Zasto nije u redu verovati u reikarnaciju

Kako moze pubertetlija da bude probudjen? Reinkarniranje se upravo svodi na neminovnu degradaciju svesti odnosno brisanje prethodno stecene mudrosti
Nisam stručnjak za reinkarnaciju, ali mislim da ne funkcioniše tako. Nivo svesti evoluira i nastavlja se. Ti govoriš o informativno znanju. Ništa se ne briše samo nam nije dostupno tek tako. Zamisli kada bi mozak preplavilo znanje i iskustva bezbroj prethodnih inkarnacija. Spalio bi se. Što se tiče puberteta, svest ne može da ispolji svoj potencijal dok se fizički medijum (mozak) preko kog vrši interakciju sa ovim svetom ne razvije. Prosto je tako napravljeno. Ne može beba da ispolji potencijal Bude.
Ali ok. Kao što rekoh, nisam stručnjak. Znam samo koliko sam čitao i koliko imam ličnog iskustva.

I nije.... da li je ista svest u 21, 28 i 42 godine, naravno da ne, pa i identitet se razlikuje.

Zato budisti kazu da je dusa "tok svesti" a ne licnost. 21-godisnja svest u sledecem zivotu (i uopste bilo cijem) bice slicnija 21-godisnjoj iz prethodnog, nego 52-godisnjoj iz tog istog sledeceg zivota.
Ne znam ja o čemu ti pričaš i što opovrgavaš jer ti ne uspjeva.... Kad čovjek sazori od djetinjstva onda dvadesetogodišnjak ima svijest sa kakvom je završio u prošlom životu ka dje umro sa 80 godina. Što tu ima čudno. Neki su ljudi u mladosti zreli i mudri a neki u sredini života ili u starosti su glupaci ili nezreli kao djeca.

Neki su ljudi u mladosti zreli i mudri a neki u sredini života ili u starosti su glupaci ili nezreli kao djeca.
Mozda taj sto je mudar u jednom zivotu poblesavi u sledecem i sta je postigao
Kad čovjek sazori od djetinjstva onda dvadesetogodišnjak ima svijest sa kakvom je završio u prošlom životu ka dje umro sa 80 godina. Što tu ima čudno.
Ako nije napredovao od 20. do 80. u jednom zivotu jos teze ce od 20. do 8000. u 100 zivota sa prekidima kontinuiteta

I ko ti je primer tolike zrelosti u 20 godina? Svi 20-godisnjaci se ponasaju i razmisljaju slicno.

Poslednja izmena:
O premudri, došao si? :worth:
Matej 12,42: Carica južna ustaće na sud sa rodom ovim, i osudiće ga; jer ona dodje da sluša premudrost Solomonovu; a gle, ovde je veći od Solomona.
Није у реду вјеровати јер реинкарнација не постоји.
da nije zabranjeno da se veruje u nju, kao sto je zabranjeno lazno otkrivenje na liturgiji? pusti bre ljude, imaju pravo da veruju, ... kada su zanemocali da nesto promene i ucine u ovom zivotu, kao mi, stede se za buduce :lol: stekare:mrgreen:... oni neka veruju, a mi cemo da im vadimo mast, propitujemo ih, kako je bilo "onda"

jel sam ja odgovarao na pitanja kada sam bio adam? nisi ti bio na forumu tada, potrazi malo forum
I svinja nesto nauci u zivotu.
e, to nas zanima, kako se svinje sporazumevaju, grok grok?
ja adam sam vam sve objasnio kako je zmija govorila u raju, ssssss

Poslednja izmena:
Isus...kao dječak zasjeo je u hram sa židovskim učiteljima. Rijetko napredne duše koje su došle sa nebeskim nalogom nemaju djetinjstvo već ranu zrelost. I mnoge duše čija se evolucija duše završava od mladosti su zrele osobe.
Pa i komunisticki revolucionari su bili nacitani u mladim godinama, sve vrsni intelektualci i zreli drustveno-politicki.
To sve zavisi od duha vremena, sta je kada prihvatljivo i aktuelno.

Poslednja izmena:
Pa i komunisticki revolucionari su bili nacitani u mladim godinama, sve vrsni intelektualci i zreli drustveno-politicki.
To sve zavisi od duha vremena, sta je kada prihvatljivo i aktuelno.
Dakako....reinkarnacijski se usavršavaju razne ambicije...i duhovne i političke i umjetničke. Znade se roditi djete koje od nekoliko godina brzo i perfektno razvija sposobnost muziciranja sa nekim instrumentom...svakako da se radi o duši koja je u prošlom životu bila dobar muzičar. Jednu melodiju djete odsluša i odmah je može reproduciriati.

Dakako....reinkarnacijski se usavršavaju razne ambicije...i duhovne i političke i umjetničke. Znade se roditi djete koje od nekoliko godina brzo i perfektno razvija sposobnost muziciranja sa nekim instrumentom...svakako da se radi o duši koja je u prošlom životu bila dobar muzičar. Jednu melodiju djete odsluša i odmah je može reproduciriati.
Evo deklasifikovani FBI dokument razotkriva da je Tesla sa Venere :p https://medium.com/inside-the-simulation/was-nikola-tesla-an-alien-from-venus-d2bde9758752
Takodje imali smo temu o ovom malom koji je tvrdio da se inkarnirao sa Marsa tj. jedan prethodni zivot je ziveo tamo a pre toga i kao Lemurijanac...

jaoj bože... onda je reinkarnacija ozbiljno loša..

A sopstvo ono iz proslog zivota dje je

Dakako....reinkarnacijski se usavršavaju razne ambicije...i duhovne i političke i umjetničke.
Neki se politicki inkarniraju da bi pomogli drustvu a ne zbog svoje licne ambicije i promocije. Nije lako biti ni predsednik ni premijer ali oni se zrtvuju zarad visih kolektivnih interesa.
Znade se roditi djete koje od nekoliko godina brzo i perfektno razvija sposobnost muziciranja sa nekim instrumentom...
Imamo primer malog Jokica u dukserici Denvera - kolika je verovatnoca da slucajno kupi bas tu duksericu? Sve unapred astralno predodredjeno i zacrtano... takodje drzi reket u ruci... sto razotkriva da ce u Denveru biti ono sto je Djokovic u tenisu...
1701802000285.png

Neki se politicki inkarniraju da bi pomogli drustvu a ne zbog svoje licne ambicije i promocije. Nije lako biti ni predsednik ni premijer ali oni se zrtvuju zarad visih kolektivnih interesa.

Imamo primer malog Jokica u dukserici Denvera - kolika je verovatnoca da slucajno kupi bas tu duksericu? Sve unapred astralno predodredjeno i zacrtano... takodje drzi reket u ruci... sto razotkriva da ce u Denveru biti ono sto je Djokovic u tenisu...
Pogledajte prilog 1458707
Sta ti vredi kad nisi onaj .

Ne mogu da ti prebacim to znanje, mogu samo da ti kažem da to nije slučaj.
Kad se neko usavršava generalno, ti pamtiš, poznat je početak usavršavanja, i kad se usavršiš, pamtiš početak i kraj.
U reinkarnaciji to nije slučaj, već ponavljanje bez sećanja na prošli život...kako se to može nazvati usavršavanjem, ako ne znaš šta usavršavaš...
Čuo sam razne priče o reinkarnaciji...čak su i meni rekli za moje prošle živote, i sve mi se čini kao varka...bio si loš, vraćaj se zbog ovog, ali nećeš se ničeg sećati, jer se niko ničeg ne seća, snadji se....koja prevara iz viših sfera, ako je sve tačno. Koja idealna manipulacija duša...
Postujem misljenje. Samo bih volela da mi neko objasni, u ovom jednom zivotu, ko je odredio da se rodimo u divnoj porodici ili u losoj porodici. Ko je odredio da se rodimo u Evropi ili Avganistanu. Kako se moze objasniti takva nepravedna podela?

Postujem misljenje. Samo bih volela da mi neko objasni, u ovom jednom zivotu, ko je odredio da se rodimo u divnoj porodici ili u losoj porodici. Ko je odredio da se rodimo u Evropi ili Avganistanu. Kako se moze objasniti takva nepravedna podela?
nikako,odnosno pitanje je koliko si voljen i na koji način,recimo buda je čuvan od "loših" uvida,a posle mu to bilo početak filofozije o patnji i nepatnji:lol:

Back