zašto nije mogla ova tema-zašto srbi mrze muslimane

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sizif:
Hazim:
I mislim da je nas BOg jedan a ne dva kako vi tvrdite...
Hazime, ja mislim da nije ni jedan Bog, nego nula Bogova, tako da je razlika minimalna. :wink:
Pozdrav svima koji su prijateljski raspoloženi, odakle god bili.

E ja mislim da je Bog jedan, a da su putevi koji vode do njega raznoliki, neki kraci, neki duzi, neki siri i tako.
No, tebe je pobratime Sizife napalo neko golemo nistavilo, pa milijarde ljudi veruju u Boga. Morao je neko stvoriti ovaj svet, ovaj nas svet (mislim na prirodu) funkcionise isuvise dobro da bi sve to moglo biti stvoreno tek onako slucajno. Kao iz jedne tacke, beskonacne gustine....aaa tesko mi je da u to poverujem.
No pozdrav svima pa se cujemo. :wink:
 
Bojan7:
No, tebe je pobratime Sizife napalo neko golemo nistavilo, pa milijarde ljudi veruju u Boga.
To je njihovo pravo, tačno da svi ostali ljudi na svetu veruju u Boga, ja tu priču ne bih poverovao.
Bojan7:
Morao je neko stvoriti ovaj svet, ovaj nas svet (mislim na prirodu) funkcionise isuvise dobro da bi sve to moglo biti stvoreno tek onako slucajno. Kao iz jedne tacke, beskonacne gustine....aaa tesko mi je da u to poverujem.
Ja nikada nisam rekao da znam zasigurno kako je svet nastao. Religiozni ljudi su tako srećni, oni svi znaju TAČNO kako je svet nastao, šta se dešavalo iz sata u sat. I Kinezi znaju tu priču, i Srbi znaju neku drugu priču i Eskimi znaju treću priču i naučnici četvrtu priču i muslimani znaju petu priču i svi nekako tačno znaju kako se to upravo desilo. Ja nisam baš 100% siguran.

Razmisli.
 
Hazim:
Postoji jedino pokrivanje zene sto je naredjeno u Kur'anu ali to nije sto su one prljave nego sto su cestite i sto nesmiju svoja stidna mjesta da pokazuju pred strancima. I mislim da u islamu zene puno vise imaju prava nego kod vas hrišcana ako se nevaram.Bas kod mene stanue komsija srbin nema noci da necujem svadju u njegovoj familiji i njegova supruga skoro svaku noc leze placuci a nebih rekao ni sa drugim zenama da je bolje stanje jer kod vas je poznato da imaju neke agencije za ocuvanje brakova a kod nas toga nikad nije bilo.
...To se vi nesvadjate?Ej a haremi su vam prava stvar! :twisted:
 
Sizif:
glupe
Anonymous:
Ne lupaj. Allah nije odjednom napisao Kur an, nego ga je objavljivao. Mora da si neodovoljno čitao a mišljenje ne informsanih nije ni važno. Činjenica je da SRBI MRZE MUSLIMAE, i da im je to duhovna hrana. Ako bi malo više prokopali po svom srcu nebi naišli na neki stvarni razlog. To je jednostavno TREND, moda ili nešto slično. Po količini mržnje mjerite SRPSTVO.

Goste, predstavi se prvo, a posle lupaj da je Allah pisao Kur'an. Jeste, zvao se Allah Mc. Muhamed jr.

A to da Srbi mrze muslimane to ti se učinilo. Srbi mrze glupe muslimane pa se tebi učinilo da te svi mrze, ali znaj da pored tebe postoje i normalni muslimani, koji ne generalizuju i koji sopstvenu veru poznaju malo bolje - njih niko ne mrzi, pa ni Srbi.
...Opet AVE...!
 
Kastor:
Hazim:
Postoji jedino pokrivanje zene sto je naredjeno u Kur'anu ali to nije sto su one prljave nego sto su cestite i sto nesmiju svoja stidna mjesta da pokazuju pred strancima. I mislim da u islamu zene puno vise imaju prava nego kod vas hrišcana ako se nevaram.Bas kod mene stanue komsija srbin nema noci da necujem svadju u njegovoj familiji i njegova supruga skoro svaku noc leze placuci a nebih rekao ni sa drugim zenama da je bolje stanje jer kod vas je poznato da imaju neke agencije za ocuvanje brakova a kod nas toga nikad nije bilo.
...To se vi nesvadjate?Ej a haremi su vam prava stvar! :twisted:

Uuuu i ja bih u jedno haremche :!:
 
Zasto da ih volimo ? Ko da muslimani vole nas. necemo da zaboravimo nase zrtve a niti muslimane svoje. Imam prijateljicu kurdiskinju ako uopste znate dje je to.skroz su drugaciji od nas. posebno od muslimana u Bosni. strina mi je muslimanka i onako ko drugi je. Ali ova kurdiskinja cak se ne smije od roditelja odvojiti. svi kada budu 18 cak i 16, 14 godina idu navodno na ljetovanje ali tamo u kurdistanu ostaju zauvjek udane za nekog kojeg prvi put vide u zivotu. A o propisima da i ne pricam. BEZ alkohola...
 
Hazime,žalim te jer živiš u velikoj zabludi!Ako vjeruješ u Muhameda onda znaš ko je on i bio!Jedan običan seljačina, zapravo trgovački putnik,i jer je proputovao mnogo i upoznao svjetske religije,(a tvoji preci su tada bili samo plemena,pa je njemu palo na pamet da okupi ta plemena...i stvorio je Islam):Ako ne budeš toliko ograničen pa malo proučiš Sveto Pismo i Talmud,vidjet ćeš da je Islam samo sinteza ili da prevedem na 'bosanski' jezik skup svih svjetskih religija!A što se tiče mržnje pa za promjenu otvori udžbenik koji nosi naslov 'istorija' pa pročitaj šta je DANAK U KRVI šta je HARAČ!Svi sveci u Kuranu su prevedeni na Arapski...znaš li ko je bio Alija...pogledaj film'NOŽ'...malo se obrazuj a ne da bleneš samo u Kuran...
 
...i još nešto, pročitaj knjigu koju je napisao turski janjičar Konstantin.Nemoj da lupaš o pravima vaših žena,jer one ne znaju značenje te riječi, mogao bi malo i na tu temu da se obrazuješ,Skidam kapu MUSLIMANSKIM VJERNICIMA A NE FANATICIMA...a ti se pronađi.Mogla bih o ovome da pišem tri dana ali se bojim da neće doći do onoga kome je namjenjeno.Izvinjavam se ako ima nekih gramatičkih grešaka ali ovaj 'gospodin'Hazim mi je podigao živac...
 
atomski mrav:
Vjeru treba ukinuti i zabraniti u cijelom svijetu... ne bi nikad vise bilo rata!!! 8)
To je svakako utopija, mnogi ratovi koji se vode nisu samo verski već imaju i političku kao i komercijalnu osnovu. Rat je umnogome postao industrija, i to profitabilna, kao što je danas i organizovana religija postala velika industrija...
 
atomski mrav:
Vjeru treba ukinuti i zabraniti u cijelom svijetu... ne bi nikad vise bilo rata!!! 8)

Slazem se sa tobom. A ne da ovo mesto koristimo da bi jedni drugima dokazivali koja je vera prava i koja je dosla od boga a koju je niki seljak tamo sprovieo. Pa svaka vera je dosla od ljudi i od ljudi izmisljena u doba kada je obrazovanje sirokih masa bilo nikakvo i kada su se neki pametnjakovici mogli njima igrati. Na kraju krajeva sto Popvi i Hodje imaju platu i svoje usluge naplacuju... sto jednostavno ne budu narodni i neka ih bog placa a ne narod..
 
Fatima:
Fatima:
Zašto nije mogla ova tema, prelistajte pitanje- da ste musliman ... u Religiji pa će te vidjeti koliko srbi mrze muslimane. A zašto? Nije se pitalo da li jer se odgovor na to pitanje zna.
ova tema je u Istoriji- poništena od Gazdarice
Fatima, pogledaj ovo
Šta je zabranjeno? (na forumu)

Vređanje korisnika u raspravama, posebno po nacionalnoj, rasnoj ili drugoj pripadnosti

Ilegalne aktivnosti ili rasizam, uključujući instrukcije ili diskusije o tome

Klevete ili uznemiravanje

Sadržaji u vezi sa politikom
-----------------------
Dok sam ja moderator na istoriji, teme poput ove tamo nece imati mjesta... Da se razumijemo, isto bi bilo i da je tema postavljena obrnuto sa pitanjem - zasto Muslimani mrze Srbe...
Pozdrav...
 
srpkinja:
...i još nešto, pročitaj knjigu koju je napisao turski janjičar Konstantin.Nemoj da lupaš o pravima vaših žena,jer one ne znaju značenje te riječi, mogao bi malo i na tu temu da se obrazuješ,Skidam kapu MUSLIMANSKIM VJERNICIMA A NE FANATICIMA...a ti se pronađi.Mogla bih o ovome da pišem tri dana ali se bojim da neće doći do onoga kome je namjenjeno.Izvinjavam se ako ima nekih gramatičkih grešaka ali ovaj 'gospodin'Hazim mi je podigao živac...
:wink: Polako sta sveto pismo, sta lupas majke ti, procitaj kura`n pa se onda javi nemoj napamet da govoris o Muhamedu a.s . 8)
 
Sizif:
O tretiranju žena u islamu najbolje govori sam Kur'an - na sudu, dve žene vrede kao jedan muškarac u ulozi svedoka. Zdrav razume, gde si bio kad je Muhamed sastavljao Kur'an?
:wink: O sizife kuco stara ko prvo Muhamed a.s. nije sastavljao Kur`an, drugo Kur`an nalaze coveku da sa posebnom paznjom postupa prema zeni cak toliko da je ne smes cak ostaviti ni u neizvesnosti (En-Nisa,129)
`` Vi ne mozete potpuno jednako postupati prema zenama svojim, ma koliko to zeleli, ali ne dopustite sebi takvu naklonost, pa da jednu ostavite u neizvesnosti. A ako vi budete odnose svoje popravili i nasilja se klonili,-pa, Allah ce zaista oprostiti i samilostan biti.``(En-Nisa,129)
A Muhamed a.s je ostavio oporuku muslimanima koji ce doci posle njega : ``Primite oporuku moju da zenama cinite dobro! Zaista je zena stvorena od rebra(od neceg krivog kao rebro), i nikada nece moci da se drzi odredjenog pravca(kojeg ti trazis), pa ako odlucis da s njom zivis, zivet ces snjom, a ona ce ostati takva(kriva), a kad je pokusas ispraviti, slomices je, a njen lom je razvod braka.``
Po kuranu zenu moras gledati sa posebnom paznjom ne sme je kinjiti, nikada udariti, jer nju je Allah nagradio da donosi zivot na ovaj svet, jer ona je majka tvoje dece. Ni jedna religija ne posvecuje toliko paznje zeni koliko Kur`an. :wink:
 
cuo sam skoro kakvu paznju ppsvecuju onima za koje su samo posumnjali da su neverne, elem ko ubije takvu u neki rurealnim krajevima Irana il` Pakistana, ne odgovara pred zakonom, pa bio muz, brat, otac, sta god jadnici, za koju su samo posmumnjali da je neverna. Na drugoj strani muskarcima se gleda kroz prste.. Znaci, ako kom muskarcu bude povredjena sujeta jer ga je neka muslimanka odbila u tamo zabiti muslimanskoj, treba samo da je optuzi lazno, i ode glava.
da li treba postovati obrezane, imajuci u vidu da ni sam Hristos nije osudio dokazanu bludnicu, cak se niko nije smeo baciti kamenom na nju?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top