Zašto ne umemo da napravimo testeninu?

Ne,mislim da naše fabrike idu linijom manjeg otpora.
Ili ih vode nestručni ljudi. Dođe im neko od tima sa recepturom
koja je nešto skuplja,ali mnogo bolja..i to bude odbijeno!
Verujem da možemo da proizvedemo kvalitetnije,ali to ne prolazi
kod rukovodećeg tima.

A što se tiče pravljenja domaće testenine,to umem i ja,još
od kad sam bila devojčica.
posle onog ekonomskog, ti hoces da kazes da je problem politicki - postoji valjda majku mu neko istrazivanje trzista a ne Milojica rek'o to je skupo - necemo?
 
meni se vise svidjaju ta manja pakovanja. Iskreno 500g mi je mnogo. Recimo pakovanje od 300g bi mi savrseno odgovaralo.
Pa, za dve osobe pola pakovanja ove od 500g mi je sasvim ok, što znači da mi ostaje pola za još jednom. 450g je još ok.
Kad se prevarim pa ne gledam gramažu, a uzmem to od 350g, po osećaju sipam isto ono za dvoje, ali mi ne ostane dovoljno za sledeći put. Sve to po istoj, ili čak višoj ceni!
Gledam onaj ostatak i blago se iznerviram. Nervoza čini da sipam sve, a šta imam na kraju? Oko tanjir 'ladne i skoro plastificirane paste koja se, naravno, baci. :ljuta:
Da... znate šta? Nabaviću one korisne, a i ukrasne staklene tegle za pastu. Mhm!
 
Pa, za dve osobe pola pakovanja ove od 500g mi je sasvim ok, što znači da mi ostaje pola za još jednom. 450g je još ok.
Kad se prevarim pa ne gledam gramažu, a uzmem to od 350g, po osećaju sipam isto ono za dvoje, ali mi ne ostane dovoljno za sledeći put. Sve to po istoj, ili čak višoj ceni!
Gledam onaj ostatak i blago se iznerviram. Nervoza čini da sipam sve, a šta imam na kraju? Oko tanjir 'ladne i skoro plastificirane paste koja se, naravno, baci. :ljuta:
malo mi je 250G (ili pola 500g pakovanja). Ja sam poceo da kupujem testo u parovima zbog toga nikad ne kupim 1 pakovanje - nego dva (otprilike 3 kuvanja od 300g)

nikad ne kuvam testo da nije za izjedamput. Skuva se, i sve se pojede, nista ne ostaje.
Uvek sveze i toplo.
 
testo nam moze promeniti drzavu, ako resimo testo... mozda i drzavu resimo :hahaha:
Da, ali tom tehnikom ćemo eliminisati sve što treba da se menja, a liči na nešto zanemarljivo, i od promena može biti samo ona na gore! :mrgreen:
Ovo me podseti na onaj video o svetskoj pošasti sa gradativnim ''It's just...'',
jer i ovde ispada da je to, pobogu, samo testenina!
 
jer i ovde ispada da je to, pobogu, samo testenina!
mozda je to samo testenina, ali to je znacajna stavka u hrani. Ruku na srce mi nismo Italija pa da nam to bude znacajni udeo u nacinu ishrane, a i zbog klime.

Drugo, testenina je strateska namirnica, jer moze da se ocuva na duze vreme, i moze da se magacionira, lako i brzo se priprema. Opet ruku na srce mi cemo radije da lagerujemo brasno nego testeninu.

i od promena može biti samo ona na gore! :mrgreen:
1646414746315.png


zasto uvek imamo taj negativan stav o svemu ?

salji video ....
 
Poslednja izmena:
dobro je, ali s postovanjem, ja ne volim al dente testeninu. Pogotovo ne spagete.

Svejedno spagete jedem retko. To sa 'al dente' je kao neka vrsta religioznog internacionalnog kulinarskog hita, kad je u pitanju testenina. Ne jednom sam se gotovo zadavio sa al dente spagetima. Ali da bih omeksao taj stav kako kaze moja draga NYC drugarica: izvadis spaget iz lonca pa bacis na plafon - ako se zalepi i ostane na plafonu - spagete su skuvane!
 
meni je ok, ne znam koja je baš sad loša a koja prihvatljiva :think:
domaće valjda možeš da praviš one pljosnate kao taljatele, to je verovatno najlakše, ko vojvođanski rezanci, sigurno ima recept. al te stvari obično zahtevaju vreme i strpljenje, više su eksperimentalna zanimacija :think:

meni se vise svidjaju ta manja pakovanja. Iskreno 500g mi je mnogo. Recimo pakovanje od 300g bi mi savrseno odgovaralo.

Ako skuvam 500g testa, to je odprilike za 4 osobe (ili 3 ko vise jede). To je ok za 4-clanu porodicu (recimo roditelji i deca). Testo moze da stoji ali nije mnogo lepo kasnije (neke vrste mogu doduse da se jedu i hladne)

Ali recimo za dvoje to je previse testa. Ono ne moram ja da iskoristim svo testo, ali mi onda ostane od ovog ili onog testa po malo, a nikad dovoljno i da bude od iste vrste/tipa pa da iskombinujem.

Ovi proizvodjaci odredjuju kolicine kao da ne razmisljaju. To pakovanje od 350g (natrcao sam na to je za zericu vece nego sto mi treba za jedno kuvanje). 450g je za koga? Troclanu porodicu?

350 i 450 su u stvari 500 samo od neke krize tako smanjuju na malo : )) ko što čokolade nisu 100g nego 90
 
Secam se kao dete,gledao sam kako moja tetka razvlaci testo,za supu,spagete,lisnate spiralne makarone.Mislim da se testo za supu pravi sa jajima,aspagete i makarone bez jaja.To danasnje zene koje rade u firmi nemaju vremana.Ima tu dosta posla.Samo znam da se spagete i makarone nisu raspadale,tada u to vreme.
u to davno vreme nije bilo industrijske proizvodnje kao danas. Nije bilo ni samoposluga. Ni ulja (mozda maslinovog). Svacega nije bilo sto se danas podrazumeva.
 
Znam već odavno da naša testenina,špageti,spirale i ostalo..
ne valja.Raskaši se pri kuvanju,pretvori se u neku lepljivu masu.
Odavno koristim italijansku testeninu.
Danas sam pokušala da skuvam domaću od firme Alloro i
stvar je ista.Ne valja.
Namera mi je bila, da sad zbog moguće krize i nestašice
isprobam da bih znala. Kupiti ili ne.
Kakvo je vaše iskustvo?
tanka oklagija pa razviješ testo
nikad ne bi ženio onu koja zna da otvori paštetu ili koncentrat supu jer to umem i ja

što se pomenute talijanske testenine tiče ona je iz programa globalne pptrošačke sekte tako da kao skupa i u samoj Italiji ipak ne prati kvalitet jer će ti Italijani pobrojati bar desetak komercijalnih retanaca boljih a jeftinijih od ovog djubreta

a i promešaj malo sestro slatka, ne fejsbuči...

p.s. probaj Takovo testeninu, jes Rodoljub Drašković ovo ono, ali ne zeza stomak
 
Secam se kao dete,gledao sam kako moja tetka razvlaci testo,za supu,spagete,lisnate spiralne makarone.Mislim da se testo za supu pravi sa jajima,aspagete i makarone bez jaja.To danasnje zene koje rade u firmi nemaju vremana.Ima tu dosta posla.Samo znam da se spagete i makarone nisu raspadale,tada u to vreme.
Jufke :D ja cesto kupujem domace jufke od zena koje prave. Za brzo spremanje su super.
 

Back
Top