Zasto ne paganstvo?

Е сад, можда је некима ово друго привлачније, могу и да схватим зашто, али замисли такву вјечност, можда би мало досадило.
Pohvala za ceo tekst.
Ovo sto sam izdvojio malko cu da komentarisem. Ovakvi kakvi smo,svaka vecnost (ma kakva bila) nije dosadna vec predstavlja pravi (najgori) pakao za nas.
 
Pohvala za ceo tekst.
Ovo sto sam izdvojio malko cu da komentarisem. Ovakvi kakvi smo,svaka vecnost (ma kakva bila) nije dosadna vec predstavlja pravi (najgori) pakao za nas.
Не бих се у потпуности сложио са овим, мада претпостављам на шта алудираш.
Можда је и тако, али како онда објашњаваш да се већина људи грчевито држи живота, па чак и кад је лош?
Могу се сложити, да има пуно трагедија, лоших ствари, разних зала, али има и љепоте и радости који то ублажавају. Управо сам за то и навео поређење између православног тумачења вјечности и исламског, гдје код овог другог имамо остварење фаннтазија овоземаљског, а код првог константно развијање и усавршавање кроз рад на себи. Дакле та вјечност не подразумијева да у њу уђемо "овакви какви смо", него на вишем нивоу свијести.
 
Можда је и тако, али како онда објашњаваш да се већина људи грчевито држи живота, па чак и кад је лош?
Najosnovniji instikt. Prosto. Prva zapovest zivota.
Дакле та вјечност не подразумијева да у њу уђемо "овакви какви смо", него на вишем нивоу свијести.
Znaci u tu vecnost ne ulazim ja vec nesto drugo. Ja svakako umirem (prestajem da postojim).
 
evo ti za USA, samoubistvo je 12. razlog smrti u USA. U 2020 bilo je milion i dvesta hiljada pokusaja...
https://afsp.org/suicide-statistics/
0.01%. Ti si izgleda kokakolista. Nije amerika ceo svet. Mislim da bi relevantnije bila statistika Za ceo svet.
Ali i ovako 0.01% posto amerikanaca je nadjacalo osnovni instikt. 99.99%........
Znas imas ljudi koji vole da izigravaju pse (ili neke druge zivotinjke).
 
0.01%. Ti si izgleda kokakolista. Nije amerika ceo svet. Mislim da bi relevantnije bila statistika Za ceo svet.
Ali i ovako 0.01% posto amerikanaca je nadjacalo osnovni instikt. 99.99%........
Znas imas ljudi koji vole da izigravaju pse (ili neke druge zivotinjke).
1.2 miliona od 330 miliona je 0.36% a ne 0.01% i to je tokom samo jedne godine... samo u 2020. jedan od 300 Amerikanaca je pokušao samoubistvo...šta se dobije kad zbrojimo sve godine...koliki je procenat onih koji su tokom života pokušali samoubistvo, a koliko tek onih koji su ozbiljno razmišljali o tome a nisu se usudili?
 

Back
Top