долази ваљда ће нешто и научити. и ја сам почетник.
 
па ти исти јуловци, комунисти, спс итд су атеисти, не разумем те уопште шта имплицираш.
ја ти говорим да веру треба и учити а не само осећати. Бог када је сишао на Земљу није дошао ради здравих већ ради болесних. Христ није само осећај љубави већ и наука. свако ко жели може, само мало труда да уложи. наша Црква не одабира праве и неправе, свако је добродошао и што чешће долази ваљда ће нешто и научити. и ја сам почетник.

Početnik, pa se dereš k'o jarac da svi, koji nisu Pravoslavni, ti su otpadnici od Hrišćanstva?
Dobar Ti početak, alah Ti vera. :roll:
 
Opet potvrdjujes moju konstataciju da su za pravoslavlje vece zlo "naprasni"vernici,jer je to danas moda,jer znam pojedince koji su bili clanovi JUL-a i koristili prednosti svoga clanstva,ali po padu politicke moci te stranke,odjednom slave Slavu!A ateisti,i dalje veruju u teoriju Velikog praska i evoluciju i barem vam se ne uvlace u redove!

Ali slavljenje slave, i paljenje badnjaka, česnica i svećenje vodice, nije označava pripadnost Crkvi. To su spoljašnji obrisi koji mogu i da ništa ne govore o veri onih koji ih se pridržavaju...

Crkva je zajednica onih koji se pričešćuju iz iste Čaše (ne bukvalno, već figurativano iste)... Tu je naglasak.

Najteža kazna u Crkvi nije zabrana slavljenja slave, ili zabrana paljenja badnjaka, već izopštavanje, a pod time se podrazumeva izbacivanje iz zajednice onih koji se pričešćuju Telom i Krvlju Hristovim...
 

Back
Top