Zašto neke žene "žele da žele da imaju seks", ali ne osećaju želju

Sensei

Master
Moderator
Poruka
62.877
Šta se dešava kada vaša želja za seksom ne postoji - ali želite da bude? Nekim ženama koje imaju ovaj nizak ili nikakav seksualni nagon može se dijagnostikovati poremećaj hiposeksualne želje ili HSDD.

Važno je napomenuti da HSDD više nije zvanična dijagnoza, pošto je Dijagnostički i statistički priručnik za mentalne poremećaje uklonio HSDD iz svog petog i najnovijeg izdanja 2013. godine, zamenivši ga sveobuhvatnijim terminom ženski seksualni interes/poremećaj uzbuđenja. (FSIAD).

Ipak, termin HSDD se zadržao i još uvek ga koriste mnogi seksualni terapeuti.

1697747887300.png

Neko se prepoznao? Vi ste prepoznali nekoga?

Recimo ja sam kao devojka imala par god sex a da ništa posebno nisam osećala. Pitala sam se sa li je to to, jer sama sa sobom sam imala i želje i fantazije i snove ali u realnosti kad bih bila sa nekim sve je bilo mlako. Do negde moje 21 god kada sam bila sa nekim posebnim.
Onda je naisao neko ko ti je pruzio orgazam i ti si posandrcala

OK jasno nam

A i imaš ono da su neki muškarci iako možada neke kažu dobri ljubavnici, zapravo za mene uopšte nisu, ostavljaju me hladnom.
Jedbnostavno, ne možeš se napaliti sa bilo kim.

A i ženi treba da prođe neko vreme da shvati sebe i upozna svoje telo, šta voli, šta ne voli, koji je muškarci uzbuđuju i slično. Eto.

Žalosno je ako neka nikad to ne spozna ili se ne usudi da proba sa više njih i vidi.

A i imaš ono da su neki muškarci iako možada neke kažu dobri ljubavnici, zapravo za mene uopšte nisu, ostavljaju me hladnom.
Jedbnostavno, ne možeš se napaliti sa bilo kim.
Значи да је све индивидуалнно и у питању субјективно мишљење ко је "добар" а ко није. Екзактне чињеница не постоје.
A i ženi treba da prođe neko vreme da shvati sebe i upozna svoje telo, šta voli, šta ne voli, koji je muškarci uzbuđuju i slično. Eto.
Значи да је до жене, ни једна није иста.
Žalosno je ako neka nikad to ne spozna ili se ne usudi da proba sa više njih i vidi.
Е са овим бих се могао сложити.

Želju neko može da ima sam po sebi, da se dira, doživljava sa sobom orgazme, ali da u interakciji sa drugima, tj kada počne odnos ne oseća ništa.
Ама не може ми жеља зависити од некога другога било шта да је у питању. Жељу имам или немам, а све остало што услиједи може ми се свидјети или не свидјети.

Pa sigurno je veća verovatnoća da će neki dobar zavodnik, sa dobrom alatkom i ko ume sa ženama biti pre tu da zadovolji i da puni ugođaj. Ali je fora u tome što mnoge žene imaju samo jednog ili par muških u životu koji i sami nisu menjali i onda šta im bude bude. Ne kažem da je to loše samo po sebi, ali njima je zatvoren čitav jedan svet.

Опет је то све индивидуалнно, на хиљаде истраживања говоре ни да добра "алатка" није сама по себи гаранција да ће баш свака жена уживати у њој. Па ето те које су имале само једног или пар углавном кажу нема добрих мушкараца за секс, а нити су пробале са више њих, нити је то уопште могуће пробати да би тако нешто могле рећи.

... sa dobrom alatkom...

Nebitno.
..ali njima je zatvoren čitav jedan svet.
Ali verovatno otvoren neki drugi svet.Svetovi su u nama.Samo ih trebamo pronaći i otvoriti.

Опет је то све индивидуалнно, на хиљаде истраживања говоре ни да добра "алатка" није сама по себи гаранција да ће баш свака жена уживати у њој.
Naravno da nije.To je samo deo tela.

Pa kako nebitno. Neke žene su ceo život upućene na muža koji jedva da ima nešto.. Ok, njihova stvar, ali za zrele žene koje vole sex to je itekako važno.
Ali verovatno otvoren neki drugi svet.Svetovi su u nama.Samo ih trebamo pronaći i otvoriti.
Msilila sam na sex. Sigurno da ima drugih stvari koje su važne i lepe u životu.

Pa kako nebitno.
Veličina i oblik alatke je potpuno nebitna stvar, kao što rekoh -samo deo tela.
Pored tog dela tela, komada mesa mora da postoji još mnogo, mnogo toga da bi svi bili sretni i zadovoljni.
I ispunjeni .
Badava mi konjina sa metar alatke ako ne zna šta je dodir i šta treba da kaže.

Veličina i oblik alatke je potpuno nebitna stvar, kao što rekoh -samo deo tela.
Pored tog dela tela, komada mesa mora da postoji još mnogo, mnogo toga da bi svi bili sretni i zadovoljni.
I ispunjeni .
Badava mi konjina sa metar alatke ako ne zna šta je dodir i šta treba da kaže.
To jedno drugo ne mora da isključuje, tj sve je važno.
Dobro, kako kome.
Važno je da se ljudi pre svega upare, da se on pored nje oseća kao muškarac i ona pored njega kao žena.

Inače je to bilo nabrajanje, jedna od stvari koju sam navela.

Back