zašto nije mogla ova tema-zašto srbi mrze muslimane

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve sto ste napisali ovde uopste nije istina. Jeeeeste, mi smo zivotinje, mi mrzimo i hrvate i muslimane i albance i sve njih mi koljemo i ubijamo. E pa to uopste nije istina. Nikada nisam mrzeo nikoga od ovog naroda, a uostalom, moj najbolji prijatelj je musliman... Ovamo u inostranstvu na televiziji prikazuju grobnice u kojima se nalazi i po vise stotina ljudi, i govore kako su to u stvari albanci koje su srbi ubili. Svi misle kako us srbi zivotinje, cak su me i u skoli zezali zato sto sam srbin, a nista im nisam uradio... Ovde kada dojdem, vidim istu tu jamu na TV-u i kazu kako su tu pobijeni srbi i albanci, i poznajem mnogo albanaca koji su oterani zajedno sa srbima sa Kosova i to zato sto su pomagali tim srbima. Da napomenem samo kako niko od vas nije prihvatio islam, to su uradili vasi cukun cukun dedi, koji su vecinom bili Srbi, nadajuci se da ce, prihvatajuci islam, ziveti bolje pored turaka. Jer cinjenica je da su pravoslavnom stanovnistvu ili bilo kojem drugom koje ne veruje u Alaha, nametali vece poreze nisu im davali hrane ili su im oduzimali njihovo... I ljudi su prihvatali islam da bi mogli da othrane porodicu... I ne mozete vi mene da ubedjujete kako je Alah jedini Bog... Ja postujem vasu veru, kao i sve ostale vere, pa postujte i vi moju! Nema smisla da tvrdite da srbi mrze muslimane, jer to nije istina! Isto tako bismo mogli da stavimo temu: Zasto muslimani mrze srbe? I zato prekinite vise sa time...
 
glupe
Anonymous:
Ne lupaj. Allah nije odjednom napisao Kur an, nego ga je objavljivao. Mora da si neodovoljno čitao a mišljenje ne informsanih nije ni važno. Činjenica je da SRBI MRZE MUSLIMAE, i da im je to duhovna hrana. Ako bi malo više prokopali po svom srcu nebi naišli na neki stvarni razlog. To je jednostavno TREND, moda ili nešto slično. Po količini mržnje mjerite SRPSTVO.

Goste, predstavi se prvo, a posle lupaj da je Allah pisao Kur'an. Jeste, zvao se Allah Mc. Muhamed jr.

A to da Srbi mrze muslimane to ti se učinilo. Srbi mrze glupe muslimane pa se tebi učinilo da te svi mrze, ali znaj da pored tebe postoje i normalni muslimani, koji ne generalizuju i koji sopstvenu veru poznaju malo bolje - njih niko ne mrzi, pa ni Srbi.
 
THE_REX_KILLER:
Sve sto ste napisali ovde uopste nije istina. Jeeeeste, mi smo zivotinje, mi mrzimo i hrvate i muslimane i albance i sve njih mi koljemo i ubijamo. E pa to uopste nije istina. Nikada nisam mrzeo nikoga od ovog naroda, a uostalom, moj najbolji prijatelj je musliman... Ovamo u inostranstvu na televiziji prikazuju grobnice u kojima se nalazi i po vise stotina ljudi, i govore kako su to u stvari albanci koje su srbi ubili. Svi misle kako us srbi zivotinje, cak su me i u skoli zezali zato sto sam srbin, a nista im nisam uradio... Ovde kada dojdem, vidim istu tu jamu na TV-u i kazu kako su tu pobijeni srbi i albanci, i poznajem mnogo albanaca koji su oterani zajedno sa srbima sa Kosova i to zato sto su pomagali tim srbima. Da napomenem samo kako niko od vas nije prihvatio islam, to su uradili vasi cukun cukun dedi, koji su vecinom bili Srbi, nadajuci se da ce, prihvatajuci islam, ziveti bolje pored turaka. Jer cinjenica je da su pravoslavnom stanovnistvu ili bilo kojem drugom koje ne veruje u Alaha, nametali vece poreze nisu im davali hrane ili su im oduzimali njihovo... I ljudi su prihvatali islam da bi mogli da othrane porodicu... I ne mozete vi mene da ubedjujete kako je Alah jedini Bog... Ja postujem vasu veru, kao i sve ostale vere, pa postujte i vi moju! Nema smisla da tvrdite da srbi mrze muslimane, jer to nije istina! Isto tako bismo mogli da stavimo temu: Zasto muslimani mrze srbe? I zato prekinite vise sa time...
Ovo sam ja napisao, ali sam greskom koristio bratov nick :D
 
Hazim:
Postoji jedino pokrivanje zene sto je naredjeno u Kur'anu ali to nije sto su one prljave nego sto su cestite i sto nesmiju svoja stidna mjesta da pokazuju pred strancima. I mislim da u islamu zene puno vise imaju prava nego kod vas hrišcana ako se nevaram.Bas kod mene stanue komsija srbin nema noci da necujem svadju u njegovoj familiji i njegova supruga skoro svaku noc leze placuci a nebih rekao ni sa drugim zenama da je bolje stanje jer kod vas je poznato da imaju neke agencije za ocuvanje brakova a kod nas toga nikad nije bilo.

Kume ovo si u pravu. Mnogi brakovi kod nas bi trebali biti mnogo bolji. Konkretno dosta muskih je isfrustrirano zbg raznoraznih razloga pa to iskaljuju na svojim zenama.
Ali generalizovati da u islamu zene imaju veca prava nego kod hriscana nije istina. Postoje tone i tone raporta raznoraznih organizacija pri ujedinjenim nacijama o katastroflnom polozaju zena u islamskm zemljama. Imas primera da zena tuzi za silovanje, i pored dokaza, oni optuze nju da je kriva, kao izazvala temptation. E sad ces ti automatski reci to sve Ameri seju laznu propagandu protiv islama.
Jednom su saudijci napravili kao neki survey. Pitali mnogo svojih zena o tome da li su zadovoljne u braku i tako to, pa na sav glas kako su rezultati odlicni. Sve zene zadovoljne sa muskima. A to nije istina jer one su totalno finansijski ovisne o muzevima u tom pravom islamskom svetu, pa sta ce onda da kazu da ih muzevi tretiraju lose a ona nemoze nigde bez njega
sama cak ne moze ni da vozi auto, ni na bazen nista, pa kako da ne gleda u muza kao u boga ka j predodredjenada zatupavi. Ovo ti samo kazem da stvari moras postaviti u pocetku na zdrave osnove pa ih onda posmatrati. Vi bosanci generalno ste mnogo bolji, ali drustveno znatno vise losih nego dobrih stvari mozete pokupiti od islamskog sveta. Poadrav. No hard feelings.
 
Coyot:
Coyot:
Ako sam ja dobro razumeo,muslimani pokrivaju glavu zato sto su svom Bogu gadni,ruzni i prljavi.Ako i sami verujete u to,nema razloga da se ne slozimo. I ja delim misljenje vaseg Boga. :lol:
Uz duzno postovanje,jer je on to shvatio davno pre nas. :lol:
Upravo zato se stalno zapirate,pa zbog togavazi ona stara izreka da ste cisti samo sa jedne strane... :)
 
Kume ovo si u pravu. Mnogi brakovi kod nas bi trebali biti mnogo bolji. Konkretno dosta muskih je isfrustrirano zbg raznoraznih razloga pa to iskaljuju na svojim zenama.
Ali generalizovati da u islamu zene imaju veca prava nego kod hriscana nije istina. Postoje tone i tone raporta raznoraznih organizacija pri ujedinjenim nacijama o katastroflnom polozaju zena u islamskm zemljama. Imas primera da zena tuzi za silovanje, i pored dokaza, oni optuze nju da je kriva, kao izazvala temptation. E sad ces ti automatski reci to sve Ameri seju laznu propagandu protiv islama.
Jednom su saudijci napravili kao neki survey. Pitali mnogo svojih zena o tome da li su zadovoljne u braku i tako to, pa na sav glas kako su rezultati odlicni. Sve zene zadovoljne sa muskima. A to nije istina jer one su totalno finansijski ovisne o muzevima u tom pravom islamskom svetu, pa sta ce onda da kazu da ih muzevi tretiraju lose a ona nemoze nigde bez njega
sama cak ne moze ni da vozi auto, ni na bazen nista, pa kako da ne gleda u muza kao u boga ka j predodredjenada zatupavi. Ovo ti samo kazem da stvari moras postaviti u pocetku na zdrave osnove pa ih onda posmatrati. Vi bosanci generalno ste mnogo bolji, ali drustveno znatno vise losih nego dobrih stvari mozete pokupiti od islamskog sveta. Poadrav. No hard feelings.


Uopste ne branim znam ja sta se desava u arapskom svijetu ali to nismo mi bosljaci krivi, mislim da je to krivica arapa i nepoznavanje vjere.
A vidim neki optuzuju nas muslimane i dalje da smo mi prljavi, mislim da smo mi svi prljavi od grijeha i treba da milimo Boga da nam oprosti jer koliko mi je poznato ni kod vas srba nisu bas svi jaki vernici i bezgresni zbog toga molite i vi Boga da vam oprosti sto nekoga uvredite svojim zlim rijecima ili djelima.
 
::::::::
O sljedbenici Knjige (hriscani), ne zastranjujte u svome vjerovanju i o Allahu (Bogu) govorite samo istinu! Mesih, Isa (Isus), sin Merjemin (Marijin), samo je Allahov (Bozji) poslanik, i Rijec Njegova koju je Merjemi (Mariji) dostavio, i Duh od Njega; zato vjerujte u Allaha (Boga) i Njegove poslanike (vjerovjesnike) i ne govorite: "Trojica su!" Prestanite, bolje vam je! Allah je samo jedan Bog - hvaljen neka je On! - zar On da ima dijete?! Njegovo je ono što je na nebesima i ono što je na Zemlji, i Allah 8Bog) je dovoljan kao svjedok.
(Kur'an:sura An-Nisa. 171 ajet)
::::::::
 
Anonymous:
Coyot:
Coyot:
Ako sam ja dobro razumeo,muslimani pokrivaju glavu zato sto su svom Bogu gadni,ruzni i prljavi.Ako i sami verujete u to,nema razloga da se ne slozimo. I ja delim misljenje vaseg Boga. :lol:
Uz duzno postovanje,jer je on to shvatio davno pre nas. :lol:

E nisam ni znala koliko su ovi religijski forumi zabavni,od sada cu redovno da vas pratim. :lol: :lol: :lol:
Ja mislim da je negativan stav prema muslimanima furka nas Srba. Ustvari, nemamo mi pravi razlog, ali ako to radi većina, onda ću i ja. Jer ako ih ne budem mrzeo , mrzit će mene moja braća Srbi.
 
Dragi svi na ovom forumju...

Procitao sam sve vase komentare na ovu temu. I veruj te mi da sam totalno razocaran da se svi vi baviti nekom mrznjom koja postoji medju narodima i religijama o nekom verovanju cak koristite ove stranice da nekog poislamite, posrbite ili vec tako nesto, a u stvari niko i nepokusava da odgovori na pitanje ili da nadje resenje kako da se vise nemorzimo kako da popravimo ono sto su nasi glupi dedovi i cukundedovi i ocevi zajebali i u nasledstvo nam ostavili i amanet da to prenesemo na nase sinove i unuke. Zar vam nije dosta toga, zasto ja moram da pratim islam ili hriscanstvo koje je nastalo tamo nekad i neke knjige koje je neko napisao pa zar ljudi neshvatate da su bas te knjige KURAN i BIBLIJA , ISLAM i HRISCANSTVO alat kojim se narodi na balkanu koriste da bi se mrzeli, tukli, ubijali, masakrirali itd. Sto neverujemo da je bas BOG(ALAH) poslao na zemlju MUHAMEDA(ISUSA) da nas iskusavaju i proveravaju i na muke stavljaju kako bi ON VELIKI mogo da proveri da li je ustvari taj covek covek (ljudsko bice) ili je sledbenik satane i samog djavola i da neverje u coveka ili bilo koji drugi iskreni zivotni oblik na zemlji i sire u univerzumu.
 
Dok sam citao vase komentare ni u jednom trenutku nisam osetio ljubav i humanost pa i onda kada sam citao tekst o Djenifer koja je prihvatila ISLAM i nasla svoju srecu koju je toliko cekala. Ono sto vam ja iz iskustva mogu reci jeste, onog trenutka kada osetite pravu i iskrenu ljubav coveka (zene) zaboravicete na sve mrznje i sve bogovo ovoga sveta jer PRAVA I ISKRENA LJUBAV MEDJU LJUDIMA JE JACA I OD SAMOG BOGA. Jedino na taj nacin ovozemaljsko bice i svako drugo u univerzumu se moze odbraniti od MRACNIH SILA koje nam ON VELIKI ALAH(BOG) nekad posalje i strahote priredi, ne zato sto je zao, ili sto preko islama ili hriscnstva u njega neverujemo vec da nam da doznanja da se nemrzimo i strahote jedni drugima nepreiredjujemo da se volimo i u ljubavi starimo i vrstu razvijamo.
A razlicitosti u veri, religiji, boji koze itd. su tu samo da zivot na nasoj planeti nebude monoton da bude interesantniji jer i LJUBAV je sarolika i puna boja i razliciotsti.

Ljudi, verujte u koga hocete i u sta hocete ali postujte onog do sebe, jer kada nevolja nastupi ALAH(BOG) vam nece licno pomoci vec ce njega onog koji je do vas ziveo poslati da vas spasi ili samom djavolu posalje. TO ZAVISI OD VAS JER VI BIRATE KAKVIM CETE ZIVOTO ZIVETI.

Ovo su moje reci, reci koje sam u trenutku dok sam ovo pisao osetio u srcu i to vam prenosim. Nemorate uvek citirati KURAN ili BIBLIJU da bi nekome nesto saopsitili ili dokazali, tako se odajete gluposcu, jer samo prenosite necije misli koje su zabelezene u knjizi i ponasate se kao glupi telefonski kabal koji samo prenosi informacije i koji se vrlo lako moze zameniti bezicnim prenosom a on ostaje zauvek zaboravljen.

Nemoj te da budete obican telefonski kabal a KURAN i BIBLIJU koristite da razvijate svoju moc razmisljanja i intelegenciju a ne da ih slepo sledite kao sto veliki procenat ljudi to radi a i dalje se mrzi i bori i to za nesto sto u stvari nezna sta je a drugome hoce da objasni.

Izvini te ako sam bio dosadan, ali brate izazvali ste me...

Cio do sledece emisije...
 
Koliko gneva na malom prostoru.
Svi smo mi isti,ma koliko to apsurdno zvucalo,svi smo od istog Tvorca,svi smo tako mali...
Ljubimo jedni druge,jer ce nas samo ljubav spasiti...
U 13. poglavlju 1. Korinćanima u samo četiri stiha dato je petnaest osobina ljubavi. To se tiče ljubavi u njenom najdubljem smislu. Bog je predmet te ljubavi. On ju je izlio u naša srca Svetim Duhom (Rimljanima 5,5).
Pošto je u toj ljubavi Isus Hrist, ta je ljubav okarakterisana sledećim značajnim kvalitetima: "Ljubav je strpljiva, puna dobrote; ljubav nije zavidljiva, ljubav se ne uznosi, ne nadima se, ne čini što ne valja, nije koristoljubiva, ne razdražuje se, nije zloslutna, ne raduje se nepravdi, a raduje se istini; sve podnosi, uvek veruje, svaku nadu čuva, sve snosi. Ljubav nikad ne prestaje..." (1. Korinćanima 13,4-8).

Pravoslavnim:Pomaze Bog,braco!
Katolicima:Hvaljen Isus,braco!
Islamistima:Selam alejkum,braco!
Hajde da se volimo medjusobno,da volimo Gospoda,da se cela nasa planeta pretvori u jednu rec,a to je rec:"LJUBAV".
Sve vas voli i postuje vasa sestra,i neka vas Gospod blagoslovi...
 
A ko god da si svaka ti cast...Ti znas da citas i da tumacis versku knjigu onako kako zaijsta jeste i kako zaista treba a i umes bogami da objasnis....

Tako je "GOSTE" LJUBAV I SAMO LJUBAV ce nas spasiti i udruziti...Ionako se trebano pripremiti za odbranu i rat sa nekom drugom dumenzijom i drugim bicima u buducnosti pa zato ljudi VOLITE SE...
 
Hazim:
Zaboravio sam staviti ime naprijed
Pozdrav svima i da vam se Bog smiluje i oprosti vam vase grijehe.


Hazime oprosti ako si ista u ononme sto sam ja napisao nasao uvredljivim. Ja stvarno nemam nameru za tako nesto.
Logicno je da ljudi razlicito gledaju na zivot i stvari u njemu. Ako se ne slazemo nema tu mrznje. Valjda je to i dobro.
Moja poenta je da mi nase stavove trebamo argumentovati. Ako se gleda neka pojava u drustvu treba gledati globalno, treba imati u vidu neku statistiku. Znas li koliko ima muslimana u africi i aziji koji predju u hriscanstvo. Ja znam dosta zapadnjaka koji verovo ili ne slede hinduizam. I te su pojave sasvim normalne svuda u svetu. Nema tu niceg posebnog. Ti mnogo bolje od mene poznajes islam, ali ja arape vidim kao predvodnike islama pre nego vas bosance. Prvo ima ih mnogo mnogo vise. Da oni sa svojim parame ne grade dzamije svuda po svetu islam definitivno ne bi bio toliko rasprostranjen. Pa vasa najsvetija mesta su tamo. Kada smo diskutovali, ja se u principu slazem sto oni uzimaju neke stvari iz religije i prave drustvene zakone koji treba da se slede, ali njihovi rezultati nisu dobri, bar po meni. Pa zar ti nebi kao musliman otisao da zivis tamo a ne na zapad gde ima sloboda, jaka srednja klasa, zastita individulnih prava...
A to sto neko upadne na forum i izvredja a nezna ni o cemu d napise vise od dva reda (sem mozda o uvredama) to je jad. Ne osvrcite se na to.
 
Hazim:
::::::::
O sljedbenici Knjige (hriscani), ne zastranjujte u svome vjerovanju i o Allahu (Bogu) govorite samo istinu! Mesih, Isa (Isus), sin Merjemin (Marijin), samo je Allahov (Bozji) poslanik, i Rijec Njegova koju je Merjemi (Mariji) dostavio, i Duh od Njega; zato vjerujte u Allaha (Boga) i Njegove poslanike (vjerovjesnike) i ne govorite: "Trojica su!" Prestanite, bolje vam je! Allah je samo jedan Bog - hvaljen neka je On! - zar On da ima dijete?! Njegovo je ono što je na nebesima i ono što je na Zemlji, i Allah 8Bog) je dovoljan kao svjedok.
(Kur'an:sura An-Nisa. 171 ajet)
::::::::
Mislim da nemas potrebe da nas ucis tvojoj veri. Ja nemam nista protiv vas muslimana, i postujem vasu veru, ali nemoj sada da mi dokazujes koji je Bog bolji ili istinitiji, jer uprskos svemu, nikada me neces ubediti da je Alah istina, a da je Bog laz... Zato kuran sacuvaj za sebe, a ja tebi necu recitovati bibliju, pa smo kvit...
Budi pozdravljen! :D
 
AU koja tema,bezveze,pa sto se mrze pas i macka :D
nego ja mislim da sve balije treba podaviti(u vodi,znaju oni zasto) :twisted:
nismo mi(srbi)zapoceli rat u exBosni->sada kako ga od mila zovem balilend :D .
muslimani bre napadaju Srbe jos od I svetskog rata!(da nije bilo cetnika...)
a i jos jedno,bre,nema muslimana na balkanu,to su sve poturice! bili nekada srbi(da sokce ne uvlacim u pricu)!!!
neka se prosecan poturica upoeredi sa pravim muslimanom(fizicki) i vidi koliko su isti.
Islam i prave muslimane postujem,druzim se sa Arapima,a poturice,njih prezirem jer su pi*ke i od istih postali!
ajd Odzdrav!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top