Zasto Nemamo Odgovor!!!

Nauka mora poceti iz fudamenta jer nemamo odgovor na ovakva tri bitna pitanja.,ta
,,Fudamentalna Nauka" nesme biti u suprotnosti sa nicim i te nepotpune teorije odbaciti.,i ako smo nastali iz komete kao sto ti tvrdis,pa posle..itd
Nisam tvrdio da smo nastali iz komete. Nemoj lagati. Rekao sam da organska jedinjenja ima i na kometi.

A evolucionizam je taj koji je baziran i stvoren na ateizmu uci da nesme da nesto ima svrhu!!
Evolucionizam je postavio hriscanin. Covek iz crkve sto vise, i posle toga su evoluciju unapredjivali ljudi koji su katolicki svestenici. Ateizam je nastao mnogo kasnije i apsolutno nikakve veze sa evolucijom nema. Ateizam je nevera u bozanstvo, evolucija je cinjenica kako se ziva bica razvijala.


Moze se poceti drugacijom tezom da je zauvek bio prazan prostor bez icega,
pa etar,nekakva energija..
To je osporeno vise puta. Pa sta mislis sta je teorija relativnosti?


Ja to tvoje NISTA ne razumem!!!
Onda ne mozes reci da sam glup, da nemam logiku ili da nisam u pravu.


I ako kazemo da oko moze da vidi, to znaci da priznajemo da postoji dizajner u prirodi ili vestackoj laboratoriji koji stvorio to oko da bi videlo.,
Postoje mnogo kompleksnije stvari od naseg oka. I za nase oko se postarala prirodna selekcija, nije ni nesto specijalno dobro oko u poredjenju s drugim zivim bicima.


Pitao si me i koliko godina imam i odgovoricu ti i to 50g,al sam u srednjoj skoli morao da naucim Biologiju komplet ,,Deobu celija"
OMG WOW. Deoba celija je vrlo vrlo osnovno. Ako si pre 35 godine ucio deobu celije i od tada nista, tesko da ces pratiti danasnja naucna otkrica


El ti razumes da u danasnje vreme i sam Vrh-Nauke se nista ne moze sakriti.
Pa nikad nije ni krio, nauka je transparenta. Vlast moze sakriti otkrice, ali kako se doslo do otkrica uvek ide zajedno s otkricem. Zato sam ti slao reference na naucna istrazivanja jer tu imas jelte, kako su dosli do razlicitih stvari. A ne samo rekla kazala.
 
I nemoze se tako posmatrati stvari, vec se mora poceti iz fudamenta,
Moze se poceti drugacijom tezom da je zauvek bio prazan prostor bez icega,
pa etar,nekakva energija..
Misliš oduvek? Zauvek je od sada pa nadalje.
A prazan prostor bez ičega čujem prvi put, šta to označava? Prostor u našem svetu obično označava nešto u čemu se fizički nalazi nešto.
Ako uzmeš i vreme kao četvrtu dimenziju, onda (za nas, u našem svetu) ne postoji prazan prostor.

Ali ako pretpostaviš da je naš Univerzum nastao u nekom prethodno praznom prostoru, bez vremena i naše 3 dimenzije, onda ima logike
da računanje vremena počne od tada (Big Bang) - pre toga nije ni postojalo vreme...

I tu se opet vraćamo na moju teoriju - jednostavno nam fali jedna ili više dimenzija u kojima vreme i prostor ne postoje ili postoje u
nekom drugačijem obliku pa prelaze u onaj oblik koji mi danas poznajemo i shvatamo...

A odatle prelazimo u oblast metafizike, pa filozofije, pa religije...
 
Nisam tvrdio da smo nastali iz komete. Nemoj lagati. Rekao sam da organska jedinjenja ima i na kometi.
Pa sta ako ima,i staces stim dalje😂
Evolucionizam je postavio hriscanin. Covek iz crkve sto vise, i posle toga su evoluciju unapredjivali ljudi koji su katolicki svestenici. Ateizam je nastao mnogo kasnije i apsolutno nikakve veze sa evolucijom nema. Ateizam je nevera u bozanstvo, evolucija je cinjenica kako se ziva bica razvijala.
Nije tacno evoluciju je stvorio Drvinov tata😂
I ovaj unapredio u teoriju🤭
To je osporeno vise puta. Pa sta mislis sta je teorija relativnosti?
Za to mi treba podugacak spis da ti objasnim,ali ni tada ti nebi shvatio.
Onda ne mozes reci da sam glup, da nemam logiku ili da nisam u pravu.
Mogu jer ne razmisljas nekom logikom i svojom glavom,vec tu izbacujes neciji cenzurisan rad.
Postoje mnogo kompleksnije stvari od naseg oka. I za nase oko se postarala prirodna selekcija, nije ni nesto specijalno dobro oko u poredjenju s drugim zivim bicima.
Za nase oko se postarala priroda,.🤭

OMG WOW. Deoba celija je vrlo vrlo osnovno. Ako si pre 35 godine ucio deobu celije i od tada nista, tesko da ces pratiti danasnja naucna otkrica
Pratim itekako i u molekularnoj biologiji taj muski ipsilon hromozon mogu da ga prate do prvog pretka.Ali to u tvojim linkovima nemas,nisi se potrudio ni da nekog molekularnog biologa pitas mejlom.
Pa nikad nije ni krio, nauka je transparenta. Vlast moze sakriti otkrice, ali kako se doslo do otkrica uvek ide zajedno s otkricem. Zato sam ti slao reference na naucna istrazivanja jer tu imas jelte, kako su dosli do razlicitih stvari. A ne samo rekla kazala.
Vlast ne krije otkrice.
To najmocniji na svetu kreiraju i dopustaju sta njima odgovara,.
 
Ali ako pretpostaviš da je naš Univerzum nastao u nekom prethodno praznom prostoru, bez vremena i naše 3 dimenzije, onda ima logike
da računanje vremena počne od tada (Big Bang) - pre toga nije ni postojalo vreme...
Tako je svaka cast na logici.
Ali to neznaci da sam u potpunosti u pravu
(nisam prisustovao)
pa zato sam i postavio pitanja!!!
Teorija Big-Bang Da to NISTA eksplodira,pa dobijemo univerzum kao naduvan balon koji se siri hemijskim elementima od eksplozije u beskraj?

A to NISTA da bi bivstvovao morao da ima prazan prostor.

I u odnosu na sta se siri taj naduvani balon eksplozije je apsurd apsurda i besmislen,pa multiverzum i razne dimenzije,i tako u beskraj..

Pre ce biti prazan prostor zauvek postojao, jer to niko ne moze da stvori niti zamisli,. kao i etar i nekakva energija u njemu!!
Cista logika mi kaze da je sve energija.
Mozda i gresim!





 
Poslednja izmena:
Pa sta ako ima,i staces stim dalje😂
to dokažuje da stvaranje organskih jedinjenja kao što su aminikiseline,proteini i td je moguće i van živih ćelija pod ogovarajućim uslovima...što je velika stvar,jer je to potrebno za abiogenezu,koja inače to podrazumeva da se od neorganskih materija grade organska jedinjenja od kojih su se izgradiule prve žive,čelije.Za sad se ne zna koji su to tačno uslovi bili na zemlji u to vreme da bi se to desilo ali činjenica da se tragovi organskih jedinjenja nalaze na meteorima i da je moguće ponoviti to u labaratoriji govori da idu u dobrom pravcu sa time i da je samo pitanje vremena kada će abiogfeneza biti dokazana u praksi...
A kada se to desi garantujem da će kreacionisti na to reći "Ahaaa,stvorili ste život u labaratoriji,to je dokazh da mora da postoji neko ko stvara život da bi nastao!Na,na,na,naaa ipak smo u pravu." Jer tako njihov način razmišljanja funkcioniše.
 
Nije tacno evoluciju je stvorio Drvinov tata😂
I ovaj unapredio u teoriju
Evoluciju niko nije stvorio. To je otkriveno. To je cinjenica koja je funkcionisala mnogo mnogo pre darwina.

Za nase oko se postarala priroda,.
Tako je. Prirodna selekcija

Pratim itekako i u molekularnoj biologiji taj muski ipsilon hromozon mogu da ga prate do prvog pretka.Ali to u tvojim linkovima nemas,nisi se potrudio ni da nekog molekularnog biologa pitas mejlom.
Koje veze Y hromozon kod muskaraca ima sa stvaranjem zivota iz mrtvog?

Teorija Big-Bang Da to NISTA eksplodira,pa dobijemo univerzum kao naduvan balon koji se siri hemijskim elementima od eksplozije u beskraj?
Teorija big banga ne govori o nastanku materije i energije. Vec o sirenju svemira. Za nekog ko tvrdi da je duboko u nauci bas nisi mnogo informisan


I u odnosu na sta se siri taj naduvani balon eksplozije je apsurd apsurda i besmislen,pa multiverzum i razne dimenzije,i tako u beskraj..
Multiverzum je samo hipoteza. To naucnici ne tvrde


Cista logika mi kaze da je sve energija.
Pa tu jesi u pravu. materija i energija jesu jedno te isto (E = mc^2).


A to NISTA da bi bivstvovao morao da ima prazan prostor.

I u odnosu na sta se siri taj naduvani balon eksplozije je apsurd apsurda i besmislen,pa multiverzum i razne dimenzije,i tako u beskraj..
Ne siri se u odnosu na sta. Nego se siri. Jednostavno se siri, sve je veci i veci. Ne znamo sta je izvan njega, ali znamo da se siri
 
Да ли ико данас верује да је човек настао еволуцијим мајмуна?
Veruje samo onaj koji se ne oslanja na svoju logiku i zdrav razum.

Jasno je svakom da je problem mutacija u
,,oba-smera" postojeci, jer

kako je jedan slozen oblik moze da evoluira u drugi jos slozeniji oblik drugacije nego naglom promenom!!

Ako on treba da prodje sve medjufaze promene onda je taj proces beskrajan jer ima beskraj tih medjufaza,

pa je potrebno za svaku evolucionu ako bi ona bila u neprekidnu promenu bilo bi potrebno
,,beskonacno vreme"

To je i ontoloski i metafizicki problem same
teorije evolucije.
 
kako je jedan slozen oblik moze da evoluira u drugi jos slozeniji oblik drugacije nego naglom promenom!!
kako naglom? Postoje jasne specijacije koje su vidjene u poslednje 20 godina koje samo potvrdjuju jos jednom evoluciju.
U laboratoriji simuliraju evoluciju
U prirodi je snimaju doslovno
Bukvalno cela danasnja biologija se zasniva na mehanizmima evolucije...a ti kazes da ona ima problem?

To je i ontoloski i metafizicki problem same
teorije evolucije.
Onotologija govori o bogu. To nikako ne moze imati veze sa evolucijom ahaha
Kao drugo, metafizika je ono iza fizike, to ne utice na fiziku pa time i na evoluciju. Ni jedno ni drugo nema dodirne tacke sa cinjenicom evolucije
 
Veruje samo onaj koji se ne oslanja na svoju logiku i zdrav razum.
uhm. Ne, vera je neosnovana, kao npr vera u boga. Zato se i kaze vera, jer nije osnovana na cinjenicama.
Evolucija je sama po sebi cinjenica, i nema prostora za veru. U nauci kada neko veruje oni ga liferuju iz iste jer je to baised i nikad nije dobro, ne moze doci do objektivnih stvari. Kako znam, pa, ja sam naucnik, znam mnoge koji su liferovani. Sad su na balkan infu obicno
 
kako naglom? Postoje jasne specijacije koje su vidjene u poslednje 20 godina koje samo potvrdjuju jos jednom evoluciju.
U laboratoriji simuliraju evoluciju
U prirodi je snimaju doslovno
Bukvalno cela danasnja biologija se zasniva na mehanizmima evolucije...a ti kazes da ona ima problem?


Onotologija govori o bogu. To nikako ne moze imati veze sa evolucijom ahaha
Kao drugo, metafizika je ono iza fizike, to ne utice na fiziku pa time i na evoluciju. Ni jedno ni drugo nema dodirne tacke sa cinjenicom evolucije
Nisi mi vise interesantan jer ni zadnje sto napisah ne razumes.,ne razumes jer ne razmisljas i nemas nikakvu svoju logiku.
Nemam nameru da vredjam,ali ne razumes ni vreme u kome zivis..
Sve van toga nesmem da objasnim zbog cega je tako, jer to vodi u politiku i cenzuru,izlazi se van teme i
Gubi se svaki smisao debate.
 
Nisi mi vise interesantan jer ni zadnje sto napisah ne razumes.,ne razumes jer ne razmisljas i nemas nikakvu svoju logiku.
Nemam nameru da vredjam,ali ne razumes ni vreme u kome zivis..
Sve van toga nesmem da objasnim zbog cega je tako, jer to vodi u politiku i cenzuru,izlazi se van teme i
Gubi se svaki smisao debate.
Kakva sad politika i cenzura...Politika u teoriji evolucije? Zvucis ko teoreticar zavere.
Prvo, mesas pojmove, drugo pravopis nemas.

Al to je apsolutno nebitno. Bitna stvar jeste -> Evolucija je cinjenica, defacto je tako bilo i tako je i dalje. Ne nabazira se samo na slucajnim mutacijama.
Evolucija ima svoje zakone, mehanizme koji regulisu razvitak zivota - i u ni jednom trenutku evolucija ne govori o nastanku zivota, jednostavno ne znamo kako je nastao zivot ali znamo da su prvi zivi organizmi bili jednocelijski i znamo da se od njih sve razvilo, to jeste cinjenica i nema ali. Pitao si kako je nastao zivot, naucnici znaju kako je mogao da nastane zivot, ali nemaju vremeplov da se vrate i vide kako je nastao - moze biti 1 od trenutnih par mehanizma abiogeneze, mogu biti svi mehanizmi(sto je vrlo verovatno zbog vrsta amino kiselina koje postoje). Tako da, sam skreces sa svoje teme i od toga kako je nastao zivot pokusavas da oboris defacto cinjenicu o razvitku zivota
 
Kako znam, pa, ja sam naucnik, znam

uhm. Ne, vera je neosnovana, kao npr vera u boga. Zato se i kaze vera, jer nije osnovana na cinjenicama.
Evolucija je sama po sebi cinjenica, i nema prostora za veru. U nauci kada neko veruje oni ga liferuju iz iste jer je to baised i nikad nije dobro, ne moze doci do objektivnih stvari. Kako znam, pa, ja sam naucnik, znam mnoge koji su liferovani. Sad su na balkan infu obicno
Sam sebe potkopas cinjenicama..🤭
Djaba ti ta diploma,
Mozes da budes naucnik koliko hoces.,
Ne smes da pokazes znanje ili zaista nemas nikakvu logiku!!
Nista ne razumes i branis nesto zastarelo.,
Nikakve moje cinjenice upravo iz nauke nisi ni razumeo,a kamoli objasnio..
Mozes da me citiras i vredjas do sutra, i
Zaista mi nisi vise interesantan sagovornik!!!
 
Sam sebe potkopas cinjenicama..🤭
Djaba ti ta diploma,
Mozes da budes naucnik koliko hoces.,
Nesmes da pokazes znanje ili zaista nemas nikakvu logiku!!
Nista ne razumes i branis nesto zastarelo.,
Nikakve moje cinjenice upravo iz nauke nisi ni razumeo,a kamoli objasnio..
Mozes da me citiras i vredjas do sutra, i
Zaista mi nisi vise interesantan sagovornik!!!
Pa nisi izneo cinjenice. Nisi izneo nista sto je iole tacno. Sto moze biti tacno. Samo si nabacao recenice kako ne znamo nista...

Drugo kako sebe potkopavam ovim dvema tvrdnjama...nema veze s vezom


Takodje. Evo ti jednog samo pitanja - Koja stvar u evoluciji nije tacna? Navedi mi referencu na neki clanak iz pouzdanog izvora koji govori o tome, primera radi na nbci imas bazu podataka naucnih radova o evoluciji. Eto pokazi mi jedan naucni rad u vezi evolucije koji nije tacan
 
to dokažuje da stvaranje organskih jedinjenja kao što su aminikiseline,proteini i td je moguće i van živih ćelija pod ogovarajućim uslovima...što je velika stvar,jer je to potrebno za abiogenezu

Органска једињења постоје невезано са животом. Зашто мислиш да постојање метана, пропана или бензена на некој планети повећава шансу да на њој постоји живот?
 
Не може. Када би ико успео прецизно научно да објасни настанак живота, мислим да би се цео свет променио
Jednom davno, reko jedan covek: "Када би ико успео прецизно научно да објасни настанак munje (groma), мислим да би се цео свет променио."
I uspeo je neko da objasni i, ceo svet se promenio.
 
lepo sam napisao aminokiseline i proteini

Није битно која су органска једињења, она наведох само зато јер њима знам напамет имена. Постоји тенденција експлоатације кровног термина органско, да би се тиме наговестило нешто што треба да подразумева живот. Но, у особи која је преминула имаш милијарде ланаца ДНК пред собом, и ту су ћелије, једра, органеле, комплетан ћелијски апарат, али нема живота. Питање је шта недостаје.
 
Није битно која су органска једињења, она наведох само зато јер њима знам напамет имена. Постоји тенденција експлоатације кровног термина органско, да би се тиме наговестило нешто што треба да подразумева живот. Но, у особи која је преминула имаш милијарде ланаца ДНК пред собом, и ту су ћелије, једра, органеле, комплетан ћелијски апарат, али нема живота. Питање је шта недостаје.
jeste bitno koja su organska jedinjenja u pitranju jer neka mogu da proizvode samo žive ćelije,van njih nemaju uslove za formiranje na zemlji kakva je danas.I kada se priča o abiogenezi onda se misli na ta organska jedinjenja,jenostavno se porazumeva.
I ima velika razlika između neživog i mrtvog,mrtvo je bilo živo,a nezivo nije nikad...Inače kad neko višećelisko biće umre ne umiru u isto vreme ni svi organbi a kamo li sve ćelije...organi i nervi mogu satima posle smrti da idalje funkcionišu i da se polako gase kako odumiru ćelije od toga što više ne dobijaju kiseonih i potrebne nutriente...ćelije nekog živog bića mogu da požive relativno dugo posle smrti tog bića.To je jedan od razloga zašto je moguće reanimirati nekog ako se reagujue odmah i zašto je moguće zaveštati organe da se iskoriste posle smrti.Da to funkcioniše kako ti zamišljaš da tu ima neke "iskre" ne bi bilo moguće ni jedno ni drugo.
O biljkama tek da ne pričam.Na primer,možeš da odsećeš drvo i da iz balvana izbiju izdanci (ne onaj panj sa korenjem koje je ostalo u zemlji nego balvan/trupac,koji je posečen).
 
jeste bitno koja su organska jedinjenja u pitranju jer neka mogu da proizvode samo žive ćelije...
Кажем да није битно за моје питање, а не да уопштено није битно.

I ima velika razlika između neživog i mrtvog,mrtvo je bilo živo,a nezivo nije nikad...Inače kad neko višećelisko biće umre ne umiru u isto vreme ni svi organbi a kamo li sve ćelije...
То је питање. Која је разлика између, условно речено, мртве аминокиселине и живе аминокиселине.
 
Zivo je sposobnost razmnozavanja, protoka energije itd. Nije nista specijalno kad pogledas, postoje mnogo kompleksnije ne zive stvari od toga. Pravimo samo veliku galamu jer jelte mi smo zivi i kako sad to. Abiogeneza ima neke od vrlo dobro potkrepljenih mehanizma kako da, ukoliko je moguce stvoriti od neorganskog molekula organski(a vidimo da je itekako moguce) da je onda moguce stvoriti i zivot iz doslovno receno kamena.(nije kamen nego odredjeni molekuli kao masti i rnk). Tako da generalno gledano, zasigurno je nastao zivot iz nezivog, defacto je tako, pitanje je kojom od trenutnih mehanizama kojim moze da nastane je zapravo nastao.
Interesantno je da koristimo samo 20 od 500 amino kiselina koliko postoje, amino kiseline izgradjuju proteine, sto znaci da je nekad u proslosti bilo i drugih "vrsta" zivota gde su koriscene ostale amino kiseline.
 
wtf? Ne može to ni uslovno rečeno da bude mrtvo a ni živo...
Ако ћеш ти да се правиш да не разумеш питање, ја ћу да се правим да разумем и прихватам твој став да постојање или синтеза аминокиселеине ван или унутар ћелије нема ни условне везе са појавом живота.
 

Back
Top