Zašto nije u redu verovati u raj i pakao i oproštaj greha

Pa onda, ako je Bog iz ljubavi stvorio sve za čoveka i kao pravi roditelj prvo
je stvorio sve potrebno, pa onda čoveka, odakle tebi ideja da je ovo njegova
planeta?
Bog kuću daje dobroj deci.
Evo hiljadama godina ostavio da čovek vodi i upravlja celokupnim stanjem na planeti.
I šta smo napravili?!

Okreni se samo u dvadeseti vek a slično smo započeli i ovaj.
Pa koliko vremena nam treba da naučimo ono osnovno u životu....da budemo ljudi.
Koliko vekova treba Bog još da ostavi pa da vidimo da smo nesposobni?!

Još malo pa nas mora spasavati od samih sebe.

Bog kuću daje dobroj deci.
Evo hiljadama godina ostavio da čovek vodi i upravlja celokupnim stanjem na planeti.
I šta smo napravili?!

Okreni se samo u dvadeseti vek a slično smo započeli i ovaj.
Pa koliko vremena nam treba da naučimo ono osnovno u životu....da budemo ljudi.
Koliko vekova treba Bog još da ostavi pa da vidimo da smo nesposobni?!

Još malo pa nas mora spasavati od samih sebe.
Bog je Ljubav, što znači da daje neuslovljeno. Ne možeš da meriš
Boga prema svom egu, pa da kažeš, e nevaljao si, vrati ono što
sam ti poklonio.
Dao je i gotovo. Nije njegovo nego tvoje. Hoćeš li da budeš zahvalan
ili ogorčen na druge ili nevaljao, to je tvoje.

Bog je Ljubav, što znači da daje neuslovljeno. Ne možeš da meriš
Boga prema svom egu, pa da kažeš, e nevaljao si, vrati ono što
sam ti poklonio.
Dao je i gotovo. Nije njegovo nego tvoje. Hoćeš li da budeš zahvalan
ili ogorčen na druge ili nevaljao, to je tvoje.
Slažem se u potpunosti.

Samo što nam je najveći dar život a ne mesto za život.
A život je uslovljen.

Kada smo pred velikim ispitom u realnom životu, trebalo bi nam jasno biti dano do znanja šta će se dogoditi (šta ćemo dobiti) ako ispit položimo, a šta će biti ako ne položimo. Isto tako, trebala bi nam biti dana jasna literatura iz čega treba učiti za ispit.

Gledano iz ugla biblije, nama ništa od ova dva preduvjeta nije jasno dano. Kao prvo u Bibliji nigdje nije jasno napisano kako izgleda Raj (zanimljivo da Sin Božji nije to malo detaljnije opisao, a zivio je u Raju), a kako pakao (ovo zadnje je malo detaljnije opisao, a to je navodno mjesto bez prisutnosti Boga). Isto tako nisu nam dane jasne upute kako čovjek treba živjeti da bi dosegao Raj, a izbjegao pakao.

Čak nisu niti svi ljudi (sve ih je Bog Isus stvorio) bili upoznati sa pravilima ispita. Recimo do prije 100-200 godina, ljudi u Kini nisu znali za Isusa i njegovo ucenje, a ni dan danas primitivna zabacena plemena u Amazoni nisu culi za njega - hoce li oni u Raj ili pakao?

Nista tu nema logike,a logike nema jer je Biblija kao i sve druge svete knjige pisana od strane ljudi, sto ne umanjuje revolucionarni znacaj krscanstva (pravog krscanstva) u izmjeni svijesti ljudi kroz povijest.

Kada smo pred velikim ispitom u realnom životu, trebalo bi nam jasno biti dano do znanja šta će se dogoditi (šta ćemo dobiti) ako ispit položimo, a šta će biti ako ne položimo. Isto tako, trebala bi nam biti dana jasna literatura iz čega treba učiti za ispit.

Gledano iz ugla biblije, nama ništa od ova dva preduvjeta nije jasno dano. Kao prvo u Bibliji nigdje nije jasno napisano kako izgleda Raj (zanimljivo da Sin Božji nije to malo detaljnije opisao, a zivio je u Raju), a kako pakao (ovo zadnje je malo detaljnije opisao, a to je navodno mjesto bez prisutnosti Boga). Isto tako nisu nam dane jasne upute kako čovjek treba živjeti da bi dosegao Raj, a izbjegao pakao.

Čak nisu niti svi ljudi (sve ih je Bog Isus stvorio) bili upoznati sa pravilima ispita. Recimo do prije 100-200 godina, ljudi u Kini nisu znali za Isusa i njegovo ucenje, a ni dan danas primitivna zabacena plemena u Amazoni nisu culi za njega - hoce li oni u Raj ili pakao?

Nista tu nema logike,a logike nema jer je Biblija kao i sve druge svete knjige pisana od strane ljudi, sto ne umanjuje revolucionarni znacaj krscanstva (pravog krscanstva) u izmjeni svijesti ljudi kroz povijest.
Nisi u pravu.
Istina, Izgled nije detaljno opisan. Mislim da Raj nema potrebe opisivati, dovoljno je pogledati prelepe kadrove sa planete.
Pakao je plod ljudske mašte i ne postoji.
Bog nije monstrum pa da 'večno' muči svoju decu.

Što se tiče svih ljudi koji nisu čuli a živi su. Biće im suđeno po savesti. A oni koji su u ranijim vekovima preminuli...njima se gresi praštaju.
Jasno je rečeno...'plata za greh je smrt'...
Svi oni u Hristovoj hiljadugodišnjoj vladavini na zemlji imaju priliku da upoznaju istini....pa će sami da biraju, kao i danas što svako bira...

Biblija je precizna u svemu.
'Jer Bog ništa ne čini'....dok ne obznani...

jeste ali moraš prvo da iskusiš to što si radio drugima pa da shvatiš da je to pogrešno...a oproštaj greha ti obećava laž o instant oproštaju karme time što se ispovediš a to činiš ne iskreno nego zbog straha od pakla...tako da u većini slučajeva nisi naučio lekciju
Blazeni su oni koji ne videse a poverovase
Koji slusaju rec bozju i ne proveravaju je , blazeni su i ne grese.Ti su zaista verni.

a to činiš ne iskreno nego zbog straha od pakla.
Neiskreno pokajanje i ispovedanje ne spira greh .To je samo jos jedan greh.
Ako si se zaista odrekao greha,pokajao si se .Ako se nisi odrekao greha, zalud se ispovedas.
Da bi se odrekao greha, moras prestati da ga volis ,da ga omrznes .Inace ces ponovo padati u iskusenja.

Zašto nije u redu verovati u raj i pakao i oproštaj greha
1) nije pravedno da se na osnovu jednog relativno kratkog života određuje nečija večna sudbina
2) nije pravedno da se svi ljudi podele u dve kategorije za raj i za pakao...ljudi nisu crni ili beli nego kontinuum između crnog i belog...gde god u sivom da se postavi granica, onajj prvi sleva koji će u raj i onaj prvi zdesna koji će u pakao su praktično identični po pitanju dobrote
3) nije pravedno da se opraštaju gresi...to poništava zakon karme po kome plaćaš za sve svoje grehove....sa uvođenjem oproštaja greha otvara se mogućnost da masovni ubica ode u raj a da neko ko nije mrava zgazio a nije bio vernik ide u pakao
4) nije pravedno ni zato što nisu svi rođeni s jednakim početnim uslovima...lako je biti dobar i pun ljubavi nekome ko je odrastao u takvoj porodici, skoro je nemoguće da razvije ljubav za druge nekome ko je rođen u porodici bez ljubavi
5)večna kazna i večna nagrada nemaju nikakvu svrhu
6) raj i pakao su sredstvo manipulacije kojom se vernici drže u toru...da bi obezbedili obećani večni život u raju oni su spremni da progutaju svako zlo u opisu boga u koga veruju....
7) za vernika bi bilo bolje da ne veruje u raj i pakao jer tek onda može zaista da voli i da bude dobar ako to ne radi iz koristoljublja...uvođenje raja i pakla u hrišćanstvo uništilo je Isusovo učenje o ljubavi i napravilo masu egoista koji se oblače u ljubav i dobrotu radi spasenja svog dupeta...
.....
1. Covek sam bira na koju ce stranu.
2.Raj i pakao se formiraju prema delima .Kojom merom meris, tom ce ti se meriti. Svakom prema njegovoj meri.
3 Oprastanje grehova je vise od pravde. To je milost bozja. Oprasta se onima koji nemaju na sebi vise greha koje su pocinili.Koji su ga se odrekli.
4. Svako je na svom nivou.
5. Vecna kazna biva onima koji vecno grese. Vecna nagrada onima koji vecno ne grese.
6.Logicno je verovati da ces znjeti sta si posejao ako verujes u pravdu .
7. Ako sve imas a istinske ljubavi nemas - nista si i neces uci u Raj.Vera u Hrista nas uci ljubavi i spoznavsi ljubav ,spoznajemo raj.
Raj je Carstvo ljubavi .
Zrtva iz ljubavi nije koristoljublje. Zato se kroz Hristovu zrtvu spasavamo i ulazimo u Raj. - Ko hoce za mnom da ide, neka uzme krst svoj i ide za mnom. Tako nas uci Isus Hrist.

Poslednja izmena:
Tvoja saznanja se svode na bibijske citate. Biblija je sastavni deo hriscanske religije, ali nije srz vere.
Ona sadrzi odredjene smernice (religijska nacela), i mozda sadrzi i smisao vere, ali samo u domenu tih svojih smernica i nacela.
Dakle ne sadrzi univerzalnu srz vere.

Da jos jednom ponovim: vera je osecanje. Kao sto je ljubav osecanje. Kao sto je nada osecanje.
Dakle polazi iz coveka. A da li su ta osecanja inspirisana/nadahnuta Bogom - to je opet drugo pitanje koje se ne moze ograniciti na jednu organizovanu religiju poput hriscanskih religija, pa cak ni na sve organizovane religije sveta.

Vera je iznad svih religija.

No, da se vratimo na temu: ako veru razumemo kao nesto sto je iznad bilo kakvih organizovanih religija i izvan bilo cega sto pise u bibliji, kuranu, ili bilo kojoj knjizi, dolazimo do zakljucka da prica o paklu, raju i oprostaju grehova od nekog viseg bica gubi svaku smisao u univerzalnom domenu.
Ostaje smisao u domenu onih koji slepo veruju u odredjena religijska pravila, ali to slepo verovanje ja ne bih nazvao verom.
Jer vera je uzvisenija od prostog verovanja u nesto sto pise u nekoj knjizi.
Vera je baza.Moze biti logicna ili nelogicna. Usredsredjena ili zanemarena .Vera nije samo osecanje vec i ubedjenje.
Mnogi nemaju o bitnim stvarima nikakav stav ,te stoga tumaraju . Ne formiraju logicno svoja uverenja.

Blazeni su oni koji ne videse a poverovase
Koji slusaju rec bozju i ne proveravaju je , blazeni su i ne grese.Ti su zaista verni.
Ovako možeš verovati bukvalno u svašta. Blažen sam.
Zato se kroz Hristovu zrtvu spasavamo i ulazimo u Raj. - Ko hoce za mnom da ide, neka uzme krst svoj i ide za mnom. Tako nas uci Isus Hrist.
Hmm...nikada do kraja objašnjeno. Kako se to jedan bog žrtvuje? Ili još interesantnije, kako se to jedan bog žrtvuje samom sebi zarad nekog iskupljenja greha ljudi? I da li je Isus uopšte bog?

Hmm...nikada do kraja objašnjeno. Kako se to jedan bog žrtvuje? Ili još interesantnije, kako se to jedan bog žrtvuje samom sebi zarad nekog iskupljenja greha ljudi? I da li je Isus uopšte bog?
Sva pitanja su ti validna.
Niko se ne zrtvuje nikome.
Vec se zrtvuje ZA...
Ti se recimo zrtvujes za tvoju decu.
Odricrs se ovoga onoga itd.
Kome si se zrtvovao?
Nilome.
Vec ZA...

Brod je tonuo.
U camcu je bilo samo jedno mesto.
Otac je usao sa bebom u camac majka je ostala u vodi da umre.
Camac je krenuo majka je rekla, cuvaj mi ga...
Zasto majka nije usla u camac?
Zato sto je bolovala od teske bolesti i trebala je za koji mesec da umre.
Buducnost bebe bi tako propala.
Dok se otac kasbije brinuo o bebi da odraste.

Kome se zrtvovala majka?
Nikome.
Zrtvovala se za...

Iako je Isus Bog koji nas je stvorio.
Uzeo je ljudsko telo i zrtvovao se ljudskim telom za nas.
Bozanstvo ne moze da umre.

On se nije nikome zrtvovao vec za nas.

Isus nije dosao i kazao: evo zrtvujte me... ubijte me...ajde sta cekate...
Halllo ljudiiii pocnite.

Niti je sam uzrokovao da ga ubiju.

Na sudjenju je oslobodjen svaje krivice.

Pilat kaze ovaj covek nema nikakve krivice.
Dok su jevreji vikali razapni ga.
Pilat kaze vi ste kribi za ovog pravog coveka.
Oni kazu: krv njegova na nas i nasu decu razapni ga.
I Pilat je oprao ruke pred njima i dao da ga razapnu uprkos Hristovoj nevinosti.

Ubijen je nevini covek.

Iako je Isus znao da ce tako proci nije se uklonio ili pobegao od toga.

Zasto?

Jer pravno zakonski Bog moze da uzme ovaj slucaj i da pravno oprosti svima koji
se kaju.
Jer zakonski podlezemo smrti.

Zasto je Bog mogao da izme ovaj jedan slucaj i oprosti svima koji de kaju?

Rimljanima 5,17Jer ako je zbog prijestupa jednoga vladala smrt zbog jednoga, mnogo će više oni, koji primaju izobilje milosti i dar pravde, u životu kraljevati po jednome Isusu Kristu.
Rimljanima 5,18Zato dakle kao što po grijehu jednoga dođe osuđenje na sve ljude, tako i po pravdi jednoga dođe na sve ljude opravdanje život
Rimljanima 5,19Jer kao što neposlusnoscu jednoga čovjeka mnogi postadoše grješnici, tako će i poslusnošću Jednoga mnogi postati pravednici

Hristova nevinost i pravednost se uracunava nama.
On nije imao krivicu kao mi.
Zakonodavac sam pokriva ono sto trazi zakpn za greh.
Smrt
Mi nismo izabrali da zgresimo vec pra roditelji.
Zato je pravedno da nam se da sansa.

Zasto zakonodavac nije uprkos njegovom zakonu koji zahteva smrt za gresnika nije jednostavno oprostio ili uklonio zakon?

Sva pitanja su ti validna.
Niko se ne zrtvuje nikome.
Vec se zrtvuje ZA...
Ti se recimo zrtvujes za tvoju decu.
Odricrs se ovoga onoga itd.
Kome si se zrtvovao?
Nilome.
Vec ZA...

Brod je tonuo.
U camcu je bilo samo jedno mesto.
Otac je usao sa bebom u camac majka je ostala u vodi da umre.
Camac je krenuo majka je rekla, cuvaj mi ga...
Zasto majka nije usla u camac?
Zato sto je bolovala od teske bolesti i trebala je za koji mesec da umre.
Buducnost bebe bi tako propala.
Dok se otac kasbije brinuo o bebi da odraste.

Kome se zrtvovala majka?
Nikome.
Zrtvovala se za...

Iako je Isus Bog koji nas je stvorio.
Uzeo je ljudsko telo i zrtvovao se ljudskim telom za nas.
Bozanstvo ne moze da umre.

On se nije nikome zrtvovao vec za nas.

Isus nije dosao i kazao: evo zrtvujte me... ubijte me...ajde sta cekate...
Halllo ljudiiii pocnite.

Niti je sam uzrokovao da ga ubiju.

Na sudjenju je oslobodjen svaje krivice.

Pilat kaze ovaj covek nema nikakve krivice.
Dok su jevreji vikali razapni ga.
Pilat kaze vi ste kribi za ovog pravog coveka.
Oni kazu: krv njegova na nas i nasu decu razapni ga.
I Pilat je oprao ruke pred njima i dao da ga razapnu uprkos Hristovoj nevinosti.

Ubijen je nevini covek.

Iako je Isus znao da ce tako proci nije se uklonio ili pobegao od toga.

Zasto?

Jer pravno zakonski Bog moze da uzme ovaj slucaj i da pravno oprosti svima koji
se kaju.
Jer zakonski podlezemo smrti.

Zasto je Bog mogao da izme ovaj jedan slucaj i oprosti svima koji de kaju?

Rimljanima 5,17Jer ako je zbog prijestupa jednoga vladala smrt zbog jednoga, mnogo će više oni, koji primaju izobilje milosti i dar pravde, u životu kraljevati po jednome Isusu Kristu.
Rimljanima 5,18Zato dakle kao što po grijehu jednoga dođe osuđenje na sve ljude, tako i po pravdi jednoga dođe na sve ljude opravdanje život
Rimljanima 5,19Jer kao što neposlusnoscu jednoga čovjeka mnogi postadoše grješnici, tako će i poslusnošću Jednoga mnogi postati pravednici

Hristova nevinost i pravednost se uracunava nama.
On nije imao krivicu kao mi.
Zakonodavac sam pokriva ono sto trazi zakpn za greh.
Smrt
Mi nismo izabrali da zgresimo vec pra roditelji.
Zato je pravedno da nam se da sansa.

Zasto zakonodavac nije uprkos njegovom zakonu koji zahteva smrt za gresnika nije jednostavno oprostio ili uklonio zakon?
Jasno mi je to ZA. Ali kako nije. Kako jedan bog može da se žrtvuje? Šta je bogu smrt ili patnja? Ništa. Ne kapiram ti ja to. Ali ok. Ne moramo svi sve da kapiramo. Valjda zato i postoje različite religije.🙂

Jasno mi je to ZA. Ali kako nije. Kako jedan bog može da se žrtvuje? Šta je bogu smrt ili patnja? Ništa. Ne kapiram ti ja to. Ali ok. Ne moramo svi sve da kapiramo. Valjda zato i postoje različite religije.🙂
Pa zato je uzeo telo da se zrtvuje ZA...
Filipljanima 2,6Koji kad je bio u obličju Božjemu, nije držao za otimačinu, da bude jednak Bogu,
Filipljanima 2,7Nego je sam sebe ponizio uzevši obličje sluge, i postao je sličan ljudima, i vanjštinom je bio kao čovjek.
Filipljanima 2,8Ponizio je sam sebe postavši poslušan do smrti, do smrti na krstu

Dakle umrla je njegova ljudska priroda ne bozanska.

Jer je covek zgresio i covek je kriv ne Bog.
Zato je platio covek Isus ono sto zahteva
zakon.

Pa zato je uzeo telo da se zrtvuje ZA...
Filipljanima 2,6Koji kad je bio u obličju Božjemu, nije držao za otimačinu, da bude jednak Bogu,
Filipljanima 2,7Nego je sam sebe ponizio uzevši obličje sluge, i postao je sličan ljudima, i vanjštinom je bio kao čovjek.
Filipljanima 2,8Ponizio je sam sebe postavši poslušan do smrti, do smrti na krstu

Dakle umrla je njegova ljudska priroda ne bozanska.

Jer je covek zgresio i covek je kriv ne Bog.
Zato je platio covek Isus ono sto zahteva
zakon.
Ok. Too complicated for me. 🙂

Ovako možeš verovati bukvalno u svašta. Blažen sam.

Не жртвује се самом себи, у питању су установљени закони.

Back