Zasto porede Srbe sa nacistima

Strela:
Ko je rekao - ljubav?

dobar vodja,koji ce voditi drzavu napred,treba biti nesto potpuno suprotno od ideala "dobrog coveka"..mora biti beskurpulozan,ne sme ga opterecivati griza savesti,mora da zna kada treba biti human a kad nehuman,mora biti lukav,mora biti obrazovan,mora biti hladan i sracunat...i najvaznije,mora pogoditi zicu naroda,dati narodu onoliko koliko da stekne barem iluziju da mu je bolje nego drugima,slicnima,komsijama...
kao sto rece veliki makijaveli:"najgore resenje je mahnit vladar,srednje dobro tiranin (kao SM) a najbolje beskurpulozan...
 
Ja bih se vratio na izjavu Doris Pak...I meni je palo i oči kako je "javna scena" prećutala takvo odvratno poređenje. Na stranu to što u svetu ne postoji jedinstveno mišljenje o događajima na prostoru ex-YU...

Izbombardovani smo raznim mobtelima, kesama sa kešom, Karićima i ostalim tričarijama (u poređenju sa ovakvom izjavom), da ne možemo više razlučiti šta je u ovoj zemlji prioritet...Svaka čast Sandri, imala je i danas dobar, odmeren komentar o smrti Rugove, al' to je druga tema...

Umesto da se digne dreka, ćuti se... :roll:
 
Arhangel NS:
Umesto da se digne dreka, ćuti se... :roll:

a moze biti da nam i nisu bash ciste ruke u svemu tome? :confused: :confused:

kad se setim samo sta je sloba radio nama,"svom" narodu,ne bi me cudilo da je sa ekipom iz haga kovao neki plan...samo razmatram stvar sa svih strana,da ne shvati neko pogresno...
hajde da se potrudimo da budemo objektivni i da izbacimo emocije iz analize...rezim mu se vecinom na nacionalistickim idejama,dok je drushtveni sistem,bar na papiru bio socijalisticki,tako je barem proklamovano...hm...spojite te dve ideje i sta se dobije?
zatim,ne znam koliko se forumasa seca,postojala je krilatica u to vreme,obilno koriscena koja je glasila :"gde su srpski grobovi,tu su srpske zemlje"...hm..mirise pomalo na ideologiju "krvi i tla"...narocito u zemlji koja je toliko etnicki pomesana da je fakticki nemoguce razgraniciti etnicke grupe u homogene drzave...
onda,poznato je da je badinterova komisija,inace osnovana od SB UN-a (u kome su rusi i kinezi,takodje) utvrdila da se republicke granice imaju smatrati za granice buducih drzava...
takodje, relativno brzo su priznate bivse republike koje su se otcepile,dok je rezim SM-a i dalje vrteo pricu kako oni ne mogu da se otcepe...
uvedene su nam sankcije od strane SB-a (u kome kinezi i rusi nisu ulozili veto,fakticki su se slozili) zbog nepostovanja odluka UN-a...
zatim sledi iskljucenje iz UN-a,dok nas vlast uverava da smo mi tamo,samo UN to ne zna...
 
serb_pagan:
a moze biti da nam i nisu bash ciste ruke u svemu tome? :confused: :confused:

kad se setim samo sta je sloba radio nama,"svom" narodu,ne bi me cudilo da je sa ekipom iz haga kovao neki plan...samo razmatram stvar sa svih strana,da ne shvati neko pogresno...
hajde da se potrudimo da budemo objektivni i da izbacimo emocije iz analize...rezim mu se vecinom na nacionalistickim idejama,dok je drushtveni sistem,bar na papiru bio socijalisticki,tako je barem proklamovano...hm...spojite te dve ideje i sta se dobije?
zatim,ne znam koliko se forumasa seca,postojala je krilatica u to vreme,obilno koriscena koja je glasila :"gde su srpski grobovi,tu su srpske zemlje"...hm..mirise pomalo na ideologiju "krvi i tla"...narocito u zemlji koja je toliko etnicki pomesana da je fakticki nemoguce razgraniciti etnicke grupe u homogene drzave...
onda,poznato je da je badinterova komisija,inace osnovana od SB UN-a (u kome su rusi i kinezi,takodje) utvrdila da se republicke granice imaju smatrati za granice buducih drzava...
takodje, relativno brzo su priznate bivse republike koje su se otcepile,dok je rezim SM-a i dalje vrteo pricu kako oni ne mogu da se otcepe...
uvedene su nam sankcije od strane SB-a (u kome kinezi i rusi nisu ulozili veto,fakticki su se slozili) zbog nepostovanja odluka UN-a...
zatim sledi iskljucenje iz UN-a,dok nas vlast uverava da smo mi tamo,samo UN to ne zna...

I kakve to veze ima sa izjavom Doris Pak????? Zbog svega što si naveo, zaslužili smo da nas porede sa nacističkom Nemačkom ???

Daj malo prikoči...
 
Arhangel NS:
I kakve to veze ima sa izjavom Doris Pak????? Zbog svega što si naveo, zaslužili smo da nas porede sa nacističkom Nemačkom ???

Daj malo prikoči...

pazi,nisam ja srecan zbog toga...NE LIKUJEM nad tim...kazem ti objektivno kako stoje stvari...nas su poredili sa nacistima od pocetka rata u SFRJ..mislim,pogledaj cinjenice..mi to sad ne mozemo promeniti,moje izlaganje se odnosilo na odnos medjunarodne zajednice prema srbiji i prema tome kako smo delovali....a ja sam poslednji covek koji ce braniti sulude ideje i zamisli slobe miloshevica i klape...ako ne zelis da cujes istinu,to vec nije moj problem
istina je da smo satanizovani do te mere,da je to vec preslo u predrasudu...
 
serb_pagan:
pazi,nisam ja srecan zbog toga...NE LIKUJEM nad tim...kazem ti objektivno kako stoje stvari...nas su poredili sa nacistima otpocetka rata u SFRJ..mislim,pogledaj cinjenice..mi to sad ne mozemo promeniti,moje izlaganje se odnosilo na odnos medjunarodne zajednice prema srbiji i prema tome kako smo delovali....a ja sam poslednji covek koji ce braniti sulude ideje i zamisli slobe miloshevica i klape...ako ne zelis da cujes istinu,to vec nije moj problem

A ti si kao neki prorok? Ti ćeš mi "otvoriti oči" ?

Pogledaj naslov teme, pa pročitaj izjavu, pa pročitaj sve ovo što si napisao...I ne ponašaj se prema meni kao prema retardu.Dobro znam za sve to što si napisao, ali mi nisi odgovorio KAKVE VEZE IMA TO SA POREĐENJEM "SRBIJA-NAZZI NEMAČKA" ?????
 
Arhangel NS:
A ti si kao neki prorok? Ti ćeš mi "otvoriti oči" ?

Pogledaj naslov teme, pa pročitaj izjavu, pa pročitaj sve ovo što si napisao...I ne ponašaj se prema meni kao prema retardu.Dobro znam za sve to što si napisao, ali mi nisi odgovorio KAKVE VEZE IMA TO SA POREĐENJEM "SRBIJA-NAZZI NEMAČKA" ?????

andjele,opushteno...izvinjavam se ako si zbog mog izlaganja osetio da te tretiram kao retarda,zaista mi to nije bila namera...javno mnjenje zapada je za vreme rata bombardovano slikama logora u rep.srpskoj,mladic ih je cak dovodio da snimaju kako bombarduju narod po sarajevu sa okolnih brda...vezivao vojnike UN-a za drvo...poznato je da su mrtve srbe po stranim televizijama pustali kao zrtve "srpskog agresora"...i opet,nasi politicari su pljackali svoj narod na veliko,odnosili milijarde na kipar,sljakali sa gorivom,pljugama,niko ni centa da ulozi u lobi,da se ta slika bar malo popravi..i posle svih godina sistematskog satanizovanja mislis da se to moze preko noci promeniti?
 
serb_pagan:
andjele,opushteno...izvinjavam se ako si zbog mog izlaganja osetio da te tretiram kao retarda,zaista mi to nije bila namera...javno mnjenje zapada je za vreme rata bombardovano slikama logora u rep.srpskoj,mladic ih je cak dovodio da snimaju kako bombarduju narod po sarajevu sa okolnih brda...vezivao vojnike UN-a za drvo...poznato je da su mrtve srbe po stranim televizijama pustali kao zrtve "srpskog agresora"...i opet,nasi politicari su pljackali svoj narod na veliko,odnosili milijarde na kipar,sljakali sa gorivom,pljugama,niko ni centa da ulozi u lobi,da se ta slika bar malo popravi..i posle svih godina sistematskog satanizovanja mislis da se to moze preko noci promeniti?

Bre, čoveče! Zar stvarno misliš da ja to ne znam? Ja govorim o NAŠEM "mnenju"...Osim što sam šokiran Dorisinom izjavom...Je l' treba ja sad da raspalim elaborat o nacističkim zločinima pa da tražim (?) vezu sa nama? U "našim" ratovima su SVE strane činile zločine, nema tu priče, ali onda se ne možemo složiti sa nečijim proseravanjem kako se "Srbi moraju bla,bla...te se stoga Srbi trebaju bla,bla...vidite kako je Nemačka bla,bla...pa, tako i vi Srbi treba da bla,bla...suočite se sa bla,bla..." Kakve veze ima pljačka svoga naroda, gorivo (švercov'o sam, znam), pljuge, Sloba, SPS, sa poređenjem Srba i nazzista???

EEEEJ, bre, čoveče...

Najozbiljnije te molim da porazmisliš o tim stvarima...Nije zezanje...
 
kazem ti,nisam srecan zbog toga,ali nas porede zato sto smo satanizovani u stranim medijima..a gotovo nista nismo ucinili da se to promeni...nemamo gotovo nikakav lobi (tadicev smesni kokus niko ne shvata ozbiljno,pa ni on sam)..da je drzava izdvajala stotinak miliona dolara godisnje na lobiranje,kao sto su to radili shiptari,bila bi prica da su oni teroristi a mi prava strana...ovako,sve ispade obrnuto
mislim,mozemo mi sad na sto strana da raspredamo kako to nije u redu,kako nije to tako,i slicno...ali to nece pomeriti ni za milimetar bilo sta

ukratko,dobro placeni lobi i gvozdena vrata otvara..samo se plasim da su ta vrata za nas za dosta vremena unapred zatvorena
 
billy_THE_kid:
Ma , u pravu ste,,,,skroz......
Klinci u Bgd bi trebalo da nose opanke i sajkace, kao deo kulturnog identiteta....
Da ne slusaju dekadentnu muziku iz USA, nego proverene narodne pesme , kao :" od izvora dva putica"
Da ne jedu Mek i Kolu.....samo kajmak i rasol.........
Ne treba im ni komp.....i on je stigao iz silikonske doline....ni internet...
Mogu da se dovikuju s brda na brdo.....

Evo, sutra cerki kupujem frulu, pa u muzickoj da uci nas, nacionalni instrument.....
A sinu nove opanke.....patike bacam u djubre.....

Al ce da se obraduju....sta znaju deca sta je kulturni identitet jednog nebeskog naroda...

A to, sto klinci celog sveta oponasaju amere, i lice na njih......to je specijalni rat, na koga mi nikada necemo pristati....

:) to i ja pričam ovde. licemerje. pritom svi ti pljuvači koriste internet...
 
Arnold_Layne:
:) to i ja pričam ovde. licemerje. pritom svi ti pljuvači koriste internet...

Layn-e, stavi i ti neku slikicu sa USA zastavom, malo ti je ovo sa NY...Kakvi opanci, patike, muzika, bla,bla,bla...Kakve to ima veze sa izjavom Doris Pak ????

Ne znam koji izraz najviše odgovara likovima koji podmeću lažne dileme, a da ne ispadnem "pljuvač"...Možda, deca...Ne može čovek da se ljuti na decu, ne ide...
 
serb_pagan:
nemacka je napravila jak otklon od nacizma,japan takodje,tamo su radjeni dugogodishnji projekti tzv."denacifikacije",sto je sasvim ok jer nisu bili u pravu...a da nije bilo amerikanaca,koji su oslobodili evropu od nacizma,srba vise ne bi postojalo,u najboljem slucaju bi prema "konachnom reshenju" bili proterani iz evrope..
.zato se valjda amerima prashta mnogo vise nego sto bi trebalo...sta mislite,sta bi bilo od kine,rusije i evrope da ameri nisu zrtvovali par miliona svojih vojnika u drugom svetskom ratu...???? mogli su da se okrenu politici izolacionizma,medjutim,demokratske snage su pobedile,iako je narod bio svestan da ce morati da se ide u rat za tudje zemlje...

Ajd' slagali smo se nekoliko dana sad da se ne slozimo... "D Za Nemce se ne slazem... na papiru su mozda to i pisali, u stvarnosti je drugacije. Mnoge vidjene naciste i njihove naslednike i dan danas stite kao i onda. Evo ti ponovo se postavlja pitanje da li je bilo Auschwitza ili ne? Ne ukazuju mnogi nemci uzalud na pogubnost danasnje situacije u savremenoj Nemackoj, gde na svakom cosku ima turaka kolko zelis... Hitler je bio u pravu... njihove rechi.

To sto su Ameri oslobodili Evropu.... obesi na klin. Taj koji je i potpalio WWII kad je krahorao ekonomski sistem preko bare, pa finansirao samog Adolfa, kao i onoga ranije koji je blindiranim vozom iz Zeneve stigao u Moskvu i napravio revoluciju, taj ne gasi pozar. Ameri ne bi preziceli na godinu dana da vode politiku izolacionizma. Zato sto su sami nesposobni za bilo sta. Njihova politika je uvek bila i bice vodjenja ratnom ekonomijom i to je tako. A za zrtve.... zabole njihove politicare dupe za to sto ginu neki. Mislis da pate zbog toga... Vijetnamu, Kambodzi... Somaliji, Iraku... da ne nabrajam dalje.
 
serb_pagan:
andjele,opushteno...izvinjavam se ako si zbog mog izlaganja osetio da te tretiram kao retarda,zaista mi to nije bila namera...javno mnjenje zapada je za vreme rata bombardovano slikama logora u rep.srpskoj,mladic ih je cak dovodio da snimaju kako bombarduju narod po sarajevu sa okolnih brda...vezivao vojnike UN-a za drvo...poznato je da su mrtve srbe po stranim televizijama pustali kao zrtve "srpskog agresora"...i opet,nasi politicari su pljackali svoj narod na veliko,odnosili milijarde na kipar,sljakali sa gorivom,pljugama,niko ni centa da ulozi u lobi,da se ta slika bar malo popravi..i posle svih godina sistematskog satanizovanja mislis da se to moze preko noci promeniti?
Ajd' i ovde...:D To sto su mediji prenosili, mislim strani... smuti pa prospi. Pisao sam o konkretnom primeru kada je pocelo u Sarajevu i sta je radila Christiana iz CNN-a. Svaki rat pagane, donosi zlo. Ljudi se menjaju. Ako ti mislis da ce ljudi ostati normalni gledajuci grozote svaki dan, grdno se varas. Zato je rat to sto jeste. Jer menja ljudsku psihu. I ne samo srBsku vec psihu svakoga. Mi smo jos kao narod da kazem genski predodredjeni da ne pravimo takva zla kao oni koji ovde non stop seru, ustase i muslije. Naravno da se desi da i mnogi srbi u ratnom okruzenju podilkane.... Uzgred kad su se hrvati distancirali od ustasa i Jasenovca..... :D

Politicari najvise vole ratove, jer onda mogu da rade sta zele. Nista nismo to mi izmislili, samo smo uzeli od drugih. Idi prosetaj do Zagreba da vidis kako zive deca njihovih HDZ-ovaca, pa onda pricaj.
 
Па што да нас и не пореде кад им то српска власт дозвољава.
Усташе развале и прекомпонују Јасеновац а ова багра од политичара ћути.
На крају ће да испадне да су Срби поклали комплетно родно село Николе Тесле а да је Адолф Хитлер из старе и угледне српске породице са Дорћола.
Тако ти је то кад су нам премијери из породица са дугом марксистичком традицијом.
 
jomini:
Pojasni, molim te.
Pa jomini nemoj da me razocaracas. Pa valjda zanas da je Adolf finansiran americkim parama dok nije dosao na vlast. Naravno ne direktno od ondasnje vlasti, vec od krupnog kapitala odande. A Lenjin i revolucija.... ista stvar, jevreji iz Amerike ga poslali samo sa jednim zadatkom. Voz je bio blindiran ako nisi znao i nije mogao niko da udje a ni izadje do Moskve. Isatorijske cinjenice.... nepobitne. A sto se tice kraha... rec je o americkoj berzi....
 
Ено је тема на Историји, изпрозиваше ме на мртво име због истоветног става, као Хитлер брао паре са дрвета и препородио економију Немачке.
 
marlon:
Pa jomini nemoj da me razocaracas. Pa valjda zanas da je Adolf finansiran americkim parama dok nije dosao na vlast. Naravno ne direktno od ondasnje vlasti, vec od krupnog kapitala odande. A Lenjin i revolucija.... ista stvar, jevreji iz Amerike ga poslali samo sa jednim zadatkom. Voz je bio blindiran ako nisi znao i nije mogao niko da udje a ni izadje do Moskve. Isatorijske cinjenice.... nepobitne. A sto se tice kraha... rec je o americkoj berzi....

Чак су и мусолинија довели на власт, Јеврејски банкари са Менхетна
Јеврејски Либерали су Шарона прислили да призна Палестинску аутономију, те интересује само НОВАЦ
Олбрајт и цо.
 
marlon:
Pa jomini nemoj da me razocaracas. Pa valjda zanas da je Adolf finansiran americkim parama dok nije dosao na vlast. Naravno ne direktno od ondasnje vlasti, vec od krupnog kapitala odande. A Lenjin i revolucija.... ista stvar, jevreji iz Amerike ga poslali samo sa jednim zadatkom. Voz je bio blindiran ako nisi znao i nije mogao niko da udje a ni izadje do Moskve. Isatorijske cinjenice.... nepobitne. A sto se tice kraha... rec je o americkoj berzi....
Pooojma nisam im'o!
 
marlon:
Pa jomini nemoj da me razocaracas. Pa valjda zanas da je Adolf finansiran americkim parama dok nije dosao na vlast. Naravno ne direktno od ondasnje vlasti, vec od krupnog kapitala odande. A Lenjin i revolucija.... ista stvar, jevreji iz Amerike ga poslali samo sa jednim zadatkom. Voz je bio blindiran ako nisi znao i nije mogao niko da udje a ni izadje do Moskve. Isatorijske cinjenice.... nepobitne. A sto se tice kraha... rec je o americkoj berzi....

ta priča o vozu je ako se dobro sećam i u udžbeniku istorije za 4 razred gimnazije...
 
serb_pagan:
@marlon

kazes,srbi nisu genetski predodredjeni za zlocine...kako onda objasnjavas ono izivljavanje Shkorpiona nad onim klincima??i zlocine raznih paravojski sastavljenih od kriminalaca prikupljenih iz raznih kazniona po srbiji??
To sa Škorpionima... Čak i ja verujem da je to montaža i nameštaljka. A spreman sam da priznam da je bilo manijaka sa svih strana.
 

Back
Top