Zasto Neko Sledi Epilepticare ?

MaranAta

Ističe se
Poruka
2.303
Пророчица суботарске секте - Вајтова је као девојчица добила камен у главу, и три недеље била у коми.

Савремена медицина каже за такве случајеве следеће:
-----------------------------------------------
- Онај ко је био у коми 24 часа има 40% шансе да добије епилепсију.
- Вајтова је била у коми 504 часа... Вероватноћа ?!? Оставићу суботарима да то израчунају.

Браћа Бринкерхофф су у опису њених трансева у ствари верно описали нападе епилепсије, а да тога нису били ни свесни.

ПИТАЊЕ: Зашто суботари епилептичарку сматрају за пророка ?
 
MaranAta:
- Онај ко је био у коми 24 часа има 40% шансе да добије епилепсију.
- Вајтова је била у коми 504 часа...
Ovo si već jednom napisao, mrzelo me da ti odgovaram ali to uopšte nije tačno. Veća je šansa da čovek bolestan od epilepsije padne u komu prilikom "grand mal" napada nego neko da neko dobije epilepsiju zbog toga što je bio u komi.

Međutim, iako to nije tačno, to ni najmanje ne menja moje mišljenje o lažnim prorocima - Vajtovoj, Džonu Habardu, Isusu, Muhamedu, Čarlsu Raselu i ostalim "božjim" sinovima.
 
Koma je sirok pojam!!!Ne postoji jedan razlog za komu vec niz poremecaja i oboljenja(povrede,oboljenja mozga:tumori,izliv krvi u mozak...dalje,pad ili skok secera i td),a ZBOG POREMECAJA U MOZGU U TOKU KOME MOZE DA SE JAVI EPILEPSIJA!!!!(2 najvaznija pitanja lekara kada se pacijent javi sa znacima epilepsije su:Da li je neko u porodici imao tu bolest i da li je bilo povrede glave ili neke druge bolesti mozga pre prvih simptoma)OVO JE VEC TEMA ZA FORUM O MEDICINI,ali se uklapa i u osnovnu temu!Pozdrav!
 
MaranAta:
Пророчица суботарске секте - Вајтова је као девојчица добила камен у главу, и три недеље била у коми.

Савремена медицина каже за такве случајеве следеће:
-----------------------------------------------
- Онај ко је био у коми 24 часа има 40% шансе да добије епилепсију.
- Вајтова је била у коми 504 часа... Вероватноћа ?!? Оставићу суботарима да то израчунају.

Браћа Бринкерхофф су у опису њених трансева у ствари верно описали нападе епилепсије, а да тога нису били ни свесни.

ПИТАЊЕ: Зашто суботари епилептичарку сматрају за пророка ?
Verniku ne priliči da postavlja pitanje sa ovakvim objašnjenjem. Medicinska nauka je sa aspekta religije i Hristovog učenja u popriličnoj zabludi jer sve objašnjava ovozemaljskim (nedovoljno dokazanim) argumentima. Hristos je činio čuda i religija pretpostavlja čuda kao normalnu prirodnu pojavu, čini mi se.
NAGLAŠAVAM: NE PRIPADAM ADVENTISTIČKOJ CRKVI ILI UČENJU ILI NAZOVI TO KAKO HOĆEŠ.
Samo primećujem da se nešto ne slaže.
Naglašavam takođe: vrlo sam skeptična prema "radu" novih proroka i nisam upoznata sa tim čime se bavi dotična dosta dokazivana i osporavana osoba.
 
Komshinica:
Naglašavam takođe: vrlo sam skeptična prema "radu" novih proroka...
Drago mi je da to čujem, Komšinice.

A kad smo već kod toga, šta to "starim" prorocima (Muhamed, Isus, Zoroaster & co.) daje veći kredibilitet, ako objektivno razmislimo?

Nisu li tada ljudi bili mnogo naivniji nego danas i podložniji pogubnom uticaju harizmatičnih mesija?
 
aharon:
A koji je to pogubni uticaj onih koje si naveo?
Razni pogubni uticaji. Recimo zaglupjivanje ljudi obećavanjem života posle smrti, širenje opšteg neznanja i pogrešnih predstava o funkcionisanju prirode, izazivanje mržnje, ratova i ubijanja na osnovu raznih religijskih pripadnosti (verski ratovi), masovno propagiranje patrijarhata, itd.

Ne želim da kažem da nije bilo i pozitivnih uticaja ili da su ove ružne stvari delo namere, ali je ispalo kako je ispalo.

Suština: svi "proroci" su lažni proroci, Bog nema razloga da šalje svoje izaslanike u ljudskom obliku na Zemlju. Ako je toliko moćan da stvori Univerzum, svakako zna i elegantnijih načina da nam utuvi u glavu ono što mu padne na pamet. (ukoliko Bog postoji, što je malo verovatno, s obzirom da se svaki kontakt sa njim ionako bazira na svedočenjima kojekakvih proroka i njegovih "sinova")

Ovo je bar jasno.
 
Postavljaš se kao da si u Vrhovnom Savjetu Univerzuma (sad mi pade takav naziv na pamet, a ko zna možda i postoji).
Vidiš Tvorac je dovoljno elegantan da te pusti da razmišljaš kako razmišljaš i ne dira te zbog toga jer to je tvoj izbor.
Takođe, izrazito voli da mudrace hvata u njihovoj mudrosti, a "velike" stvari čini preko malih ljudi.
A činjenica da je Božije Poslanike kako treba shvatio relativno vrlo mali broj ljudi ne govori ništa o njima samima, a govori mnogo o težini odgajateljskog posla kojeg Tvorac ima sa ljudskim rodom i veličinom novosti koju on uvodi u stvaranje spojem duha i materije (energije na vrlo različitim nivoima) na takav način.
Ali bolje da ih je slijedio i shvati makar ko nego baš niko, jer je barem sjeme posijano iz kojeg ima nade da nekad nešto nikne (i hoće :D ).
Ti jednostavno tako govoriš zato što ne znaš šta bi bilo da njihovog "pogubnog" uticaja nije bilo.
Doduše smislio bi Tvorac već nešto :D :D :D jer on je umjetnik.
 
Мало дужа верзија оригиналног текста...

Osnovne činjenice povrede EGW sa medicinske tačke gledišta:
1. U devetoj godini EGW je zadobila povredu nazalne oblasti lica od strane projektila i pala na zemlju.
2. Odmah je izgubila svest.
3. Jako je i dugo krvarila i odnešena je do obližnje prodavnice.
4. Nakon kratkog intervala svesti, postaje PONOVO BESVESNA ŠTO JE POTRAJALO TRI NEDELjE.
5. Kada se svest povratila, nije se sećala šta se dogodilo.
6. Primetila je da je lice deformisano.
7. Bila je prikovana za krevet koj mnogo nedelja i omršavila je kao kostur.


Šta kaže medicina za ovakve slučajeve - kome od tri nedelje ?
Oblast glave gde je Ellen zadobila udarac kamenom je umnogome doprinela ozbiljnosti povrede koja je usledila. Kamen je udario Ellen u nos pošto se ona okrenula unatrag da vidi koliko blizu je devojčica bila, i bez svesti je pala na zemlju. Girgis je objasnio da JE TEMPORALNA OBLAST MOZGA POSEBNO IZLOŽENA POVREDAMA ZBOG SVOG POLOŽAJA NISKO U LOBANjI ODMAH IZA OČIJU.

Dug period besvesnog stanja koji je usledio nakon Ellen-ove povrede glave, i amnezija (gubitak pamćenja) u vezi incidenta, ukazuju na ozbiljnost povrede mozga, kao i spori oporavak posle incidenta. POVREDE GLAVE KOJE IZAZIVAJU KOMATOZNO STANjE OD TRI NEDELjE NISU ČESTE I OBIČNO SU REZULTAT TEŠKOG OŠTEĆENjA MOZGA. U 105 izveštaja o deci koja su pretrpela povrede lobanje popraćene periodom besvesnog stanja, u samo 4 slučaja je to besvesno stanje trjalo duže od 24 časa.

Cyril B. Courville, profesor za nervne bolesti na Loma Linda University, i vodeći strulnjak za povrede glave, pisao je: “... Period besvesnog stanja je sasvim dobar pokazatelj jačine potresa mozga. Period od preko šest časova ukazuju na mogućnost velikih krvnih podliva i frakture lobanje. Ti pacijenti mogu i da prežive, zavisno od stepena pomenutih simptoma. ... POVREDE TEMPORALNOG DELA MOZGA OSNOVNI SU UZROK PSIHOMOTORNE EPILEPSIJE. Od 45 slučajeva kliničkog slučaja psihomotorne epilepsije, čak u 20 slučajeva je ona izazvana povredama glave. Po oporavku posle dužeg perioda besvenog stanja, povrat pamćenja je veoma spor, i samo trećina pacijenata povrati kompletno pamćenje.

Jennett u svojoj studiji od 800 slučajeva povreda glave, kaže da 40% PACIJENATA KOJI SU PRETPELI GUBOTAK PAMĆENjA OD 24 ČASA I VIŠE, DOBILI SU EPILEPSIJU. Ukoliko postoji 40% verovatnoće da će pacijent koji je bio u komi 24 časa i više dobiti epilepsiju, KOLIKA JE ONDA VEROVATNOĆA DA JE EGW DOBILA EPILEPSIJU AKO SE ZNA DA JE BILA U KOMI CELE TRI NEDELjE !

U drugoj studiji, Jennett zaključuje da od 481 slučaja epilespije nastale kao posledice povreda glave, U 90% SLUČAJEVA JE TO BILA EPILEPSIJA TEMPORALNE ZONE MOZGA. 53% pacijenata je imala od jedan do šest napada godišnje, a 18% je imala više od jednog napada mesečno.
 
aharon:
...stvaranje spojem duha i materije (energije na vrlo različitim nivoima)
Molim te ne pominji energije i nivoe, to jako smešno zvuči. Zna se koje energije postoje i tu nema nikakve ezoterije. Ljudi koji pričaju o tajnovitim "energijama" obično ne znaju ni šta je energija, a ti valjda nisi jedan od tih.
aharon:
...jer on je umjetnik.
Okreni se oko sebe i videćeš da nije baš genije. Ali bez predrasuda, ako možeš.
 
Uzdržavam se da pričam stvari koje nisam iskusio ili barem "omirisao", prihvatao neko to moje iskustvo kao vjerodostojno ili ne.
Ništa ne pričam samo zato što lijepo zvuči ili dobro "sjeda" u raspravi.
Predrasuda nemam više nego ti, ili ukoliko ih imam, nisam im rob.
Dakle, ono što sam rekao nisam rekao napamet ili tek citirajući kogagod.

Kada govoriš o vidljivosti Boga, zašto ne govoriš o vidljivosti npr. električne energije o kojoj imaš znanje samo na osnovu njenih pojavnih izražavanja (isto kao i o Bogu). Pa i ono što vidiš od nje nije ona (jer trčkaranje atoma nisi u stanju da vidiš) nego samo njeno pojavno izražavanje blisko tvom sadašnjem razumijevanju.
Električna struja nije bila ništa manje istinita i opipljiva prije 10 vjekova samo zato što neko nije bio u stanju da je shvati, izmjeri ili što drugo.
Da ne kažemo da je znanje o njoj dugo bilo sputano čitavim nizom predrasuda i zašarafljenih sasvim krivih shvatanja svijeta.
Bilo šta u vezi električne energije tada je bila čista ezoterija, danas je daleko od toga.
Tako i postojanje Boga (a o kojemu i te kako možeš štošta naučiti na osnovu Njegovog izražavanja) jednom će postati mnogo "opipljivije" ali će ljudi kao bića morati da se razviju i promijene da bi to mogli da usvoje i pojme.
U svom životu sam se uvjerio u postojanje Boga (a počeo sam u potpuno drugačijem okruženju i dugo bio drugačijih shvatanja) i ti možeš zastupati šta hoćeš i možemo razgovarati, ali moj stav ne zavisi od drugih ljudi i njihovih mišljenja kad imam sopstveno iskustvo.
Živio :D
 
aharon:
Električna struja nije bila ništa manje istinita i opipljiva prije 10 vjekova...

Aharone, električna energija se razlikuje od Boga po tome što ona ima očiglednu interakciju sa materijalnim svetom. Ona se lako kontroliše, oseća, proverava, iskorišćava. Ideja Boga je samo ideja u glavama vernika. Ti kažeš da je Bog stvorio kosmos zato što je sve tako lepo i savršeno oko tebe. Ja kažem da ga je stvorila moja čukunbaba jer je bila talentovana za ručne radove. I ja i ti imamo tvrdnju iste težine jer ni jedan ni drugi nemamo dokaze.

A kad ja tebi kažem kroz ovu žicu protiče struja od 220V, ništa se ne vidi, ti je ipak nećeš pipnuti, jer znaš da se nećeš lepo provesti.

A kad ti meni kažeš "ne čini zlodela jer će te Bog kazniti" ja znam da to nije isina, jer Bog ne postoji nigde osim u tvojoj glavi. Sve što mi se desi ili ne desi biće rezultat čiste matematičke slučajnosti. Bog je samo ideja, i stoga nema fizičke interakcije njega i sveta u kom mi živimo.
 
Sizif:
Komshinica:
Naglašavam takođe: vrlo sam skeptična prema "radu" novih proroka...
Drago mi je da to čujem, Komšinice.

A kad smo već kod toga, šta to "starim" prorocima (Muhamed, Isus, Zoroaster & co.) daje veći kredibilitet, ako objektivno razmislimo?

Nisu li tada ljudi bili mnogo naivniji nego danas i podložniji pogubnom uticaju harizmatičnih mesija?
Ne bih mogla da to odgovorim na to pitanje o tzv. starim prorocima. Prosto zato što nisam tada bila tamo. Da jesam, ne znam kojoj bih se strani priklonila. Ne slažem se da su ikada ljudi bili naivniji, niti da su sada naivniji. Može tako da izgleda zbog razlike u načinu života, ali teme za razmišljanje su bile i ostale iste.
 
Poštovani Sizife.
Kad smo kod smiješnih izraza malo ih je koji se mogu porediti sa izrazom "matematička slučajnost" koji si upotrebio. ("Mala matematička vjerovatnoća" je već nešto drugo, ali opet ne primjereno).
To što je prividno sakriven iz imena tako sjajne nauke kao što je matematika ne daje mu ništa više na smislu, jer taj izraz u suštini ne znači ništa osim: "neobjašnjivo" ili "događaj čiju zakonitost još ne poznajemo" (ali to nikako ne znači da takva zakonitost ne postoji).

Blez Paskal (svakako ne nepoznato ime na području matematike i fizike) svojevremeno je sjajno opisao stanje ljudi slično tvojem:
"Čovjek koji ne vjeruje u Boga mora da vjeruje u hiljadu nevjerovatnih stvari da bi to i ostao."
Jer svaki aksiom (a to je najniži nivo u svakom matematičkom dokazu) je stvar dogovora ili preciznije rečeno: vjere.

No da ne ne dužim, iako mi je hiljadu argumenata palo na pamet da odgovorim na tvoje samouvjereno iznesene (ali pune nedostataka) tvrdnje, ne želim da se upuštam u raspravu koja neće donijeti nikakav pozitivan plod ni nama ni čitaocima ove teme.
Jer dobro mi je poznato da se mišljenje ljudi ne može izmijeniti iz temelja u raspravama, ma kako mudre (ili manje mudre) riječi u njima iznesene, nego isključivo usljed životnih događaja i okolnosti koje takvu promjenu izazovu.
S druge strane, ako u svom privatnom životu iskazuješ poštenje i dobrostivost prema drugima, ti si mi ipak mnogo bliži od nekih koji pune usta pričama o Bogu ali prazne srca od svega valjanog.

Ako na ovoj ili drugim temama bude kakvih konkretnih pitanja na koja mogu odgovoriti nečim korisnim i izgrađujućim, ja ću se već uključiti, a ako ne sačekaću malo.
Živjeli i svako dobro :D :D :D
 
Aharone, u pravu si. Moja nezgrapna konstrukcija "biće rezultat čiste matematičke slučajnosti" može da se prevede na "biće rezultat čiste slučajnosti" koja se svakako može opisati nekim stepenom verovatnoće.
Ono što sam hteo da kažem je da nema presudnog faktora u vidu nekog "super bića" koje utiče na tu odluku, verujem da si to razumeo.
 
MaranAta:
Морам а вас подсетим да је топик о ЕПИЛЕПТИЧНОЈ особи коју суботарска СЕКТА сматра за пророка. Дакле, држите се теме. :?
MaranAta, ne preteruj. Epilepsija nema veze sa idiotizmom. Postoje sasvim pametni i normalni ljudi koji na nesreću imaju epilepsiju.

Naravno, time ne želim da kažem da je Vajtova bila normalna osoba.
 
Najtragicnije je to sto se time postize monstruozni cilj:SLEDITI BOLESNE (a da oni to mozda i nisu hteli,VEC SMO MI TO PROCENILI I POZELELI(mi,'kao zdravi').I kod nas danas imate slicnu pojavu:vecina"vidovnjaka i magova" su bili u klinickoj smrti,u komi,u nesvesti,a onda su dobili moc da predskazuju,znaju..TVRDIM DA SE U 90% SLUCAJEVA(IZUZIMAJUCI PREVARANTE KOJI SVESNO TO PRICAJI) RADI O KLASICNIM PSIHOZAMA TIPA SHIZOFRENIJE!!!
 

Back
Top