Zašto ne želim da imam decu!

ko je turio nos u njen ziovt ?
sama je iznela svoje debilne stavove pre svega da su deca nevaspitana , dosadna...

kada sam istrčava pljujuci po najsvetijem , najmladjem narastaju , slede i reakcije
Она је инфлуенсерка, тачно зна шта ће изазвати реакције. Није јој важно да ли су позитивне или негативне, а контроверзни ставови их увек изазову.

Она је инфлуенсерка, тачно зна шта ће изазвати реакције. Није јој важно да ли су позитивне или негативне, а контроверзни ставови их увек изазову.
a dakle interes.

danas nije bitno da li si covjek, bitno je rejting da si popularan taman i negativno

a dakle interes.

danas nije bitno da li si covjek, bitno je rejting da si popularan taman i negativno
Од тога живе и то врло лепо.
Мени је више проблематично то што је инфлуенсер, наводно, утицајан...и како ће се то одразити на њене младе пратиоце.

Од тога живе и то врло лепо.
Мени је више проблематично то што је инфлуенсер, наводно, утицајан...и како ће се то одразити на њене младе пратиоце.
za sve bi trebalo da postoji cenzura

ali zapad radi na destabilizaciji drustva u svakom pogledu

jedan način od toga je i to

Nisam dobila nikakvo obaveštenje šta se desilo na kraju, a poruke su vidim sve izbrisane. 🤷‍♀️
S obzirom da sam strana u postupku i oštećeni, osnovni je red da mi se barem saopšti kako je slučaj rešen a onda i izvini u ime foruma ako sam u pravu. Ili banuje ako sam uzurpirala neosnovano uvažene moderatore i kolege forumaše.

Nisam dobila nikakvo obaveštenje šta se desilo na kraju, a poruke su vidim sve izbrisane. 🤷‍♀️
S obzirom da sam strana u postupku i oštećeni, osnovni je red da mi se barem saopšti kako je slučaj rešen a onda i izvini u ime foruma ako sam u pravu. Ili banuje ako sam uzurpirala neosnovano uvažene moderatore i kolege forumaše.
Ти ниси оштећена. Југослав је кажњен за провоцирање упућено теби. Сви ваши постови и расправа су обрисани. Летње кише је рекла да могу да бришем пост упућен њој и обрисала сам.
Сад бих те замолила да престанеш да спамујеш ову тему.
Сваки твој следећи пост мимо теме ће бити обрисан без даљег објашњења.

Pozdravljam svakog ko donese odluku da ne bude roditelj ako već smatra da za to nije sposoban, jer je to validan razlog. To treba poštovati, za razliku od degenerika koji štancaju decu, a nisu u stanju sami sebi sline da obrišu. Treba nam dozvola da bi upravljali motornim vozilima, ali zato decu može da pravi svaka poluretardirana budala i to koliko komada hoće.

Pozdravljam svakog ko donese odluku da ne bude roditelj ako već smatra da za to nije sposoban, jer je to validan razlog. To treba poštovati, za razliku od degenerika koji štancaju decu, a nisu u stanju sami sebi sline da obrišu. Treba nam dozvola da bi upravljali motornim vozilima, ali zato decu može da pravi svaka poluretardirana budala i to koliko komada hoće.
Treba li možda komisija da se oformi da odlučuje ko može, a ko ne može da "štancuje" decu?
I ko to treba da bude u komisiji?

Treba li možda komisija da se oformi da odlučuje ko može, a ko ne može da "štancuje" decu?
I ko to treba da bude u komisiji?
Претпостављам да је мислио на оне који не могу сами да издржавају децу, живе у крајњем сиромаштву, а сваке године буре купуса у подрум и беба у кући.
Мени је то исто сумануто.
Јесте нехумано забранити некоме да прави децу, али држава мора да их едукује и дели им макар бесплатне кондоме, уместо да допушта нове социјалне случајеве.
Или да таквим људима обезбеди посао, макар да чисте улице, јер они углавном нису ни школовани за нешто више.

Претпостављам да је мислио на оне који не могу сами да издржавају децу, живе у крајњем сиромаштву, а сваке године буре купуса у подрум и беба у кући.
Мени је то исто сумануто.
Јесте нехумано забранити некоме да прави децу, али држава мора да их едукује и дели им макар бесплатне кондоме, уместо да допушта нове социјалне случајеве.
Или да таквим људима обезбеди посао, макар да чисте улице, јер они углавном нису ни школовани за нешто више.
Siromaštvo je relativna pojava.
Znam porodicu sa devetoro dece. Svih devetoro su lepi i u školu su dolazili čisti, uredni, a živeli su na ivici siromaštva.
Bili su slabi đaci.
Danas su muška deca vlasnici porodične, građevinske firme.
Za žensku decu ne znam, ali verujem da su se udale.

Siromaštvo je relativna pojava.
Znam porodicu sa devetoro dece. Svih devetoro su lepi i u školu su dolazili čisti, uredni, a živeli su na ivici siromaštva.
Bili su slabi đaci.
Danas su muška deca vlasnici porodične, građevinske firme.
Za žensku decu ne znam, ali verujem da su se udale.
Такође не разумем стављање материјалног на пијадестал кад је свима јасно да највеће инвалиде од људи направи емотивно занемаривање детета од стране родитеља.
Дете може бити срећно цело детињство једући хлеб и воду, и подједнако несрећно живећи у дворцу хладноће.
Новац је потребан али не и довољан услов. А љубав је и потребна и довољана.

Такође не разумем стављање материјалног на пијадестал кад је свима јасно да највеће инвалиде од људи направи емотивно занемаривање детета од стране родитеља.
Дете може бити срећно цело детињство једући хлеб и воду, и подједнако несрећно живећи у дворцу хладноће.
Новац је потребан али не и довољан услов. А љубав је и потребна и довољана.
To da detetu treba pružiti sve povoljnosti savremenog društva je mantra koju najčešće čujem od ljudi koji imaju jedno ili nijedno dete.
Pritom su imućni.
Mnogo je poštenije reći da je roditeljima lakše da imaju jedno dete, nego više dece.

Лепо је ово што вас две пишете, али то сиромаштво о коме ви пишете и сиромаштво овде уопште није исто.
Ја пишем о правом сиромаштву, кров који прокишњава на приклепаној колиби, без струје и воде, прљави, поцепани, гладни...

Лепо је ово што вас две пишете, али то сиромаштво о коме ви пишете и сиромаштво овде уопште није исто.
Ја пишем о правом сиромаштву, кров који прокишњава на приклепаној колиби, без струје и воде, прљави, поцепани, гладни...
Ок, и колико је таквих процентуално?
То су психијатријски случајеви, дереализовани, најчешће из спектра шизофренија кад се зачепрка.
Јер не постоји нико, условно речено, нормалан ко би правио десеторо деце, а живео у рушевини без крова.

Допунила сам коментар.

Шта 100%?
Питам колико их је у општој популацији у коју се рачунамо сви ми.
Зашто је то уопште битно?
Постоје и ништа се не предузима по том питању, то је поента.

Ок, и колико је таквих процентуално?
То су психијатријски случајеви, дереализовани, најчешће из спектра шизофренија кад се зачепрка.
Јер не постоји нико, условно речено, нормалан ко би правио десеторо деце, а живео у рушевини без крова.
Аха, сад видим...па не знам шта да ти кажем.
Њихова прича је да су и они из многодетних породица, да им држава није дала посао, нису се школовали не знам због чега...једино децу знају да праве.
Кад их слушаш не примећујеш дијагнозу, само запуштеност.
С времена на време се покрену акције, набави им се огрев, одећа, али година је дуга...и следеће године кад стигне помоћ констатују да је ту још једна беба.
Једни имају тринаесторо...
Кад већ помену дијагнозе, имали смо брачни пар, приметно психички оболео, 4 деце, сва исто болесна...да кажеш да их стерилишу бићеш Хитлер, да их оставиш праве болесну децу. Ево, ни сама не знам. Отац је умро,мајка их пре тога напустила и преудала се...децу једва сместили у хранитељске породице. Туга.

Back