Zasto nema milionskog protesta?

Jeste ali da je pravne drzave ne bi bilo ni ovolike korupcije i kriminala.
Znaci krenes iz korena ...
Pa ovde jos uvek nema socijalnim karata i da se vidi koliko koji na vlasti ima imovine ... ovde se sve kkrije a scako zna cije je sta u njihovim krugovima.
Meni ne smeta da drugi pliva u parama, smeta mi sto moja zena ima platu 45k dinara. Manje nego sto njen otac ima penziju.
Smeta mi sto nijedan drugi posao ne nudi mnogo vise... dakle imas samo neka zanimanja, poput IT, koja bolje zaradjuju,
ali to samo mali broj ljudi zna da radi...
 
Oh pa ti si empata.
Ja ovim prosijacima kazem da se obrate socijalnom radu ... to im je lokacija gde treba da prose.

Ova prokleta drzava je napravila takav sistem vrednosti gde su penzioneri koji su radili i zaradili penziju u istoj ravni sa prevarantima romske orijentacije koji rade i traze pomoc od drzave.
Ili si empata ili si psihopata. Ne postoji sredina.

A, naravno da ne mislim na one koji prose, nego na posten svet koji radi vredno, a kojem je vrednost primanja prepolovljena.
Ne moze meni da bude dobro ako je njima lose, bez obzira na moj materijalni status. Jer oni su u velikoj vecini.
 
Ili si empata ili si psihopata. Ne postoji sredina.

A, naravno da ne mislim na one koji prose, nego na posten svet koji radi vredno, a kojem je vrednost primanja prepolovljena.
Ne moze meni da bude dobro ako je njima lose, bez obzira na moj materijalni status. Jer oni su u velikoj vecini.
A kako se zove onaj koji prosi za navodno da se prehrani , donesem mu kifle a on kaze da nije gladan , trebaju mu pare...
U lazi su kratke noge a neki imaju i lazne izvestaje od lekara kako bi prosili i koristili empate ...
Ja nisam psiho , oni su pokvareni.
 
Ne znam gde zivis i kolka ti je plata, al kad ode 1700 evra na rezije i zivot, svako
mora da oseti...

Pa ja ne osecam, stvarno, nicega se nisam odrekao, zivim istim kvalitetom kao i pre ove inflacije. Jeste da mi manje para ostane od zarade nego ranije, ali i dalje ne moram da ista smanjim, da se icega odreknem, da promenim ijedan plan....

No, kao sto vec rekoh jedno tri puta - osecam krizu jer, ako nista drugo, vidjam mnogo manje nasmejanih lica na ulici.
 
A kako se zove onaj koji prosi za navodno da se prehrani , donesem mu kifle a on kaze da nije gladan , trebaju mu pare...
U lazi su kratke noge a neki imaju i lazne izvestaje od lekara kako bi prosili i koristili empate ...
Ja nisam psiho , oni su pokvareni.

Pa kakve veze oni imaju sa inflacijom? Tema je inflacija, i kako je ko pogodjen sa njom.
Ti so prose, njima je uvek isto, i o njima ni ne mislim, kamoli da govorim.
Njima ne udeljujem milostinju.

Humanirarnim radom se bavim preko mog udruzenja, koje okuplja nas ovde u dijaspori, gde redovno spremamo i saljemo konkretno porodicama kojima pomoc treba - bez posrednika, bez agencija, bez ovoga/onoga.

Te sto prose a mogu da rade - ne zarezuje niko normalan. I o njima uopste nije rec.
 
Pa ja ne osecam, stvarno, nicega se nisam odrekao, zivim istim kvalitetom kao i pre ove inflacije. Jeste da mi manje para ostane od zarade nego ranije, ali i dalje ne moram da ista smanjim, da se icega odreknem, da promenim ijedan plan....

No, kao sto vec rekoh jedno tri puta - osecam krizu jer, ako nista drugo, vidjam mnogo manje nasmejanih lica na ulici.
A to znaci da se u socijalizmu bolje zivelo >>> @bmaxa se ne slaze ...
Danas samo pijani su nasmejani.
 

Back
Top