zasto pravoslavci idu u raj

bubobubo

Ističe se
Poruka
2.683
ako hriscane pitam da mi objasne bilo sta, odmah se pozivaju na bibliju.
ali na bibliju se pozivaju SVI hriscani i niko od njih je ne dovodi u pitanje.

i svi imaju istu bibliju. pravoslavci tvrde da samo oni idu u raj. katolici i protestanti da samo oni idu u raj itd. hriscanskih grupa ima ko kusih pasa.

ko je tu u pravu?

tu ne mogu da se pozivaju na njihovu vrhovnu istinu, bibliju, jer je svi priznaju.

u stvari, koliko se meni cini je problem nastao oko kontrole vernika, ko ce imati veci uticaj nad masama.

a oko religije se ne slazu oko prirode svete trojice i da li jesti hleb sa kvascem ili ne.
kao da je to bitno. to su totalno nebitne stvari. meni se cini da oni samo glume da im je to bitno.

zasto pravoslavci idu u raj?

maleni

Primećen član
Poruka
705

i svi imaju istu bibliju. pravoslavci tvrde da samo oni idu u raj. katolici i protestanti da samo oni idu u raj itd. hriscanskih grupa ima ko kusih pasa.

ko je tu u pravu?

tu ne mogu da se pozivaju na njihovu vrhovnu istinu, bibliju, jer je svi priznaju.

u stvari, koliko se meni cini je problem nastao oko kontrole vernika, ko ce imati veci uticaj nad masama.

a oko religije se ne slazu oko prirode svete trojice i da li jesti hleb sa kvascem ili ne.
kao da je to bitno. to su totalno nebitne stvari. meni se cini da oni samo glume da im je to bitno.

Ko ti je rekao da pravoslavci idu u raj? Ko ti je rekao da hrišćani bez obzira na denominaciju idu u raj? Mora da sam negde propustio neki deo Pisma.

Dе Sisti

Legenda
Poruka
69.795
pravoslavci tvrde da samo oni idu u raj.

Pa... Zato što veruju da raj postoji... Ovi koji ne veruju, neće ni ići...:lol:

Pravoslavci samo tvrde da je u Pravoslavlju otkrivena i sačuvana punoća Istine..

Evo jedan mali test: nađi mi poruku bar jednog pravoslavca sa ovog foruma koji je eskplicitno ili implicitno rekao: "ja idem u raj zato što sam pravoslavac"... Da ti skratim muke, nećeš to naći. Naćićeš, eventualno, samo izraženu nadu da se nasledi Carstvo Božije...

Možda si drugačije hteo da postaviš pitanje? :think:

Dе Sisti

Legenda
Poruka
69.795
to nije bitno. bitno je da postoji diskriminacija.
Ko je diskriminisan? :lol: Ima zakon koji štiti od diskriminacije :lol:

a sto su pravoslavci bolji od protestanata?
Zato što pravo slavimo, a ne protestujemo... Jer imamo bolje ženske :lol:

i jedni i drugi veruju u bibliju.
Ni jedni ni drugi ne veruju u Bibliju, nego u Trojičnog Boga (imortalkini drugari i još neki su izuzetak)

sve ostale razlike su napravili ljudi.
nažalost, da. što tim razlikama ne umanjuje značaj...

Caliburn

Poznat
Poruka
9.660
A po tvom mišljenju bi trebalo da se pozovu na Bardo Thodol? :dontunderstand:

Opet ona ateistička dogma da su sve religije iste?! :eek:
Pa dokle više? :dontunderstand:
Nemaju svi isto Sveto pismo. Sveto pismo se sastoji od 66 knjiga koliko ih imaju protestanti do 81 knjige koliko ih imaju pojedine pravoslavne crkve. De_Sisti će ti, siguran sam, umeti dati listu knjiga po denominacijama.

ko je tu u pravu?
"The opposite of a fact is falsehood, but the opposite of one profound truth may very well be another profound truth."
Niels Bohr

Zašto ne? :dontunderstand:

Kao i u drugim domenim društva.

Nebitne su tebi. Onima koji do njih drže jesu bitne.
Moj omiljeni pokazni primer za ovo su šotkisti iz "Guliverovih putovanja".

Odakle ti ideja da pravoslaci idu raj? :dontunderstand:

Jeste bitno, jer pokazuje da baš nisi preterano upoznat sa temom koju želiš da kritikuješ. :roll:

bitno je da postoji diskriminacija.
Možeš li precizno da objasniš o kakvoj se diskriminaciji radi? :ceka:

a sto su pravoslavci bolji od protestanata?
Ko kaže da su bolji? Pravoslavci? :think:
I rimokatolici tvrde da su oni bolji od pravoslavaca, a Delije da su bolje od Grobara.

i jedni i drugi veruju u bibliju. sve ostale razlike su napravili ljudi.
Kad smo već kod ovoga, shodno tvom verovanju i Sveto pismo su napravili ljudi, pa mi nije jasno zbog čega se pozivaš na sličnost istog između denominacija hrišćanstva kao na neki argument. :dontunderstand:

bubobubo

Ističe se
Poruka
2.683
A po tvom mišljenju bi trebalo da se pozovu na Bardo Thodol? :dontunderstand:

Opet ona ateistička dogma da su sve religije iste?! :eek:
Pa dokle više? :dontunderstand:
Nemaju svi isto Sveto pismo. Sveto pismo se sastoji od 66 knjiga koliko ih imaju protestanti do 81 knjige koliko ih imaju pojedine pravoslavne crkve. De_Sisti će ti, siguran sam, umeti dati listu knjiga po denominacijama.
imate istih 66 knjiga. to je dovoljno.

"The opposite of a fact is falsehood, but the opposite of one profound truth may very well be another profound truth."
Niels Bohr
and that is crap
ne mogu da se pozovu na bibliju da su bolji od drugih, jer se i drugi pozivaju na istu knjigu. imaju iste dokaze. a bibliju i onako tumaci ko kako hoce.
Kao i u drugim domenim društva.
lepo je sto priznajes da je religija tu samo da bi nekome donela profit i moc.

Nebitne su tebi. Onima koji do njih drže jesu bitne.
Moj omiljeni pokazni primer za ovo su šotkisti iz "Guliverovih putovanja".
da jako je bitno dal ces jesti hleb sa ili bez kvasca.

rekao mi otac joil

Možeš li precizno da objasniš o kakvoj se diskriminaciji radi? :ceka:
jedni ce u raj a drugi u pakao?

Ko kaže da su bolji? Pravoslavci? :think:
I rimokatolici tvrde da su oni bolji od pravoslavaca, a Delije da su bolje od Grobara.
da pravoslavna bratja pricaju da su oni najbolji, a delije pricaju da su bolji od grobara. i to stoji.
Kad smo već kod ovoga, shodno tvom verovanju i Sveto pismo su napravili ljudi, pa mi nije jasno zbog čega se pozivaš na sličnost istog između denominacija hrišćanstva kao na neki argument. :dontunderstand:
prema mom verovanju i sveto pismo su napravili ljudi, ali vernici veruju u kojekakve druge, smesne price. zato se ja pozivam na njih. oko gluposti se slazu.

Dе Sisti

Legenda
Poruka
69.795

and that is crap

ne mogu da se pozovu na bibliju da su bolji od drugih, jer se i drugi pozivaju na istu knjigu. imaju iste dokaze. a bibliju i onako tumaci ko kako hoce.

rekao mi otac joil

da pravoslavna bratja pricaju da su oni najbolji, a delije pricaju da su bolji od grobara. i to stoji.

prema mom verovanju i sveto pismo su napravili ljudi, ali vernici veruju u kojekakve druge, smesne price. zato se ja pozivam na njih. oko gluposti se slazu
.

Nesto razmišljam... tebi su baš potrebni sagovornici sa onih "duhovitih" propagandnih ateističkih sličica koje imaš na svom profilu... Dakle, "vernici" (uh, kako je to uopšten termin...) da budu na nivou člankovite gliste, a ti sa svojom svemoćnom inteligencijom i još svemoćnijim-strip argumentima da ih poklapaš i rasturaš...:roll:

Ja ti odgovorim da nije tačno "da pravoslavna bratja pricaju da su oni najbolji", međutim, tebi je mnogo lakše da to ignorišeš i da nastaviš sa istom pričom... Kad bolje razmislim, možda ti je tako i lakše, jer imaš šansu da primeniš one debilne floskule i "argumente" sa onih 90 i kusur sličica... Lakše je pričati i ispadati pametan sa straw man-om sa sličice nego sa živim čovekom...

ps.. stvarno, gde se izgubiše oni "normalni" ateisti sa foruma?

Poslednja izmena:

Caliburn

Poznat
Poruka
9.660
brate, svaka religija kazhe da cje njeni vernici u raj. zashto bi inache iko preshao u neku religiju?
Stvarno? :think:
Hinduizam, džainizam, sikizam, budizam, itd. ne govore da će njihovi vernici ići u raj.

Imate?! :eek:
Ah, opet ateistička dogma o tome da su sve religije iste... :roll:

and that is crap
Zanimljiv argument... i ti si protiv dogmi i neznanja, zar ne? :lol:

Pri tumačenju Svetog pisma se ipak slede određena pravila, ukoliko razmatramo verske denominacije, tako da svako iz svog ugla svakako može da se pozove na Sveto pismo i shvatanje istog.
Zbog čega ne bi mogli? :dontunderstand:

Laganje je glavni metod borbe protiv dogmi i neznanja ili ti improvizuješ usput? :lol:
Ja nigde tako nešto nisam napisao.

Kako ne, imaš ljude koji su alergični na kvasac i one koji od kvasca dobiju nadimanje.

rekao mi otac joil
OK i sada ja tebi navedem nekog drugog pravoslavnog sveštenika koji govori drugačije i šta onda? :ceka:

Ko vrši tu diskriminaciju? :dontunderstand:

I ne vidiš problem u svom pristupu? :think:

prema mom verovanju i sveto pismo su napravili ljudi, ali vernici veruju u kojekakve druge, smesne price. zato se ja pozivam na njih. oko gluposti se slazu.
Znači, ako se vernici, u ovom slučaju oko nečega slažu, to je glupost, a ako se oko nečega razilaze onda je reč o stvaranju religije radi akumuliranja moći i novca.
Pri tome, tvrdiš da je isto nešto što je različito, a kada ti se na tvoju grešku ukaže, to odjednom nije bitno. :think:
To je neka mnogo čudna borba protiv dogmi i neznanja... da ne pominjem da je nelogična. :think:

BOKYSTAMY

Veoma poznat
Poruka
10.976

ko je tu u pravu?

Ако си Лутеран, твоју религију је основао Мартин Лутер, бивши монах католичке цркве, 1517. године.

-Ако си припадник Енглеске цркве (Англиканске), твоју религију је основао Краљ Хенри 8., 1534.г. јер му папа није дозволио да се разведе и поново ожени.

-Ако си Презбитеријанац, твоју религију основао је Џон Нокс у Шкотској, 1560.г.

-Ако си Конгреационалиста, твоја религија потиче од Браун Роберта из Холандије, од 1582.г.

-Ако си Протестант Епископилијанац, твоја религија је огранак Англиканске цркве, коју је основао Самјуел Сенбури у Америчким колонијама у 17.веку.

-Ако си Баптист, дугујеш захвалност Смит Џону, који ју је основао у Амстердаму 1606.г.

-Ако си припадник Холандске реформаторске цркве, знаш да је Мајкл Џонс основао твоју религију у Њујорку 1628.г.

-Ако си Методиста, твоју религију су основали Џон и Чарлс Весли у Енглеској 1774.г.

-Ако си Мормон (Latter day Saints – црква светаца последњих дана), Џозеф Смит је започео твоју религију у Палмири, држава Њујорк, 1829.г.

-Ако упражњаваш религију уз Армију спаса, твоја секта је основана од стране Вилијама Бота у Лондону 1865.г.

-Ако си Хришћански Сајентист (научник), можеш рећи да је твоја религија настала 1879. и да ју је створила Мери Бејкер Еди.

-Ако припадаш некој од религиозних организација познатих као ''Назаренска црква, Пентакостална црква, Црква светости, Јеховини сведоци'', твоја религија је једна од стотине нових секти основаних од стране човека у протеклих стотинак година.

-Ако си римокатолик, твоја црква је делила исто богато апостолско и доктринарно наслеђе са Православном Црквом, за првих хиљаду година своје историје, јер су током првог миленијума били једна и јединствена Црква. Нажалост, 1054.г., римски папа је решио да се одвоји од преостале четири Апостолске Патријаршије (Цариградска, Александријска, Антиохијска и Јерусалимска), мењајући основну доктрину (догму) Цркве и сматрајући себе непогрешивим. Стога је твоја црква стара хиљаду година.

-Ако си Православни Хришћанин, твоју религију је основао Исус Христос, Син Божији, 33. године. Она се није мењала од тада. Наша Црква је сада скоро 2000 година стара и стога се баш Православље,Црква Светих Апостола и Светих Отаца, сматра истинитом једном Светом и Апостолском Црквом.

Ето зашто иду у рај,али опет само они који чине дела угодна Богу.

1. Коринћанима, глава 6

9. Или не знате да неправедници неће наследити царство Божије? Не варајте се: ни курвари, ни идолопоклоници, ни прељубочинци, ни аџувани, ни мужеложници,

10. Ни лупежи, ни лакомци, ни пијанице, ни кавгаџије, ни хајдуци, царство Божије неће наследити.

Fixa

Veoma poznat
Poruka
12.767
ovo je prava stvar. jedan ateista se kao pita ko je od hriscanskih grupa u pravu (u smislu "gluposti"), a drugi mu daje pravi odgovor dobro ga, usput, argumentujući...
:lol:
pravi razgovor, nema šta... :D

давао сам и аргументе по разноразним темама на пдф религија.

Постоји и питање:A ста ако ниси у праву?

могуће је да нисам у праву када говорим да бог не постоји,
али сам у праву 100% када говорим да је хришћанство и ислам превара.

BOKYSTAMY

Veoma poznat
Poruka
10.976
.

могуће је да нисам у праву када говорим да бог не постоји,
али сам у праву 100% када говорим да је хришћанство и ислам превара.

Ипак је мало чудно да се сва она пророчанства у староме завету испуне на Исуса.
Ја не бих смео да будем толико сигуран као ти.

BOKYSTAMY

Veoma poznat
Poruka
10.976
која пророчанства на ком исусу?

Па пророцанства типа,да ђе се родити спаситељ,онда тачно место рођенја,опис његове смрти и много тога,могао бих и да ти наведем места где се налазе та пророчанства у староме завету.
А мислио сам на Исуса Христа.

Fixa

Veoma poznat
Poruka
12.767
Па пророцанства типа,да ђе се родити спаситељ,онда тачно место рођенја,опис његове смрти и много тога,могао бих и да ти наведем места где се налазе та пророчанства у староме завету.
А мислио сам на Исуса Христа.

за све то што причаш не постоје никакви докази. историја не може да утврди ни да ли је исус стварно постојао или не. тако да је то све вера хришћана, а не историјски догађаји.

Vitali

Aktivan član
Poruka
1.732
Caliburn:
Hinduizam, džainizam, sikizam, budizam, itd. ne govore da će njihovi vernici ići u raj.
-hinduizam: vede kazhu da postoji raj Svarga (dobri tu idu pre nego shto se reinkarniraju), vaishnave veruju u vechni raj Vaikuntu, gaudija vaishnave u vechni raj Goloku, a shaive veruju u vechni raj u obliku chiste mokshe- sjedinjenja sa bogom.

-dzhainizam: postoji 12 rajeva u kojima mozhesh da uzhivash kao (polu-)bozhansko bicje, pa se kad umresh reinkarnirash negde drugde, a kad dostignesh svet koji se zove "siddhasila", postanesh bozhansko bicje i ostajesh tu vechno u blazhenstvu.

-sikhizam: u dharam khandu (koji je druga ravan- iznad materijalne) postoji bezbroj rajeva u kojima svi ljudi koji su bili moralni uzhivaju pre reinkarnacije, a sikhi mogu da dostignu i petu ravan- sach khand, gde se "utope" u boga, i ostaju vechno u blazhenom stanju.

-budizam: postoji 6 rajeva koji su u "istoj ravni" sa ovim svetom, i 20 nematerijalnih rajeva, a pored toga postoji i "vechno stanje bez ikakve patnje" tj. nirvana.

da, svaka religija obecjava raj.

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.