Zasto nije u redu verovati u reikarnaciju

A ne, nisu, moras dublje u to da udjes. Pa Ajnstajnova teorija je slican fazon.
Kvantna mehanika, sve to se u pocetku tako razvilo. Svet je mnogo kompleksniji
nego sto materijalisticki redukcionizam misli..
da jesu već bi znali, to je večno pitanje a odgovara nema pa nema. rani filozofi koji su se bavili raznim naukama a bliži su bili duhovnošću nisu našli odgovor.

Реинкарнација је највећа будалаштина икад измишљена. Погледај какав је живот. Радиш и мучиш се и крепаш на крају ко пас. Ко би то све опет проживљавао.
pa, da, nego kako? zato imaju meditaciju, neki cete da rmbate, a neki cemo da meditiramo, mantramo itd
u islamu imas, neki cemo da imamo harem, a neki cete da imate 72 device, ali opet malo sutra

ovaj svet je nepravedan, to vec i vrapci znaju, ja ne zagovaram nepravdu, samo konstatujem, cini mi se da vi neki jos uvek ne shvatate ama bas nista

Reinkarnacija je opasna jer ljudima daje laxni osecaj nade drugu sansu.Kada neko snazno veruje u ideju da ce moci iznova poceti, onda to uklanja potrebu za pokajanjem jer ako ne uspes u ovom zivotu, mozes to nadoknaditi u sledecem.
nisi dobro ukapirao to sa reinkarnacijom. Ne znaš kako i da li ćeš uopšte da se ponovo inkarniraš. Može da ti bude 100 puta gore.

uđeš na broj stanovništva indije danas i 2000-te pa ćeš saznati. za sto godina neće ljudi imati ni da jedu ni vode da piju, jer planeta nema taj kapacitet. zato su mi smešni ovi što kažu da adam i eva nisu zgrešili bili bi večni u prolaznost na zemlji samo ne znam gde bi stali :D
otuda prirodne katastrofe i ratovi.
međutim kada nađeš neke artefakte ili ostatke građevina vidiš da smo bili već tehnološki veoma napredni i da se to vratilo ko bumerang i sve jovo nanovo.
pa pazi mendeljejev je otkrio šta je otkrio i poređao u periodični sistem, nakon njega još uvek se otkrivaju razni elrmenti i ko zna šta će još da se otkrije
Ratovi ne zavise od broja stanovnika, već od svesnosti stanovnika. A isto tako
i kvalitet vode, vazduha, hrane. Na ovoj planeti može da živi daleko veći broj
ljudi nego što sada živi, ako žive u skladu sa prirodom. Može da postoji i jako
mali broj ljudi koji će u trenutku sve uništiti.
Dakle, prvo osvestiš ''neprijatelja'' i od čega se treba spašavati, a onda se
sve ostalo samo posloži.

Реинкарнација је највећа будалаштина икад измишљена. Погледај какав је живот. Радиш и мучиш се и крепаш на крају ко пас. Ко би то све опет проживљавао.
Ma da bolje od toga je da te peku na raznju milion godina kao sto veruju ovi satanisti. :kafa:

Nas svet i zivot u njemu su evidentno losi, ali moglo bi da bude i daleko gore.
Sad bih i ja mogao da kažem šta ja smatram vrhunskom budalaštinom, ali zašto bih vređao forumase određenih vera? To je samo stvar vere.
Nije stvar vere nego naucnih dokaza... nema razloga da se veruje u to kao neku pozitivnu pojavu
Reinkarnacija je opasna jer ljudima daje laxni osecaj nade drugu sansu.Kada neko snazno veruje u ideju da ce moci iznova poceti, onda to uklanja potrebu za pokajanjem jer ako ne uspes u ovom zivotu, mozes to nadoknaditi u sledecem.
Ne daje nikakvu nadu nego totalno beznadje. Jer i ako ti je ovaj zivot idealan opet bi u sledecem moglo biti problema. A osim toga samo ponavljanje svega je totalna degradacija sama po sebi.
i nekad bilo sto miliona duša a danas osam milijardi sa tendencijom eksponencijalnog rasta. nagrnule duše na zemlju pa to ti je, vole pakao :D
Ima vise stanovnika upravo jer su bolji uslovi zivota. Nisu valjda trebali da nagrnu u 10. vek

Poslednja izmena:
Ne znam za naučne. Ima ličnih Iskustava koja teško da su naučni dokazi. Što ne znači ni da jesu ni da nisu prava.
Naucni iz nauke psihologije odnosno parapsihologije, kad neko nesto tvrdi oni provere jesu li secanja tacna i to je dokaz ili reinkarnacije ili vidovitosti.
Da, u teoriji reinkarnacije nova inkarnacija je neželjena jer svest mora ponovo da prolazi kroz nebrojene cikluse patnje.
Da ponovo pubertet i takve stvari. :D

Ma da bolje od toga je da te peku na raznju milion godina kao sto veruju ovi satanisti. :kafa:

Nas svet i zivot u njemu su evidentno losi, ali moglo bi da bude i daleko gore.

Nije stvar vere nego naucnih dokaza... nema razloga da se veruje u to kao neku pozitivnu pojavu

Ne daje nikakvu nadu nego totalno beznadje. Jer i ako ti je ovaj zivot idealan opet bi u sledecem moglo biti problema. A osim toga samo ponavljanje svega je totalna degradacija sama po sebi.

Ima vise stanovnika upravo jer su bolji uslovi zivota. Nisu valjda trebali da nagrnu u 10. vek
Не мораш се мучити у веке векова у паклу на ражњу. Живиш по Божијој вољи и то је то. А још ако се крстиш и подвизаваш уживаш код Бога у друштву анђела и светаца.

Naucni iz nauke psihologije odnosno parapsihologije, kad neko nesto tvrdi oni provere jesu li secanja tacna i to je dokaz ili reinkarnacije ili vidovitosti.
Da, ali to baš nije ili još uvek nije egzaktna nauka. Ovde je malo uprošćena reinkarnacija. Da ćeš se roditi ovde na zemlji kao čovek. Verovatno hoćeš zbog karmickih veza i prethodne identifikacije kao čoveka, ali teorijski postoji bezbroj svetova i oblika u univerzumu u kojima se možeš inkarnirati.
Da ponovo pubertet i takve stvari. :D
To sve zavisi od nivoa probuđenosti jedne svesti. Sam svet nije ni loš ni dobar. Naša pogrešna interpretacija njega izaziva patnju.

Не мораш се мучити у веке векова у паклу на ражњу. Живиш по Божијој вољи и то је то. А још ако се крстиш и подвизаваш уживаш код Бога у друштву анђела и светаца.
Andjeli su navodno nematerijalni a vaskrsenje materijalno dakle i rajsko vaskrsenje je reinkarnacija. Sto upravo imamo i u teorijama karme - da jer raj zapravo reinkarniranje na rajskoj planeti i nije neogranicenog trajanja.
To sve zavisi od nivoa probuđenosti jedne svesti. Sam svet nije ni loš ni dobar. Naša pogrešna interpretacija njega izaziva patnju.
Kako moze pubertetlija da bude probudjen? Reinkarniranje se upravo svodi na neminovnu degradaciju svesti odnosno brisanje prethodno stecene mudrosti

Ratovi ne zavise od broja stanovnika, već od svesnosti stanovnika. A isto tako
i kvalitet vode, vazduha, hrane. Na ovoj planeti može da živi daleko veći broj
ljudi nego što sada živi, ako žive u skladu sa prirodom. Može da postoji i jako
mali broj ljudi koji će u trenutku sve uništiti.
Dakle, prvo osvestiš ''neprijatelja'' i od čega se treba spašavati, a onda se
sve ostalo samo posloži.
pa u skorije vreme kako se širimo kao virus teško, zato mora doći do pročišćenja. nažalost zna se ko će stradati i ko je "nepotreban" društvu.

Ovo je jako loša analiza proizišla iz neznanja o reinkarnaciji. Druga šansa nije smao drugi život...druga šansa čovjeku je često i sutra, idući mjesec, od rođendana ili "od nove godine"... jer čovjek uvjek sve odlaže pa odlaganja na drugi život nije ništa novo i posebno opasno. Osim toga novi, drugi život ne donosi na svijesti ništa novo jer sve svoje slabosti i grijehe prenosiš na drugi život. Ili kako jedan biblijski mislilac kaže "Jer bijah momak dobre naravi /u prošlom životu/ rodio sam se u tijelu bez ljage". A to znači da se duhovni život uzdizanja ili griješni život pada odvija po etapama više života.

A niko ko veruje u ovo da preupita te duhovnike

E ja sam taj duhovnik koji te stvari razumije pa priupitaj.

Ko odlucuje da li si i koliko bio dovoljno dobar ili los? Ko odlucuje gde u kom telu i kad ces se vratiti?

Pa Bog koji sve to zna. Ne odlučuje sveta Pretka.

Sveto pismo je jasno kada kaze

I kao sto je ljudima odredjeeno da jednom umru ali nakon ovoga sud i onda opet ti u svom.telu

Jednom se duhovno umire a to umiranje se odvija kroz mnogo života.

Back