Zasto nema milionskog protesta?

Cuj, ako recimo zaradis 2000 i vise evra, a sve poskupi, onda to sto zaradis mozes da bacis na osnovne zivotne potrebe.
IT-jevac moze jos da prezivi, ali kako neko ko radi za 350-500 evra?
Radi jos neki posao ili nesto trguje ... samo je bitno da ti srj ne pravi smicalice.
Ja odavno tvrdim da Bg nije za sve ... jednostavno je tako a svako dolazi ... pokusava.
 
Globalno je ... ovo bas sada nije srj epilog i steta sto nije.

Pa da, ali ti tvrdis da je covek nikakav ajtijevac ako se zali na inflaciju, cime si rekao da onaj ko ima kesha treba da ga boli tuki.

A ja ti kazem da onaj koga boli tuki je debil na nivou 16. veka, a onaj koji brine o svim drustvenim desavanjima je covek koji je zreo gradjanin, bez obzira na matetijalno stanje obojice.
 
Pa da, ali ti tvrdis da je covek nikakav ajtijevac ako se zali na inflaciju, cime si rekao da onaj ko ima kesha treba da ga boli tuki.

A ja ti kazem da onaj koga boli tuki je debil na nivou 16. veka, a onaj koji brine o svim drustvenim desavanjima je covek koji je zreo gradjanin, bez obzira na matetijalno stanje obojice.
Ako imaš kesa, zapravo te boli tuki.
Preboli to ...jednostavno je tako.
Sada se troši više nego ikada.

Da li je to pametno...pa vidi ove silne zgrade i kako idu stanovi...a i šta se vozi...
 
Ako imaš kesa, zapravo te boli tuki.
Preboli to ...jednostavno je tako.
Sada se troši više nego ikada.

Da li je to pametno...pa vidi ove silne zgrade i kako idu stanovi...a i šta se vozi...
To je mali % ljudi. Vecinom su to krsevi stari 15 godina, koji ne vrede ni 2000 evra... a kad vidis tako neke koji po bgd voze kola od 200000 evra,
odmah znas da nisu posteno zaradili...
 
Ako još poskupe krediti onda će zaustaviti inflaciju mada i to je pod pitanjem...
Za ove silne stanove mnogi su se prezaduzili i već u ovoj godini kukaju ...
Recimo komšija, vozi BMW 5 i svaki dan ide na NBG na posao...njemu je to trošak zbog 50km tamo i nazad.
Razmišlja da pored BMW-a ide autobusom na posao...
To je ono kada se zaletis i ne misliš šta to zapravo treba.
Sada je blam koristiti voz ili autobus...
 
Ako još poskupe krediti onda će zaustaviti inflaciju mada i to je pod pitanjem...
Za ove silne stanove mnogi su se prezaduzili i već u ovoj godini kukaju ...
Recimo komšija, vozi BMW 5 i svaki dan ide na NBG na posao...njemu je to trošak zbog 50km tamo i nazad.
Razmišlja da pored BMW-a ide autobusom na posao...
To je ono kada se zaletis i ne misliš šta to zapravo treba.
Sada je blam koristiti voz ili autobus...
Pazi, krediti, nema prosek za to. Prosecna starost auta u Srbiji je 15 godina...
 
Ako imaš kesa, zapravo te boli tuki.
Preboli to ...jednostavno je tako.
Sada se troši više nego ikada.

Da li je to pametno...pa vidi ove silne zgrade i kako idu stanovi...a i šta se vozi...

Onaj koga boli tuku kako ostali sugradjani zive, je lisen empatije.
Onaj ko nema empatiju je, po definiciji, psihopata.

Ali cak i da zaobidjemu tu mracnu istinu, ne moze da ne utice na onoga ko ima kesha to sto ostali mnogo losij le zive.
To znaci porast kriminala, i daleko vecu verovatnocu da ce on ili neko od njegove porodice postati zrtva kriminala.

Ali ni to nije sve - jad i beda na ulici, jednostavno, kvare svaciji kvalitet zivota.

I, na kraju, dodjosmo do one stare: "kada su dosli po njih, nisam se bunio jer nisam oni..."
 
Ja odem u Nemacku , ja uzivam da sednem u DB ICE , zasto ne bi neko ovde sedeo u voz i vozio se ... to je javni prevoz to nije blam.
Ovde su ljudi toliko iskompleksirani da su umislili da su zaista nebeski narod.
Prevoz je katastrofa. Pocevsi od 2018. naglo je degradirao, tako da je sada patnja voziti se na posao time.
Znam, jer se vozim prevozom od 2010. do skoro, kad nisam vise u mogucnosti da hodam :P
 
Onaj koga boli tuku kako ostali sugradjani zive, je lisen empatije.
Onaj ko nema empatiju je, po definiciji, psihopata.

Ali cak i da zaobidjemu tu mracnu istinu, ne moze da ne utice na onoga ko ima kesha to sto ostali mnogo losij le zive.
To znaci porast kriminala, i daleko vecu verovatnocu da ce on ili neko od njegove porodice postati zrtva kriminala.

Ali ni to nije sve - jad i beda na ulici, jednostavno, kvare svaciji kvalitet zivota.

I, na kraju, dodjosmo do one stare: "kada su dosli po njih, nisam se bunio jer nisam oni..."
Pa to, jos i sto plate u IT sektoru ne prate inflaciju, sve jedno kolka ti je plata, kad od prosle godine
vredi za 50% manje...
 
Ne pise na autu godiste, sve su to krsevi, stari vise od 10 godina. To sto su dobra kola nekad bila, pa i moj
kolega kupio za 2000 evra audi iz 1999, pa eto audi vozi. Isto ti je tako sa bmw i ostalima...
Kada se kaze BMw 5 ne mislim na seriju iz 90ih ... imas ovu seriju G30 stari su oko 5 godina i mladji za 30 000e
Sta je to za srednju klasu automobila a prodas recimo stan za 100 000e i preselis se u Pancevo u neku garsonjeru ... ima tih scenarija milion.
 
Prevoz je katastrofa. Pocevsi od 2018. naglo je degradirao, tako da je sada patnja voziti se na posao time.
Znam, jer se vozim prevozom od 2010. do skoro, kad nisam vise u mogucnosti da hodam :P
:(

Prevoz za vreme Djilasa je bio bolji .. i generalno ostalih pre Vucica.
Znam tacno za voz izmedju Panceva i bG ... dosli naprednjaci obnovili su jos jedan kolosek prema Pancevu sada ima dva i ukinuli slavni Beovoz koji je Milosevic u vreme one krize instalirao kada se i elektrifikovala pruga BG-Pancevo.
 
:(

Prevoz za vreme Djilasa je bio bolji .. i generalno ostalih pre Vucica.
Znam tacno za voz izmedju Panceva i bG ... dosli naprednjaci obnovili su jos jedan kolosek prema Pancevu sada ima dva i ukinuli slavni Beovoz koji je Milosevic u vreme one krize instalirao kada se i elektrifikovala pruga BG-Pancevo.
Za vreme zutih je prevoz bio konacno sredjen i prestale su guzve. Niko nije vise razmisljao o prevozu, sem da primete da je
normalan. Sa Vucicem dolazi degradacija svega, pa i prevoza...
 
Kada se kaze BMw 5 ne mislim na seriju iz 90ih ... imas ovu seriju G30 stari su oko 5 godina i mladji za 30 000e
Sta je to za srednju klasu automobila a prodas recimo stan za 100 000e i preselis se u Pancevo u neku garsonjeru ... ima tih scenarija milion.
U kola ne treba toliko ulagati. Recimo za mene je ok ako na svakih 5 godina uzmem nov auto, koji kosta do 25000 evra,
i to je to.
 

Back
Top